Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endriu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 11.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) endriu » 02.07.2018 08:20

dzięki
Paweł&Renia+2
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł&Renia+2 » 09.07.2018 10:43

Szanowni forumowicze a co sądzicie,ktoś ma taki kufer na dachu...Box dachowy Inter Pack Tornado 460 a może większy. Czy na rodzinkę 2+2 nie za mały jak w trasie lub inne opinie.?
Załączniki:
Pack Tornado 460.jpg
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 09.07.2018 10:48

W tamtym roku wiozłem dokładnie taki na dachu. Z resztą w tym roku też pojedzie. Fajny jest, dosyć dużo miejsca. Zajmuje więcej niż pół szerokości dachu, ale to tylko lepiej. Zapakowaliśmy się dwa małżeństwa do auta więc box był niezbędny. Super sprawa.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.07.2018 11:52

Paweł&Renia+2 napisał(a):Szanowni forumowicze a co sądzicie,ktoś ma taki kufer na dachu...Box dachowy Inter Pack Tornado 460 a może większy. Czy na rodzinkę 2+2 nie za mały jak w trasie lub inne opinie.?


Nie wiem gdzie spędzacie wakacje (kemping, hotel, apartament), ale z doświadczenia wiem, że przestrzeni bagażowej nigdy za mało, tym bardziej jadąc z dwójką dzieci. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś, to bierz największy jaki wejdzie ci na dach. Brałem pod uwagę Taurus Xtreme 600 - jest pojemny, ale nadarzyła się okazja i kupiłem inny.
cresida
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cresida » 09.07.2018 17:11

Długo szukałem boxa i przymierzyłem się do taurusa Xtreme 400 ,myślałem że będzie odpowiedniej pojemności, ale po założeniu na samochód (citroen C5) i przejechaniu kilku kilometrów okazał się strasznie głośny. Miałem możliwość zmiany i sprzedawca polecił taurusa altro 460. Po przejażdżce jest o wiele cichszy. Zalety to dwustronne otwieranie, wieksza pojemność i oczywiście "cisza". Wada musiałem dopłacić 100zł nie żałuję.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 10.07.2018 09:54

Paweł&Renia+2 napisał(a):Szanowni forumowicze a co sądzicie,ktoś ma taki kufer na dachu...Box dachowy Inter Pack Tornado 460 a może większy. Czy na rodzinkę 2+2 nie za mały jak w trasie lub inne opinie.?


Jeździłem takim przez dwa sezony. Na autostradzie go nie zerwało, bębenki w uszach nie popękały wiec chyba jest ok. Niestety, nie mam porównania do czegokolwiek innego. Nie bez znaczenia chyba są tez belki. Ja miałem oryginały dedykowane do Citroena C5.
Paweł&Renia+2
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł&Renia+2 » 14.07.2018 11:11

THX....za opinie, jednak zdecydujemy się na troszkę większy "Box Taurus Xtreme 600"
Pozdro i Szerokości w drodze.
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018
Poprawne mocowanie boxa [Taurus Xtreme 600]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 12.08.2020 22:57

Cześć,

Pożyczyłem boxa i belki od znajomego.
Jednak nurtuje mnie jedna kwestia przed wyjazdem.

Czy box jest poprawnie zamocowany do belek.
Otóż mocowanie boxa (quick fixing czy tam ultra rapid).. uchwyty boxa które mocuję na belkach są jakby pod złym kątem, ponieważ nie da się (w mojej ocenie) ich złapać pod kątem równym 90*.
Czy ktoś miał podobne myśli/problemy/przygody..?

Czy tak jest poprawnie?

Obrazek
Obrazek
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 14.08.2020 23:34

Pojutrze lecimy z boxem do HR.
Taurus Xtreme 600 leży na Tiguanie II 1.4 TSI

Po jazdach w okolicy wiem że zaczyna być go słychać przy 90-100kmh , więc w sumie ok.
Nie planuje przekraczać 130.

Aż się boję spalania :lol:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 15.08.2020 15:09

Piotrek_k napisał(a):Pojutrze lecimy z boxem do HR.
Taurus Xtreme 600 leży na Tiguanie II 1.4 TSI

Po jazdach w okolicy wiem że zaczyna być go słychać przy 90-100kmh , więc w sumie ok.
Nie planuje przekraczać 130.

Aż się boję spalania :lol:


Ja jeżdżę z boxem i spalanie w drodze do Cro mam zawsze mniejsze niż jeżdżąc w domu bez boxa. Inna sprawa że ja mam 1.9JTD. A diesle trochę inaczej spalają przy większej prędkości niż benzynka.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.08.2020 22:00

Piotrek_k napisał(a):Pojutrze lecimy z boxem do HR.
Taurus Xtreme 600 leży na Tiguanie II 1.4 TSI

Po jazdach w okolicy wiem że zaczyna być go słychać przy 90-100kmh , więc w sumie ok.
Nie planuje przekraczać 130.

Aż się boję spalania :lol:


Już za późno piszę, bo Wy pewnie w drodze, ale jeśli słychać box przy ok 90 km/h to moim zdaniem jest to wina belek. Wiem to z własnego doświadczenia. Jeśli przy tej prędkości już coś słychać, to coś jest nie w porządku.
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 16.08.2020 22:35

Dokładnie, miałem to samo. Tanie belki a lepszych firm to dzień a noc
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 17.08.2020 20:54

thommy83 napisał(a):Dokładnie, miałem to samo. Tanie belki a lepszych firm to dzień a noc

W moim przypadku wielką różnicę robi podklejenie otworów pod belką, tej szyny po której regulują się zaczepy. Przy montaży trzeba je trochę rozsunąć żeby złapać za relingi, i potem są około 5-10cm otwory w szynie. Jak teraz na szybko założyłem to fuczało mi strasznie. A jak włożyłem tam te zaślepki gumowe to prawie nie słyszę tych belek.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.08.2020 11:47

W tym roku pojechałem z Thule na dachu. Mam auto o dość niskim współczynniku cx (VW CC) więc box był dużym żaglem i spalanie znacznie wzrosło, przynajmniej o 1,5l/100 km, przy czym jechałem przepisowo i nie przekraczałem 130 km/h na autostradach. Nie spalanie mi jednak przeszkadzało, bo z tym się liczyłem, ale hałas, gwizd powietrza był uciążliwy. Zdjąłem nawet box, żeby sprawdzić, czy to box szumi, czy belki. Bez box-a cisza, spokój. Kiedyś miałem box mocowany cybantami do belek i tak nie świszczał, ten z Thule, że szczękami gwiżdże nieprawdopodobnie.
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 18.08.2020 21:10

Na szczęście Tiguan się spisał dość dobrze, bo z łącznym obciążeniem 330kg ( licząc pasażerów + bagaż + opór bagażnika dachowego)

Spalanie Wrocław- Vir 8.3L
Benzynka automat.
Prędkości do 135kmh

Jak dla mnie.. bajka ;)
Ta trasa z bagażem to dla mnie potwierdzenie że jeśli nie ciągnie się łódki bądź nie ma sporego nadmiaru gotówki to Benzynka wystarczy :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone