Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ksamil - Albania

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Sewooo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sewooo » 18.08.2017 08:05

... no frycowe czasem trzeba zapłacić jak się nie myśli. Trochę byłem wkurzony i zmęczony awarią bo też mnie to kosztowało czasu i nerwów ale mogłem zapłacić, masz racje.
Mała aktualizacja - leżaki
Dzisiaj poszedłem na plaże o 6:00 (myślałem, że jest 7:00 nie dostrzegłem że złapałem grecką sieć GR COSMOTE i miałem czas Grecki czyli godzina do przodu). Ale to nic, leżę na leżaku zadowolony że jestem jeden z pierwszych. Dobiła 7:30 na czas Albański czyli taki jak w PL. Przychodzi Albańczyk i mówi że nie ma żadnych leżaków wolnych... konsternacja, jak nie ma? Myślę nie będę z nim się kłócił cisnę na inną plaże... tam też żadnych wolnych choć leżaki puste...
Okazuje się, że hotele wynajmują plaże z leżakami i zapomnij człowieku że się wbijesz, nie ma miejsca....
Poszedłem jeszcze w inne miejsce i przypadkowo spotkałem parę Polaków z Białego Stoku - gorąco pozdrawiam jeszcze raz bo opowiedzieli jakie są tu zwyczaje i jak szybko Albania się rozwija, przy okazji pokazali mi kawałek plaży, gdzie jeszcze udało się dwa leżaki znaleźć wolne. Także na te najładniejsze plaże w Ksamil mają wstęp jedynie goście hotelowi- można sobie tylko przyjść i popatrzeć :wink:
Aktualizacja dojazd
CO do dojazdu do Ksamil i Powrotu do Polski - nie trzeba jednak przez góry jechać jak jechałem, lepiej jest przekroczyć granicę w Qafe Bote ale jadąc przez Sarandę - trochę na około omijając prom i dalej przez Grecję.

Edycja 21.08.2017

Wrzucam poniżej przykładowe karty menu restauracji w Ksamil, która cieszy się dużym zainteresowaniem.
https://1drv.ms/i/s!AnBzxpBmvAF1sTQ-J9M4zkyK50IN
https://1drv.ms/i/s!AnBzxpBmvAF1sTUs176f8NxsAJ6e
https://1drv.ms/i/s!AnBzxpBmvAF1sTA3ydz4AqmbJkWT
https://1drv.ms/i/s!AnBzxpBmvAF1sTJgIR-gd0x40mmy
https://1drv.ms/i/s!AnBzxpBmvAF1sTNJyGrMchBiUiJx
https://1drv.ms/i/s!AnBzxpBmvAF1sTE8skmCdsEDn1L2
maniek1972
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek1972 » 25.09.2017 12:56

Bardzo mnie ciekawi czy w Ksamilu są jeszcze wolne plaże na które można iść i się położyć na leżaku czy na karimacie.Czy też na każdej plaży w Ksamilu jest walka o leżaki.Jadę za rok w pierwszej połowie lipca.Jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedzi i o podanie ewentualnie tych wolnych plaż.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 26.09.2017 10:36

Sol-Wagon napisał(a):szkoda, że nie zapłaciłes kartą za to paliwo w Serbii...


można też wymienić trochę kasy po przekroczeniu granicy. Tankowanie "przed Serbią" czyli na Węgrzech na pewno tańsze nie jest...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.09.2017 07:22

Pudelek napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):szkoda, że nie zapłaciłes kartą za to paliwo w Serbii...


można też wymienić trochę kasy po przekroczeniu granicy. Tankowanie "przed Serbią" czyli na Węgrzech na pewno tańsze nie jest...

kilka dni temu zatankowałem przed Segedynem benzynę za 5,225 zł za litr...
a w Serbii po ile?
Sewooo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sewooo » 02.11.2017 10:14

Sol-Wagon mi w sierpniu po przeliczeniu wychodziło ok 6 zł ale jak przeliczyli mi na euro wyszło ok 7 zł.
Natomiast zrobiłem błąd albo szereg błędów (o których pisałem wcześniej) bo jak się okazało poza stolicą ropa wychodziła ok 5,3 zł na stacjach przy trasie w kierunku na Macedonię.

P.S. Do "Jurow" - nie mogę odpisać Ci prywatnej wiadomości bo nie mam uprawnień. Proszę napisz tutaj pytanie jeśli chcesz.
Sewooo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sewooo » 02.11.2017 10:29

maniek1972 napisał(a):Bardzo mnie ciekawi czy w Ksamilu są jeszcze wolne plaże na które można iść i się położyć na leżaku czy na karimacie.Czy też na każdej plaży w Ksamilu jest walka o leżaki.Jadę za rok w pierwszej połowie lipca.Jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedzi i o podanie ewentualnie tych wolnych plaż.


Z tego co ja zaobserwowałem przez 10 dni pobytu w Ksamil to nie ma co liczyć na rozłożenie karimaty w tej miejscowości. Jeśli już znajdziesz gdzieś obok leżaka (oczywiście nie twojego) to Cię wygonią.

Wyjeżdżając z Ksamil w kierunku Sarandy znajduje się po lewej stronie plaża gdzie można własny koc rozłożyć bez opłat (przynajmniej w tym roku tak było) powierzchnia ok 100 m2 Public Beach - nie mogę linka tutaj umieścić ale jak wpiszesz Girij Hartes w google to znajdziesz.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.11.2017 12:44

Sewooo napisał(a):Sol-Wagon mi w sierpniu po przeliczeniu wychodziło ok 6 zł ale jak przeliczyli mi na euro wyszło ok 7 zł.
Natomiast zrobiłem błąd albo szereg błędów (o których pisałem wcześniej) bo jak się okazało poza stolicą ropa wychodziła ok 5,3 zł na stacjach przy trasie w kierunku na Macedonię.

P.S. Do "Jurow" - nie mogę odpisać Ci prywatnej wiadomości bo nie mam uprawnień. Proszę napisz tutaj pytanie jeśli chcesz.

Podałem cenę za litr wg obciążenia konta po płatności kartą.
Przed Segedynem jest jedna tańsza stacja ze słonikiem w logo...ale pewnie w wakacje ogólnie drożej...
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 03.11.2017 22:15

Sol-Wagon napisał(a):Przed Segedynem jest jedna tańsza stacja ze słonikiem w logo...ale pewnie w wakacje ogólnie drożej...

Ja jadąc do Albanii w 2013 i 2014 tankowałem na Auchan w Torokbalint i Szeged - Pb95 była znacznie tańsza niż na stacjach przy autostradzie. Można sprawdzić na stronie https://auchan.hu/benzinkutak - co prawda po węgiersku, ale da się ogarnąć ;-)
Ok. 20 km za przejściem Horgosz/Roszke w Serbii jest stacja Euro Petrol http://www.euro-petrol.com/ (można było bez problemu płacić kartą) - też było taniej, niż na następnych stacjach, zwłaszcza w okolicach Belgradu.
Ostatnio edytowano 05.11.2017 08:49 przez przepioor, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.11.2017 00:03

Sewooo napisał(a):P.S. Do "Jurow" - nie mogę odpisać Ci prywatnej wiadomości bo nie mam uprawnień. Proszę napisz tutaj pytanie jeśli chcesz.

Po 4 postach PW można napisać.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 29.08.2018 13:28

powitać
wrzućcie jakieś aktualności o ksamil bo sie przymierzam i potrzeba informacji jak najwięcej hotele, kwatery jedzenie dojazd przelot co się da
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 29.08.2018 19:22

Tak się zastanawiam nad fenomenem Ksamilu. Pełno ludzi, plaże przepełnione (prawie jak nad Bałtykiem) a tyle ludzi tam wali. Czyżby każdy kierował się tymi fotkami turkusowych plaż (przeważnie bez ludzi, bo robione poza sezonem). Jest tyle pięknych nie zatłoczonych plaż
Obrazek


Kupowanie produktów w sklepach i robienie obiadów/kolacji samemu w Albanii to chyba przesadny szczyt oszczędności. Nie wiem czy gdziekolwiek na Bałkanach jest taniej niż w AL (nie liczę Serbii) .
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 29.08.2018 19:43

hej
jurek to zaproponuj coś bo szukam teraz albanii niekoniecznie ksamil /poprostu słyszałem że jest pięknie/
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.08.2018 19:44

dudzis napisał(a):hej
jurek to zaproponuj coś bo szukam teraz albanii niekoniecznie ksamil /poprostu słyszałem że jest pięknie/

jest pięknie, ale musisz ruszyć się z miejsca...
może w Himare będzie mniejszy tłok...
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 29.08.2018 20:05

spoko jeżdze i zwiedzam tylko potrzebna miejscówka na początek jakaś zajefajna coby dziecka miały frajde ja poprostu dopiero zacząłem czytać o albanii no i mi sie zachciało
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 29.08.2018 20:44

JurekM73 napisał(a):Tak się zastanawiam nad fenomenem Ksamilu. Pełno ludzi, plaże przepełnione (prawie jak nad Bałtykiem) a tyle ludzi tam wali. Czyżby każdy kierował się tymi fotkami turkusowych plaż (przeważnie bez ludzi, bo robione poza sezonem). Jest tyle pięknych nie zatłoczonych plaż
Obrazek




Kupowanie produktów w sklepach i robienie obiadów/kolacji samemu w Albanii to chyba przesadny szczyt oszczędności. Nie wiem czy gdziekolwiek na Bałkanach jest taniej niż w AL (nie liczę Serbii) .




Moje doświadczenia z Albanią są raczej skromne tzn.przejechałem ją trzykrotnie i zaliczyłem 6 noclegów.
Pierwszy wyjazd to zwykła ciekawość i urozmaicenie powrotu z Grecji czyli 3 noclegi w m.Palasa(blisko Logary) tu było znośnie choć irytowały mnie tysiące parasoli na plażach,ale gdzieś na krańcach było ok. W ubiegłym roku Gijokaster z 1 noclegiem w starym mieście ,tranzyt na Korfu-bajkowo.W tym roku padło na Ksamil bo chodziło nam o Butrynt i odpoczynek w drodze z Peloponezu oraz poznanie miejsca,którym sporo osób się podnieca.Mieliśmy fajną tanią miejscówkę i to wszystko co dobrego mogę napisać.Ksamil jest a raczej był pięknym miejscem zanim do dzieła stwórcy rękę przyłożył człowiek.Bałagan,syf,brak ładu i składu,jakieś kolorowe jarmarki,wysypisko śmieci i szambo w jeziorze a na deser tysiące parasolki,zastawiony KAŻDY skrawek plaży tak by przypadkiem ktoś się nie wcisnoł.Może ktoś lubi taki klimat ,ale my jesteśmy skutecznie wyleczeni-doszliśmy do wniosku,że jeśli ktoś nic więcej nie widział to może być podniecony(pod wodą też można zobaczyć cuda)
To nie snobizm czy tym podobne,ale zdrowy rozsądek,nawet gdybym znalazł darmowy nocleg w Ksamil to i tak nie skorzystam, bo szkoda urlopu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Ksamil - Albania - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone