Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk - Baska - 2007

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 01.02.2007 00:52

Jeśli mogłabyś wysłać mi to bardzo bym prosił. Jak na razie nie zebrałem ekipy i nie wiadomo gdzie wyląduje i z kim. W najgorszym wypadku pojadę sam na kemping. :-) Ale jak na razie rozważam również i kwatery. Myśle o wyjezdzie na Krk. Blisko i szybko. ok 10-11 h jazdy i jest się na miejscu. :-)

mejl jak nick tutaj na forum @tlen.pl. Nie chce podawać całego mejla ze względu na spam.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.02.2007 10:05

ewa-irena napisał(a):Ulżyło mi , bo znalazłam i zarezerwowałam już odpowiadający mi apartament 150 m od plaży i prawie w centrum Baski . I nawet nie chcieli zaliczki , napisali , że jedyne co oczekują , to abym końcem czerwca szczęśliwie do nich zajechała .
Na wysłaną dużą ilość e-maili jednak otrzymałam dość dużo odpowiedzi .
Zainteresowanym mogę przesłać ułożony w wordzie spis apartamentów z którymi korespondowałam z zaznaczeniem odpowiedzi czy są wolne , ceny itp. ( interesował mnie przełom czerwca i lipca ) .


A jak juz zajedziesz, pomyślisz............. jejku, ja tyle czasu poswięciłam na znalezienie, tyle zachodu i wysiłku włożyłam...... a tu pełno wolnych kwater i jakby nie to że tutaj zarezerwowałam, wybrałabym kwaterę obok. Tak bywa, ale to dopiero następnym razem bedziesz "odważna". Tzw. frycowe musi sie ponieść, ja juz mam to za sobą.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.02.2007 11:20

woka napisał(a):
ewa-irena napisał(a):Ulżyło mi , bo znalazłam i zarezerwowałam już odpowiadający mi apartament 150 m od plaży i prawie w centrum Baski . I nawet nie chcieli zaliczki , napisali , że jedyne co oczekują , to abym końcem czerwca szczęśliwie do nich zajechała .
Na wysłaną dużą ilość e-maili jednak otrzymałam dość dużo odpowiedzi .
Zainteresowanym mogę przesłać ułożony w wordzie spis apartamentów z którymi korespondowałam z zaznaczeniem odpowiedzi czy są wolne , ceny itp. ( interesował mnie przełom czerwca i lipca ) .


A jak juz zajedziesz, pomyślisz............. jejku, ja tyle czasu poswięciłam na znalezienie, tyle zachodu i wysiłku włożyłam...... a tu pełno wolnych kwater i jakby nie to że tutaj zarezerwowałam, wybrałabym kwaterę obok. Tak bywa, ale to dopiero następnym razem bedziesz "odważna". Tzw. frycowe musi sie ponieść, ja juz mam to za sobą.


Woka jeśli chodzi o Baskę to nie do końca tak - AD 2005 27 sierpnia nocleg udało nam się znaleźć przez miejscową agencję turystyczną w bardzo nieciekawym miejscu Baski (tak bardzo że po 2 dniach zmieniliśmy miejsce zamieszkania dopłacając +30% za krótki okres). Agencja znalazła dla nas zaledwie 2 (DWA :!: ) miejsca noclegowe za rozsądne pieniądze tj 47 E za 2 dorosłych i niespełna 3 letnie dziecko. Pozostałe kwatery położone w ciekawszych miejscach cenowo oscylowały w granicach 55-70 E dla naszej trójki co było dla mnie nie do przyjęcia. Udało nam się wkońcu znaleźć przypadkiem (zaczepiła mnie kobieta pod sklepem) że ma 1 wolny pokój dla nas i tam zaczepiliśmy się za około 40E (nie pamiętam już dokładnie) drugi tydzień był tańszy ale to już po sezonie we wrześniu. Baska to kurort :!: i o tym należy pamiętać :wink:

Ewa Irena - przy jakiej ulicy macie apartament :?: bo jeśli rzeczywiście w centrum to :?

Ps. Wiecie dlaczego nie chcą zaliczki - bo nie zawracają sobie tym głowy - tak czy inaczej w ciągu 1 góra 2 dni znajdą na Twoje miejsce kogoś innego kto przyjechał w ciemno...


a jeszcze dodam że oczywiście szukaliśmy kwaterki z dojściem do plaży do 300-400 metrów, bo kwaterki były jeszcze wolne inne za podobne pieniądze tyle że do wody 1500 mertów to dla mnie nieporozumienie jeśli chodzi o wczasy
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.02.2007 16:27

Rich72... piszesz 1500 m do wody to nieporozumienie. Zgadzam sie całkowice. Ja mam do wody ( nie mierzyłem ale jakbym mocno rzucił kamieniem ... kto wie, może by i doleciał.) myslę że 150 m ale wrażenie jest takie jakbym był tuż na brzegu. Jednak spotykam(czasem) rodaków którzy celowo noclegują w głębi wyspy a nad morze dojezdzają. Mówią że cenowo są bardzo "do przodu". Ja sie nawet im nie dziwię, ... juz przestałem się czegokolwiek dziwić.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.02.2007 18:22

Woka - szlag by mnie trafił jakbym miał dziennie kilometr biegać z całym majdanem na plażę z marudzącym dzieciakiem - itd - czy to można nazwać wczasami :?: no chyba że ktoś lubi ale na pewno nie z 3,4 czy 5 letnim dzieckiem.
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 01.02.2007 20:31

Dla mnie 1500 metrów to nie problem. Jeśli nie jest to droga gdzie zasuwają szalone ciężarówki.
Ale dzieci to co innego. Rozumiem... :-)

Ciekawy jestem jak jest tam na Krk. Czy to są miejscowości przepełnione turystami czy raczej spokój. Oraz plaże typu jak chcesz sobie posmarować plecy olejkiem to wsadzasz palucha w oko jakiejś babie co leży obok.

I oczywiście zastanawiam się jakie są ceny w kwaterach, a jakie na kempingach.

Prawdopodobnie raczej wyląduje na kempingu, ale musi być to coś super sprawdzonego, nieprzepełnionego.
Mordę jak na razie nic nie drze. :-) Więc kemping w sam raz!
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 01.02.2007 20:53

Hadson - wykaz kwater prześlę
Rich 72 - apartament mam przy ul. Rapskiej 15 - mapka Baski :
http://www.rivaturist-baska.hr/Plan_Baska.jpg - wydaje się chyba dobrą lokalizacją ? nie wiem czy to jest ścisłe centrum ? Do morza 150 m .
W Cro byłam 2 razy i za każdym razem rezerwowałam apartament już w styczniu - lutym . I nie zawiodłam się na swoim wyborze - był trafny . Lubię mieć wszystko zaplanowane i poukładane , na żywioł to się szło gdy się było młodszym , teraz jadąc z wnukiem wolę wiedzieć co mam .
A , że Baska to kurort i może być tłoczno - to nam nie przeszkadza , a zresztą na początku lipca może nie będzie jeszcze tak źle .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2007 21:24

Lokalizacja przy ul. Rapskiej jest moim skromnym zdaniem jak najbardziej trafiona :) Wszedzie blisko i co najważniejsze jest gdzie chodzic na spacery bo rzut beretem od Rapskiej jest juz strefa piesza tak, ze nie ma obaw jeżeli chodzi o małe dziecko. Pozdrawiam :papa: a pod spodem panorama Baski z zaznaczonym miejscem, gdzie masz rezerwacje :D
Obrazek
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.02.2007 21:37

Ewa-Irena - wprawdzie do morza rzeczywiście masz 150 metrów jednak do ładnej plaży masz jakieś 500 m niestety. Jest to można powiedzieć prawie ścisłe centrum Baski jednak nie na starym mieście więc gwar nocny nie powinien tam być uciążliwy. To co widać na planie te wypusty na ul. Palada wyglądają w rzeczywistości tak

Obrazek

więc jak sama widzisz że plaża w tym miejscu praktycznie nie istnieje natomiast nad głową deptakiem który ciągnie się przez prawie całą Baskę przechodzą tysiące ludzi

to jest pełny plan Baski http://www.cromaps.com/vacmap/plan_grada_baska.htm bo w Twoim obcięty jest fragment w którym my mieszkaliśmy a mianowicie całkiem w lewym dolnym rogu - ul. Bodulska - część najdalej odsunięta od centrum i tym samym najcichsza :wink:
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 01.02.2007 22:08

Na Krk polecam Silo.Super blisko do wody a od zachodniej strony mozna znalezc spokojną plaze i czystą wode

========================
============================
http://republika.pl/spearo
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 01.02.2007 22:14

Boziu ale masówka ... nie dla mnie
Hadson
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 19.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadson » 02.02.2007 00:09

Masakra. Ja Też chyba pass.
Poszukam jeszcze kempingów na Krk. A najlepiej jednak jechać w ciemno na kemping. Jak sie miejsce nie spodoba można jechać dalej. :-)
To jednak kurort który dobrze jest mieć w pobliżu aby wyskoczyć 1-2 w ciągu pobytu. Ale mieszkać tam... Wole spokój, szum morza, widok zachodzącego słońca, grilek przy namiocie.

Jeśli nie ma w pobliżu tornada to kemping jest w sam raz miejscem dla człowieka przed 30 tką. ;-) Przeżyłem jedno małe tornado na wyspie Murter, 2 lata temu. Na szczęcie byłem w kwaterach i trochę mam opory w tym roku jechać pod namiot. Ale żal mi było ludzi którzy zbierali rzeczy porozsypywane po kempingu. A to nie najgorsze! Najgorsze były poprzewracane przyczepy, połamane drzewa na samochody i namioty. Ogólnie masakra. Na dodatek łódki pływały do góry dnem.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.02.2007 13:28

Witam :)
Mam pytanko: czy ktoś wie jaka jest aktualna cena przejazdu przez Krcki Most? bo szukam i nie mogę znaleźć :( 8O
Mam taki wstępny plan wyjazdu na dlugi majowy weekend wlaśnie na Krk, czy tak wcześnie przed sezonem znajdę w ciemno apartament dla 2 osób w maksymalnej cenie 30 euro? Na miejsce pobytu najbardziej pasowalaby mi Malinska bo chcę zwiedzić caly Krk, poplynąć na Cres, ale też wejść na Risnjak i Vojak....... 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2007 13:43

kulka53 napisał(a):Witam :)
Mam pytanko: czy ktoś wie jaka jest aktualna cena przejazdu przez Krcki Most? bo szukam i nie mogę znaleźć :( 8O
Mam taki wstępny plan wyjazdu na dlugi majowy weekend wlaśnie na Krk, czy tak wcześnie przed sezonem znajdę w ciemno apartament dla 2 osób w maksymalnej cenie 30 euro? Na miejsce pobytu najbardziej pasowalaby mi Malinska bo chcę zwiedzić caly Krk, poplynąć na Cres, ale też wejść na Risnjak i Vojak....... 8)

30 kn płaci się tylko za wjazd
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002
ewa-irena spis apartamentów

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 05.02.2007 21:50

Prośba do ewa-irena o przysłanie spisu apartamentów na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Zawa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Krk - Baska - 2007 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone