Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki majowy romans z Wenecją

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.12.2017 22:39

O matko 8O Ale mam zawrót głowy :roll: Tyle pięknych impresji mnie zbombardowało... :)

Myślę,że im więcej czytam, tym mniej się w Wenecji orientuję :oczko_usmiech: Ja to chyba się tylko nadaję na bycie obwożoną gondolą :mrgreen: z malutkim cycuniem w kieliszku :hearts:

Gusia - Ty nie musisz być DoktorDoktor, bo jesteś TopClassReporter :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.12.2017 09:05

Katerina napisał(a):O matko 8O Ale mam zawrót głowy :roll: Tyle pięknych impresji mnie zbombardowało... :)

Myślę,że im więcej czytam, tym mniej się w Wenecji orientuję :oczko_usmiech:
Bez spinki ... tam nie trzeba się orientować, tam trzeba się zwyczajnie zgubić :mrgreen: No ale jeśli ktoś musi się orientować to polecam ściągnąć sobie ze sklepu Play aplikację Venice Travel Guide. Mapka działa offline, pomoże dotrzeć do wytyczonych celów. Dzięki niej unikniesz wpadnięcia w kanał :D Elegancko pokazuje dokąd zmierzasz :mrgreen:
Katerina napisał(a): Ja to chyba się tylko nadaję na bycie obwożoną gondolą :mrgreen: z malutkim cycuniem w kieliszku :hearts:
A tam odrazu w kieliszku, Włosi przewidzieli taką potrzebę i wymyślili mały podręczny cyc kanciasty :mrgreen: do wyboru bianco & rosso - 0,5 l, 10,5% w cenie poniżej 1 eu :mrgreen:
IMG_20170503_143947.jpg


:mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.12.2017 10:14

Cyc kanciasty - wybryk natury po prostu :mrgreen:

Ale wchodzę w to :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.12.2017 11:13

Katerina napisał(a):Cyc kanciasty - wybryk natury po prostu :mrgreen:

Ale wchodzę w to :lol:

Cyc kwadratowy prawie 8O 8O 8O da radę, poproszę :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.12.2017 12:04

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):Cyc kanciasty - wybryk natury po prostu :mrgreen:
Ale wchodzę w to :lol:

Cyc kwadratowy prawie 8O 8O 8O da radę, poproszę :mrgreen:


Psze bardzo ... do wyboru do koloru :mrgreen:
3 pack - w ćwiarteczkach :mrgreen:
3pack 0,25 bianco.jpg
3pack 0,25 rose.jpg


Albo odrazu litrami :mrgreen:
3pack mix 1 l.png


Serio serio :mrgreen: polecam :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.12.2017 12:15

mniammmmmmm :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.12.2017 12:46

beatabm napisał(a):mniammmmmmm :mrgreen:
Ja nie wiem jak to się stało ale się rozlało :roll: ... , cyc po wszystkich relacjach CROpelkuje a nawet płynie szerokim strumieniem :mrgreen: Obrazek :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.12.2017 12:56

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):mniammmmmmm :mrgreen:
Ja nie wiem jak to się stało ale się rozlało :roll: ... , cyc po wszystkich relacjach CROpelkuje a nawet płynie szerokim strumieniem :mrgreen: Obrazek :mrgreen:

Też się nad tym nie raz zastanawiałam....jak zaraza normalnie :roll: Wstyd mi za niego :roll: :roll: :roll:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 13.12.2017 19:35

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):mniammmmmmm :mrgreen:
Ja nie wiem jak to się stało ale się rozlało :roll: ... , cyc po wszystkich relacjach CROpelkuje a nawet płynie szerokim strumieniem :mrgreen: Obrazek :mrgreen:

Też się nad tym nie raz zastanawiałam....jak zaraza normalnie :roll: Wstyd mi za niego :roll: :roll: :roll:

Przyznaję się bez bicia, że zapożyczyłam cyca :smo:
Przepraszam i już go usuwam. :oops:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.12.2017 20:46

dhmegi napisał(a):
beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):mniammmmmmm :mrgreen:
Ja nie wiem jak to się stało ale się rozlało :roll: ... , cyc po wszystkich relacjach CROpelkuje a nawet płynie szerokim strumieniem :mrgreen: Obrazek :mrgreen:

Też się nad tym nie raz zastanawiałam....jak zaraza normalnie :roll: Wstyd mi za niego :roll: :roll: :roll:

Przyznaję się bez bicia, że zapożyczyłam cyca :smo:
Przepraszam i już go usuwam. :oops:
Nie był opatentowany ani nie miał znaków akcyzy :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.12.2017 20:55

Cd. Dzień 3 – 2.05.2017 wtorek

Ponownie przemierzamy Grand Canal ale tym razem linią nr 2. Niby trasa ta sama ale zauważam, że vaporetto nie zatrzymuje się na wszystkich przystankach, które mijamy.
DSCN7567.JPG
DSCN7575.JPG
DSCN7576.JPG


Przepływamy znów pod Ponte degli Scalzi (Most Karmelitów Bosych). Na pokładzie czujemy się jak we własnym kraju … tylko widoki inne :mrgreen: Filmik wszystko wyjaśnia … to nie nasze głosy :wink:


Mogę tak pływać w tę i z powrotem :hearts: Zastanawiam się jak to jest tak mieszkać sobie przy brzegu takiego kanału. Spoglądać na niego przez okno o różnych porach roku, rankiem odsłaniać rolety hmmm :hearts:
DSCN7577.JPG


Tu by można zrobić skok w bok ale mniejszym pływadełkiem :wink:
DSCN7578.JPG


Palazzo Fontana i nieco orientalny Ca 'd'Oro, ponoć pierwotnie niektóre części fasady były pokryte złotem.
DSCN7580.JPG


Po przeciwnej stronie pojawia się targ, to znak, że za chwilę będzie wcześniej zapamiętany przystanek Rialto Merkato, na którym obiecaliśmy sobie wysiąść.
DSCN7581.JPG


A tu niespodzianka, mijamy przystanek bez zatrzymywania yyyy Obrazek :?
DSCN7582.JPG
DSCN7583.JPG


No jak to to tak :!: :( Obrazek

Cdn… :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.12.2017 21:01

dhmegi napisał(a):
beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):mniammmmmmm :mrgreen:
Ja nie wiem jak to się stało ale się rozlało :roll: ... , cyc po wszystkich relacjach CROpelkuje a nawet płynie szerokim strumieniem :mrgreen: Obrazek :mrgreen:

Też się nad tym nie raz zastanawiałam....jak zaraza normalnie :roll: Wstyd mi za niego :roll: :roll: :roll:

Przyznaję się bez bicia, że zapożyczyłam cyca :smo:
Przepraszam i już go usuwam. :oops:

Nie usuwaj zarazy, ona tak zakaźna że i tak pójdzie dalej :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.12.2017 21:03

Tu by można zrobić skok w bok ale mniejszym pływadełkiem :wink:

No wiesz :roll: :roll: :roll: Też masz pomysły :roll: :roll: :roll:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 14.12.2017 16:17

Top class reporter z winek w jednej dłoni aparatem w drugiej... I nie dość że piękno Wenecji jak na talerzu to jeszcze jakie szczegóły... Tu mapka, tam zamknięty przystanek, tu brak przejścia... Normalnie wiesz, właśnie tu dotarło do mnie jak to robić. Właśnie sobie stworzyłem plik Wenecja i wklejam tam wszystkie Twoje pisane teksty globtroterze. Będzie jak znalazł na przyszłość:) Dzięki
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.12.2017 20:44

beatabm napisał(a):
Tu by można zrobić skok w bok ale mniejszym pływadełkiem :wink:

No wiesz :roll: :roll: :roll: Też masz pomysły :roll: :roll: :roll:
No co :?: Prawie jak gondola :mrgreen:
am-supertrip-main-image-03.jpg

Abakus68 napisał(a):Top class reporter z winek w jednej dłoni aparatem w drugiej... I nie dość że piękno Wenecji jak na talerzu to jeszcze jakie szczegóły... Tu mapka, tam zamknięty przystanek, tu brak przejścia... Normalnie wiesz, właśnie tu dotarło do mnie jak to robić. Właśnie sobie stworzyłem plik Wenecja i wklejam tam wszystkie Twoje pisane teksty globtroterze. Będzie jak znalazł na przyszłość:) Dzięki
Dziękuję, ale bądź pewien, że jak już znajdziesz się na miejscu to i tak nie raz się zakręcisz jak słoik :oczko_usmiech: W końcu zaczęliśmy łazić z aplikacją i na gps bo te kanały to zbyt często wyrastały nam na drodze przez co sporo się natupaliśmy :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Krótki majowy romans z Wenecją - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone