Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kraków - Split na LPG Trasa przez Słowację i Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tikitaki
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2017
Kraków - Split na LPG Trasa przez Słowację i Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) tikitaki » 26.07.2017 12:00

Witam wszystkich cromaniaków.
To moja pierwsza wyprawa samochodem do Chorwacji, dlatego miałbym pytanie odnośnie trasy.
Wyjeżdżam 12 sierpnia sobota około godz 18. Chciałbym dojechać w niedzielę na południe...
Najwżniejsza sprawa to LPG, przewertowałem kilkanaście wątków, ale mam nadal dylematy, dużo też starych tematów...
Jaką trasę zaproponowalibyście mi, gdzie tankowanie, jakie ceny? Na baku robię około 400km.
Czy może jednak Trasa przez Czechy, Austrię?, ale tu znowu ciężko z LPG...
Z góry dzięki za pomoc...
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 26.07.2017 12:09

Jechałem na LPG z niedzieli na poniedziałek 23/24.07 do Splitu (docelowo na Brač).
Wyjezdzalem z Myślenic o 14:50, w Splicie byłem o 6:15 przy czym po drodze miałem 2x1h spanko na parkingach.
Jechałem przez Zwardoń i Słowacja autostradą, potem Węgry starą 86 (pusta jakby wszyscy wymarli), potem Słowenia (krótki objazd), i zaraz za Ivanovec wjazd na autocesnę i nią do Splitu . Polecam.
I już zawsze będę tak jeździł. Mam gdzieś Austrię.
Tankowałem LPG w Bratysławie na Slovnaft (0.574€/l) potem w HR na Petrol przy autostradzie (4.08kn/l) i na końcu w Splicie na Lukoil po tej samej cenie....
Na INA i CRODUX przy autostradzie 4.28kn/l jakby była zmowa cenowa :-)
tikitaki
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tikitaki » 26.07.2017 15:55

Dzięki wielkie.
Byłeś może w tym roku? Pamiętasz może jakie ceny autostrad Słowacja, Węgry, Chorwacja? Jadę na 2 tygodnie.
Co będzie się bardziej opłacało 2x10 dniowe, czy 1 miesięczne
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 26.07.2017 16:13

Ja kupowałem winiete tylko na Słowację (miesięczną - wyjazd na 10 dni samego pobytu..
Na Węgrzech uważam za stratę kasy (za krótki i za drogi odcinek), HR płaciłem kartą na bramkach.
raw26
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 03.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) raw26 » 28.07.2017 13:32

Mam inną trasę. Wyjazd Bielsko-Biała wjazd na Słowację jadę przez Donovaly i Sahy pierwsze tankowanie. Węgry M2 Budapeszt i M7 do granicy HR/H z możliwością tankowania w miejscowości Siofok zjeżdżasz z M7 bez nakładania drogi tankujesz i lecisz dalej. Po wjechaniu na Chorwację z tankowaniem nie ma problemu.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 28.07.2017 16:12

raw26 napisał(a):Mam inną trasę. Wyjazd Bielsko-Biała wjazd na Słowację jadę przez Donovaly i Sahy pierwsze tankowanie. Węgry M2 Budapeszt i M7 do granicy HR/H z możliwością tankowania w miejscowości Siofok zjeżdżasz z M7 bez nakładania drogi tankujesz i lecisz dalej. Po wjechaniu na Chorwację z tankowaniem nie ma problemu.

Szczęśliwej drogi..
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 19.06.2020 20:40

raw26 napisał(a):Mam inną trasę. Wyjazd Bielsko-Biała wjazd na Słowację jadę przez Donovaly i Sahy pierwsze tankowanie. Węgry M2 Budapeszt i M7 do granicy HR/H z możliwością tankowania w miejscowości Siofok zjeżdżasz z M7 bez nakładania drogi tankujesz i lecisz dalej. Po wjechaniu na Chorwację z tankowaniem nie ma problemu.


Hej o której stacji mówisz dokładnie w Siofok ?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 20.06.2020 20:32

WojtekKRK napisał(a):
raw26 napisał(a):Mam inną trasę. Wyjazd Bielsko-Biała wjazd na Słowację jadę przez Donovaly i Sahy pierwsze tankowanie. Węgry M2 Budapeszt i M7 do granicy HR/H z możliwością tankowania w miejscowości Siofok zjeżdżasz z M7 bez nakładania drogi tankujesz i lecisz dalej. Po wjechaniu na Chorwację z tankowaniem nie ma problemu.


Hej o której stacji mówisz dokładnie w Siofok ?

raw26 ostatnie logowanie 04.12.2017r, wątpię, żeby Ci odpowiedział.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.06.2020 20:36

WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 20.06.2020 22:50

Nie zauważyłem, dzięki za stronę znam już dobrze ale liczyłem na jakąś stacje na zasadzie że tak powiem fajna ;). Nie ma tłumu , dobra kawa , parking itp ;)
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 31.07.2020 04:46

Węgry odpuść, log po 3 zł. Jak jedziesz przez Sahy to przed granicą msz kilka stacji poniżej 0.5 euro

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kraków - Split na LPG Trasa przez Słowację i Węgry
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone