Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krosno- Barwinek- Koszyce-Budapeszt-Zagrzeb-Split-Duce

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 31.07.2014 22:50

cvallo2 napisał(a):Czy ktoś może dać źródło, że R4 obwodnica świdnik jest bezpłatna?
http://www.dialnicnenalepky.sk/spoplatnene-useky
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 01.08.2014 10:03

cvallo2 napisał(a):Czy ktoś może dać źródło, że R4 obwodnica świdnik jest bezpłatna?
Widziałem w kilku miejscach takie info ale nigdzie źródła - na mapce z płatnymi ta droga jest przerywana...ale nie widzę info., że do 3,5t jest free

Jest bezpłatna do 3,5 t.
Pod linkiem masz wymienione w tabeli odcinki płatne. Obwodnica Świdnika jest częścia R4, ale bezplatna dla tych pojazdów:
http://www.dialnicnenalepky.sk/spoplatnene-useky
grzesiek00758
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek00758 » 18.08.2014 08:34

Bardzo dzięki za pomoc wszystkim szczęśliwie wróciliśmy z Chorwacji. Trasa jest niezwykle prosta na Słowacji omijalismy autostrade drogą 68 tak, obwodnica swidnika r4 jest bezpłatna. Dalej po wjeździe na autostrade w okolicach Miskolca trasa dobrze oznakowana i prosta. Piękne widoki na chorwacji podczas podróży naprwadę warto zapłacić opłatę na bramkach w HR i skorzystać z nich. I Jedno ważne przynajmniej dla nas było . Nie opłaca się wymieniać w kantorach w Polsce pieniędzy lepiej wybrać w bankomacie na Chorwacji wychodzi nawet po lepszym kursie niz w kantorze. Dzięki wszystkim za pomoc ! POZdr
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 21.08.2014 11:30

grzesiek00758 napisał(a):Bardzo dzięki za pomoc wszystkim szczęśliwie wróciliśmy z Chorwacji. Trasa jest niezwykle prosta na Słowacji omijalismy autostrade drogą 68 tak, obwodnica swidnika r4 jest bezpłatna. Dalej po wjeździe na autostrade w okolicach Miskolca trasa dobrze oznakowana i prosta. Piękne widoki na chorwacji podczas podróży naprwadę warto zapłacić opłatę na bramkach w HR i skorzystać z nich. I Jedno ważne przynajmniej dla nas było . Nie opłaca się wymieniać w kantorach w Polsce pieniędzy lepiej wybrać w bankomacie na Chorwacji wychodzi nawet po lepszym kursie niz w kantorze. Dzięki wszystkim za pomoc ! POZdr

Cieszę się, że masz miłe wspomnienia. Nie taki wilk straszny, jak go malują :) Ja również wróciłem z kolejnymi miłymi wspomnieniami ( oprócz korków ), po drodze zwiedzając Budapeszt.
cvallo2
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvallo2 » 25.08.2014 08:42

M@rlon napisał(a):
cvallo2 napisał(a):Czy ktoś może dać źródło, że R4 obwodnica świdnik jest bezpłatna?
Widziałem w kilku miejscach takie info ale nigdzie źródła - na mapce z płatnymi ta droga jest przerywana...ale nie widzę info., że do 3,5t jest free

Jest bezpłatna do 3,5 t.
Pod linkiem masz wymienione w tabeli odcinki płatne. Obwodnica Świdnika jest częścia R4, ale bezplatna dla tych pojazdów


Dziękuję za odpowiedzi, tę mapkę widziałem - ale jak dla mnie nie było tam czarno na białym napisane, iż jest za free - gdybym się spotkał z policją słowacką nie byłbym w 100% pewny swojej racji.
Dla tych którzy jednak nie wieżą, iż jest za free to pod znakami z ekspresówką na obwodnicy świdnika i kawałku ekspresówki presovo - koszyce jest mały znaczek z przekreśloną winietą.

68 obok ekspresówki presovo - koszyce jest średniej jakości...ale naprawdę nie ma sensu za winietę płacić.
yumilo04
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) yumilo04 » 07.06.2018 10:56

Orientuje się ktoś czy tzw. "budka" w barwinku, gdzie można kupić winiete jest czyna całą dobę? Ie kosztuje ta winieta? dużo więcej niż przez internet wychodzi?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 11:21

Winiety na Słowację i Węgry kup sobie z domu, albo na trasie telefonem.
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 08.06.2018 08:12

Winiety na Słowację, nie opłaca się kupować;)

Węgierską można kupić w budce 24H, tuż za granicą słowacko-węgierską.
kowcio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowcio » 08.06.2018 08:20

yumilo04 napisał(a):Orientuje się ktoś czy tzw. "budka" w barwinku, gdzie można kupić winiete jest czyna całą dobę? Ie kosztuje ta winieta? dużo więcej niż przez internet wychodzi?

W tej budce nie można płacić kartą. Tak przynajmniej było w 2017. Winietę słowacką w minute tutaj proponuję eznamka.sk. Węgierską na pierwszej stacji MOL w miejscowości Encs
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 08.06.2018 18:07

kowcio napisał(a):Węgierską na pierwszej stacji MOL w miejscowości Encs


Ale po co, skoro można tak samo ja słowacką kupić online.

W dodatku na tej stacji często bywa kolejka do kasy.
yumilo04
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) yumilo04 » 10.06.2018 09:42

Winiety na Słowację, nie opłaca się kupować;)


Też sie nad tym zastanawiałem ale jadę z dziecmi i zależy mi na szybkim dojezdzie na miejsce. Nie bede żałował 42 zł żeby krążyć po słowackich wioskach. Czy uważasz że nie opłaca się kupować bo nie sprawdzają?
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 11.06.2018 07:19

Sprawdzają, sprawdzają i nie radzę wybierać się na autostradę D1. lub drogę ekspresową R4 bez winiety. Obecnie od 2017 roku jest elektroniczny system poboru opłat - tak jak na Węgrzech- bez naklejek na szybę tylko nr rejestracyjny wprowadzany do systemu. Rok temu na końcu drogi R4 stała policja i już miała dane kto jedzie bez winiety. Wypatrywali gagadka przez rolnetkę i zatrzymywali.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 11.06.2018 13:27

yumilo04 napisał(a):
Winiety na Słowację, nie opłaca się kupować;)


Też sie nad tym zastanawiałem ale jadę z dziecmi i zależy mi na szybkim dojezdzie na miejsce. Nie bede żałował 42 zł żeby krążyć po słowackich wioskach. Czy uważasz że nie opłaca się kupować bo nie sprawdzają?




drogą równoległą przejeżdzasz przez 3 wsie i jest to 25 km.końcówkę jedziesz już autostradą za free,R4 tez spokojnie jedziesz prosto.
A co do winiet to zawsze mnie zastanawia ta kolejka w budce przy wegierskiej granicy.Wszyscy na gwałt sie tam zatrzymuja i traca czas.Jechać dalej,jest kilka stacji gdzie mozna kupić a najlepiej przez net
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Krosno- Barwinek- Koszyce-Budapeszt-Zagrzeb-Split-Duce - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone