Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd..

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.12.2016 16:22

Spacerujemy wokoło zamku, nie ma czasu na dłuższe zwiedzanie, przy okazji w ogrodach robimy sobie przerwę na posiłek, gdzieś w cieniu na kamiennej ławce; upał zrobił się już naprawdę spory; więc tylko owoce, ciacho i chłodne picie + kawka z termosu.

20160901_110018.jpg
43


DSCF8065.JPG
44


DSCF8093.JPG
45


DSCF8087.JPG
46


DSCF8085.JPG
47


DSCF8083.JPG
48


DSCF8081.JPG
49
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.12.2016 16:27

Zamek wygląda naprawdę imponująco, choć muszę przyznać, że po zdjęciach w necie spodziewałem się lepszego efektu... niebieskie niebo dodaje zdecydowaniu jemu i zdjęciom uroku. Żonę zdjęcia z netu nie zachwyciły, ale na żywo, to na żywo, jest zadowolona, pierwsza atrakcja na Kryształową przyjęta pozytywnie.

DSCF8061.JPG
50


DSCF8059.JPG
51


DSCF8096.JPG
52


DSCF8097.JPG
53


DSCF8098.JPG
54


Dochodzimy do wniosku, że trzeba będzie tu kiedyś przyjechać na cały dzień, szczególnie dla pochodzenia po miasteczku i ogrodach zamku + do zaliczenia Valtickiego Zamku i Janov Hrad, na który teraz nie ma czasu, nawet nie były w planach. Przez Valtice tylko przejeżdżamy i rzucamy okiem.
Nasz spacer trwa dokładnie tyle ile koszta parkingu 1godz.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 18.12.2016 16:55

Wspaniałe zajawki, więc będę tu zaglądać :D
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 18.12.2016 17:16

O jak dobrze, że do Was trafiłem :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.12.2016 17:55

dr.kokos napisał(a):O jak dobrze, że do Was trafiłem :mrgreen:

janka.mik. napisał(a):Wspaniałe zajawki, więc będę tu zaglądać :D

miło mi, witajcie,

------

Zbieramy się dalej do jazdy, ale nawigacja źle nas prowadzi, na Poysdorf; jedziemy jednak dalej kilka km, ale dostrzegając potężny korek i konsultując z kierowcami TIR przez CB, zawracamy i wioskami jedziemy na Grosskrut, a potem po winietę na OMV w Hobersdorf, tym samym omijamy kilkukilometrowy jak się okazuje korek.

DSC_0353.jpg
55


Na OMV obsługuje mnie Monika, Czeszka, ale rozumie wszystko po Polsku, no w końcu sporo Polaków tu zaopatruje się w winietę. Demontuję jeszcze tylko „bat” i rejestrator i mkniemy na Wiedeń, chcemy minąć go przed 14tą czyli początkiem większego ruchu.

Wiedeń dość płynnie ominięty, mimo zwężek, choć prędkość nie ta co zawsze; w pewnym momencie zauważam, że mam o 20km większą prędkość od dozwolonej i przez odcinkowy pomiar przejechałem szybciej. Będzie mandat! Ale jak przyjedzie to dopiero będziemy się martwić. Dalej już jadę dość uważnie, choć znów wydaje mi się, że mogło mnie trafić zdjęcie. Dwa mandaty to już sporo, mam nadzieję, że nic jednak nie przyjedzie (do tej pory nic). Po drodze bardzo duże natężenie ruchu. I tym sposobem dojeżdżamy do Loipersdorf Landzeit, które znamy z poprzednich wyjazdów; tu krótka toaleta i posiłek, hmm... kurczaczek i bułeczki serowe.

DSCF8099.JPG
56


Droga dalej idzie dość szybko, obok Ilz wspominamy „nasz” skrót z poprzednich lat wiodący przez Feldbach, ale tym razem nie jedziemy bezpośrednio do Cro, tylko najpierw do Słowenii. Na ringu Grazu nieco się korkuje, ale w końcu spotykają się tu różne drogi, więc stąd tyle samochodów. Pora na tankowanie, miałem zjechać do Leibnitz i wygooglowanej przed wyjazdem stacji Jet z tańszym paliwem, ale jesteśmy już nieco opóźnieni, a na Campie chcielibyśmy spędzić popołudnie, dlatego decyduję się zatankować na przy autostradowej Shell Gralla, która okazuje się być najdroższą stacją od kilku lat w mojej historii tankowania: Eurosuper 95 1,39E/1L. No trudno. Po odejściu od kasy, okazuje się, że na tym Shellu można kupić winiety na Słowenię po cenach nominalnych, ale już nie chcę drugi raz stać w kolejce, więc kupujemy ją na granicy A-Slo.

DSC_0354.jpg
57


Autostradą w Słowenii jeszcze nie jechaliśmy – wszystko przez MLP, spory ruch na drodze, ale dość szybko dojeżdżamy do zjazdu na Logarską Dolinę, jeszcze nieco drogi krajówką, robi się coraz ładniej i przed 17:00 meldujemy się na Campie Smica w miejscowości Luce.
Ostatnio edytowano 18.12.2016 18:55 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 18.12.2016 18:18

Lekko spóźniony z przyjemnością się przyłączę. Piękne zdjęcia, trzymają równy dobry poziom. Szczególnie ucieszyło mnie odkrycie autora zdjęcia 22 na które swego czasu wydałem swoje 12 pkt :) Już widzę że będzie co podziwiać przez nadchodzące długie zimowe wieczory.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.12.2016 18:35

AdamZ napisał(a):Lekko spóźniony z przyjemnością się przyłączę. Piękne zdjęcia, trzymają równy dobry poziom. Szczególnie ucieszyło mnie odkrycie autora zdjęcia 22 na które swego czasu wydałem swoje 12 pkt :) Już widzę że będzie co podziwiać przez nadchodzące długie zimowe wieczory.

witaj Adamie, wspomniane zdjęcie pochodzi z jednej z ulubionych naszych miejscówek na Istrii, to Grožnjan; jeszcze raz dziękuję za Twoje 12pkt; więcej ujęć nieco dalej w relacji
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.12.2016 19:03

te kiero napisał(a):Dochodzimy do wniosku, że trzeba będzie tu kiedyś przyjechać na cały dzień

Zdecydowanie warto przejść się po parku, do minaretu:

Obrazek

Obrazek

Nam najbardziej podobało się pływanie łódką po rzece Dyja:

Obrazek

Obrazek

Wszędzie zieleń i spokój, pięknie...

Czekam na następne atrakcje Kryształowej :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.12.2016 19:11

no proszę, o minarecie nie wiedziałem nawet, dzięki Maslinko,
mimo odwiedzenia wielu miejsc, zauważyliśmy po drodze, że jeszcze więcej nam umknęło; tylko kiedy to realizować
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.12.2016 20:23

Zdecydowaną większość miejsc odwiedziłem, ale chętnie zobaczę również Twoim okiem.

Pozdrawiam,
Wojtek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.12.2016 20:53

Franz napisał(a):Zdecydowaną większość miejsc odwiedziłem, ale chętnie zobaczę również Twoim okiem.

Pozdrawiam,
Wojtek

jakże mogłoby być inaczej :D ja zdecydowanie większą część Słoweni czerpałem od Ciebie :D
miło że wpadłeś w te skromne progi
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 18.12.2016 23:11

na objazdówkę i ja zasiadam :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.12.2016 01:04

Zamek naprawdę zrobił wrażenie :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.12.2016 10:08

KrzychuZiom napisał(a):na objazdówkę i ja zasiadam :)

witam Krzysztofie, dopiero się rozpędzilismy więc zdążyłeś w sam raz
CROnikiCROpka napisał(a):Zamek naprawdę zrobił wrażenie :)

Zamek jest bardzo fotogeniczny, do tego te ogrody, chcemy tam powrócić

-----

Po zameldowaniu wybieramy parcelę pomiędzy drzewami, przytulne „zielone” miejsce pod sosnami, patrząc w niebo myślę- nie powinno być burzy, tudzież piorunów uderzających w drzewa, co za parę godzin okazuje się nie być takie oczywiste.
Rozbijamy obozowisko i idziemy na spacer po campie, który okazuje się być nie duży więc szybko nam to idzie, położony ładnie nad teraz płytką rzeką Savinja. Nad wysokimi sosnami widać w oddali jeden z wysokich szczytów Alp Julijskich. Biegnąca obok droga wcale nie jest tak uciążliwa jak czytałem w necie. Tuż obok nas Węgrzy, Holendrzy, Czesi ogólnie niewiele osób, dopiero pod wieczór przyjeżdża spora liczba Słoweńców (pewnie na weekend) i Polacy z kolejnymi Holendrami. Zapełniło się, zostały może 1, 2 wolne parcele. Dość słabo tu przy końcu campu z Wifi, więc ja i inni idą w stronę recepcji, przy której można poleżeć na leżakach, więc miło.

DSCF8103.JPG
58


DSCF8101.JPG
59


DSCF8104.JPG
60


DSCF8108.JPG
61


Powracając do pogody, mw. po 21tej, akurat po naszej kolacji pojawia się deszcz, z najpierw drobnego szybko przeradza się w ulewę i burzę. Na szczęście wszyscy zdążyli się rozłożyć z namiotami itp. i teraz mile :) spędzają czas w namiotach, kamperach, pierwsze winko idzie w ruch, bardzo lubię spędzać czas w namiocie, kiedy pada deszcz. Burza trwa dość długo, bo budząc się ok. godz 2:00 wciąż wali piorunami i grzmotami; mam nadzieję, że nie będzie niespodzianki z uderzeniem pioruna w drzewo, bo wszyscy na campie właśnie pod sosnami lub w ich zasięgu. Na szczęście nic takiego się nie dzieje. A ranek okazuje się być taki jak lubię :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.12.2016 10:22

Bardzo ciekawa relacja, szczególnie, że i ja powoli planując przyszłoroczne wakacje myślę o takiej objazdówce: na pewno Słowenia, potem Istria i dalej na południe. Plany jeszcze niesprecyzowane więc będę podglądać i w razie czego "ukradnę" jakiś pomysł ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd.. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone