Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 12.11.2017 19:08

Ural napisał(a):Ładnie prezentuje się Box na Skodzie Octavia. To chyba byłby dobry i optymalny ekonomicznie wybór. Z tym, że na aucie jest inny box niż Taurus Altro 460 czyżby fabryczny Skody - chyba nie.

Box ze zdjęcia zwie się Neumann Eldorado, więcej info http://www.auto-nosice.cz/3625-stresni-box-neumann-eldorado-bily-leskly.html

PS. Jeszcze nie wybrałem. Dziś w Norauto oglądałem też http://www.norauto.pl/transport/kufry-dachowe/kufer-dachowy-norauto-bermude-4500. Nie głupi, 450l ale jak wcześniej kolega zwrocił uwagę...system szybkiego montażu powoduje brak równości powierzchni podłogi boxa. Z drugiej stronie 5 lat gwarancji, wzmacniane dno, otwieranie na 2-strony. Tak na prawdę są to boxy firmy duńskiego producenta HaPro, markowane brandem Norauto. Skoro dają 5 lat. gw. to może i ten produkt sprawdziłby się?
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 12.11.2017 19:12

Habanero napisał(a):A ja zastanawiam się czy ciuchy do boxa nie wrzucić :roll:

Czy ma to znaczenie co tam spakujesz :-)?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.11.2017 19:20

Konrad
U mnie w boxie o ładowności 75 kg ląduje ok. 40 kg.
Po pierwsze wolę mieć to centralnie nad dwoma osiami, niż w bagażniku za tylną osią, bo wówczas auto mocniej "siedzi" na zawieszeniu.
Do tego kajak składam jak najmniej i idzie na samą górę boxa, najmniej się gniecie i zagina.

kondi
Jak dobrze poszukasz to Cube 470 kupisz za niewiele ponad 800 zł.
To też jest solidny box.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 12.11.2017 19:38

sdolas napisał(a):kondi
Jak dobrze poszukasz to Cube 470 kupisz za niewiele ponad 800 zł.
To też jest solidny box.

Ładny box, 470-litrów wg. producenta co by mi pasowało, ale gwarancja 2 lata. Zastanawiam się czy okres gwarancji nie idzie w parze z jakością produktu...
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.11.2017 19:41

kondi napisał(a):
Habanero napisał(a):A ja zastanawiam się czy ciuchy do boxa nie wrzucić :roll:

Czy ma to znaczenie co tam spakujesz :-)?


No chyba pisaliście o systemach mocujących box do belek. Myślę że ciuchy łatwiej będzie wpasować między takie systemy, a swoje też ważą. No ale mogę się mylić, bo do tej pory tylko sprzęt narciarski w moim boxie woziłem. Jeszcze nie przymierzałem się do załadunku, dlatego napisałem że zastanawiam się.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.11.2017 19:48

sdolas napisał(a):Konrad
U mnie w boxie o ładowności 75 kg ląduje ok. 40 kg.
Po pierwsze wolę mieć to centralnie nad dwoma osiami, niż w bagażniku za tylną osią, bo wówczas auto mocniej "siedzi" na zawieszeniu.
Do tego kajak składam jak najmniej i idzie na samą górę boxa, najmniej się gniecie i zagina.


Z tym kajakiem to dobry pomysł, spróbuję tego patentu. Mój box jest dosyć wąski i wysoki. Nie wiem czy nie będzie dużych oporów stawiać. Mam cuś takiego Obrazek Najtańszy chyba na rynku.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.11.2017 20:36

Jak dla mnie luz :wink:
Wejdzie kajak, wiosła, kamizelki, pompki itp wszystko to co dopiero potrzebne w Cro.
Jeszcze się zdziwisz ile miejsca zajmuje to co wymieniłem jak wszystko to załadujesz w jedno miejsce. A już nie wspomnę jak złapiesz bakcyla i dokupisz drugie pływadło :lol:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.11.2017 10:38

Habanero napisał(a):
kondi napisał(a):
Habanero napisał(a):A ja zastanawiam się czy ciuchy do boxa nie wrzucić :roll:

Czy ma to znaczenie co tam spakujesz :-)?


No chyba pisaliście o systemach mocujących box do belek. Myślę że ciuchy łatwiej będzie wpasować między takie systemy, a swoje też ważą. No ale mogę się mylić, bo do tej pory tylko sprzęt narciarski w moim boxie woziłem. Jeszcze nie przymierzałem się do załadunku, dlatego napisałem że zastanawiam się.


Czy ładunek w box`ie ma znaczenie? Dla przykładu można załadować do niego śpiwór, a potem luzem kulę do kręgli, zahamować awaryjnie z 50km/h i na masce pojawi się odpowiedź na to pytanie ;) Oczywiście to przykład skrajny. Na dach warto więc wrzucić właśnie ciuchy lub inne miękkie rzeczy. Łatwo nimi wypełnić box w ten sposób, żeby rzeczy nie majtały się w środku. I nie należy przesadzać z wagą. Wystarczy popatrzeć na testy i zobaczyć jak niektóre box`y tańcują na dachu podczas szybkiej zmiany kierunku.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.11.2017 19:36

kondi napisał(a):
Habanero napisał(a):A ja zastanawiam się czy ciuchy do boxa nie wrzucić :roll:

Czy ma to znaczenie co tam spakujesz :-)?


U mnie ma to znaczenie bo box ma otwory w podłodze (wentylacja?).
C prawda są zaklejone ale to tylko naklejka...no chyba, że pianką to walnę. :wink:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.11.2017 09:17

Vjetar napisał(a):
U mnie ma to znaczenie bo box ma otwory w podłodze (wentylacja?).
C prawda są zaklejone ale to tylko naklejka...no chyba, że pianką to walnę. :wink:



Myślę, że to odpływ w razie gdyby np. jakiś kamień zrobił kuku w naszym box`ie i zaczęło padać.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 18.11.2017 14:32

Cze!
Ha Pro nie jest duński tylko holenderski.
Otwory w box-ie są aby poprawić wentylacje, ktoś kto cały sezon zimowy ma box na dachu samochodu, i powiedzmy dość rzadko zagląda do tego boxa (z braku czasu sporadycznie jeździ na nartach, ale sprzęt jest w bagazniku/boxie) może być ździwiony wilgocią a nawet pleśnią na skutek np. kondensacji pary wynikającej z różnic teperatur. Otwory jeśli są dobrze umiejscowione nie powinny zasysać wody do środka, a naklejka którą są zaklejone to folia paroprzepuszczalna/kapilarna.
pozdro
fly
p.s. Nasuwa się pytanie dlaczego kajaka w stanie gotowym do użytku nie przewozicie na dachu?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.11.2017 00:00

fly napisał(a):...
p.s. Nasuwa się pytanie dlaczego kajaka w stanie gotowym do użytku nie przewozicie na dachu?

A wyobrażasz sobie jechać z dmuchańcem na dachu tyle setek kilometrów i z taką prędkością 8O
I do tego mieć jeszcze boxa na dachu :roll:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.11.2017 21:03

sdolas napisał(a):
fly napisał(a):...
p.s. Nasuwa się pytanie dlaczego kajaka w stanie gotowym do użytku nie przewozicie na dachu?

A wyobrażasz sobie jechać z dmuchańcem na dachu tyle setek kilometrów i z taką prędkością 8O
I do tego mieć jeszcze boxa na dachu :roll:

No właśnie ?
...miałem ponton kolibri 330 na dachu VW Carawelle przez ponad 700 km.
...zresztą relacja kol.maslinka
kajakiem-dookola-hvaru-t43420-90.html
pozdro
fly
pasztecik
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 15.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasztecik » 19.11.2017 22:26

Hej, a czy ktoś używał kufra na hak holowniczy ? Czy jest on ekonomiczniejszy ?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.11.2017 23:22

fly
Rozumiem że sobie żartujesz... :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone