Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki majowy romans z Wenecją

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.12.2017 12:16

Wenecję chętnie powspominam. Zwłaszcza,że też byliśmy w maju tyle, że rok wcześniej-pogodę mieliśmy paskudną :roll: , ale po zajawce widzę, że u Ciebie było lepiej :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.12.2017 16:38

altezza napisał(a):wciaz pamietam nasza majowa Wenecje sprzed 5 lat. I teraz z ogromna przyjemnoscia razem z Toba tam wroce :)

ruzica napisał(a):Wenecję chętnie powspominam. Zwłaszcza,że też byliśmy w maju tyle, że rok wcześniej-pogodę mieliśmy paskudną :roll: , ale po zajawce widzę, że u Ciebie było lepiej :)

Zapraszam :)
Jak widać to częsty majowy kierunek wśród nas i bardzo się to dało odczuć tam na miejscu. Nasz język był słyszalny dosłownie wszędzie :mrgreen: Śmiem twierdzić, że otaczał mnie o wiele bardziej niż włoski :mrgreen:
Pogoda była rzeczywiście całkiem niezła :)
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 03.12.2017 18:01

Ja też mam sentyment do Wenecji i czekam na jej odsłonę w Twoim wykonaniu. Ps. Marzy mi się pojechać w okresie karnawału - wiem, że są tam wtedy niesamowite tłumy, ale jakie piękne zdjęcia można zrobić...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.12.2017 19:03

Poysdorf prawie pusty - dziwne :)

Ale się fajnie zapowiada ta relacja!

:boss:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 03.12.2017 19:08

[quote="gusia-s"]
Ma ktoś ochotę na majową Wenecję :?: :wink:

O tak! Mam wielką ochotę na tą wycieczkę, zwłaszcza na Burano, bo ciągle w naszych planach :lol:

pozdrawiam
Janka
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.12.2017 19:18

Sara76 napisał(a):Ja też mam sentyment do Wenecji i czekam na jej odsłonę w Twoim wykonaniu...
A wiec zapraszam, jedziemy dalej. Są takie miejsca, gdzie tłumy są zawsze, mniejsze lub większe i Wenecja do takich miejsc należy. Warto ją jednak zobaczyć a w karnawale szczególnie :) Pewnie kiedyś też się skusimy :)

tony montana napisał(a):Poysdorf prawie pusty - dziwne :)
Też nas to zdziwiło ale zaraz przyszła myśl, że wszyscy którzy zdecydowali sie na majowy długi weekend już pojechali w piątek i sobotę tylko my jak nie ludzie :mrgreen:

janka.mik. napisał(a): O tak! z wielką ochotą :lol:
Janka dawaj dawaj własnie ruszamy dalej :)

Dzień 2 – 1.05.2017 poniedziałek

Pobudka wcześnie rano.
Po wyjściu z budki naszym oczom ukazują się takie widoki :hearts:
DSCN7433.JPG
DSCN7434.JPG


Nasze miejsce noclegowe prezentuje się tak.
IMG_20170501_061051.jpg
DSCN7435.JPG


W pobliżu plac zabaw, stoły i ławy piknikowe, jakieś boisko oraz bar – o tej porze rzecz jasna nieczynny. Dużo zieleni i piękne widoki. Strumień płynie tuż za tymi małymi drzewkami.
DSCN7440.JPG


Powietrze jest rześkie ale wspaniałe. Ciszę przerywa jedynie szum górskiego strumienia. Idziemy na krótki spacer.
DSCN7436.JPG
DSCN7437.JPG


Miejscowość Malborghetto jest położona po drugiej stronie strumienia i trasy SS13
DSCN7438.JPG


Wjazd na nasz parking na lewo od trasy SS13, przejazd wąskim mostkiem nad strumieniem (nasza budka 230 cm miała jeszcze spory luz po bokach) i znów w lewo.
DSCN7439.JPG
IMG_20170501_061823.jpg


Jest pięknie :hearts: :hearts:
IMG_20170501_062350.jpg


Po przejściu prze mostek nad strumieniem niestety dostrzegamy jednak znak zakazu postoju dla pojazdów kempingowych 8O Nie widzieliśmy go wjeżdżając na parking :? Jednak chyba nic się nie stało i nikomu nie ubyło, że tam przenocowaliśmy te kilka godzin w całkowitej samotności - bo poza nami to nikogo nie było. Może w dzień, kiedy bar jest czynny byłoby inaczej.

Postanawiamy jednak nie nadużywać gościnności i ruszamy w dalszą drogę :)
Do celu zostało nam 200 km. Jedziemy praktycznie pustą trasą SS13 wijącą się między górami.
DSCN7444.JPG


Praktycznie cały czas mamy w zasięgu wzroku autostradę.
DSCN7445.JPG
DSCN7446.JPG


Wielokrotnie przecinamy wijące się w bezpośrednim sąsiedztwie koryto strumienia, które miejscami jest zupełnie suche. Kiedy w górach topnieje śnieg zapewne wypełnia się wodą.
Mijamy wiadukty kolejowe.
DSCN7447.JPG
DSCN7448.JPG
DSCN7449.JPG


Pierwsze 50 km to prawdziwa uczta dla oczu :) :hearts:
DSCN7450.JPG
DSCN7452.JPG


Potem teren się wypłaszacza i już nie jest tak ciekawie :( .
DSCN7456.JPG


W okolicy Udine mamy zaplanowane gazowanie Berty i tu spotyka nas kolejny zonk 8O
Wszystkie mijane stacje, nawet te większe są zamknięte na 4 spusty. 8O
Tego się nie spodziewaliśmy :evil:
Zatrzymujemy się mimo wszystko przy jednej z nich, potem kolejnej i jeszcze jednej i to samo. Zerkam przez szybę do środka a tam .... widok, który mnie bardzo zadziwia.
Stanowisko pracy pozostawione tak, jakby ktoś ogłosił nagle atak bombowy ... wybiła godzina zero i pracownik chyba zwyczajnie wstał i wyszedł z pracy.
Na ladzie armagedon, walają się paragony, pieczątki. Z kasy wystaje raport kasowy :mrgreen: Ot włoski luz.
Wyobrażacie sobie u nas takie rzeczy :mrgreen:
Co prawda są automaty do tankowania ale można w ten sposób nabyć tylko benzynę lub olej ... lpg niestety nie.
Dopiero po jakimś czasie dociera do nas, że dziś przecież Święto Pracy i Włosi traktują je do-sło-wnieeee :!:
No cóż, dojedziemy na benzince z nadzieją, że jednak kempingi nie świętują i gdzieś nas przyjmą :mrgreen:

cdn. ... :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.12.2017 21:24

Ale mnie zestresowałaś u Kateriny... Wiem, weekend nie zaglądałam...imprezy poważne miałam.... ale żeby przegapić taką relację????? 8O 8O 8O
Poproszę o karniaka, z piwa albo jeszcze czego gorszego....zasłużyłam na karę :oops: :oops: :oops:
Zazdroszczę Wam tej przyczepy...to takie podobne do jachtu, prawda? Chętnie bym się kiedyś wybrała przyczepą...
Ostatnio edytowano 03.12.2017 21:38 przez Kapitańska Baba, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.12.2017 21:32

beatabm napisał(a):Ale mnie zestresowałaś u Kateriny... Wiem, weekend nie zaglądałam...imprezy poważne miałam.... ale żeby przegapić taką relację????? 8O 8O 8O
Poproszę o karniaka, z piwa albo jeszcze czego gorszego....zasłużyłam na karę :oops: :oops: :oops:

Ciemne czy jasne :wink: :wink: :?:

Obrazek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.12.2017 21:37

Janusz Bajcer napisał(a):
beatabm napisał(a):Ale mnie zestresowałaś u Kateriny... Wiem, weekend nie zaglądałam...imprezy poważne miałam.... ale żeby przegapić taką relację????? 8O 8O 8O
Poproszę o karniaka, z piwa albo jeszcze czego gorszego....zasłużyłam na karę :oops: :oops: :oops:

Ciemne czy jasne :wink: :wink: :?:

Obojętnie, oba będą taką samą karą :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.12.2017 21:53

beatabm napisał(a):Ale mnie zestresowałaś u Kateriny... Wiem, weekend nie zaglądałam...imprezy poważne miałam.... ale żeby przegapić taką relację????? 8O 8O 8O
Poproszę o karniaka, z piwa albo jeszcze czego gorszego....zasłużyłam na karę :oops: :oops: :oops:

Janusz Bajcer napisał(a): Ciemne czy jasne :wink: :wink: :?:

beatabm napisał(a):Obojętnie, oba będą taką samą karą :roll:
No tak bo przecież cycem to byłaby przyjemność po Twojej stronie :mrgreen:
Janusz dziękuję za pomoc w ukaraniu spóźnialskiej :mrgreen:

beatabm napisał(a):Zazdroszczę Wam tej przyczepy...to takie podobne do jachtu, prawda? ...
Bardzo podobne choć o wiele mniej skomplikowane no i nie buja, chyba że wieje bura a stoisz longsidem do wiatru :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.12.2017 22:00

gusia-s napisał(a):Za oknem szaro buro, zbliża się koniec roku to i najwyższa pora na wspomnienia naszych tegorocznych wyjazdów...

Święta racja. Też traktuję swoją relację jako remedium na melancholijną jesienną aurę. :D
gusia-s napisał(a):Ma ktoś ochotę na majową Wenecję :?: :wink:

Jeśli Wenecja to jestem. Mam taką zasadę, że nie wracam do tych samych miejsc. We Włoszech tę zasadę złamałem w przypadku Rzymu i Wenecji. :wink:

Ta Wasza przyczepa całkiem spora. To M-2 czy M-3 :?: :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 03.12.2017 22:09

Nie dziwię się,że wiosna dała sie Wam we znaki, skoro Marzanna nie została zatopiona.. :roll:

marzanna.jpg


gusia-s

bez.jpg


Jak już tam byłaś w maju ,to trzeba było powąchać te bzy - z widokiem zarazem :)

Panorama-Mikulowa-Czechy (Kopiowanie).jpg


Będę śledzić relację, bo miałam już jedno podejście do Wenecji,ale niezbyt udane..
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 03.12.2017 22:24

Tak teraz doczytałam ze zrozumieniem.. :roll: To Marzanna została jednak unicestwiona?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.12.2017 22:40

walp napisał(a): Mam taką zasadę, że nie wracam do tych samych miejsc. We Włoszech tę zasadę złamałem w przypadku Rzymu i Wenecji. :wink:
Taką samą mam zasadę :) a niewykluczone, że również wrócę do Wenecji bardziej świadoma i wtedy poświęcę czas na wnętrza, bo tym razem mimo, że czasu mieliśmy dość sporo to ciągle się bałam, że nam go zabraknie :( .

walp napisał(a):Ta Wasza przyczepa całkiem spora. To M-2 czy M-3 :?: :wink:
M4 :mrgreen: Choć i na M5 się nada dla rodziny 2+3. Za niedługo zaproszę Was do środka :)

Katerina napisał(a):Nie dziwię się,że wiosna dała sie Wam we znaki, skoro Marzanna nie została zatopiona.. :roll:
Katerina napisał(a):Tak teraz doczytałam ze zrozumieniem.. :roll: To Marzanna została jednak unicestwiona?
Oczywiście :mrgreen:
6686.jpg
6682.jpg

Natychmiast po utopieniu przylecieli zwiadowcy i oznajmili, że wszystko zgodnie z planem i jest już wiosna.
IMG_5149.JPG

Niestety, potem coś się pokręciło i wiosna jakby zawróciła bardziej na południe :(

Katerina napisał(a): Jak już tam byłaś w maju ,to trzeba było powąchać te bzy - z widokiem zarazem :) ...
Tym razem ominęliśmy gdyż 2 lata po kolei tam! byliśmy :)

Katerina napisał(a): Będę śledzić relację, bo miałam już jedno podejście do Wenecji,ale niezbyt udane..
Hmm, a co poszło nie tak :?: :roll:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.12.2017 08:28

jak zawsze przyjemny przegląd trasy dojazdowej co miejsca docelowego, to czego mi brakuje w wielu relacjach
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Krótki majowy romans z Wenecją - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone