Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto był w miejscowosci Marina (zarezerwowałem ap)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2016 22:03

W samej Marinie nie mieszkałem, byłem za to cztery razy w Poljicy koło Mariny. Cudownych plaż w samej Marinie (jak i Poljicy) nie znajdziesz, ale jednak na tyle było ok że 4 razy tam jechaliśmy. Jeśli chcesz w tej okolicy fajną plażę to poszukaj zatoki "Stari Trogir", dojazd trochę trudny, ale zwykła osobówka daje radę. Widzę że Twoje apartamenty są zaraz przy sklepie do którego też kilka razy zawitałem. Ma to swoje plusy, ale ma też minusy. Dla mnie największym byłby dosyć spory ruch od rana do wieczora pod apartamentami. Do morza będziesz miał trochę z górki (powrót niestety pod górę ;) ), no i są po drugiej stronie "Jadranki" na szczęście jest przejście pod nią więc nie trzeba przechodzić jezdni.
Mam nadzieję że coś pomogłem i za bardzo nie zniechęciłem :oczko_usmiech: :mrgreen:
Pawelrally
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawelrally » 05.05.2016 10:42

Zniechęcić raczej ciężko ;) chodzi głównie o skrajne opinie o tej miejscowości, a jak już wspomniałem, poczotkujący z Nas "Cromaniacy" to warto zapytać, dzięki za info, zapewne na miejscu się okaże gdzie warto być, ale stari trogir na pewno poszukam ... jakieś wskazówki przed wyjazdem ? jak z walutą ? lepiej kupić w PL, czy szukać na miejscu ?

z góry dzięki !
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 05.05.2016 11:04

Zamieściłam kilka zdjęć z Mariny w banku kwater: dalmacja-srodkowa-od-primostenu-do-gradaca-t39894.html

To był nasz pierwszy wyjazd do Cro, oczywiście (jak każdy pierwszy raz) wydawał nam się wyjątkowy. Dopóki nie posmakowaliśmy innej Chorwacji, dziś na myśl o Marinie uśmiechamy się pod nosem, mając tyle miejscowości do wyboru, nie poleciłabym jej komuś. Tak jak wspomniałam- to był nasz pierwszy "duży" wyjazd, zarezerwowaliśmy coś gdzieś i cieszyliśmy się na wakacje w Chorwacji :lol:

Największym minusem Twojego apartamentu jest fakt, że znajduje się on po gorszej stronie miasta, to znaczy okolica Jadranki. Ruch tam jest naprawdę duży, raz wybraliśmy się na nocny spacer w tamte okolice i niestety hałas i ruch były spore.

Co do Mariny- odpowiednia dla rodzin z dziećmi, raczej płasko, plaże bez jeżowców, żwirowe. Są jakieś place zabaw, codziennie rano można kupić świeże ryby na targu, oczywiście owoce i warzywa. Jest poczta- obok duży sklep, piekarnia, sklep mięsny, w których robiliśmy codziennie zakupy (niestety, z Twojego apartamentu, są po drugiej stronie miasta).

Mogę polecić restaurację TABU (w centrum), w której za niewielkie pieniądze można zjeść dużo i dobrze (grillowany tuńczyk stamtąd do dziś śni mi się po nocach :mrgreen: ).

W piątki w centrum są różne występy lokalnych zespołów, straganiki, wielki grill z rybami i winem za śmieszne pieniądze.

Co do plaż- warto udać się do Vinišće‎. Resztę miejsc, które warto zwiedzić w okolicy pewnie znasz, jeśli nie- pisz śmiało :) Marina jest dobrą bazą wypadową :)
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 30.05.2016 17:01

Witam,

W tym roku wybieramy się ze znajomymi do Mariny :)
Znalazłam na necie info że w okolicach Mariny jest jaskinia - – Jaskinia św. Jakuba.
Czy ktoś coś o tym wie? Gdzie to dokładnie?
Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji gdzie to dokładnie jest, jak się tam dostać.
Był tak ktoś?
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2016 17:21

mad_afaka
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mad_afaka » 31.05.2016 12:41

Witam,
Dodam coś od siebie. W tym roku jedziemy 4 raz do Chorwacji i drugi bezpośrednio do Mariny. Wg. mnie, miejsce idealne na spokojny wypoczynek nastawiony bardziej na leżenie na plaży (80% "plażning" 20% zwiedzanie / wyjazdy). Plaża bardzo dobrze przygotowana dla dzieciaków (nie mówię o tej plaży przy głównej drodze, ale o drugiej plaży po przeciwnej stronie zatoczki). Łagodne zejście do wody, brak tłumów i bliskość kilku knajpek z dobrym, w miarę tani jedzeniem, oraz co chyba najważniejsze, cukiernia / lodziarnia pod nosem. Owszem, nie widziałem całej Chorwacji i być może są fajniejsze zakątki, ale Marina dla nas (po zasmakowaniu już mieszkania w Trogirze - Okrug Gornij oraz Rogoznicy) jest optymalna. Nie za blisko, nie za daleko ;) (jadąc z 3.5 letnimi dziećmi jest to bardzo istotne), dobre miejsce wypadowe na zwiedzanie innych, bardziej turystycznych lokalizacji, z czystym sumieniem polecam. ....niemniej jednak ile osób tyle opinii ;)
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 02.06.2016 09:22

Janusz Bajcer napisał(a):Molim
http://www.tz-marina.hr/pl/index.php/destynacje/marina

http://www.zupa-marina.hr/misa-u-spilji-grota/

Gospodarz apartamentu pewnie wie gdzie jest dokładnie.



dzięki :)
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 02.06.2016 09:29

dostałam odpowiedź od TZ MARINA :) nawet z mapką jak dojechać
i już wszystko jasne...choć opis drogi jak z jakiegoś horroru :P
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 02.06.2016 09:37

mad_afaka a kiedy jedziesz do Mariny?

My już w sumie w tym roku 4 raz do Mariny, jakiś sentyment mam do tego miejsca, mamy tam już sporo znajomych. Byliśmy w wielu miejscach na Chorwacji były ładne i fajne ale jednak wracamy co jakiś czas do Mariny coś nas tam ciągnie....ktoś pomyśli że jesteśmy dziwni no ale cóź....jak to mówią:
Najważniejsze być szczęśliwym...nie ważne powie psychiatra :P
hehe

Ostatnio przysiadłam i znalazłam w okolicy sporo miejsc których jeszcze nie zwiedziliśmy, więc zapowiada się aktywny urlop u nas 30 % plażowania 70% zwiedzania :)
mad_afaka
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mad_afaka » 02.06.2016 11:55

widzę, że nie jestem sam ;)
my wyjeżdżamy 25.07 do 02.08.
Darek1972
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek1972 » 01.07.2016 00:27

Witam, z rodziną będziemy w Marinie od 3 do 15 lipca, czy ktoś z Was też będzie w tym terminie?
Pozdrawiam.
asiaa79
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiaa79 » 14.07.2016 11:33

Ja jestem teraz w Marinie, 10-22 lipca.Pozdrawiam
przemas777
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas777 » 31.01.2017 17:26

Witam
Byłem w Marinie dwukrotnie (w tym samym apartamencie), miałem apartament blisko plaży z super widokiem. Zdecydowanie polecam apartamenty w głębi miasteczka, miejscowość z przystanią, spokojna, klika knajpek, poczta, parę sklepów, ja osobiście śmiało polecam, w tym roku też Chorwacja, ale inna miejscowość, właśnie jestem na etapie poszukiwań, pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2017 17:46

przemas777 napisał(a):Witam
Byłem w Marinie dwukrotnie (w tym samym apartamencie), miałem apartament blisko plaży z super widokiem.

Witam.
Masz jakieś zdjęcie z tym super widokiem :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Kto był w miejscowosci Marina (zarezerwowałem ap) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone