Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krakow- Split i przejazd przez Budapeszt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Luzik33
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luzik33 » 28.07.2015 17:30

Racja, cofam pytanie. Przyjmując założenia jak w ww. poście którą drogę byś mi zaproponował?
czarna_zabka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna_zabka » 28.07.2015 17:43

słowacka policja w nocy to nic dziwnego

ograniczenia nawet do 30 km/h

jadąc nocą zgodnie z przepisami to około 3,5 przejazd przez słowacje
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 28.07.2015 18:34

W 2010 roku jechałem pierwszy i ostatni raz nocą. Wybrałem wtedy drogę przez Słowację. Za Zwoleniem siadło mi na ogonie jakieś auto. Padało, widoczność nie była najlepsza, a do tego ten gagatek miał chyba zbyt wysoko ustawione światła. Zwolniłem, bo wolałem aby jechał pierwszy. Ale on za nic nie chciał mnie wyprzedzić. Wlokłem się tak przez kilkanaście kilometrów przez kolejne wioski za Zwoleniem. W końcu zobaczyłem migacz i mnie wyprzedzili.
Okazało się, ze to była słowacka policja. Wyjątkowo cierpliwi. Nasi po 2 - 3 kilometrach by odpuścili.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 28.07.2015 18:47

Luzik33 napisał(a):Racja, cofam pytanie. Przyjmując założenia jak w ww. poście którą drogę byś mi zaproponował?

Trasa przez Budapeszt jest niewątpliwie krótsza, ale wolniejsza.
Podsumujmy: Kraków Chyżne to przynajmniej 1,5 h, Przejazd 209 km przez Słowację (Chyżne, Rużomberok, Bańska Bystrzyca, Zwoleń, Sahy) to 3,5h, a następnie dojazd do Budapesztu i przejazd w nocy przez miasto to kolejne minimum 1,5 h. Mamy więc 6,5 godziny i raptem przejechane 380 km.
Przez Czechy jesteś już za Wiedniem i masz na liczniku sporo ponad 500 km.
Od jakiegoś czasu jeżdżę tylko przez Czechy.
Szybciej, wygodniej, jestem mniej zmęczony.
Acha, trasę przez zachodnie Węgry (słynna 86) też kiedyś przerabiałem, ale jakoś "tyłka nie urywało".
Thomas87
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas87 » 28.07.2015 21:19

1,5h przez Budapeszt? 8O
Tydzień temu przejeżdżałem go o 4 nad ranem i zajęło mi to 20-25 minut.

Drogi bardzo dobrze oznaczone.
Luzik33
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luzik33 » 28.07.2015 22:09

czarna_zabka napisał(a):ograniczenia nawet do 30 km/h


no to słabo to widzę... ;)
ale patrząc na mapę autostrad na Targeo to ta trasa całkowicie je omija.. Podobnie na Węgrzech. Chyba że źle patrzę..
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 28.07.2015 22:11

Thomas87 napisał(a):1,5h przez Budapeszt? 8O
Tydzień temu przejeżdżałem go o 4 nad ranem i zajęło mi to 20-25 minut.

Drogi bardzo dobrze oznaczone.

Coś podczas czytania umknęło. Pisałem wyraźnie "dojazd i przejazd przez Budapeszt". To zajmuje około 1,5 godziny nocą, w dzień może być dłużej.
Czy czas przejazdu Kraków - południowe granice Budapesztu w wysokości 6,5 godziny budzi jakieś kontrowersje? Sprawdzałem wielokrotnie organoleptycznie. To jest minimum spokojnej jazdy bez niespodzianek na drodze typu wypadek, remont, wahadło, tiry między Rużomberokiem a B-B.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Krakow- Split i przejazd przez Budapeszt - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone