Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DamianSz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianSz » 04.07.2017 12:27

auto_gt napisał(a):
sdolas napisał(a):Właśnie podliczyłem majówkowy wypad do Cro pod kątem spalania.
Wychodzi na to że przy jeździe, gdzie się oczywiście da, w granicach 140 km/h różnica jest spora.
Bez boxa auto paliło niecałe 9l/km a z boxem prawie 11l/km.
Dodam że bez boxa było więcej odcinków gdzie dało się jechać sporo więcej niż te 140km/h.
Box Cube 470, z relingami w podłodze boxa, czyli opory teoretycznie niższe niż z belką pod boxem.


Nie wiem już teraz czy pchać się w boxa , raz jechałem z rowerami to żle to pamiętam , długa trasa przecież , a z drugiej strony sprzętu i walizek nie zmieszczę do bagażnika insigni ,a już o parasolach nie wspomnę , tudzież foteliki , stolik, płetwy do snurkowania i inne tam pływadła , wędkę chociaż jedna ... .
Jeśli się zdecyduję to na Motion 800 , jest teraz w promocji dla użytkowników Opla i Onstar już od 1799 zł


Nie chcę nikogo krytykować, ale szczerze mówiąc rozpatrywanie zakupu boxu pod kątem wzrostu zużycia paliwa, to tak jak zastanawianie się czy kupować samochód czy nie, bo w końcu jego eksploatacja kosztuje.
Dopóki nie potrzebowałem więcej miejsca na bagaż o boxie nie myslałem, zawsze jednak wolę spalić litr czy półtora więcej niż płacić za wypożyczenie samochodu na wakacje (160zł więcej na paliwo, a 1600zł za wynajem busa na dwa tygodnie)
Poza tym, jak box przez większość roku jest niepotrzebny to można go szybko zdemontować...
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 04.07.2017 12:29

walp napisał(a):
sdolas napisał(a):Wychodzi na to że przy jeździe, gdzie się oczywiście da, w granicach 140 km/h różnica jest spora.
Bez boxa auto paliło niecałe 9l/km a z boxem prawie 11l/km.

Wierzyć mi się nie chce, że aż taka była różnica. Wydaje mi się, że różnica 2 litrów mogła być spowodowana maksymalnym obciążeniem samochodu
+ box, ale nie samym boxem. Sprawdzę u siebie podczas tegorocznego wyjazdu.


U mnie z boxem narciarskim właśnie była różnica ok. 2l. benzyny.
bonku
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonku » 04.07.2017 12:56

W moim przypadku, a juz parę lat z boxem jeżdżę, box to nie problem, wcale jazdy nie utrudnia, zużycie paliwa w zależności od prędkości przejazdu wzrasta do max 1l wiecej. Co innego rowery na dachu, to u mnie robiło różnice, samochód max 120km/h osiagal, gdzie z kufrem 140 polecial ( przy silniku 1.2).
Ostatnio edytowano 04.07.2017 15:15 przez bonku, łącznie edytowano 1 raz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 04.07.2017 13:12

sito_zabrze napisał(a):Nie wiem czy ktoś już tutaj to wklejał, oglądałem ostatnio stare odcinki angielskiego Dragons Den i facet miał pomysł na własny biznes :

Box i łódka, 2w1 :mrgreen:



Pisałem o podobnym polskim patencie w wątku kempingowym:

przyczepka_skladana_lodz_z_laminatu.jpg
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 04.07.2017 15:42

kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 07.11.2017 22:09

Szukam, kukam i zapytam. Koledzy, jaki box polecicie do Octavii III w wersji hatchback/liftback, aby był możliwie szeroki i nie długi (aby tylna klapa otwierała się bezproblemowo) a jednocześnie nie wystawał pół metra przed szybą przednią?

Fajnie gdyby jego szerokość oscylowała w granicach 90-95cm i litrażu 420-500l. Będzie położony na oryginalny/fabryczny bagażnik Skody.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 07.11.2017 23:22

Do Octavii II kupiłem Cube 470
Jest węższy niż potrzebujesz bo ma 78 cm
Dla mnie wystarczający a wkładam tam sporo, kajak, wiosła, dmuchańce plażowe, krzesła turystyczne itp.
Pojemny, solidny, cichy box, za rozsądne pieniądze.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 09.11.2017 21:24

U mnie Oct. III 2016, ale to ta sama długość dachu będzie co u Ciebie. Poniższy bag ma 220cm, więc chyba spokojnie mogę położyć 190cm na dach i 78 wystarczyłoby. Zastanawiam się także nad Taurus Altro 460

http://www.auto-nosice.cz/zbozi/3625/st ... bily-2.jpg 220cm
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.11.2017 16:17

kondi napisał(a):Szukam, kukam i zapytam. Koledzy, jaki box polecicie do Octavii III w wersji hatchback/liftback, aby był możliwie szeroki i nie długi (aby tylna klapa otwierała się bezproblemowo) a jednocześnie nie wystawał pół metra przed szybą przednią?

Fajnie gdyby jego szerokość oscylowała w granicach 90-95cm i litrażu 420-500l. Będzie położony na oryginalny/fabryczny bagażnik Skody.

Z góry dzięki za podpowiedzi.


Co prawda w kombi ale mam ten firmowy

Obrazek
źródło: sklep skoda.pl

Ma trochę "miękką" klapę ale sprawił się wyśmienicie.
Przelotowa prędkość wg instrukcji to 130 i tak na autostradzie zawsze było.
Żadnych problemów, nie wpadał w wibrację, nie gwizdał.
Myślę, że do hatchback/liftback też będzie pasował.
Do nart też się nadaje.
Polecam.

:papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 10.11.2017 22:57

Zwróć uwagę na rodzaj mocowania boxa do belek.
Jeśli zależy Tobie na w miarę płaskiej podłodze w boxie to wszystkie systemy szybkiego montażu zajmują sporo miejsca.
Ja akurat na sam spód kładę krzesła i takie systemy by mi sporo przeszkadzały.
Sam musisz ocenić czy to dla Ciebie istotne.

Przykładowy system
Obrazek

Cube ma proste cybanty które zajmują mniej miejsca
Obrazek
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.11.2017 08:55

kondi napisał(a):U mnie Oct. III 2016, ale to ta sama długość dachu będzie co u Ciebie. Poniższy bag ma 220cm, więc chyba spokojnie mogę położyć 190cm na dach i 78 wystarczyłoby. Zastanawiam się także nad Taurus Altro 460

http://www.auto-nosice.cz/zbozi/3625/st ... bily-2.jpg 220cm



Ładnie prezentuje się Box na Skodzie Octavia. To chyba byłby dobry i optymalny ekonomicznie wybór. Z tym, że na aucie jest inny box niż Taurus Altro 460 czyżby fabryczny Skody - chyba nie.

Tańszy od Altro jest wersja Easy 430. Który ładniejszy i praktyczniejszy ?
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 12.11.2017 12:15

W tym roku jechaliśmy tak.

20170716_170625.jpg
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 12.11.2017 16:47

sdolas napisał(a):Zwróć uwagę na rodzaj mocowania boxa do belek.
Jeśli zależy Tobie na w miarę płaskiej podłodze w boxie to wszystkie systemy szybkiego montażu zajmują sporo miejsca.
Ja akurat na sam spód kładę krzesła i takie systemy by mi sporo przeszkadzały.
Sam musisz ocenić czy to dla Ciebie istotne.

Dzięki że zwróciles na to uwagę. Faktycznie i dla mnie ma to znaczenie. Czyli systemy szybkiego montazu w formie sporych pokręteł raczej odpadają. No chyba, ze krzesła campingowe na górę, a na dole inne szpeja?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.11.2017 18:43

Pierwsze pakowanie zawsze najgorsze, sporym ułatwieniem jest gdy do boxa co wakacje ląduje ten sam bagaż.
U nas tak jest, czyli najwięcej czasu mi poszło przy pierwszym pakowaniu, podejść było ... pierdylion.
Warto było, bo obecnie mam w środku super tetris :lol:
każda rzecz ma swoje miejsce, nawet wiosła upycham w przestrzeń krzeseł pomiędzy siedziskiem a oparciem.
Cybanty mi nie przeszkadzają, ale system szybkiego mocowania zapewne już by trochę przeszkadzał.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.11.2017 18:50

sdolas napisał(a):Pierwsze pakowanie zawsze najgorsze, sporym ułatwieniem jest gdy do boxa co wakacje ląduje ten sam bagaż.
U nas tak jest, czyli najwięcej czasu mi poszło przy pierwszym pakowaniu, podejść było ... pierdylion.
Warto było, bo obecnie mam w środku super tetris :lol:
każda rzecz ma swoje miejsce, nawet wiosła upycham w przestrzeń krzeseł pomiędzy siedziskiem a oparciem.
Cybanty mi nie przeszkadzają, ale system szybkiego mocowania zapewne już by trochę przeszkadzał.


A ja zastanawiam się czy ciuchy do boxa nie wrzucić :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 69
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone