Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRK-2 tygodnie-warto?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
franek1115
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) franek1115 » 19.07.2013 09:54

no i super :)

dziękować
lukaszwej
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukaszwej » 19.07.2013 09:58

Byłem w tamtym roku w czerwcu w Basce na Krku i było super:) Pojeździłem sporo po wyspie, byłem również we wspomnianym Punacie, wrażenia na mnie nie zrobił... właściwie tylko tam spory port był z wieloma jachtami, plaża w zasadzie betonowa (ale to w centrum, nie wiem jak gdzieś indziej). Co lepsze Baska czy Stara Baska? to zależy już kto co lubi... Stara Baska to mała klimatyczna wioseczka położona na zboczu sporej góry (ciekawie się tam autkiem jeździ :D), a Baska to typowy kurort z pięknymi widokami, w czerwcu tak bardzo nie oblegany i było SUPER, ale słyszałem, że w sezonie potrafi być tam naprawdę tłoczno:) Na wyspie warte do zobaczenia Vrbnik no i stolica KRK.
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 19.07.2013 11:07

hej!
jeśli można dołączam sie do rozmowy.
tez wybieram sie na KRK i myślałam właśnie o Basce, początek września. wybór padł na to miejsce ze względu na szybszy dojazd z Polski.
sporo już czytałam na tym forum (jestem tu codziennie od dwóch miesięcy :) ) i czasami się boję tego wyboru.
rożne rzeczy ludzie piszą. stąd moje pytanie:
- jak tam naprawdę jest? czy ciepła woda? czy dużo jeżowców? jakie obłożenie plaży? itp.

bardzo proszę o odpowiedzi!

dzięki :) i pozdrawiam :)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 19.07.2013 11:44

polecam Baśkę na prawdę warto.nawet w sezonie gdy jest tłok da się znaleźć kawałek miejsca na plaży. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2013 11:52

anubis2423 napisał(a):polecam Baśkę na prawdę warto.nawet w sezonie gdy jest tłok da się znaleźć kawałek miejsca na plaży. :D

No...powiedzmy :mrgreen:
Zdjęcie Anai...
mial-byc-rzym-byl-spontan-pazdziernik-2012-t39966-240.html?hilit=mia%C5%82%20by%C4%87%20rzym
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 19.07.2013 12:40

renask byliśmy ostatni tydzień czerwca. Jeżowców brak, woda dla mnie była ok (rześka), żona twierdziła "za chłodna", ale pływała, syn ośmioletni wskakiwał bez żadnych uwag :) Tłok na plaży był, ale bez przesady, spokojnie miejsce się znalazło, a jak się już wyjdzie rano przed 9 to luz.
tomek377
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek377 » 19.07.2013 13:09

Witam. Czy ktoś z forumowiczów ma namiar na kwatere dla 4 osobowej rodziny, na wyspie Krk, konkretnie Baśka ??? Z góry dziękuje !
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.07.2013 13:25

franek1115 napisał(a):no robi wrażenie tylko trochę dalej jadąc od Warszawy.... :)

to napisz teraz coś co mnie jednak nastawi bardziej pozytywnie na KrK :)

Za bardzo opinii alessandro1977 nie wierz. To jego zdanie.
Ja mam zupełnie odmienne i KRK odwiedzam regularnie od lat 90-tych. To wyspa różnorodna w przeciwieństwie do innych miejscowości w Chorwacji. Znajdziesz równiny i góry, plaże "piaszczyste" i skaliste...... dla mnie super.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.07.2013 13:32

alessandro1977 napisał(a):
franek1115 napisał(a):
to napisz teraz coś co mnie jednak nastawi bardziej pozytywnie na KrK :)

Widoki w Baśce oraz Starej Baśce... :D

Alessandro1977 ....
Jakbym nie znał KRK to czytając Twoją opinię - nie pojechałbym tam.
Piszesz w sposób stanowczy i jednoznaczny ...... nie rób tego. Dla Ciebie może być paskudna a dla innego nie.
Ja KRK znam i Twoja, w większości jednoznaczna opinia jest "funta kłaków" warta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2013 14:35

Napisałem, że to moje zdanie i pisałem o Punat a nie całym Krk...w KRK nie podobało mi się bo mam porównanie z Dalmacją...do południowych regionów Kvarner nie ma polotu...nie twierdzę aby sugerować się tym co piszę ale na Twoje opinie to szczególnie trzeba uważać :wink:
Pozdrawiam ! :papa:
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 19.07.2013 14:48

2 tygodnie na Krk - w moim subiektywnym odczuciu nie warto!
Moją przygodę z Cro zaczęłem w "tamtych" stronach: Istria i Krk - wówczas podobało mi się, bardzo, jednak jak kolejne lata zjeżdżałem coraz to bardziej na południe to ... wiem, że na Krk i Istrię już nie wrócę.

Ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2013 15:30

Hadler napisał(a):wiem, że na Krk i Istrię już nie wrócę.

:wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.07.2013 21:03

alessandro1977 napisał(a):..ale na Twoje opinie to szczególnie trzeba uważać :wink:
Pozdrawiam ! :papa:

8O 8O 8O ........ czytałeś gdzieś moją jednoznaczną opinię. :?:
Zaręczam, że jak piszę to "moim zdaniem" a u Ciebie tego brak.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.07.2013 21:07

Hadler napisał(a):2 tygodnie na Krk - w moim subiektywnym odczuciu nie warto!
Moją przygodę z Cro zaczęłem w "tamtych" stronach: Istria i Krk - wówczas podobało mi się, bardzo, jednak jak kolejne lata zjeżdżałem coraz to bardziej na południe to ... wiem, że na Krk i Istrię już nie wrócę.

Ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje.


alessandro1977 ...
Tak się pisze. Nie zachwala, nie neguje. Po prostu podoba się Hadlerowi Dalmacja.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 19.07.2013 23:57

franek1115 napisał(a):no robi wrażenie tylko trochę dalej jadąc od Warszawy.... :)

to napisz teraz coś co mnie jednak nastawi bardziej pozytywnie na KrK :)


To może ja napiszę? Byłem w Punacie w czerwcu 2013:
* Punat jest fantastyczny dla osób lubiących spokój,. Ale bez przesady, to nie jest jakieś kompletne zadupie.
* Dużo restauracji z programem "artystycznym" (nawet męski striptis, ale spoko, na tym nie byliśmy :lool: :lool: ), dużo knajpek, ciastkarni, lodziarni, wypożyczalni łódek, rowerów; taksówki wodne, itd.
* Duży kemping, mnóstwo apartamentów
* Parking przy plaży (niestety płatny - 7 kun/h lub 30 kun za cały dzień)
* Blisko do Polski, można bez problemu przejechać w jeden dzień
* Sporo atrakcji w pobliżu : Krk, winko w Vrbniku, Malinska, Stara Baska, Baska (podobno), darmowe błota w Ciżici dla reumatyków (!! bardzo ważny jest cały rytuał, jeśli kuracja ma pomóc !!)
* łagodne zejście do wody wzdłuż całej (ok. 2 km) plaży
* idealne miejsce dla dzieci - istnieje coś w rodzaju aquaparku, wydzielone plaże dla maluchów - widzieliśmy "pływające" kilkumiesięczne niemowlaki
* promenada wzdłuż wybrzeża - idealna dla pieszych i rowerów
* spora część plaży to drobny żwirek (zwłaszcza poza centrum) - naprawdę wystarczy ręcznik
* plaża dla naturystów
* sporo atrakcji kulturalnych: w ciągu 12 dni pobytu w czerwcu tego roku " załapaliśmy" się na 3 koncerty muzyki chorwackiej (starej i nowej, w wykonaniu dorosłych i dzieci)
* cieplutka woda w morzu, Punat leży w zatoce
* dwa duże markety ( tanio !!) w pobliżu ( w KRK - 6 km market Konzum i Plodin)- robiliśmy większe zakupy co 3 dni
* fantastyczni gospodarze "naszego" apartamentu (no, to już indywidualna sprawa, niezależna od miejscowości)

Trzeba więcej na dobre wakacje?

cropag

Dla mnie Krk to zbyt duże miasteczko, Stara Baska zbyt mała (tam to rzeczywiście nie ma co robić!!, nawet nasi gospodarze mówili, że w ich "gwarze" to "Koniec Świata"), Vrbnik można zwiedzić w ciągu 1 godziny - ( na tyle zarezerwujcie parking za 5 kun), ale koniecznie trzeba kupić winko, smokvicę lub rakiję, a sama przereklamowane jak sądzę Baska - no to nie wiem, bo nam się nawet nie chciało tam jechać :mrgreen: :mrgreen:

PUNAT is the best na Krku. Ale nie jedźcie tam w przyszłym roku, bo będzie większy popyt i pewnie w związku z tym trochę drożej :wink: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KRK-2 tygodnie-warto? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone