Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kto jechal z retmanem-opole?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006
kto jechal z retmanem-opole?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 12.07.2006 08:29

Bok,
czy ktos korzystal z uslug firmy Retman jesli chodzi o przejazdy na trasie Polska-Chorwacja-Polska? czy mozna zaufac tej firmie? czy nie ma klopotow typu ze sprzedaja wiecej biletow niz miejsc? czy powrot trzeba tez rezerwowac (potwierdzac rezerwacje)? bede wdzieczny za wszelkie opinie.
pozdrav iz Szczecina
Robert
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006
Kto jechał z Retmanem - Opole

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 12.07.2006 10:45

Jechałam w zeszłym roku z Opola do Biogradu i spowrotem . Bardzo bylismy zadowoleni . Obsługa super , autobus też (klima) . Na trasie żadnych kłopotów . Wg mnie firmie tej można zaufać w 100 % . Powrót tez mieliśmy zarezerwowany , bo bilet był dwustronny , ale sądzę , ze w przypadku jednostronnego trzeba ewentualny powrót rezerwować .
Dodam , że wczasy w hotelu też mieliśmy od nich wykupione i wszystko było bez zarzutu zgodnie z umową .
W tym roku będąc w Trogirze tez widziałam ich autobus .
cromankaa
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.05.2006
Złe doświadczenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromankaa » 14.07.2006 03:03

Kilka dni temu wróciliśmy z Chorwacji z biurem Retman i mam fatalne doświadczenia. Zapłaciliśmy za autokar z klimą zgodnie z opisem na stronie internet. WSzystko było ok w I stronę tj zgodnie z warunkami klima punktualnie .W II stronę juz w POlsce w drodze z Katowic do Warszawy (bite 5 godzin jazdy) kazali nam się przesiąść z autokaru do..... busika bez klimatyzacji i okien - po prostu masakra. Dodam że jechaliśmy w 33 stopniowym upale!!. I to był najgorszy moment całej wycieczki. W sumie powinni zwrócić nam część pieniędzy :(
frigida
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) frigida » 15.07.2006 12:43

ja mam zamiar wracać z Retmanem i na stronie ich jest napisane że z Katowic do Warszawy jeżeli jest mniej osób podstawiają busa - chyba czytasz przed wyjazdem umowy?? czy podpisujesz w ciemno, bo jak tak to się potem nie dziw...
cromankaa
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromankaa » 16.07.2006 20:08

frigida napisał(a):ja mam zamiar wracać z Retmanem i na stronie ich jest napisane że z Katowic do Warszawy jeżeli jest mniej osób podstawiają busa - chyba czytasz przed wyjazdem umowy?? czy podpisujesz w ciemno, bo jak tak to się potem nie dziw...


Fakt niestety nie ja załatwiałam transport (wiedziliśmy tylko że płacimy za przyzwoity autokar)ale jest jedno pewne, że w takich warunkach pogodowych (upał ponad 33 stopnie) nie można przewozić ludzi na długich trasach busem bez okien i klimatyzacji . Przecież to podstawa.
Powiem tak że gdyby trafiła się osoba ze słabszym sercem mogłaby tego przejazdu nie przetrwać. W środku było niesamowicie gorąco i duszno :(.
duet
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) duet » 17.07.2006 14:52

RobCRO napisał(a):Bok,
czy ktos korzystal z uslug firmy Retman jesli chodzi o przejazdy na trasie Polska-Chorwacja-Polska? czy mozna zaufac tej firmie? czy nie ma klopotow typu ze sprzedaja wiecej biletow niz miejsc? czy powrot trzeba tez rezerwowac (potwierdzac rezerwacje)? bede wdzieczny za wszelkie opinie.
pozdrav iz Szczecina
Robert


Jestem z nich bardzo zadowolona.
W ubiegłym roku dowieźli nam na miejsce córkę takbezpiecznie i przyjaźnie, że w tym roku zdecydowałam się, żeby córka pojechała z nimi na samodzielne wakacje. Klima była sprawna, autobus najnowszej generacji, fotele przesuwane na boki tak, że przy małej ilości osób można ułożyć sobie z nich leżankę, w autobusie opiekun - jak chcieliśmy żeby podrzuciłi córkę nieco dalej niż przystanek (3 km), to zrobili to bez problemu. Na pół godziny przed dojazdem na miejsce powiadomili ją o tym i dzięki temu dała nam znać telefonicznie kiedy będzie.

W tym roku córka wraca po 2,5 tygodnia i też nie stanowiło to dla Retmana problemu.

Nie wiem jeszcze nic o busie z Katowic, bo w ubiegłym roku córka wracała z nami, a w tym wraca jutro.

Piszę tutaj o firmie z siedzibą w Opolu.
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 13.02.2012 00:08

Czy ktoś ma jakieś świeże informacje o przejazdach Pl-Cro-Pl z tym biurem?
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 13.02.2012 00:30

Nie wiem, czy pytasz o to, czy w ogóle jeżdżą czy chodzi Ci o opinie.

Jeśli o to pierwsze, to zajrzyj tutaj.
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 13.02.2012 15:11

rozkład widziałam, dziękuję za link :)

bardziej mnie interesują opinie... w internecie krążą różne, chciałam więc zasięgnąć informacji cromaniaków ;)
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 02.03.2012 19:37

Jechaliśmy w 2010.Z miejscami nie było problemu. Niemniej w drodze powrotnej kierowca zapomniał nas zabrać z przystanku i dopiero po telefonach zawrócił:-)
karolajjnn
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 22.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolajjnn » 21.03.2012 13:34

jechałam w ubiegłe wakacje, warszawa-split i tak samo z powrotem :) wszystko super, z czystym sumieniem polecam. w tym roku też jadę z retmanem
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 28.03.2012 11:30

Jechałam z nimi dwukrotnie. W sezonie 2010 ze Splitu do W-wy (gdyż odwołano nam lot powrotny), oraz w minione wakacje w obie strony W-wa-Split-W-wa. Polecam z czystym sumieniem. Decydując się na tą podróż obawiałam się takiej ilości godzin w autokarze. Natomiast miło się rozczarowałam, ponieważ podróż minęła wyjątkowo przyjemnie. Przerwy są bardzo rozsądnie rozplanowane i w przemyślanych miejscach. Kierwcy doświadczeni i bardzo sympatyczni. Gdybym miała wybierać raz jeszcze ten środek lokomocji ponownie zdecydowałabym się na Retmana, a mam skalę porównawczą ponieważ jechałam również Glob Touristem i Skarpą.
Polecam!
tomasz0309
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz0309 » 03.07.2017 11:02

Wracałem w tym roku z Cro z Retmanem.

3 lata temu jechałem w obie strony z Fun Clubem.

Jeśli chodzi o komfort i jakość autokaru to Retman jest 10 lat za 'zółtkami' :?

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

kto jechal z retmanem-opole?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone