Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki zimowy spacer po Pradze

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.02.2015 23:46

Gospody odwiedzane głównie przez stałych mieszkańców Pragi są najlepsze :!: :D
Autentyczne i umiarkowane cenowo :D

Najwięcej pułapek dla naiwnych turystów jest tam, gdzie jest najwięcej turystów, logiczne :wink:
W centrum Malej Strany, koło Mostu Karola, koło Rynku Starego Miasta i w pobliżu Placu Wacława :roll:
Tam czasem piwo kosztuje przeszło 100 koron :?

Wyjątkiem jest tam Havelska Koruna :D


Nigdy, przenigdy, nie należy wchodzić do lokali, przed którymi urzędują naganiacze.
No i jak w knajpie zobaczycie na stoliku orzeszki czy inne "zagryzki", to trzeba wiać, bo za te wszystkie dodatki turyści muszą słono zapłacić, choćby nic nie zjedli :?
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.02.2015 10:01

Lednice napisał(a):Nigdy, przenigdy, nie należy wchodzić do lokali, przed którymi urzędują naganiacze.
No i jak w knajpie zobaczycie na stoliku orzeszki czy inne "zagryzki", to trzeba wiać, bo za te wszystkie dodatki turyści muszą słono zapłacić, choćby nic nie zjedli


:lol: :lol: :lol:
Zgadza się, wiać i to szybko :lol: :lol:

Sam któregoś razu na własnej skórze doświadczyłem, jak za miseczkę migdałków musiałem zapłacić jak za obiad w Havelskiej :D

Potem jeszcze mi jakieś koszone parówki ze wielkiego słoja pod nos podstawiali mówiąc, żebym spróbował :D
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.02.2015 18:19

Kolejnego dnia liczyliśmy na piękną słoneczną pogodę, a tu śnieg.
Ale to i dobrze, bo w śniegu nie było nas jeszcze na Moście Karola. Ale fajny klimacik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.02.2015 23:02

Praga chodzi za mną jako cel wypadu weekendowego, ale ja jednak lubię, jak jest cieplej :roll:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.02.2015 23:06

Lednice - zimą jest przynajmniej mniej turystów :wink:


Praga kojarzy się z Alfonsem Muchą, więc nic dziwnego że można tam spotkać galerie związane z jego twórczością.

Jest jeden dość znany, ale współczesny praski artysta, którego rzeźby, czy instalacje budzą sporo kontrowersji. Mowa tu o Davidzie Černým.
Między innymi jest on autorem „konia” instalacji zawieszonej w pasażu Lucerna, przedstawiającej Świętego Wacława siedzącego na martwym odwróconym koniu.
Rzeźba ta nawiązuje do pomnika z Václavskich Náměsti przedstawiającego tak samo dumnie siedzącego Wacława ale na stojącym koniu.

Autor nigdy nie interpretuje swojej twórczości, niech każdy odbierze ją na swój sposób.

Pasaż Lucerna mieści się przy Václavské Náměsti, ale wejście zlokaluzowane jest od ul. Štěpánská nr 61.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.02.2015 23:21

Nie interpretuje, bo to tylko robienie skandali dla kasy,
co tu interpretować :?: :wink:

Ale ma duże poczucie humoru i jego komercyjne "dzieła sztuki" są śmieszne 8)

Inteligentna, niby obrazoburcza komercja :roll:

Na Malej Stranie jest pomnik, gdzie 2 facetów sika.
Jeden z Pragi sika na Morawy,
drugi z Brna sika na Czechy :wink:
Obrazek

Ten pomnik na symbolizować konflikt między właściwymi Czechami, a Morawami
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 20.02.2015 10:36

Lednice - słabo coś im idzie, bo jeden i drugi sika sobie pod nogi :lol:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 20.02.2015 10:56

Dla tych, którym znudzi się wielkomiejski zgiełk, polecam krótką przejażdżkę.Około 30 km od Pragi na południowy zachód, w miejscowości Karlštejn znajduje się zamek.

Tamtejszy teren jest wyżynny i ma się wrażenie jakbyśmy znaleźli się w górach. Zamek jest bardzo uroczy i otwarty dla zwiedzających. Dorośli zapłacą 270 a dzieci od 6 do 15 lat 180 koron.

Do budowli dojdziemy od płatnego parkingu, musimy pokonać około 3 km pod łagodną górkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po drodze jest wiele sklepików i knajpek. My przetestowaliśmy jadło w gospodzie U Jana. Panie zjadły zupę cebulową nie oceniając jej zbyt wysoko. Ja skosztowałem miksu mięsa z cebulą i papryką z dodatkiem knedlików, nawet niezłe. Znajomy zamówił kluseczki z kapustą i mięsem i to był strzał w dziesiątkę, smaczna oryginalna czeska kuchnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 22.02.2015 18:40

Czesi mają swoją Kofolę, za którą ja nie przepadam, ale przede wszystkim mają piwo, dużo piwa, bardzo dobrego piwa, do tego w świetnej cenie.
Jadąc na wycieczkę do Pragi zabezpieczcie trochę miejsca w bagażniku, na piwo oczywiście. Taka praska pamiątka :wink:

Obrazek

Obrazek
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 22.02.2015 18:50

danielZS napisał(a):Jadąc na wycieczkę do Pragi zabezpieczcie trochę miejsca w bagażniku, na piwo oczywiście. Taka praska pamiątka :wink:


My kupujemy dopiero w Nachodzie. :wink:
Mają fajną wciągarkę do butelek zwrotnych w markecie. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2015 19:16

Cóż 8)

Przeważnie jestem od poniedziałku do piątku w Czechach codziennie

PS: głównie dlatego, że szybciej jedzie mi się przez Czeski Cieszyn niż przez polski,
wracając z pracy :roll:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 22.02.2015 23:44

Lednice - to codzienny dostęp do taniego, ale wyśmienitego piwka :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2015 23:51

Polecam to:
Obrazek
Jest bardzo dobre, niepasteryzowane, browar z wioski mającej 300 mieszkańców 8)
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 23.02.2015 00:24

No powiem ci, taka fotka aż mnie pragnienie chwyciło :D
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 23.02.2015 14:04

Cała relacja z wizyty w Pradze i inne podróże możecie znaleźć na naszym blogu

http://wyprawyrodzinnie.pl/relacje-z-po ... -o-pradze/

pozdrawiam i zapraszam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Krótki zimowy spacer po Pradze - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone