Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Księżycowa wyspa i my - Pag 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013
Księżycowa wyspa i my - Pag 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 20.07.2014 18:06

Oczarowani zeszłoroczną wyprawą do Chorwacji, po trosze w wyniku obserwacji pogody nad Bałtykiem, niespodziewanie 12 lipca wybraliśmy się na wyspę Pag. Przygotowania były krótkie, destynacja nie do końca określona (uwarunkowanie pogodowe), a nastroje mocno mieszane. Po wyposażeniu się w podstawowe akcesoria "przykładnego plażowicza", 2 litrów oleju Valvoline Maxlife 5W40 i pojemnika z płynem chłodniczym wyruszyliśmy w drogę liczącą około 3000 kilometrów ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znalezienie kwatery w szczycie sezonu za 30 EUR/noc dla 2-3 osób nie jest trudne. Szukałem 15 minut, znalazłem w drugim odwiedzonym miejscu. Nie był to co prawda apartament z tarasem i luksusami, ale standard i tak dużo wyższy niż nad polskim morzem (ok 25m2)

Co nas tam spotkało? Na pełną relację ze zdjęciami, które nie zabiją przeglądarki zapraszam tutaj: http://sh.st/LVVXF
Ostatnio edytowano 02.08.2016 11:25 przez Sroqraf, łącznie edytowano 2 razy
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 20.07.2014 18:33

My na Pagu będziemy za niecałe 2 tygodnie.

Widzę jednak, że nie ma co czekać na dalszą część relacji bo cała jest już napisana, ale idę do linka z chęcią poczytać.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 20.07.2014 20:18

no to klikam w linka ... też :)
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 21.07.2014 06:54

Pag w planach na najbliższe 5 lat jest więc chętnie poczytam :)
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 21.07.2014 10:41

Super relacja. Widzę że Pag jest piękny. Mam tylko jedno pytanie. Czy na Pag-u sa plaże gdzie rosną np. drzewa piniowe i jest się gdzie schronić w cieniu? Chodzi o małego dzieciaka / 17 m-cy/. Jakoś wcześniej kiedy słyszałem Pag wyobrażałem sobie wypaloną słońcem skałę i zero zieleni. Proszę o info od doświadczonych Cromaniaków :)
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 21.07.2014 10:54

Witaj, oczywiście są. Fantastyczna plaża z drzewami i dwoma barami jest w miejscowości Simuni - tuż za Pag w stronę Novalji.

Obrazek

Przypadła nam do gustu ze względu na łatwe zejście do wody, choć dość szybko robi się głęboko. Podobno zacieniona jest też plaża Strasko - tam nie dotarliśmy, choć nasz gospodarz polecał nam to miejsce. Najfajniejsza jednak pod względem zabaw w wodzie jest właśnie Babe w Novalji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najczęściej jeździliśmy na Czystą Plażę w okolicy Novalji, ale tam cień znajdziesz tylko pod parasolką (za 20kn/dzień) :) Inaczej - patelnia :)
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 21.07.2014 11:53

Dzięki Sroqraf za info i foto. Czyli warto udać się właśnie na Pag. Czy Simuni to fajna miejscowość? Jest gdzie wyjść?
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 21.07.2014 14:53

Simuni jest fajnym miejscem do odpoczynku, nie znam jednak miejscowości na tyle by poradzić czy jest gdzie spędzić czas wieczorkiem. Wydaje mi się, że to typowa noclegownia, ale mogę się mylić. Nam klimat tego miejsca bardzo się podobał :)
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 21.09.2014 07:01

Simuni to fajna plaza,jezdziłem tam z Pagu...cisza i luz.Spacerek mozna.
tytka12
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tytka12 » 22.09.2014 12:03

Witam! Pag zrobił na mnie niesamowite wrażenie :) Byłam w okolicach Zadaru i tylko dla księżycowej wyspy wróciłabym w ten region po raz drugi...
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 18.11.2014 16:49

Witam! Mógłbym prosić o trochę więcej informacji na temat samego miasteczka Pag? Myślimy wybrać się tam rodzinką z 2 dzieci (2 i 6lat) w to miejsce, ale zastanawiam się jak to wygląda właśnie pod względem dzieci: plaże, dojścia do nich, atrakcje dla dzieci, a dla dorosłych knajpki, bary, restauracje itp. Czy w ogóle wart tam wybrać się tam mając na celu głownie odpoczynek w w miarę spokojnym miejscu, ale z jakimiś "drobnymi" rozrywkami (na dyskotekach akurat nam nie zależy)? Pozdr.

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Księżycowa wyspa i my - Pag 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone