Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 23.11.2017 18:52

Dzięki za info. Wynika z tego, że do boxa pakować winniśmy WYŁĄCZNIE mniej wartościowe graty.

A tak zapytam...czy komuś przydarzyła się może już taka sytuacja, że zawartość boxa została rozkradziona?
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 23.11.2017 19:02

fly napisał(a):dysponować pękiem kluczyków i otworzyć na tzw. "pasówkę".


Nosić minimum 200 rodzajów kluczyków od Thula....nie te czasy. Taki motyw był dobry jak złodzieje byli mało doświadczeni i chcieli ukraść Warszawę czy Syrenkę.

fly napisał(a):Chamski sposób włamania też nie nastręcza problemu, do 10-15 sekund trwa rozwiercenie zamka wiertarką na baterie (sprawdzone osobiści)


To też nie wchodzi w rachubę - nikt nie łazi na włam z wkrętarką aku w kieszeni bo ciężka i mało poręczna.

fly napisał(a):jeśli box jest z ABS-u to podejrzewam że łatwo będzie zerwać zamek jakimś lepszym śrubokrętem, przy box-ie z włókna szklanego jest trudniej zerwać bo zamek jest w tulejce z blaszką, ale wciąż można rozwiercić lub dopasować.


I tu właściwie trafiłeś - wpisz sobie w gogle łamak do zamków samochodowych - małe , zgrabne - mocne i praktyczne.

Poz
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 23.11.2017 20:40

Moim skromnym zdaniem, na złodzieja nie ma rady. Wszystko zależy jedynie od jego motywacji.

Box mógłby być nawet z blachy i tak by to nie pomogło. A podejrzewam, że nawet wzmogło by to ciekawość na temat jego zawartości.

Osobiście odżałowuję zawsze parę euro na parkingi strzeżone, gdzie od kradzieży się co prawda całkowicie nie uchronię lecz mam chociaż do kogo się zwrócić, w razie czego, o odszkodowanie.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.11.2017 14:07

lechocz napisał(a):Osobiście odżałowuję zawsze parę euro na parkingi strzeżone, gdzie od kradzieży się co prawda całkowicie nie uchronię lecz mam chociaż do kogo się zwrócić, w razie czego, o odszkodowanie.

Parking strzeżony - OK. Tylko tego typu parkingi dostępne są przeważnie w miastach, zwłaszcza większych. W mniejszych mieścinkach niestety nie występują, a jeśli występują to płatne, ale nie strzeżone w 98%.
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 24.11.2017 17:17

kondi napisał(a):
Ural napisał(a):PS. Jeszcze nie wybrałem. Dziś w Norauto oglądałem też http://www.norauto.pl/transport/kufry-dachowe/kufer-dachowy-norauto-bermude-4500. Nie głupi, 450l ale jak wcześniej kolega zwrocił uwagę...system szybkiego montażu powoduje brak równości powierzchni podłogi boxa. Z drugiej stronie 5 lat gwarancji, wzmacniane dno, otwieranie na 2-strony. Tak na prawdę są to boxy firmy duńskiego producenta HaPro, markowane brandem Norauto. Skoro dają 5 lat. gw. to może i ten produkt sprawdziłby się?

Mam ten box, kupiony w sieci Feuvert i u nich nosi on nazwę Evospace 500DX i jest wykończony lakierem metalic - to jedyne różnice. Box świetnie wykonany, sztywne i płaskie dno, rewelacyjny system szybkiego montażu, obustronnie otwierany, ryglowany jednocześnie na 3 zamki. Nie wiem jak zachowują się inne boxy bo ten jest moim pierwszym i nie zamierzam go zmieniać. Średnie spalanie w Fordzie SMAX 6 osób + box to 7,2L/100 - prędkości przepisowe, w większości 130-140km/h.
Same belki hałasują w moim aucie bardziej niż po zamontowaniu boxa. Ja polecam, bo cena też nie jest wygórowana, zwłaszcza, że dają 5 lat gwarancji.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 24.11.2017 19:13

Cze!
kondi napisał(a):Dzięki za info. Wynika z tego, że do boxa pakować winniśmy WYŁĄCZNIE mniej wartościowe graty.

A tak zapytam...czy komuś przydarzyła się może już taka sytuacja, że zawartość boxa została rozkradziona?

Kilkakrotnie miałem przegrzebanego box-a na lini promowej (z oczywistych względów nazwy armatora nie umieszczam) na trasie Szwecja-Polska ostatni raz ponad trzy lata temu, zamki nie były uszkodzone (więc wciąż są czynni zawodowo amatorzy Syrenki :wink: ).
I 8 może 7 lat temu włamano mi się w Krakowie na ulicy.
Grawer na kluczyku jest trzycyfrowy, więc kombinacji jest 999....ale ja nie o tym, gdy kupujesz zamki na wymianę do np. Thula to dostajesz kluczyk serwisowy służący do wyciągnięcia wkładki zamka, tylko teraz nie pamiętam i nie mam jak sprawdzić (bo moje skibox-y są w Polsce) czy można wyciągnąć wkładkę gdy zamek jest w pozycji zamkniętej.
pozdro
fly
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.11.2017 21:38

fly napisał(a): czy można wyciągnąć wkładkę gdy zamek jest w pozycji zamkniętej.

fly


Nie można. W pudle jest specjalna pozycja bębenka do jego wyjęcia. W innych produktach Thule wyjmuję się w pozycji otwarte.
masterb
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) masterb » 12.03.2018 21:49

Hej,
a ja potrzebuje opinii nt. dwóch poniższych boxów - może ktoś użytkuje lub użytkował boxy, bo mam opcje kupienia
używanego Taurusa Xtreme 400 (czyli 1,9 m dlugosci i około 0,7 m szerokości), a z drugiej strony nowy MCM Magic 320. Ten nowy MCM jest o 150 zl drozy od tego Taurusa..

Czy sa jakies za i przeciw dot. ww. boxow? Jest sens doplacac do nowego MCM?
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 15.03.2018 22:22

Panowie, czy macie porównanie w głośności zestawu na belkach tradycyjnych, a aero? Może ktoś przerabiał najpierw tradycyjne belki a kolejno aero, ale z wykorzystaniem tego samego boxa :-)? Czy jest słyszalna różnica na tyle duża by dopłacać do aero niemal 2x więcej?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.03.2018 09:01

Między zwykłymi a Aero głównie słychać różnicę jak nic na belkach nie jest zamontowane. Jak się założy box to różnica jest praktycznie niewyczuwalna. Z doświadczenia powiem, że główny hałas robią łapy mocujące a nie belki, a te zarówno w zwykłych zestawach jak i Aero z samym aero mają g ... wspólnego 8) Jeśli chodzi o hałas od belki, to istotne, by wycięcie które jest z dołu było szczelnie zaślepione, bądź to oryginalną zaślepką dokładnie przyciętą, bądź najzwyklejszą szarą taśmą.
stav
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stav » 16.03.2018 14:11

Rysio napisał(a):Między zwykłymi a Aero głównie słychać różnicę jak nic na belkach nie jest zamontowane.


Dokładnie tak jak napisał 'Rysio'. Sam miałem zamontowane belki zwykłe o prostokątnym profilu i były dość głośne, teraz mam Whispbar Through i różnica jest duża, bo te belki dopiero powyżej 130km/h dają dający się uslyszeć szum, ale nawet samo auto przy tych prędkościach wytwarza już głośniejszy dźwięk.
Co do opcji z boxem to nie pomogę, bo miałem tam montowany tylko uchwyt na narty.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 17.03.2018 09:43

Dzięki za informacje. Mam już jakiś obraz i wciąż dylemat ;-) bowiem do belek kwadratowych założy się każdego boxa raczej, natomiast do belek aero, które mają często szerokość ok 7 do 8 cm już nie bardzo. Ale może gdzieś błądzę w temacie, to poprawcie mnie.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 17.03.2018 19:18

Do większości boxów montowanych na belkach aero można dokupić lub są w komplecie specjalne wsuwki.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 19.03.2018 19:05

kondi napisał(a):Dzięki za informacje. Mam już jakiś obraz i wciąż dylemat ;-) bowiem do belek kwadratowych założy się każdego boxa raczej, natomiast do belek aero, które mają często szerokość ok 7 do 8 cm już nie bardzo. Ale może gdzieś błądzę w temacie, to poprawcie mnie.


Kiedyś miałem belki kwadratowe. To był koszmar. Zaczynały wyć przy 100 km/h a przy 120 km/h to już była masakra.
Odpuść sobie, na długie podróże weź aero, nawet jeśli mają być używane raz na rok.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 22.03.2018 19:44

Slavko1974 napisał(a):Kiedyś miałem belki kwadratowe. To był koszmar. Zaczynały wyć przy 100 km/h a przy 120 km/h to już była masakra. Odpuść sobie, na długie podróże weź aero, nawet jeśli mają być używane raz na rok.

Same belki tak wyły czy z zamontowanym boxem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone