Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 23.12.2005 13:40

we wrszesniu bylem z kolegi boxem w cro i srednia z calej trasy ok 3200 km to ok 7,2 l pb95 jechalismy w 4 dorosle osobu i dziecko, nie przekraczalem 140 km/h, na pewno w przyszlym roku go wezme ze soba.
auto to marea kombi 1600 z silnikiem, ktory swoje najlepsze lata ma juz za soba
beata0610
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 15.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata0610 » 10.02.2006 01:15

Witam ! Apropo box-u: my tez jeździmy z trumna na dachu i rzeczywiście jest to wygoda warta zachodu przy kupnie nasze dzieci wreszcie widać spośród tego czego się nie udało upchac w bagażniku, a celnicy Austriaccy nie muszą ich szukać.My nasz bagażnik kupilismy od ludzi,którzy z Niemiec przywożą różne rzeczy i sprzedają na giełdzie samochodowej lub na elektronicznej ,nasz jest holenderski długi,a wąski,kosztował 200zł.Poszperaj w takich miejscach.
Pisze tu o giełdach w Krakowie. Pozdrawiam!!!!!!!!!
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 10.02.2006 14:50

Podobnie jak hajdaszek jestem i użytkownikiem i sprzedawcą wszelkich bagażników, boxów też. Mam spore doświadczenie z jazdą z bagażnikiem, pierwszy zamontowalem w 1982 r, woziłem rowery z kołami do góry. Dwa lata pózniej jezdziłem z boxem. Nigdy zużycie paliwa nie zwiększało się o więcej niż 10%, czyli o ok 1l. Obecnie, używam boxa bardzo aerodynamicznego, zauważyłem, ze zużycie paliwa jest nawet mniejsze niż jadąc z samymi belkami (tak pokazuje komp auta). Prędkości--staram się nie jechać szybciej niż 130/140 km/h, ale bywało tez zdecydowanie więcej. Boxy bardzo nie lubią bocznych wiatrów. Byłem tez wiele razy w Chorwacji z rowerami, tu sprawa wygląda inaczej, zużycie paliwa wzrasta wyrażnie. Obecnie rowery wożę na haku. Wracając do boxów--podstawowe modele produkowane przez Thule zaczynają się od 790 zł, nie jest więc cena wygórowana za dosyć wysoką jakość. Jesli chodzi o crash testy to w czołówce są też boxy Kamei (niemieckie). Widzialem wyniki testów przeprowadzane przez DEKRĘ i nie wszystko co jest podawane w reklamie firm jest "całkiem" prawdziwe. Było pytanie o homologację--wszystkie bagażniki muszą mieć ATESTY, nie mamy prawa sprzedawac bez atestu. To jest sprawa bezpieczeństwa na drodze. Nie można więc domowym sposobem zrobić belek czy kosza i tak podróżować. Znam przypadki zabierania dowódów rejestracyjnych z powodu wynalazków domowych, przez polską policję. Ktoś pisał o długościach, max jakie ja mam w ofercie to 320 cm, do surfingu.
Nie mam zamiaru siebie reklamować, ale jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania dotyczące bagażników piszcie, podzielę się doswiadczeniem, ew podam adres dobrego, sprawdzonego sklepu w całej Polsce. Naprawdę nie chodzi mi o mnie, tylko o bezpieczeństwo na drogach. Widziałem wiele razy spadające bagażniki, nie wszystkie rozwiązania muszą być drogie, ale zawsze muszą być przeznaczone do danego auta (belki), nie wolno zakładać na zasadzie "jakoś pasuje". Pisaliscie o cenach boxów, oczywiscie mozna kupić coś bardzo taniego, tylko jaka jest jakość takiego wyrobu, jak reklamować, tanie są często przez sprzedawców traktowane jako niereklamacyjne, czyli awaria wynika z winy użytkowanika. Dobre, firmowe boxy to ceny od ok 700 zł.
Pozdrawiam
Bartus
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartus » 10.02.2006 22:44

Witam serdecznie!
Jest nas tylko 2+1, a bez boxu nie wyobrażam sobie żadnego wyjazdu.
Ostatnie wakacje Chorwacja, tydzień temu Szklarska. Kufer się sprawdził!
Co prawda z boxem, czy bez moja małżonka i tak nie zostawi ani centymetra kwadratowego wolnego miejsca. Niemniej przy boksie mamy z juniorem możliwość zabrać jakiś pontonik czy inny dupoślizg :D . Jeśli chodzi o paliwo - nieodczuwalna różnica. Trzeba się tylko pilować z prędkością, ale o tym porzypomina hałas.
Pierwszy wyjazd z boksem to niczym nieuzasadniony strach o to, kiedy w lusterku wsteczym zobaczymy porozwalane na jezdni nasze berebecie.

Tak więc jeśli chodzi o box ZDECYDOWANIE T A K !
Aaaaaaa... i jeszcze jedno. Jest gdzie "Cro.pl" umieścić.
:lol: :D
Sonti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 340
Dołączył(a): 18.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sonti » 24.02.2006 10:52

Do maciek1956

"Nie mam zamiaru siebie reklamować, ale jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania dotyczące bagażników piszcie, podzielę się doswiadczeniem, ew podam adres dobrego, sprawdzonego sklepu w całej Polsce. "

Poradź coś. Mam samochód marki toyota corolla combi (wersja z 2004) i originalne belki typu aero. Szukam takiego boxu aby nie wystawał za dużo z przodu (najlepiej wogóle) a jednocześnie aby można było w nim zmieścić także narty w zimie (o długości max. 160-165 cm). oczywiście cena jest istotna ale bez przesady - box musi być bardzo dobry, musi mieć "wygląd" i najlepiej jakby był koloru czarnego.

Pozdrawiam
Sonti
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.02.2006 12:29

Poradź coś. Mam samochód marki toyota corolla combi (wersja z 2004) i originalne belki typu aero. Szukam takiego boxu aby nie wystawał za dużo z przodu (najlepiej wogóle) a jednocześnie aby można było w nim zmieścić także narty w zimie (o długości max. 160-165 cm). oczywiście cena jest istotna ale bez przesady - box musi być bardzo dobry, musi mieć "wygląd" i najlepiej jakby był koloru czarnego.

Pozdrawiam
Sonti[/quote]

Witam Dobry box to np Thule Ocean 600, moze być czarny, dł 190 szer 63 wys 37, szybko montaż, poj 330 l, cena w promocji ok 990 zł. Ocean 200 --175 x 82 x 45 poj 450 l cena ok 1200 zł. Bardzo dobry box to Spirit 780 Thule, 196 x 76 x 33, dwustronnie otwierany, rewelacyjny montaż, bardzo aerodynamiczny, antracyt w promocji ok 1630 zł, czarny blysk 1850 zł, poj 380 l. Oczywiście są też tańsze boxy o wym ok 180/190 x 60/78 x 37 w cenach od 530 zł, raczej tylko szare.
Niedługo (dokładnie nie wiadomo kiedy) wchodzi na rynek box KAMEI, niemiecki, 6 lat gwarancji o dł 190 cm z bardzo nowoczesnym montażem.
Thule posiadają gwarancję 5 lat. Thule Atlantis --tylko srebrne, wymiary podobne do Oceanów, ceny od ok 1260.
Do długości nart należy zawsze doliczyć min 10 cm.
Na stronie www.swiatbagaznikow.pl masz parę wzorów, poogladaj i ew pytaj dalej. Pozdrawiam
Sonti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 340
Dołączył(a): 18.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sonti » 24.02.2006 13:24

Dzięki za info.

Przymierzam sie do Ocean 600 lub Spirit 780 Thule (Ocen 200 jest za "pękaty" jak na mój gust). Po za ceną, wymiarami, sposobem otwierania i kolorem, czym się one (Ocean 600 vs. Spirit 780) zasadniczo różnią. Mam na myśli np. jakość materiałów, profil, montaż do belek, etc. Innymi słowy czy warto zapłacić prawie drugie tyle za Spirit 780 ?. Jeśli można prosić o ocenę to będzie extra.

Pozdrawiam
Sonti
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.02.2006 15:19

Montaż Oceana --cybant wsuwany i obrotowy zatrzask, przy niskich belkach często potrzebne dwie osoby do zamontowania, material ABS
Spirit 780 --tez ABS, ale sporo sztywniejszy, bardzo aerodynamiczny z uformowanym tyłem w spoiler i kanałami powietrznymi w podłodze, dwustronnie otwierany. Montaż--spora gałka w środu boxa do specjalnych szczęk, zdecydowanie do montażu przez jedną osobę.
Ceny podałem poprzednio, teraz jest promocja.
Ja używam model Vision-poprzednik Spirita, 7 lat, cisza na dachu, nadal w doskonałym stanie technicznym.
Pzdr
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 05.02.2007 16:05

A co myslicie o tym boxie z Norauto ZA 299.99. Miałby byc do Fiata Punto. Jezdzimy w trójkę 2+1 w wieku 14 lat więc do Cro moze byc ciasnawo biorac pod uwagę że chcemy zabrac trochę wałówki i jakiś pontonik plastikowy z marketu: mAX PREDKOSC NA AUTOSTRADZIE 130-140 KM/H

Obrazek (alt+p)
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 05.02.2007 16:20

Za trzy stowy to sie niczego dobrego sie nie spodziewaj.Ja bym tego nie kupil.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.02.2007 16:53

Prowadzę sklep różnymi bagażnikami i moje doświadczenie wskazuje, aby pewne wyroby "odpuszczać". Nie musisz kupować boxu drogiego, ale musi być firmowy, musi być z dobrego materiału, powinien mieć centralny zamek (ten za 300 nie ma), musi mieć serwis-dostęp do części naprawczych (często te tanie bardzo szybko "padają" i jest problem z naprawą, częściami do nich-importerzy tych prostych boxów starają się zwalić winę na złe używanie). Przez wiele lat miałem w ofercie boxy (i inne bagażniki) bardzo tanie, teraz, po latach pracy (zajmuję się bagażnikami ok 16/17 lat, jeśli nie dłużej) staram się poniżej pewnego poziomu nie schodzić, mam wtedy, a właściwie nie mam problemu z klientami i gwarancjami. Box firmowy nie musi być bardzo drogi, takie wyroby, oczywiście w zależności od wymiarów, pojemności, zaczynają się od ok 350 zł za boxy typowo letnie i od ok 500 zł za długości ok 180 cm. Wazne- jak box jest mocowany do belek, czy przy szer ok 70/80 cm możesz zamontowac go samemu (często jest to niemożliwe).
Niedawno były przeprowadzone, przez ADAC, testy boxów, w tym crasch test. Tylko wyróby Kamei i Mont Blanc przeszy te próby zwycięsko, Thule poradziło sobie przyzwoicie, a pozostałe wyroby....najnormalniej odpadły.
http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/ ... en/tab.asp popatrz sobie spokojnie na wyniki testów. Jeśli przy prędkości ok 30 km/h box przy małej stłuczce otwiera się, bagaż wypada to co będzie się działo przy większych wypadkach. Widziałem wiele boxów, na trasie, powiązanych tasmami, ciekawe dlaczego ? Wiem, czasami widać wyroby bardzo firmowe przewiązane taśmą, ale tylko czasami, tj wyjątek potwierdzający regułę.
Często lepiej jest wydać parę groszy wiecej i mieć święty spokój, gwarancje producenta to teraz min 3 lata, niektóre wyroby nawet 6 lat, to o czymś świadczy.
Oczywiście, jeśli używamy boxa sporadycznie i będziemy obchodzili się z nim delikatnie to nawet prosty, tani wytrzyma kilka sezonów. Nie wiem czy taki tani box wytrzyma wspomniane 140 km/h .
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 05.02.2007 16:55

jesli tylko taki jest w twoim zasiegu to po prostu go kup i tyle, bez szalenstwa na pewno wytrzyma pare wyjazdow
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.02.2007 17:01

Bodzio--masz we Wrocławiu bardzo dobrego specjalistę od bagażników, prowadzi tam 3 sklepy, ma spory wybór, np boxy czeskie, bardzo przyzwoite i dosyć tanie, poszukaj go, będziesz zadowolony.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.02.2007 17:14

maciek1956 napisał(a):Witam Dobry box to np Thule Ocean 600, moze być czarny, dł 190 szer 63 wys 37, szybko montaż, poj 330 l, cena w promocji ok 990 zł. Ocean 200 --175 x 82 x 45 poj 450 l cena ok 1200 zł. Bardzo dobry box to Spirit 780 Thule, 196 x 76 x 33, dwustronnie otwierany, rewelacyjny montaż, bardzo aerodynamiczny, antracyt w promocji ok 1630 zł, czarny blysk 1850 zł, poj 380 l. Oczywiście są też tańsze boxy o wym ok 180/190 x 60/78 x 37 w cenach od 530 zł, raczej tylko szare.
Niedługo (dokładnie nie wiadomo kiedy) wchodzi na rynek box KAMEI, niemiecki, 6 lat gwarancji o dł 190 cm z bardzo nowoczesnym montażem.
Thule posiadają gwarancję 5 lat. Thule Atlantis --tylko srebrne, wymiary podobne do Oceanów, ceny od ok 1260.
Do długości nart należy zawsze doliczyć min 10 cm.
Na stronie www.swiatbagaznikow.pl masz parę wzorów, poogladaj i ew pytaj dalej. Pozdrawiam


A jakieś cenniki masz? :) Bo na stronie nie widzę... Podeślij na priva, co?
Anka
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.02.2007 17:44

Plumek napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Witam Dobry box to np Thule Ocean 600, moze być czarny, dł 190 szer 63 wys 37, szybko montaż, poj 330 l, cena w promocji ok 990 zł. Ocean 200 --175 x 82 x 45 poj 450 l cena ok 1200 zł. Bardzo dobry box to Spirit 780 Thule, 196 x 76 x 33, dwustronnie otwierany, rewelacyjny montaż, bardzo aerodynamiczny, antracyt w promocji ok 1630 zł, czarny blysk 1850 zł, poj 380 l. Oczywiście są też tańsze boxy o wym ok 180/190 x 60/78 x 37 w cenach od 530 zł, raczej tylko szare.
Niedługo (dokładnie nie wiadomo kiedy) wchodzi na rynek box KAMEI, niemiecki, 6 lat gwarancji o dł 190 cm z bardzo nowoczesnym montażem.
Thule posiadają gwarancję 5 lat. Thule Atlantis --tylko srebrne, wymiary podobne do Oceanów, ceny od ok 1260.
Do długości nart należy zawsze doliczyć min 10 cm.
Na stronie www.swiatbagaznikow.pl masz parę wzorów, poogladaj i ew pytaj dalej. Pozdrawiam

A jakieś cenniki masz? :) Bo na stronie nie widzę... Podeślij na priva, co?
Anka



Tak, na stronie, która jest przebudowywana nie ma cenników. Jakie boxy, tzn jakie np wymiary interesują Ciebie, wyślę propozycje cenowe. Boxów mam w ofercie ok 60 różnych, na stałe w sklepie ok 30 szt. Dla Cromaniaków, którzy nawiążą rozmowę na temat odpowiedniej naklejki przyklejonej na szybie mam min 10 % rabatu, na niektóre wyroby nawet 20 %.
Zawsze podkreślam, że cena jest oczywiście ważna, ale wybierając box należy zacząć od potrzeb. Co z tego, ze kupisz tani, jeśli np nie zmiescisz nart, albo...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone