Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRK 2013 - gdzie marzenia stały się rzeczywistością

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 26.09.2013 08:49

Iwona75 napisał(a):... ale zdecydowanie im mniejsze "zadupkowo" tym lepiej. Tylko jakoś coraz mniej takich miejsc :( Po tegorocznym pobycie zaczynamy się zastanawiać nad zmianą terminu...Na "naszych" plażach było ok., ale to co widzieliśmy przejeżdżając przez inne miejscowości to jakaś porażka. :roll:
A inne rejony Chorwacji co prawda kuszą, relacje czytam z dużym zainteresowaniem i nawet zaczynam się zastanawiać czy jakiegoś wrześniowego wypadu nie zrobić aby zobaczyć coś więcej niż Dalmację... :roll:
Ale to już raczej nie w tym roku....

Pozdrawiam autora relacji i wszystkich czytających - Iwona


Cześć !

Wyspę Krk zdecydowanie polecam 8)
W mojej relacji będzie za niedługo takie "zadupkowo" że podejrzewa że nawet w sezonie mało kto się tam zapuszcza 8)

Pozdrawiam.
Dianka_h
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dianka_h » 26.09.2013 10:02

To i ja się chętnie dosiądę i poczytam co nieco o tej wyspie :) Fajnie się zapowiada, a temat dzieci w Chorwacji bardzo mnie interesuje więc czekam na ciąg dalszy :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2013 11:44

Iwona75 napisał(a): Po tegorocznym pobycie zaczynamy się zastanawiać nad zmianą terminu...


Ja równiez zmieniam termin... planujemy jechać w połowie czerwca a to również ze względu na kwitnącą lawendę na Hvarze :D :D :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.09.2013 15:12

Piter_M napisał(a):
Polaków jest tam mało, głównie Niemcy i Austriacy, trochę Słoweńców i Włochów. Wyspa niestety nie jest nastawiona a Polaków, w jakimkolwiek opisie turystycznym czy menu polskiego języka nie było wcale, albo był na ostatnim miejscu.



Takie spostrzeżenia mogą być lekko mylące.
Bo ja na przykład zauważyłem na plaży baaardzo dużo Czechów, Włochów i Wegrów, więcej niż Niemców.
Część z tych Niemców mówiła dziwnym dialektem i raczej to byli Austriacy

Przypuszczam, że turyści są totalnie wymieszani i żadna grupa tam nie dominuje
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 26.09.2013 21:01

Dianka_h napisał(a):To i ja się chętnie dosiądę i poczytam co nieco o tej wyspie :) Fajnie się zapowiada, a temat dzieci w Chorwacji bardzo mnie interesuje więc czekam na ciąg dalszy :)


Witam :papa:

Dzieci ciągnęliśmy wszędzie :) więc zapraszam na ciąg dalszy.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 26.09.2013 21:13

Lednice napisał(a):
Piter_M napisał(a):
Polaków jest tam mało, głównie Niemcy i Austriacy, trochę Słoweńców i Włochów. Wyspa niestety nie jest nastawiona a Polaków, w jakimkolwiek opisie turystycznym czy menu polskiego języka nie było wcale, albo był na ostatnim miejscu.



Takie spostrzeżenia mogą być lekko mylące.
Bo ja na przykład zauważyłem na plaży baaardzo dużo Czechów, Włochów i Wegrów, więcej niż Niemców.
Część z tych Niemców mówiła dziwnym dialektem i raczej to byli Austriacy

Przypuszczam, że turyści są totalnie wymieszani i żadna grupa tam nie dominuje


Ja miałem wrażenie, że w Bašce było najwięcej turystów niemieckojęzycznych, ale może to też przez to że w hotelu w którym byliśmy było około 90% niemieckich emerytów :wink:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.09.2013 21:15

Piter_M napisał(a):
Ja miałem wrażenie, że w Bašce było najwięcej turystów niemieckojęzycznych, ale może to też przez to że w hotelu w którym byliśmy było około 90% niemieckich emerytów :wink:


współczuję towarzystwa :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.09.2013 22:08

Dlaczego :?: :wink:

Nie piją, nie palą, nie wracają nad ranem z dyskoteki, głośny seks w plenerze także odpada :wink:
Spokojna atmosfera :wink:
KATARZYNA1975
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KATARZYNA1975 » 26.09.2013 22:15

W tym roku byłam w Chorwacji po raz pierwszy :D Widoki, smaki, zapachy....ech naprawdę warto było. Ale, na wyspę Krk już nie pojadę raczej więcej :x Tlumy ludzi wszędzie, naprawdę wszędzie. Jak dla mnie mało komfortowo. :(
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.09.2013 22:19

mariusz_77 napisał(a):
Piter_M napisał(a):
Ja miałem wrażenie, że w Bašce było najwięcej turystów niemieckojęzycznych, ale może to też przez to że w hotelu w którym byliśmy było około 90% niemieckich emerytów :wink:


współczuję towarzystwa :D :D

Po co każdego znać. Wystarcza kilku a tu ma aż 10 % . Dla mnie byłoby ok. Za dużo też niedobrze.
Ponadto emeryt = spokój.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 27.09.2013 19:33

KATARZYNA1975 napisał(a):W tym roku byłam w Chorwacji po raz pierwszy :D Widoki, smaki, zapachy....ech naprawdę warto było. Ale, na wyspę Krk już nie pojadę raczej więcej :x Tlumy ludzi wszędzie, naprawdę wszędzie. Jak dla mnie mało komfortowo. :(


Podejrzewam, że wszędzie możesz spotkać takie tłumy, no chyba że następnym razem wybierzesz jakieś całkowite odludzie :wink:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 27.09.2013 20:17

c.d.

Na plaży Zala Draga poplażowaliśmy chyba ze 3 godziny i ruszyliśmy dalej, zobaczyć jeszcze coś innego, tym razem maszerowaliśmy drogą, aż do portu na parking gdzie zostawiliśmy samochód i postanowiliśmy posiedzieć jeszcze na przyportowej plaży.

31.
02_31.JPG


32.
02_32.JPG


33. Mateusz chciał rybki do kubka złapać :)

02_33.JPG


34. A trochę ich tam było.

02_34.JPG


W drodze powrotnej postanowiłem, że jak będzie miejsce to zatrzymamy się jeszcze przy drodze aby obejrzeć zatokę Oprna. Jedziemy, jedziemy i patrzę, jest miejsce, no to się zatrzymujemy. Spokojnie, dzieci za ręce i przechodzimy przez drogę i przeskakujemy przez barierkę, a dzieci pod barierką. Ścieżka jest wyraźna więc idziemy w dół.

35. Po drodze jeszcze pamiątkowe zdjęcie z widokiem na Starą Baškę.

02_35.JPG


I doszliśmy na plażę.

36.
02_36.JPG


Plaża bardzo ładna.

37.
02_37.JPG


Mnie jednak coś nie pasowało, bo ta plaża nie wyglądała jak Oprna.
Okazało się, że jesteśmy w Zatoce Zaglav.

38.
02_38.JPG


Żona stwierdziła, że jej się tu podoba i nigdzie już nie idzie.

39.
02_39.JPG


Mnie to jednak nie dawało spokoju i poszedłem w prawo po skałach blisko morza, szukać Oprnej.

Po drodze spotkałem ciekawe organizmy zatopione w skałach, kiedyś one pewnie żyły.

40.
02_40.JPG


Niezbyt wygodnymi do przechodzenia skałami szedłem jakieś 200 metrów i nagle zza murka skalnego wyłoniła się plaża Oprna.

41.
02_41.JPG


42.
02_42.JPG


Ciekawość zaspokojona, no to wracam na poprzednią plażę do żony i dzieci :)

W drodze powrotnej postanowiliśmy jeszcze odwiedzić port w Punacie.

43.
02_43.JPG


44.
02_44.JPG


45.
02_45.JPG


46.
02_46.JPG


I tak zakończył się ten dzień, wróciliśmy do hotelu i czekaliśmy na dzień następny.


c.d.n.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.09.2013 20:32

KATARZYNA1975 napisał(a):W tym roku byłam w Chorwacji po raz pierwszy :D Widoki, smaki, zapachy....ech naprawdę warto było. Ale, na wyspę Krk już nie pojadę raczej więcej :x Tlumy ludzi wszędzie, naprawdę wszędzie. Jak dla mnie mało komfortowo. :(

Dla mnie na KRK-u jest nawet ...... bezludzie. :D
Tutaj sprawdza się dobra znajomość wyspy. Za pierwszym razem też miałem tłumy ponieważ chodziłem, zwiedzałem tak jak wszyscy - "tajemnych miejsc" nie znałem.
Teraz - sielanka, spokój, cisza a ludzi widzę wówczas kiedy chcę. To "chcę" jest często, samotności i totalnego bezludzia nie cierpię.

Ponadto, na KRK moim zdaniem i z moich obserwacji przyjeżdża coraz mniej ludzi. W tym roku ( początek lipca) było tyle co w innych latach we wrześniu. Dla mnie to były "pustki". Np. w okolicy np. 10 lat temu ... nieprzebrane tłumy, deptakiem przejść nie było sposób.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.09.2013 22:31

Tłum ZAWSZE koncentruje się punktowo, tam gdzie jest deptak, wypasiona plaża. :!:

Przejdzie się kilkaset metrów od takiego miejsca i jest pusto. :wink:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 27.09.2013 22:42

Plenery zachęcające, czytam z zainteresowaniem.

Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KRK 2013 - gdzie marzenia stały się rzeczywistością - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone