Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk - inaczej ale też fajnie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 09.10.2014 16:21

weger napisał(a):Obrazek


Widzę, że pogoda średnia, ale ludzi na plaży i tak mnóstwo :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.10.2014 17:04

Baśka jest dowodem na to, że ludzie mają instynkt stadny, w większości przypadków lubią się gromadzić
i tłum ich nie odstrasza :wink:
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 09.10.2014 21:06

... cd

Napatrzeni na widoki idziemy na plażę. Ludzi więcej niż w Lidlu na promocji crocsów. Szczęśliwi jesteśmy, że nie postawiliśmy na Baśkę, to nie miejsce dla nas, konieczna mogłaby być interwencja psychologa. No ale raz można. Znajdujemy sobie przytulną miejscówkę między murkiem, drzewem i ławką i idziemy popływać. Woda czystsza niż w Klimnie ale do ideału jej jeszcze brakuje. Zaraz sprawdzimy temperaturę. O żesz %#$@!$#!!!!, chyba ciepłej wody w tym roku nie uświadczę, zaczynam powoli przyjmować ten fakt do wiadomości. Płyniemy z M na platformę co by sobie z niej skoczyć. Ja tchórz jestem i tyle się zastanawiam, że muszę zleźć po drabince w wodzie się znowu zamoczyć żeby przy skoku szok termiczny mnie nie zabił, no ale sorry taki mamy w tym roku klimat.

Jak do brzegu dopłynąłem to do wody już nie wróciłem. To ponad moje siły. Postanowiłem spożytkować czas na zakupy pamiątek i prezentów. Ceny rozmaitych pierdół są w Baśce dość konkurencyjne. No i z dziećmi na lody przy promenadzie polecam się wybrać. Sprzedawca jak zwykle automatycznie rozpoznaje narodowość i mówi w naszym języku, a dodatkowo żongluje kuglami, na koniec robi oczy, nos, czapeczkę i lodowy ludek gotowy, a młoda zachwycona.

A teraz trochę fotek bo dawno nie było:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.10.2014 21:23

Ja nie wiem, czy potrzeba tu psychologa :roll:

Ludzie mają W WIĘKSZOŚCI potrzebę przynależności, więc ciągną do miejsc, gdzie jest dużo innych ludzi. :wink:

Ci z mniejszości szukają czegoś spokojnego

Są też postawy pośrednie, np. ja lubię, jak coś się dzieje w danym miejscu, nie ma nudy,
ale jednocześnie nie cierpię tłoku,
czyli mnie Baśka by zmęczyła mocno jako STAŁE miejsce pobytu :roll:
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 09.10.2014 21:29

każdy spędza wakacje jak lubi i to jest najważniejsze, jeden lubi full luxury pierdylion gwiazdek w egypcie inny wisi dwa tygodnie w hamaku pod półką skalną w Andach i rozmawia z kondorami, mnie nic do tego :)

wszystkie opinie zawarte w relacji są subiektywne, a podobieństwo do prawdziwych osób przypadkowe,

ja z Baską na stałe też bym nie wytrzymał ;)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.10.2014 21:50

Widzę że w tym roku to wysyp Kyrkowców się zrobił :lol:

...no nie rób jaj, jaki tu tłok ... beton puściutki :D

2014-06-22_1074.jpg


..tu jest tłok :lol: :lol: :lol:

20140811103939(2).jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.10.2014 23:34

No, dokładnie :D

Dla mnie tłokiem jest to, jak nie mogę się swobodnie poruszać w promieniu kilku metrów 8)
No, czyli w Baśce jest tłok :wink:

We Włoszech są leżaki z parasolem nad Jadranem, ma to swoje minusy, bo człowiek się czuje jak numer przypisany do parasola z leżakami. :? Ale tłoku w promieniu kilku metrów nie ma :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.10.2014 07:03

Lednice napisał(a):Dla mnie tłokiem jest to, jak nie mogę się swobodnie poruszać w promieniu kilku metrów 8)

Dla mnie natomiast wielką traumą jest ..... jak jestem na plaży ( lub obojętnie gdzie) sam. :(
( skoro jest lato, sezon urlopowy, ludziska na wczasach .... to ludziska muszą być. Jak ich nie ma - znaczy, że wybrałem najgorsze miejsce. Ludziska wybierają to co dobre, ... więc ja nie chcę być gorszy. Pustkowie działa na mnie przygnębiająco ).
Oczywiście nigdy nie "leżałem" w tym tłoku. Nigdy. Wybieram wówczas miejsce oddalone o "naście" metrów tak aby mieć spokój a jednocześnie być w centrum wydarzeń. :wink:
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 10.10.2014 19:13

no i gra, bo najgorzej to wybrać to czego się nie lubi :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 10.10.2014 21:39

Witam, ziomka mojej drugiej połówki.
Też mieliśmy okazję gościć na Krku w tym roku zaledwie kilka dni, więc z przyjemnością pooglądam wyspę "Twoim okiem"
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 19.10.2014 17:54

.. cd

kurde czas kończyć z tą Baśką,

będąc wcześniej w Krk wypatrzyliśmy taką łódź półpodowodną no i stwierdziliśmy, że może to być ciekawa atrakcja. Taka sam pływa w Baśce no więc śmiało jeszcze w trakcie plażowania zaklepaliśmy miejsca na tym miejscowym u-bocie. Po plaży plan jest taki, faceci idą do samochodów zanieść cały mandżur, a dziewczyny z dziećmi do portu, a w międzyczasie mamy zamiar jeszcze coś zjeść. Plan się komplikuje kiedy po powrocie z parkingu czekamy przy porcie na nasze ładniejsze połówki, a ich tak jakby nie ma. Zapytać kobietę o lokalizację to tak jakby faceta spytać o to, który kolor jest ładniejszy, amarant czy palisander. Dziewczyny stwierdziły, że są tam skąd widać to zielone. Najpierw musieliśmy ogarnąć co to jest to zielone. Jak załapaliśmy to okazało się, że to zielone to widać z całej Baśki :)

Obrazek

Koniec końców szczęśliwie dotarły, no ale do zaokrętowania pół godziny, a my mamy jeszcze zjeść. Zanim zdecydujemy gdzie, siądziemy, zamówimy, dostaniemy zamówienie, zjemy, dostaniemy rachunek, zapłacimy ... chyba trzeba na głodnego. No ale dzieci będą płakać, kobiety mdleć, a faceci marudzić. Wdrażamy plan Blitz Pizza. Kelner widząc zgraję głodnych Polaków decyduje się podjąć wyzwania i podać pizzę najszybciej jak potrafi, a my ją dosłownie połykamy i z ostatnim kawałkiem w zębach jesteśmy na przystani. Uffff ....

Sama wycieczka łodzią, mnie osobiście zawiodła, więcej podwodnego świata widziałem snurkując w Dalmacji. Dzieciaki był zadowolone i to najważniejsze ...

Umawiamy się, że jutro jesli tylko nie będzie padać to wybieramy się na błotka do Cizici.

Ostatnia porcja fotek z Baski.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2014 21:46

To czerwone paskudztwo widziałem także w Medulin. :roll:
Ciekawe czy są tylko dwa, czy pływa więcej tego :?:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.10.2014 06:57

Lednice napisał(a):To czerwone paskudztwo widziałem także w Medulin. :roll:
Ciekawe czy są tylko dwa, czy pływa więcej tego :?:


Na 100% pływa tego więcej.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 20.10.2014 09:36

Ja też widziałem (w sierpniu 2013) takie półpodwodne "coś" w porcie Murter na wyspie Murter :wink: , a czytałem tu na forum (nie pamiętam w której relacji), że w rejonie wyspy Brać też takie "CÓŚ" było widziane 8O
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 21.10.2014 09:13

Dzień 7 - błoto

Pogoda z rana oczywiście nijaka. Chyba już się poddałem i spływa to po mnie jak po kaczce. Trudno. Sorry taki w tym roku mamy klimat.

Zgodnie z planem uderzamy na błotka do Cizici. Rzekomo lecznicze. Tylko nie wiadomo co leczą. Po przyjeździe od razu rzuca się w oczy kilka stworów, które mogłyby być ilustracją do piosenki Banjo Band Jožin z bažin. W końcu Józek z bagien "močálem se plíží". Stwory są świeże czarne lub popielate już przyschnięte. Na błotkach są właściwie dwie możliwości biwakowania: na leżakach albo na długim betonowym molo no chyba, że ktoś lubi bezpośrednio w błocie. Błotko lekko zalatuje jak guano górskich kozic. Ja jakoś nie mam ochoty się w tym tarzać, P. też ale reszta śmiało oddaje się uciechom darmowego SPA. Żeby potem to zmyć to trzeba wejść do wody chociaż do pasa, a to jakieś 15 i pół kilometra od brzegu. Taka atrakcja żeby się upierdzielić i fajną fotkę sobie strzelić ale żeby tam spędzić cały dzień to chyba nie bardzo. jedyny plus to ciepła woda bo ledwo stopy zakrywa więc ma się jak nagrzać.

Błotka odfajkowane, można się zbierać, tylko gdzie? Niebo dalej zachmurzone. Pada propozycja żeby dorady zgrillować teraz zamiast wieczora, a może pogoda się poprawi i skoczymy do nas na plażę. Wracamy rozpalamy grilla i ... no a jak wychodzi słońce. Efekt jest taki, że obracjając rybki czuje się jak pracownik Huty Lenina przy wielkim piecu. Jak żyć ...

Pojedli, popili, no to idziemy na tą plażę i ... a jak słońce się chowa. Uparcie siedzimy tam do wieczora. Jak żyć ...

Jutro moja część ekipy jedzie do Postojnej. Mamy gdzieś pogodę. Pod ziemią będzie nam wszystko jedno.

PS Minęły cztery miesiące, poprawy zdrowia ani fizycznego ani psychicznego u mojej wysmarowanej błotem drugiej połówki nie widzę. Przereklamowane to błoto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Krk - inaczej ale też fajnie - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone