Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kreta na raty

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.01.2018 18:55

WeraAnka napisał(a):Zaliczyłyśmy co prawda Wąwóz Imbros, Samarię i 1/3 Aradenę...

Całą Samarię przeszliście? Jest co chodzić.
W obie strony, czy powrót stateczkiem?

WeraAnka napisał(a):Wasza zdobyta, choć zachmurzona "nosowa góra" niesamowita!!!! Też tak bym chciała!

Skoro wracasz na Kretę, to zdobycie Kofinasa jest proste. Można też wrócić tak samo, a nie komplikować sobie zejścia naszym wariantem.

WeraAnka napisał(a):Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy Twojej foto-opowieści.

W tej sytuacji postaram się dosyć często dorzucać kolejne odcinki.

WeraAnka napisał(a):Kiedy byliście na Krecie, bo wydaje mi się, że dużo wcześniej niż ja?

Aktualnie opisywany wyjazd miał miejsce już dobrych kilka lat temu. Ten drugi w zachodniej części wyspy (z Samarią włącznie) jest młodszy, chociaż to już też parę lat minęło.

elfik99 napisał(a):Na drugim zdjeciu widzę na dole serce wiszące na srebrnym lałańcuszku!!! :P :P :P

Faktycznie, doszukałem się go...

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 16.01.2018 23:11

Mieliście dzień pełen atrakcji.
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 16.01.2018 23:14

elfik99 napisał(a):
Franz napisał(a):
elfik99 napisał(a):
korbaczik napisał(a):Okolica piękna.

No i w tym się mogę z Tobą zgodzić.

Co za jednomyślność...

Pozdrawiam,
Wojtek

Bo jak się nie sili na żarty, to jest spoko....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:papa:

O jaka łaskawa pani! ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.01.2018 01:02

korbaczik napisał(a):Mieliście dzień pełen atrakcji.

Zgadza się.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 17.01.2018 13:10

korbaczik napisał(a):
elfik99 napisał(a):
Franz napisał(a):
elfik99 napisał(a):
korbaczik napisał(a):Okolica piękna.

No i w tym się mogę z Tobą zgodzić.

Co za jednomyślność...

Pozdrawiam,
Wojtek

Bo jak się nie sili na żarty, to jest spoko....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:papa:

O jaka łaskawa pani! ;)

Staram się być miła........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.01.2018 20:22

elfik99 napisał(a):Staram się być miła........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Warto takim być...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.01.2018 01:58

Krótko przed dotarciem na miejsce żegnamy się z zachodzącym właśnie słońcem, a po wejściu do pokoju spędzamy wieczór popijając kreteńskie wino i planując kolejny dzień.

P4290717.JPG


P4290719.JPG


P4290721.JPG


P4290723.JPG
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.01.2018 09:01

Ostatnie zdjęcie to jakaś kreteńska Montana Roja z Tene ;)
WeraAnka
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 06.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) WeraAnka » 18.01.2018 10:51

Franz napisał(a):
WeraAnka napisał(a):Zaliczyłyśmy co prawda Wąwóz Imbros, Samarię i 1/3 Aradenę...

Całą Samarię przeszliście? Jest co chodzić.
W obie strony, czy powrót stateczkiem
...przeszłyśmy z góry w dół, powrót promikiem, a potem KTELem pod wąwóz i nocleg w naszym auto-camperku na parkingu przy zejściu do wąwozu (moje palce u nóg odmówiły tego dnia posłuszeństwa i z kierowania autem ...)

WeraAnka napisał(a):Wasza zdobyta, choć zachmurzona "nosowa góra" niesamowita!!!! Też tak bym chciała!

Skoro wracasz na Kretę, to zdobycie Kofinasa jest proste. Można też wrócić tak samo, a nie komplikować sobie zejścia naszym wariantem.
Może się skuszę, ale tylko pod warunkiem, że moja córcia 15-letnia będzie chciała w tej wędrówce brać udział (samej nie mogę jej zostawić na tyle godzin w aucie!). Ale fotki kuszą i to zejście drugą stroną chyba jeszcze bardziej.... SUPER!

WeraAnka napisał(a):Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy Twojej foto-opowieści.

W tej sytuacji postaram się dosyć często dorzucać kolejne odcinki.
DZIĘKI WIELKIE !!!!

WeraAnka napisał(a):Kiedy byliście na Krecie, bo wydaje mi się, że dużo wcześniej niż ja?

Aktualnie opisywany wyjazd miał miejsce już dobrych kilka lat temu. Ten drugi w zachodniej części wyspy (z Samarią włącznie) jest młodszy, chociaż to już też parę lat minęło.
Tak też mi się wydawało, że o Twojej Krecie czytałam jeszcze przed moim wyjazdem lipcowym (jakąś cząstkę oczywiście) i po części Twoje zdjęcia mnie zainspirowały do podróży w ten rejon Grecji i to na cały miesiąc....

elfik99 napisał(a):Na drugim zdjeciu widzę na dole serce wiszące na srebrnym lałańcuszku!!! :P :P :P

Faktycznie, doszukałem się go...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.01.2018 17:06

tony montana napisał(a):Ostatnie zdjęcie to jakaś kreteńska Montana Roja z Tene ;)

Jest jakieś podobieństwo.

WeraAnka napisał(a):...przeszłyśmy z góry w dół, powrót promikiem, a potem KTELem pod wąwóz i nocleg w naszym auto-camperku na parkingu przy zejściu do wąwozu (moje palce u nóg odmówiły tego dnia posłuszeństwa i z kierowania autem ...)

To miałyście piękna pętlę. Ja wracałem na piechotę tą samą drogą.

WeraAnka napisał(a):
WeraAnka napisał(a):Może się skuszę, ale tylko pod warunkiem, że moja córcia 15-letnia będzie chciała w tej wędrówce brać udział (samej nie mogę jej zostawić na tyle godzin w aucie!). Ale fotki kuszą i to zejście drugą stroną chyba jeszcze bardziej.... SUPER!

Fakt, że ten wariant zejściowy był ciekawy.

WeraAnka napisał(a):
WeraAnka napisał(a):po części Twoje zdjęcia mnie zainspirowały do podróży w ten rejon Grecji i to na cały miesiąc....

Cały miesiąc! Fajnie...

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 18.01.2018 17:40

I na koniec zachód słońca!!! :) :) :)

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.01.2018 21:36

elfik99 napisał(a):I na koniec zachód słońca!!! :) :) :)

Często tak bywa w programach krajoznawczych.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 18.01.2018 23:31

Franz napisał(a):
elfik99 napisał(a):I na koniec zachód słońca!!! :) :) :)

Często tak bywa w programach krajoznawczych.

Pozdrawiam,
Wojtek

A to ja tego jakoś nie zauważyłam..... :idea:

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.01.2018 01:21

elfik99 napisał(a):A to ja tego jakoś nie zauważyłam..... :idea:

Może mówiąc "często" odrobinę przesadziłem. Ale zdarza się nie tak znowu rzadko.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 20.01.2018 13:05

Klasyczne zakończenie dnia. 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kreta na raty - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone