Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ksamil - Albania

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
et75
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) et75 » 26.11.2014 21:38

Czy ktoś był w okolicy Ksamil z jakimś biurem podróży autokarem? W jakim hotelu i jakie są Wasze opinie?
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 05.03.2015 10:56

Takkkk wszystko zaplanowane , wyjazd do Ksamil 26 lipca , nocleg zamówiony , pogoda zamówiona , rake zamówimy na miejscu ...
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 15.06.2016 10:24

Myśląc o tegorocznych wakacjach odkopuję nieco temat.

Zastanawiam się Ksamil czy Saranda. Ładniejszy wydaje się Ksamil, jednak - z tego co piszecie - plaże są (w sezonie) równie (bardziej?) zatłoczone jak w Sarandzie? Czy macie jakieś najświeższe informacje z zeszłego / tego roku, jak wygląda sytuacja?

A jak wygląda czystość wody / plaż w obu miejscowościach?

robert1968:
I z boku Sarande cisza:)
A do Ksamil blisko
Do centrum Sarande ciuchcia ( za śmieszne pieniądze...porównanie z Selce i Cerkvenicą)


Z któego boku Sarande jest cisza? :) Tego bliżej Ksamil? Czy jakość wody "z boku" na południe od Sarande nie jest gorsza (brudna, zimna) z racji sąsiedztwa rzeki Bistrica?

A wie ktoś coś więcej o tej "Ciuchci" Ksamil / Sarande?

Z góry dzięki za te (i wszelkie inne pomocne) informacje.
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 19.07.2016 10:32

Witam serdecznie
Jade 30 lipca do Albanii
Wyjezdzamy z Jaworzna na Slasku
Kto chetny sie dołaczyć
514988577
Marek
viscaelbarsa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) viscaelbarsa » 29.07.2016 20:49

Witam

Wybieramy się we wrześniu i mam takie pytanie do osób zorientowanych: czy na plaże Pulebardha Beach i Pema e Thate kursują jakieś busy? Bo jak pokazuje google z centrum gdzie będziemy mieszkać jest na obie plaże po około 4,5km a to około godzinki marszu...

Z góry dzięki za info :)

Pozdrawiam
herbu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) herbu » 02.06.2017 09:59

Krótkie pytanie do bywalców Albanii - wybieram się 4 czerwca, czyli pojutrze do Ksamil (prawdopodobnie, bo jeszcze w opcji jest Himare, Dhermi i Qeparo). Czy w tym terminie jest szansa na mniejszy tłok na plażach jak i w mieście? Szczególnie mam na myśli Ksamil.
BEZERKA
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) BEZERKA » 02.06.2017 11:37

Polecam zejść z głownej drogi przy restorant redi i na plaży zagdać do rybaków o mozliwość przepłynięcia na mniejsza wyspę Ishujt e Ksamilit. Piekna spokojna plaża, mozna poskakać ze skałek do wody. W tamtym roku na przełomie maja i czerwca płaciliśmy 15EURO za 8 osób i na wyspie przez cztery godziny bylismy sami.
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015
Noclegi w Ksamil

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 18.06.2017 13:06

Szukam namiarów na apartamenty w Ksamil. Najlepiej w miarę blisko plaży i ze śniadaniem, ale nie są to warunki konieczne.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Noclegi w Ksamil

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 18.06.2017 13:17

A kiedy masz zamiar jechać do AL?
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015
Re: Noclegi w Ksamil

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 19.06.2017 20:38

Początek sierpnia
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 20.06.2017 18:10

Hotel Majestic jest fajnie usytuowany, w poniższym linku znajduje się kontakt m.in do nich.
Zastanów się jeszcze nad terminem. Sierpień w Albanii to szczyt sezonu i Ksamil jest zatłoczony. Ceny apartamentów również wyższe. Ja w sierpniu jadąc w ciemno nie znalazłem odpowiedniego noclegu w Ksamil. Znalazłem w Himare i reasumując byłem zadowolony :wink:

http://ksamil.al/hotel/

pozdrawiam,
M
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 20.06.2017 20:28

W zeszłym roku już w drugiej połowie lipca było bardzo tłoczno w Ksamilu.
piter77
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter77 » 16.07.2017 19:26

Witam szukam noclegu w m. Ksamil w Albanii w okresie 10-19 sierpnia 2017 r. dla dwóch osób.
Może ktoś pomoże
Sewooo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sewooo » 18.08.2017 01:47

Witajcie,
jako, że w tym roku wybrałem się do Ksamil (jeszcze tu jestem do 23.08.2017), chciałem podzielić się z Wami informacjami jakie do tej pory pozyskałem.
DOJAZD
Od razu napiszę, że nie wiem czy to był dobry wybór, czy mógł być lepszy, po prostu bez jakiejś dogłębnej analizy drogi zdałem się na mapy google, ustawiłem nawigację i wyruszyłem.
Startowałem z Wrocławia. Jechałem przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję aż dotarłem do Albani :) Pierwszy odcinek trasy postanowiłem zrobić do Belgradu (Serbia). Czechy i Słowacje przejechałem drogami zwykłymi (bo jakoś nie chciało mi się płacić w Czechach za winietę a na Słowacji jest droga równoległa do autostrady A2, (2), więc do samej granicy z Węgrami dojechałem nie płacąc za winiety. Na Węgrzech po przekroczeniu granicy kupiłem winietę na pierwszej lepszej stacji benzynowej - dostaje się ją w formie takiego paragonu fiskalnego (nie ma żadnych naklejek na szybę). W Serbii płaci się na bramkach. Nocleg w Belgradzie rezerwowałem dzień wcześniej przez bookinga - cena 30 Euro za pokój dla 3 osób (ale nie polecę ze względu na dzielnicę w której się to miejsce znajdowało). Z Wrocławia wyjechałem (3:30), a do Belgradu dotarłem o 17:15 (jechałem bez spiny, nie na czas, i cały odcinek przepisowo - zresztą w Czechach, Słowacji i na Węgrzech dużo policji i wszyscy jeżdżą na prawdę zgodnie z ograniczeniami). Planowałem wcześniej przespać się w Belgradzie ok 6-7 h i ruszać dalej ale jak to bywa dopadła mnie mała usterka (padło łożysko w rolce zespołu paska wieloklinowego i trzeba było skorzystać z serwisu), więc wyjechałem z Belgradu o 17:00 i Serbię przejechałem normalną płatną autostradą. Tutaj ważna informacja (Jak się okazało w Serbii gdzie musiałem zatankować, ropę mieli po przeliczeniu na nasze po 6 zł/l. No ale o tym nie wiedziałem, kasy również nie wymieniłem bo po co :) i poszedłem płacić w Ojro :))). Serb wziął kalkulator, poprzeliczał po swoim kursie i paliwo wyszło po 7,20zł/litr :) Wariaty!... Radzę zatankować przed Serbią aby nie trzeba było nigdzie już w tym kraju tankować. Jechałem do godziny 1:00 potem zrobiłem przerwę na drzemkę 18 km przed granicą z Grecją (w Macedonii) na jakiejś stacji benzynowej. W Macedonii również płaci się na bramkach (można spokojnie płacić kartą), W dalszą podróż wyruszyłem ok 4:30 przez Grecję w której ustawiłem znowu nawigację na omijanie odcinków płatnych (różnica w czasie była niewielka bo ok 20 min.) i tak o godzinie 13:15 znalazłem się w Ksamil. Jechałem od strony przejścia granicznego w Kakawia, przez Sarandę. Po przekroczeniu przejścia granicznego Grecja/Albania trzeba przejechać drogą SH78 przez góry. Droga ta jest wąska i bardzo kręta więc trzeba uważać tym bardziej, że czasem brakuje barierek i można spaść z niezłej wysokości czego nikomu nie życzę albo wyjeżdżając zza łuku spotkać spacerującą krowę :).
NOCLEG W KSAMIL
Nie rezerwowałem niczego, pojechałem (jak co roku) w ciemno. Standardowo wjeżdżam w takim przypadku do centrum miejscowości i wypatruję ludzi na krzesłach siedzących przy ulicy lub stojących w grupie. Przeważnie oni sami łowią wzrokiem nowych przybyszów. W ofertach można było przebierać, a że nigdy nie nastawiam się na hotele czy apartamentowce itp. zawsze szukam po prywatnych kwaterach. Ceny jednak były zależne od lokalizacji noclegu od plaży, średnia cena to 38-40 Euro (nikt nie chciał opuścić do 35 Euro) . Przy plaży Bora Bora niektórzy nawet chcieli 45-50 Euro za pokój/noc).
CENY
Tak na szybko co pamiętam:
kurs 100 ALL (lek) to ok 3,23 zł
Euro w Kantorach w Ksamil to ok. 1Euro=130 ALL
Kawa w restauracji ok 150 ALL
Pizza margarita 400 ALL
Pizza 4 sery 800 ALL
leżak na plaży 800-1000 ALL na dzień (tu uwaga - jak ktoś chce zarezerwować leżak to musi się pojawić ok 7-8 rano na plaży najpóźniej) potem to tylko szczęście, a na pewno nie pozwolą rozłożyć własnego koca - wysyłają od razu na Public Beach :) która ma 30 m2....
obiad (powiedzmy kurczak z frytkami x3 + 2 piwa i sok jabłkowy to wydatek rzędu ok. 2500-3000 ALL
Krewetki z frytkami - ok 750 ALL
Ryby (różny rodzaj) z frytkami to ok 750-800 ALL
cocacola w puszce (w restauracji)-150 ALL
ta sama cola w puszcze w miejscowym sklepie 70 (ALL)

Zdecydowanie taniej jest kupować u nich w miejscowych sklepach i robić sobie samemu jedzonko ale to już jak kto lubi :)

Podrawiam
Sewo
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.08.2017 07:30

szkoda, że nie zapłaciłes kartą za to paliwo w Serbii...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Ksamil - Albania - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone