Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

krótkoterminowe AC za granicę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
krótkoterminowe AC za granicę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 27.09.2012 10:01

Cześć,
- mój ubezpieczyciel (Axa),
- gdy chciałem zrezygnować z pakietu OC+AC
- i wykupić AC dopiero w czerwcu
- odmówił mi usługi
- zasłaniając się przepisem,
- że niby auto za stare (2002).

Dodał, że możliwe jest zachowanie ciągłości ubezpieczenia AC, ale gdy z niego zrezygnuję, to już mi nigdy AC nie pozwolą wykupić :@/

Stąd pytania:
- czy znacie zasadę, że auta > 10 lat nie da się już ubezpieczyć?
- czy można mieć samo OC, a na dwa tygodnie za granicą wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie?
- jeśli tak - gdzie np. i ile może kosztować circa?

To dla mnie ważny temat, bo wykupuję dla różnych aut AC od 1996 i tylko raz zdarzyło mi się zgłosić mini-szkodę (porysowane drzwi). Jak sobie policzę, że za tą składkę kupiłbym nowe auto, to przychodzi mi na myśl, żeby może przestać bulić za dobre samopoczucie, a polisę wykupić jedynie na wakacje.

?

pozdrawiam, Krzysiek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.09.2012 13:56

Co do wieku pojazdów ubezpieczanych, to zależne jest to od ubezpieczyciela.
Nie spotkałem się z krótkoterminowym AC, jak już jest zawarte to na rok.(Ale może ja o czymś nie wiem)
Możesz wykupić tzw Mini-Casco, ale ono jest bodajże tylko od kradzieży.
Musisz poczytać w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia(OWU) i to też w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym jest inaczej.

Tyle na szybko
marc
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc » 27.09.2012 14:27

posiadam auto z 2001r. też słyszałem o tym, że gdy zrezygnuje a ac to już do niego nie będzie powrotu, bo wiek samochodu powyżej 10 lat. więc na razie wykupuję, ale chyba już niedługo.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 27.09.2012 14:36

dzięki :@)

w międzyczasie odkryłem, że jest również coś takiego, jak assistance i chyba to może być właśnie krótkoterminowe...

wszystko wskazuje na to, że sięw tym roku pożegnam z drogim AC!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.09.2012 14:45

Assistance na zagranice w Generali wykupiłem na dwa tygodnie albo na miesiąc(nie pamiętam) za 34zł
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 27.09.2012 17:55

Jeżdżę już autami 18 lat i nigdy nie miałem żadnego AC i nawet nie chcę sobie wyobrażać ile kasy bym stracił przez ten czas.

A co do krótkoterminowego AC to pytałem się o to w PZU i pani mi powiedziała że jest taka możliwość np. na miesiąc ale jak pani dowiedziała że moje auto ma 11 lat to powiedziała że niestety nie bo to zbyt wielkie ryzyko.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 27.09.2012 18:39

dzięki, panowie!

domyślam się, że AC rożni się od assistance tym, że to pierwsze niweluje koszt remontu po zdarzeniu + obsługi transportu itp., a to drugie tylko to drugie, prawda? K.
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 27.09.2012 18:52

Tak AC od assistance właśnie się tym różni dokładnie tak jak napisałeś. Ja już też od kilku lat nie płacę AC, jak się ma stare 10-letnie auto to już nie bardzo się to opłaci :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.09.2012 19:42

Assistance w dzisiejszych czasach jest bardzo rozbudowane. Koszty transportu do najbliższego warsztatu współpracującego z towarzystwem ubezpieczeniowym, samochód zastępczy, koszt hotelu, itp.
Ale to jak już wcześniej pisałem trzeba doczytać w OWU.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 27.09.2012 20:50

dużo mi ta informacja dała - również wymiernie, coś czuję, że mogę zaoszczędzić parę stów! i czuję się też nieco wydymany przez te wieloletnie skladki AC :@(

dzięki!
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.09.2012 21:28

Czy ja wiem, czy AC się nie opłaci?

Ja płacę AC odkąd pamiętam (najpierw musialem, bo miałem samochód na kredyt), a potem na kolejne auta zawsze brałem - teraz mam max. zniżki i płacę niewiele. Mój obecny samochód ma już teraz 14 lat, a ponieważ jest prawie bezawaryjny, więc planuję nim jeszcze ze 4-5 lat pojeździć - i nigdy z AC problemów nie miałem. Pewnie zależy to od ubezpieczyciela.

AC opłaca się bezdyskusyjnie - ale w kraju! Zawsze obejmuje przede wszystkim kradzież, ale też stłuczki czy wypadki z winy własnej lub niewykrytej. Ostatniej zimy ktoś porysował mi samochód na parkingu - wyplacili mi 1200 zł. Nie dość, że pomalowałem za to bok, to jeszcze trochę w portfelu zostało. A składka AC wzrosła o... 25 zł, i to tylko przez rok, bo potem wraca do maksymalnej zniżki (o ile, odpukać, nic się nie wydarzy).


Jeśli chcesz dostać AC na swój samochód, udaj się do oddziału CUK w swoim mieście -tam ci na pewno coś znajdą. Tyle, że jeśli ci zależy na AC tylko za granicę, to nie bardzo jest sens. Lepsze assistance.

Co do assisatnce, to krótkoterminowe na starsze auta ma praktycznie tylko PTU - sam korzystam z tego w każde wakacje.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
krótkoterminowe AC za granicę?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone