Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRKA - Park Narodowy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.08.2011 07:34

SDI napisał(a):....nie idzicie jak 999 osób na 1000 w prawo lecz w lewo


Co nie zmienia faktu, że jest to samo

Jacek S napisał(a):...ścieżka z drobnych kamyczków gdzie koła grzęzną a później tłok, ścisk, schody, schody, schody...Jest droga (stroma serpentyna za mostkiem) na górę ale z dużej kostki gdzie dziecko dzwoni zębami...


tylko od tyłu.
:wink:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 25.08.2011 21:53

Byłem i w Plitvickich i w Krka. Jednak Plitvickie dla mnie są o wiele piękniejsze.
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 30.08.2011 08:46

Jacek S napisał(a):
SDI napisał(a):....nie idzicie jak 999 osób na 1000 w prawo lecz w lewo


Co nie zmienia faktu, że jest to samo
.............jeśli moja wersja .czyli najpierw pod górę w słońcu a potem na dół w cieniu to to samo co najpierw z wózkiem cały czas pod górę pomimo że w cieniu a potem z górki na pazurki z wózkiem ,który ciągle trzeba hamować i to w spiekocie to zapytam ---Co to jest to samo
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.08.2011 09:13

SDI napisał(a):Co to jest to samo


To samo tzn. opis tras oraz sam park dla rodziców z wózkiem to nie lada wyzwanie (jeśli chce się coś więcej zobaczyć niż tylko pierwszy wodospad i kąpiel).

Pzdr
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 02.09.2011 11:23

.OK
spili
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2013
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) spili » 29.07.2013 14:35

Już wiem, że za wstęp można płacić kartą. Ale proszę o informację, czy za parking przy Jeziorach Plitwickich też można płacić kartą?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2013 14:41

spili napisał(a):Już wiem, że za wstęp można płacić kartą. Ale proszę o informację, czy za parking przy Jeziorach Plitwickich też można płacić kartą?

Tak.
spili
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2013
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) spili » 29.07.2013 14:45

dids76 napisał(a):
spili napisał(a):Już wiem, że za wstęp można płacić kartą. Ale proszę o informację, czy za parking przy Jeziorach Plitwickich też można płacić kartą?

Tak.


Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.08.2013 22:20

Ile trzeba przeznaczyć na najkrotsza opcję zaczynając w Skradine, tam i z powrotem? Chodzi mi o rejs stateczkiem, krotka kapiel przy wodospadzie i powrót do Skradine.
W sobotę rano wyjeżdżam z Rogoznicy do Polski i zastanawiam się czy warto zahaczyć po drodze o park narodowy Krka. Jeśli byłoby to powiedzmy 2-3 godziny to jestem w stanie przeznaczyć czas na krótka kapiel.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 27.08.2013 22:24

Jak trafisz na statek tam i z powrotem od razu to spokojnie łącznie z ringiem i moczeniem zaliczysz. Tylko tempo musi być rajdowe. :mrgreen: Jak źle trafisz, porobisz fotek i nie będziesz miał butów do wody to wycieczka wydłuży się :)

P.S.
Temat trzeba zmienić na Park narodowy KRKA
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.08.2013 22:31

Buty do wody są :)
Problem w tym, że będzie dziecko 3 letnie.
Jeżeli będę na miejscu przed 10ą rano , i powiedzmy na kąpiel przeznaczę 15 minut, to 2 godziny wystarczy?
Co ile kursują staeczki?
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 27.08.2013 22:38

Statki teoretycznie raz na godzinę - także przy niekorzystnym zbiegu okoliczności może być opóźnienie. Do wodospadów od statku 5 minut drogi. Można zrobić wycieczkę w około wodospadów ze 2 km - łatwa trasa. Statek płynie ok 15 minut. Dziecko na barana i ogień w rurze wydechowej.
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 28.08.2013 15:30

Slavko1974 napisał(a):Ile trzeba przeznaczyć na najkrotsza opcję zaczynając w Skradine, tam i z powrotem? Chodzi mi o rejs stateczkiem, krotka kapiel przy wodospadzie i powrót do Skradine.
W sobotę rano wyjeżdżam z Rogoznicy do Polski i zastanawiam się czy warto zahaczyć po drodze o park narodowy Krka. Jeśli byłoby to powiedzmy 2-3 godziny to jestem w stanie przeznaczyć czas na krótka kapiel.

Byłem tam w zeszła sobotę. Statki kursują co godzinę (o pełnej w kierunku wodospadów, powrotne o ...:30). Płynie się jakieś 20-25 minut. I teraz tak. Jak chcesz się tylko wykąpać to czas, o którym mówisz wystarczy. Jeśli będziesz chciał się przejść i zatoczyć "koło" to już będzie ciężko. Ja tam zameldowałem się około 13:00, z przejściem i 20 minutową kąpielą i przypłynięciem z powrotem, na parkingu zameldowałem się o 17:30.
I jeszcze jedno. Free parking nie jest taki do końca free. Należy do knajpy po drugiej stronie ulicy i pani przy parkingu powiedziała,że "trzeba coś w niej choć do picia kupić". Zjadłem tam obiadokolację przed wyjazdem do domu bo i tak taki był plan. Ciekawiło mnie czy pani przy parkingu będzie chciał jakieć potwierdzenie, ale nie chciała bo najpewniej nie dało się ukryć,że właśnie stamtąd wyszliśmy.
pozdrowienia i szerokiej drogi.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 28.08.2013 17:36

Nie chcę robić żadnego spaceru, tylko kurs do wodospadów, krótka kąpiel i powrót. Byłem już dwa razy w plitvickich, więc jestem przygotowany na to, że nie będę zauroczony, aczkolwiek jak dziecko podrośnie, zamierzam kiedyś zwiedzić Krka w długiej wersji. Ale na razie to musi mi wystarczyć. Będę tam w najbliższa sobotę, więc pewnie tłumy będą wieksze niż w tygodniu ale nie mam wyboru. Jednakże chciałbym być w Skradine najpoźniej o 10 rano.
andzia_st
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.08.2013
Re: KRK - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) andzia_st » 29.08.2013 16:43

A wózek typu spacerówka, tyle że bliźniaczy zmieści się gdzieś na tym stateczku? :D
Wybieramy się z dziećmi do Parku Narodowego, liczę się z tym że może być ciężko z wózkiem, ale ma kto pchać, więc pozostaje kwestia czy z szerszym wózkiem nie będzie jeszcze więcej problemów?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KRKA - Park Narodowy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone