Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk - Baska - 2007

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.12.2006 16:22

Tomek O. napisał(a):
rich72 napisał(a):
Tomek O. napisał(a):Witam wszystkich. Ja też planuje wakacje 2007 cześciowo na Istrii. Czy ktoś z Was mógłby polecić jakąś miejscowość gdzie są samotne bezludne zatoczki, tak aby można było trochę poplażować tylko we dwoje :) ??
Pozdrawiam.


Krk, Baska, Istria :?: :wink:


upsssss - faktycznie troche nie to miejsce na to pytanie :wink: :wink: :wink: sorrki :)


Dlaczego nie to miejsce ?. Jak najbardziej na KRK znajdziesz tych miejsc mnóstwo.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.12.2006 16:31

Piotrek B. w zasadzie wszystko napisał. Ja moge tylko dodać, że od "zarania wieków" urlop spędzam na KRK. Bazuję w samym KRK, tak dla mnie jest najlepiej. Baska jest wspaniała ale ja bardziej preferuję skałki z prostej przyczyny, lubie troszku ponurkować. Nie jakieś tam zawodowe nurkowanie, takie zwykłe z rurką i maską a do tego Baśka się nie nadaje. KRK, moim zdaniem jest najlepszy, ta wyspa ma w sobie wszystkiego po trochu, od zieleni po krajobraz księżycowy, zadowoli najbardziej wymagającego wczasowicza.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Krk-Baska - 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.12.2006 16:41

ewa-irena napisał(a):Wiem , że nie każdy nastawia się na taki sposób wypoczynku , ale to jest urlop , a na co dzień człowiek tego nie ma - więc każda atrakcja cieszy , zwłaszcza , że wnuczek na małej plaży się nudził (a mój syn- jego tata - też) i chcemy mu (im) zapenić trochę różności , a czasu na zwiedzanie dla nas też starczy . Upatrzone apartamenty są blisko plaży , dość drogie , no ale na urlop taki czeka sie cały rok i nie ma co żałować .


Z wnuczkiem koniecznie odwiedź miejscowość Cizici (można pytać również o Soline). To ten sam rejon , zależy tylko od której strony bedziesz jechała. Woda zaczyna sie od 1 cm a w odległości od brzegu ( brzegu jako takiego tam nie ma) 100 m głębokość wody jest ... do kolan. Raj dla dzieciaków, możesz jeszcze malucha wymazać błotkiem. Minus tego miejsca - brak rozrywki.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 22.12.2006 17:18

woka napisał(a):Piotrek B. w zasadzie wszystko napisał. Ja moge tylko dodać, że od "zarania wieków" urlop spędzam na KRK. Bazuję w samym KRK, tak dla mnie jest najlepiej. Baska jest wspaniała ale ja bardziej preferuję skałki z prostej przyczyny, lubie troszku ponurkować. Nie jakieś tam zawodowe nurkowanie, takie zwykłe z rurką i maską a do tego Baśka się nie nadaje. KRK, moim zdaniem jest najlepszy, ta wyspa ma w sobie wszystkiego po trochu, od zieleni po krajobraz księżycowy, zadowoli najbardziej wymagającego wczasowicza.


Jak w Basce nie ma skałek to ja jestem ksiądz :wink:

Obrazek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.12.2006 19:02

Rich72...... jeśli myslisz że to co pokazałeś , że jest to dobre miejsce do nurkowania ..... to ja jestem co najmniej biskup. :lol:
Ponadto, skałka skałce nie równa. Ja mam swoje miejsca a Baśka pod tym wzgledem wygląda najgorzej.
Ponadto Rich72 .. czytaj uważnie. Czy ja napisałem że w Baśce nie ma skałek ???
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 22.12.2006 20:05

Ale właśnie pod tą górką w oddali znalazłem piękne miejsca do pławienia się z maską i rurką. Ale wiadomo, że każde miejsce ma swój urok - Baska jest przede wszystkim przeludniona jeśli jeździsz w sezonie.

Ps. Tak mi się tam spodobało, że zapomniałem kontrolować własne położenie - jak w pewnym momencie podniosłem głowę i nie zobaczyłem zabudowań Baski to się nieźle przestraszyłem - godzina machania rękami z powrotem 8O :wink:

Aha jeszcze jedno - w drodze w kierunku do FKK Bunculuka jest miejsce z którego wypływają nurkowie (oznaczone). Po drodze przykładowe skałki - miejscami są zejścia do wody ( drabinki lub bezpośrednio ze skałek)

Obrazek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.12.2006 21:13

Teraz tak, to jest dobre miejsce, choć czy to aby w Baśce tego nie wiem. Nie zaprzeczam i nie potwierdzam. Takich miejsc, jak każdy z nas wie, w CRO jest niezliczona ilość.
Ponadto, Rich72, co chcesz udowodnić ???
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 23.12.2006 01:21

woka napisał(a):Teraz tak, to jest dobre miejsce, choć czy to aby w Baśce tego nie wiem. Nie zaprzeczam i nie potwierdzam. Takich miejsc, jak każdy z nas wie, w CRO jest niezliczona ilość.
Ponadto, Rich72, co chcesz udowodnić ???


absolutnie niczego - stwierdzam tylko że w Basce też można ciekawe widoczki p.p.m pooglądać :wink:

Ps. 100% to miejsce jest w Basce - idąc od portu w kierunku FKK Bunculuka - masa takich miejsc :D
johan3
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.03.2006
byłem w 2006 na ugljanie polecam i służe info gg 5837009

Nieprzeczytany postnapisał(a) johan3 » 28.12.2006 10:03

Bahama napisał(a):Ja już też planuję 2007 i chyba będzie to wyspa Ugljan :) co myslicie o wyborze ?
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006
Krk-Baska-2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 10.01.2007 20:29

Wszystkim przedmówcom dzięki za informacje i rady , ale nadal mam zmartwienie . Przekopałam forum i internet bo , chcę jak zwykle zarezerwować apartament wcześniej . Wysłałam około 30 e-mailów z zapytaniami o apartamenty , w większości blisko plaży 50 do 200 i w miarę blisko centrum i raczej nie tanich . Prawie połowa odpowiedzi jakie otrzymałam to informacja o tym , że apartament w interesującym mnie terminie już jest zarezerowany ( przełom czerwca i lipca ) , a od reszty jak na razie nie dostałam odpowiedzi . I nie wiem czy to jest w tej miejscowości prawidłowość , czy po prostu jeszcze nie trafiłam . Może osoby , które tam były wypowiedzą się w tym temacie , czy rzeczywiście jest tam tak tłoczno , choć pocieszam się , że końcem czerwca chyba jeszcze nie .
Użytkownik usunięty
Re: Krk-Baska-2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2007 11:57

ewa-irena napisał(a):Wszystkim przedmówcom dzięki za informacje i rady , ale nadal mam zmartwienie . Przekopałam forum i internet bo , chcę jak zwykle zarezerwować apartament wcześniej . Wysłałam około 30 e-mailów z zapytaniami o apartamenty , w większości blisko plaży 50 do 200 i w miarę blisko centrum i raczej nie tanich . Prawie połowa odpowiedzi jakie otrzymałam to informacja o tym , że apartament w interesującym mnie terminie już jest zarezerowany ( przełom czerwca i lipca ) , a od reszty jak na razie nie dostałam odpowiedzi . I nie wiem czy to jest w tej miejscowości prawidłowość , czy po prostu jeszcze nie trafiłam . Może osoby , które tam były wypowiedzą się w tym temacie , czy rzeczywiście jest tam tak tłoczno , choć pocieszam się , że końcem czerwca chyba jeszcze nie .

nie wiem z jakich stron szukałaś apartamentów (ja np z tej http://www.apartmani-hrvatska.com/krk/index.htm) ale z tego co pamiętam to 3 lata temu szukając na necie ofert w Basce też dostałem bardzo dużo mejli zwrotnych, że niestety wszystko już zarezerwowane a było to na przełomie stycznia i lutego. Pozdrawiam
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006
Re: Krk-Baska-2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 11.01.2007 14:14

ewa-irena napisał(a):Wszystkim przedmówcom dzięki za informacje i rady , ale nadal mam zmartwienie . Przekopałam forum i internet bo , chcę jak zwykle zarezerwować apartament wcześniej . Wysłałam około 30 e-mailów z zapytaniami o apartamenty , w większości blisko plaży 50 do 200 i w miarę blisko centrum i raczej nie tanich . Prawie połowa odpowiedzi jakie otrzymałam to informacja o tym , że apartament w interesującym mnie terminie już jest zarezerowany ( przełom czerwca i lipca ) , a od reszty jak na razie nie dostałam odpowiedzi . I nie wiem czy to jest w tej miejscowości prawidłowość , czy po prostu jeszcze nie trafiłam . Może osoby , które tam były wypowiedzą się w tym temacie , czy rzeczywiście jest tam tak tłoczno , choć pocieszam się , że końcem czerwca chyba jeszcze nie .


spróbuj zadzwonić na telefon który podałem - pomocna będzie osoba znająca niemiecki :wink:
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: Krk-Baska-2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 16.01.2007 23:32

Piotrek_B napisał(a):
ewa-irena napisał(a):Wszystkim przedmówcom dzięki za informacje i rady , ale nadal mam zmartwienie . Przekopałam forum i internet bo , chcę jak zwykle zarezerwować apartament wcześniej . Wysłałam około 30 e-mailów z zapytaniami o apartamenty , w większości blisko plaży 50 do 200 i w miarę blisko centrum i raczej nie tanich . Prawie połowa odpowiedzi jakie otrzymałam to informacja o tym , że apartament w interesującym mnie terminie już jest zarezerowany ( przełom czerwca i lipca ) , a od reszty jak na razie nie dostałam odpowiedzi . I nie wiem czy to jest w tej miejscowości prawidłowość , czy po prostu jeszcze nie trafiłam . Może osoby , które tam były wypowiedzą się w tym temacie , czy rzeczywiście jest tam tak tłoczno , choć pocieszam się , że końcem czerwca chyba jeszcze nie .

nie wiem z jakich stron szukałaś apartamentów (ja np z tej http://www.apartmani-hrvatska.com/krk/index.htm) ale z tego co pamiętam to 3 lata temu szukając na necie ofert w Basce też dostałem bardzo dużo mejli zwrotnych, że niestety wszystko już zarezerwowane a było to na przełomie stycznia i lutego. Pozdrawiam




jedź w ciemno-napewno cos sie znajdzie-my byliśmy pierwszy raz w końcu sierpnia i było duzo miejsc , :twisted: dużo ludzi nie ogłasza sie w internecie
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 16.01.2007 23:40

ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006
Krk - Baska - 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 26.01.2007 18:03

Ulżyło mi , bo znalazłam i zarezerwowałam już odpowiadający mi apartament 150 m od plaży i prawie w centrum Baski . I nawet nie chcieli zaliczki , napisali , że jedyne co oczekują , to abym końcem czerwca szczęśliwie do nich zajechała .
Na wysłaną dużą ilość e-maili jednak otrzymałam dość dużo odpowiedzi .
Zainteresowanym mogę przesłać ułożony w wordzie spis apartamentów z którymi korespondowałam z zaznaczeniem odpowiedzi czy są wolne , ceny itp. ( interesował mnie przełom czerwca i lipca ) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Krk - Baska - 2007 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone