Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRK i Pelješac - z przyległościami :) Lipiec 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 22.09.2017 14:43

25 lipca, Pelješac, Ston cd

W drodze ze Stonu zatrzymujemy się oczywiście w Drače. W celu wiadomym :) Nie jestem wielką miłośniczką ostryg, ale jak tu się nie skusić, skoro występują w tak pięknych okolicznościach... ?

P1050380.jpg

P1050360.jpg

P1050357.jpg


Ławeczka pod tamaryszkiem, świeżutkie ostrygi, cykady....

P1050374.jpg

20170725_145133.jpg

P1050385.jpg


Zapoznajemy się przy stole z sympatyczną parą ze Szwajcarii i wspólnie poddajemy się leniwej atmosferze tego miejsca

P1050373.jpg

P1050371.jpg

P1050367.jpg

P1050364.jpg

P1050376.jpg

P1050382.jpg
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 22.09.2017 14:56

25 lipca, Pelješac, Ston cd

W drodze do Kućište robimy jeszcze jeden przystanek - w polecanej na forum winiarni Miličić.

P1050389.jpg


Ach gdzież te dębowe beczki i romantyczna atmosfera?

P1050392.jpg


W środku jest elegancka restauracja, w której można kupić wina na wynos - bardzo fachowa i szybka obsługa.

P1050393.jpg

P1050395.jpg


A wina, które kupiliśmy - potwierdzam, są doskonałe - wystąpią jeszcze w dalszej części relacji :)

P1050609.jpg
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 23.09.2017 00:42

Przepiękne fotki bardzo wakacyjne , barwne i letnie ... teraz jak znalazł przy dzisiejszej pogodzie :D
Ston także był na mojej drodze przez półwysep w zeszłym roku .
Kapitalnie spędzaliście swoje wakacje , jakże cudowna jest wasza Chorwacja :papa:

Pozdrawiam
Krzysiek
manitugg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 30.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) manitugg » 24.09.2017 12:07

@Malowa
Więc waszą podróż można podzielić na 2 części . Góra i dół Cro.
Powiedz mi z doświadczenia-wrazenia czy dla kogoś kto jak na razie był w Cro raz (okolice Zadaru do Primosten) różnica pomiędzy Krk a właśnie Stonem-Dubrownikiem warta jest nadłożenia 500km ?
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 24.09.2017 14:40

manitugg napisał(a):@Malowa
Więc waszą podróż można podzielić na 2 części . Góra i dół Cro.
Powiedz mi z doświadczenia-wrazenia czy dla kogoś kto jak na razie był w Cro raz (okolice Zadaru do Primosten) różnica pomiędzy Krk a właśnie Stonem-Dubrownikiem warta jest nadłożenia 500km ?


Witaj,
w ostatnich trzech latach faktycznie tak urlopowaliśmy - tydzień na jednej z wysp Dalmacji +tydzień np w Kvarnerze. Czy warto nadłożyć 500 km? Warto :) Dalmacja to dla mnie zupełnie inny klimat, trudny do odnalezienia gdzie indziej. Myślę, że nie bez powodu mnóstwo forumowiczów tłucze się te dodatkowe set kilometrów właśnie do południowej Dalmacji, chociaż znacznie bliżej mamy na Istrię czy Krk. Jak opisać ten klimat? Hmm, trudne zadanie - chyba na oddzielny wątek...:) dla mnie to - ludzie, kamienne wioski, małe porty, cykady, przeprawy promem, jedzenia, wino, wspaniałe zatoczki z plażami. Niby to wszystko można znaleźć także gdzie indziej, ale tylko w południowej Dalmacji ten zestaw jest tak uzależniający :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.09.2017 14:47

Malowa napisał(a):Jak opisać ten klimat? Hmm, trudne zadanie - chyba na oddzielny wątek...:) dla mnie to - ludzie, kamienne wioski, małe porty, cykady, przeprawy promem, jedzenia, wino, wspaniałe zatoczki z plażami. Niby to wszystko można znaleźć także gdzie indziej, ale tylko w południowej Dalmacji ten zestaw jest tak uzależniający :)

Bardzo trafnie to ujęłaś :) Mogę się pod tym podpisać 8)

Świetna miejscówka się Wam trafiła w Kučište! Z pięknym widokiem :D

A wiesz, że nigdy jeszcze nie jadłam ostryg :oops: Miałam plan spróbować ich w tym roku, ale, jak wiesz, nie wyszedł nam wyjazd na Pelješac. Następnym razem ;)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.09.2017 23:24

Zwaliste cielsko - :hearts:

Ostrygi - lubimy w Malim Stonie na ...śniadanie :oczko_usmiech:

Pelješac opuściłam tydzień temu, przed chwilą wróciłam z Cro...popatrzę z tęsknotą.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 26.09.2017 08:41

Ja mówiąc szczerze ostrygi jadłam drugi raz w życiu. Czy smakują mi bardzo? Może poprzestańmy na tym, że smakują :D W tym wypadku bardziej podobał mi się sam fakt, że można usiąść sobie pod tamaryszkiem, przy ceratowym obrusie i obserwować jak właściciel wyciąga ostrygi prosto z morza, a one sekundę potem lądują na moim talerzu.

Ostrygi pojawią się jeszcze w dalszej części relacji, a ja tymczasem muszę zrobić tygodniową przerwę w pisaniu, bo jeszcze dzisiaj po południu ruszam na 5 dni w Alpy Julijskie :)

Do zobaczenia w następnym tygodniu :)
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 26.09.2017 09:07

Malowa napisał(a):
manitugg napisał(a):@Malowa
Więc waszą podróż można podzielić na 2 części . Góra i dół Cro.
Powiedz mi z doświadczenia-wrazenia czy dla kogoś kto jak na razie był w Cro raz (okolice Zadaru do Primosten) różnica pomiędzy Krk a właśnie Stonem-Dubrownikiem warta jest nadłożenia 500km ?


Witaj,
w ostatnich trzech latach faktycznie tak urlopowaliśmy - tydzień na jednej z wysp Dalmacji +tydzień np w Kvarnerze. Czy warto nadłożyć 500 km? Warto :) Dalmacja to dla mnie zupełnie inny klimat, trudny do odnalezienia gdzie indziej. Myślę, że nie bez powodu mnóstwo forumowiczów tłucze się te dodatkowe set kilometrów właśnie do południowej Dalmacji, chociaż znacznie bliżej mamy na Istrię czy Krk. Jak opisać ten klimat? Hmm, trudne zadanie - chyba na oddzielny wątek...:) dla mnie to - ludzie, kamienne wioski, małe porty, cykady, przeprawy promem, jedzenia, wino, wspaniałe zatoczki z plażami. Niby to wszystko można znaleźć także gdzie indziej, ale tylko w południowej Dalmacji ten zestaw jest tak uzależniający :)


Od lat przymierzam się do tej formy spędzenia swoich wakacji już miało być tak w tym roku , ale jeszcze nie wypaliło była tylko Losinj ...
Ale padło na podatny grunt i drążę temat choć też i inne kierunki bałkańskie chodzą mi po głowie .
Mieszkam tuż pod Wawą i dla mnie także najbliżej jest na Istrię czy Krk , jednak Dalmacja moim zdaniem jest jak wisienka na torcie która smakuje najlepiej ... :papa:

Pozdrawiam
Krzysiek
manitugg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 30.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) manitugg » 26.09.2017 19:59

Pewnie jest to fajny sposób ale jak dla mnie tym bardziej że mam 2 dzieci (będzie 5 i 1 roczek) wolał bm jak zwykle jechać w 1 miejsce wypadowe i zwiedzać okolice taka krk, pag czy wybrzeże Istrii powinno być ok
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 26.09.2017 22:06

Witam super zdjęcia przyłączam się do relacji i czekam na cd. :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 28.09.2017 08:50

Malowa napisał(a):W drodze ze Stonu zatrzymujemy się oczywiście w Drače. W celu wiadomym :) Nie jestem wielką miłośniczką ostryg, ale jak tu się nie skusić, skoro występują w tak pięknych okolicznościach... ?


Ja również nie pałam miłością do tych skorupiaków i w Polsce bym się na nie nie skusiła, ale tam smakują jak trzeba :)
A Ston również bardzo lubię. Zawsze trafiamy tam na pustki i to jest chyba najfajniejsze :wink:
Gandalf Biały
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 373
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 28.09.2017 12:07

Magda O. napisał(a):
Malowa napisał(a):W drodze ze Stonu zatrzymujemy się oczywiście w Drače. W celu wiadomym :) Nie jestem wielką miłośniczką ostryg, ale jak tu się nie skusić, skoro występują w tak pięknych okolicznościach... ?


Ja również nie pałam miłością do tych skorupiaków i w Polsce bym się na nie nie skusiła, ale tam smakują jak trzeba :)
A Ston również bardzo lubię. Zawsze trafiamy tam na pustki i to jest chyba najfajniejsze :wink:


Mogę powiedzieć to samo o sobie ...
A Ston jest to tylko drzwi na półwysep, ale jak piękne są te drzwi .

Pozdrawiam
Krzysiek
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 28.09.2017 13:27

Malowa napisał(a):Wspaniały widok w kierunku Solany.


Samo miasto jest w porządku. Widac skromność i co tu dużo nie mówić - jest trochę biednie.
Ale te Solanki...? Idąc wzdłuż tych solanek ulicą widać...wszechobecny brud i śmieci. Na brzegach stare uchnięte palmy, kanał w tych solankach zagloniony jak i ich brzegi - puszki, butelki itp. Czym dalej od nich tym gorzej.
Uregulowane sa tylko te od strony wejścia.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.01.2018 21:43

Malowa napisał(a):A wina, które kupiliśmy - potwierdzam, są doskonałe - wystąpią jeszcze w dalszej części relacji :)

No i ja się pytam gdzie ta dalsza część relacji? Miały wina wystąpić, a tu ani wina ani relacji... :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KRK i Pelješac - z przyległościami :) Lipiec 2017 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone