Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd..

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.01.2017 08:08

elka21 napisał(a):
te kiero napisał(a):
elka21 napisał(a):Wenecję odwiedziłam w zeszłym roku. Bardzo mile ją wspominam, a po obejrzeniu Twoich zdjęć zapragnęło mi się tam być z powrotem :cry: :papa:

poczekaj to dopiero cz. I była, jeszcze chyba z 3 części będą,

O, i już Cię lubię :oczko_usmiech:
te kiero napisał(a): tylko nie wiem kiedy :|

A teraz już trochę mniej :mrgreen:

zmobilizowałaś mnie :!: :D

Jeszcze chwila i wysiadamy przy Piazza San Marco, gdzie wysiada większość turystów dołączając do tłumów innych turystów 8O :| . Tu rozpoczynamy nasza nieśpieszną pieszą wycieczkę po Wenecji.

DSCF9197.JPG
527


DSCF9198.JPG
528


DSCF9205.JPG
529


DSCF9206.JPG
530


Trochę spaceru po placu i rzucam spojrzenie na dzwonnicę, było w planach na nią wejść, przyglądamy się czekającemu ogonkowi. Ponieważ przez 15min nic się nie zmienia, odpuszczamy wejście, trochę szkoda, ale myślę, że stania byłoby ze 2godz w całości, a tyle to my czasu nie mamy na to co dzisiaj, żeby choć „liznąć” tego pięknego na swój sposób miasta.

DSCF9200.JPG
531


DSCF9200.JPG
532 - Symetria Pałacu Dożów


DSCF9203.JPG
533


DSCF9204.JPG
534


DSCF9208.JPG
535


DSCF9209.JPG
536


DSCF9210.JPG
537


Trochę przemieszczamy się w odnogach od placu, jest ogromny, to całkiem dobrze, bo gdzieś ten tłum sie po nim gubi. Zabytki są zachwycające, a piękno architektoniczne Bazyliki jest nieprawdopodobne. Trudno odejść z tego miejsca. Nie wchodzimy do niej, bo i tutaj ogonek ma słuszną długość. Szczegóły budowi sa niesamowite, z tego wszystkiego zapominam o podejściu w stronę Mostu Westchnień :(

DSCF9207.JPG
538


DSCF9222.JPG
539


DSCF9211.JPG
540


DSCF9212.JPG
541


DSCF9213.JPG
542 - panorama z lekka nie wyszła


DSCF9223.JPG
543


DSCF9215.JPG
544


DSCF9216.JPG
545


DSCF9217.JPG
546


DSCF9218.JPG
547


DSCF9219.JPG
548


DSCF9220.JPG
549


DSCF9221.JPG
550


Jeszcze jeden obrót wokół własnej osi, by zaraz potem zagłębić się w zakamarki weneckie, ustawiam Google Maps na Venice z dojściem do Piazza Roma i co jakiś czas spoglądam, gdzie jesteśmy, a jesteśmy to tu to tam.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.01.2017 08:47

te kiero napisał(a): ... Tu rozpoczynamy nasza nieśpieszną pieszą wycieczkę po Wenecji.


Z Wenecji dobrze zapamiętałem... ból nóg. :lol:
Za mało czasu, a tyle do zobaczenia.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.01.2017 08:50

te kiero napisał(a):Trochę spaceru po placu i rzucam spojrzenie na dzwonnicę, było w planach na nią wejść, przyglądamy się czekającemu ogonkowi. Ponieważ przez 15min nic się nie zmienia, odpuszczamy wejście, trochę szkoda, ale myślę, że stania byłoby ze 2godz w całości, a tyle to my czasu nie mamy na to co dzisiaj, żeby choć „liznąć” tego pięknego na swój sposób miasta.

Campanile di San Marco to budynek wyjątkowy w Wenecji, a widoki z góry dzwonnicy przepiękne.
Jednak tak jak piszesz, swoje trzeba odstać. Ciekawą historię weneckiej dzwonnicy opisywałem w relacji kmichala. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.01.2017 11:36

krutom napisał(a):
te kiero napisał(a): ... Tu rozpoczynamy nasza nieśpieszną pieszą wycieczkę po Wenecji.


Z Wenecji dobrze zapamiętałem... ból nóg. :lol:
Za mało czasu, a tyle do zobaczenia.


w międzyczasie zrobiliśmy sobie 2 odpoczynki, jeden 20min, drugi ponad godzinny, więc nie czulliśmy zmęczenia
walp napisał(a):Campanile di San Marco to budynek wyjątkowy w Wenecji, a widoki z góry dzwonnicy przepiękne.
Jednak tak jak piszesz, swoje trzeba odstać. Ciekawą historię weneckiej dzwonnicy opisywałem w relacji kmichala. :wink:

ciekawa historia, nie wiedziałem, widoki widziałem tylko na zdjęciach i mnie na tyle zachęciły, że był to plan nr 1 na Wenecję, jednak nie zrealizowany
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.01.2017 16:35

walp napisał(a):Campanile di San Marco to budynek wyjątkowy w Wenecji, a widoki z góry dzwonnicy przepiękne.
Jednak tak jak piszesz, swoje trzeba odstać.

I to właśnie zniechęca większość turystów, którzy do Wenecji wpadają na jeden dzień, lub będąc przejazdem.
Nas, ta kolejka oczekujących do wejścia na wieżę też skutecznie zniechęciła, i daliśmy sobie spokój :evil: .
Może kiedyś innym razem się uda :roll:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.01.2017 17:32

elka21 napisał(a):
walp napisał(a):Campanile di San Marco to budynek wyjątkowy w Wenecji, a widoki z góry dzwonnicy przepiękne.
Jednak tak jak piszesz, swoje trzeba odstać.

I to właśnie zniechęca większość turystów, którzy do Wenecji wpadają na jeden dzień, lub będąc przejazdem.
Nas, ta kolejka oczekujących do wejścia na wieżę też skutecznie zniechęciła, i daliśmy sobie spokój :evil: .
Może kiedyś innym razem się uda :roll:

tymczasem pozostaje nam tylko wirtualne spojrzenie
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 12.01.2017 18:18

Jak widzę bazylika dalej w rusztowaniach :evil:
tempo prac typowo włoskie :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.01.2017 18:51

elka21 napisał(a):
walp napisał(a):Campanile di San Marco to budynek wyjątkowy w Wenecji, a widoki z góry dzwonnicy przepiękne.
Jednak tak jak piszesz, swoje trzeba odstać.

I to właśnie zniechęca większość turystów, którzy do Wenecji wpadają na jeden dzień, lub będąc przejazdem.
Nas, ta kolejka oczekujących do wejścia na wieżę też skutecznie zniechęciła, i daliśmy sobie spokój :evil: .

No cóż, tak to już jest kiedy chcemy (do tego w sezonie wysokim) zwiedzić atrakcyjne miejsca.

Czy to Bazylika św. Marka i Dzwonnica w Wenecji, czy Muzea Watykańskie, czy Wieża Eiffla bądź Luwr, czy Tower of London,
wszędzie odstałem swoje. Nie pozostaje nic innego, tylko być cierpliwym, jak turysta :)
elka21 napisał(a):Może kiedyś innym razem się uda :roll:

Zawsze jest do czego wracać. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.01.2017 22:14

krakusowa napisał(a):Jak widzę bazylika dalej w rusztowaniach :evil:
tempo prac typowo włoskie :oczko_usmiech:

oj, tak, z lekka byłem zniesmaczony, ale z drugiej strony patrząc na całe Włochy, to trochę mają do rewitalizacji tych obiektów, tak sobie ich wytłumaczyłem,
niedługo przemieścimy się dalej...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.01.2017 07:28

te kiero napisał(a):niedługo przemieścimy się dalej...



Idziemy trochę głównymi „arteriami” są oznakowane, to przy nich zgrupowana jest największa ilość sklepów i knajpek, ale trochę mamy dość tej ciżby i odbijamy na mniej uczęszczane szlaki.
Dzięki temu można zobaczyć mieszkańców Wenecji oraz ich codzienne domowe sprawunki , pracę, sjestę. Niestety nie zawsze uliczka łączy się z inną, czasem to ślepa odnoga lub dojście do kanału, albo labirynt, więc od czasu do czasu wracamy do głównych alei. Nie mamy specjalnie zaplanowanej trasy zwiedzania, czy obejrzenia konkretnych miejsc, bez przewodnika, jedynie z tym co w pamięci, jest to raczej spontan, za mało czasu.

DSCF9224.JPG
551


DSCF9225.JPG
552


DSCF9226.JPG
553


DSCF9228.JPG
554


DSCF9229.JPG
555


DSCF9237.JPG
556


DSCF9230.JPG
557


DSCF9238.JPG
558


DSCF9239.JPG
559


DSCF9240.JPG
560 - Chyba najniżej położona knajpka


DSCF9241.JPG
561


Rozmyślamy nad kupnem pamiątek dla siebie i rodziny, ale naprawdę trudno się zdecydować :roll:

DSCF9242.JPG
562


DSCF9247.JPG
563


DSCF9248.JPG
564


DSCF9251.JPG
565


W pewnym momencie czas na odpoczynek, kupujemy obok Rialto kawkę i coś na ząb i siadamy wpatrując się w morze tłumu, który mocno wypełnia sam most i okolicę, tutaj chyba najlepszy widok na Gande Kanale, więc gromadzi się sporo naroda, trzeba odczekać na swoją kolejkę do zdjęć. Z tego wszystkiego zapominam przejść nieco dalej, by zobaczyć i zrobić zdjęcia z drugiej strony Rialto, z której jest rzadziej oglądany.

DSCF9253.JPG
566


DSCF9255.JPG
567


DSCF9258.JPG
568


DSCF9259.JPG
569


DSCF9260.JPG
570


DSCF9261.JPG
571


DSCF9262.JPG
572


DSCF9263.JPG
573


DSCF9264.JPG
574


DSCF9265.JPG
575


DSCF9267.JPG
576


DSCF9268.JPG
577


DSCF9269.JPG
578


DSCF9273.JPG
579


DSCF9276.JPG
580


DSCF9277.JPG
581


Tutaj odniesienie do kosztów: pamiątki czy spożywka dużo nie odbiega od kosztów w naszych kurortach, więc tu również nie mogę potwierdzić niektórych opinii; np. kawałek pizzy 2E, American Caffe 3E, Cola 0,5 2E, standard paczka makaronu spaghetti 5E, 0,5kg kawy z puszką pamiątkową 10E, oczywiście są i droższe miejsca, ale da się znaleźć dość szybko i w takich cenach).
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 14.01.2017 12:17

te kiero napisał(a):Tutaj odniesienie do kosztów: pamiątki czy spożywka dużo nie odbiega od kosztów w naszych kurortach....

Chyba że się ulegnie słonecznemu udarowi :) w lipcowej Wenecji i zapłaci 4E za 0,5 mrożonej coli w którymś z malutkich sklepików w centrum. Piękne są Twoje zdjęcia i jest okazja do wspomnień z wyjazdu z 2010 roku. Tam się czas zatrzymał. Niektóre uliczki jeszcze żywcem siedzą np. w latach 50' (reklamy Kodaka, klimatyczny wystrój witryn sklepowych). Stacjonując w Bibione wybrałem inny wariant dojazdu, po zaparkowaniu samochodu niedaleko stacji kolejowej dojechaliśmy pociągiem do prawie centrum Wenecji. Przy okazji podziwiałem 2 klasę włoskich pociągów z pełną klimatyzacją (upalny lipiec) i czystością wagonów.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.01.2017 13:51

AdamZ napisał(a):Stacjonując w Bibione wybrałem inny wariant dojazdu, po zaparkowaniu samochodu niedaleko stacji kolejowej dojechaliśmy pociągiem do prawie centrum Wenecji. Przy okazji podziwiałem 2 klasę włoskich pociągów z pełną klimatyzacją (upalny lipiec) i czystością wagonów.

Jest to dobry pomysł i też go przerobiłem.
Wychodzimy z dworca Santa Lucia wprost na Canal Grande, Mostem Bosych przechodzimy na drugą stronę i już jesteśmy w centralnej dzielnicy San Polo.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 14.01.2017 14:10

Wenecja oczywiście piękna, ale ja wrócę jeszcze do Grożnjan... Zrobiły na mnie wrażenie Twoje zdjęcia, szczególnie to jedno, na które już głosowałam w konkursie ;) także dopisuję do listy moich podróżniczych życzeń :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.01.2017 16:35

AdamZ napisał(a): Tam się czas zatrzymał. Niektóre uliczki jeszcze żywcem siedzą np. w latach 50' .

wyciągnęliśmy podobne wnioski, dodaje to tylko uroku, nawet widać długo nieremontowane kamienice zyskują na urodzie
walp napisał(a):Wychodzimy z dworca Santa Lucia wprost na Canal Grande, Mostem Bosych przechodzimy na drugą stronę i już jesteśmy w centralnej dzielnicy San Polo.

nie przemieszczaliśmy się w tamtym kierunku, trochę teraz pooglądałem i żałuję
tyniolek napisał(a): ja wrócę jeszcze do Grożnjan... Zrobiły na mnie wrażenie Twoje zdjęcia, szczególnie to jedno, na które już głosowałam w konkursie ;) także dopisuję do listy moich podróżniczych życzeń :D

jeszcze raz dzienks, Groznjan wyjątkowy, nie rozczarowaliśmy się, a to miejsce ze zdjęcia dokładnie tutaj, jak w tym roku się zjawimy na Istrii to pewnie skoczy się do Groznjan na pączki :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.01.2017 17:30

Z przyjemnością obejrzeliśmy z mężem Twoją Wenecję. Pięknie :).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Kryształowa Objazdówka Slo-Hr-I-A. Ostatni raz taki wyjazd.. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone