Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krakow>Slowacja>Wegry>Chorwacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014
Krakow>Slowacja>Wegry>Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 31.03.2014 19:28

Witam wybieram sie na urlop do Šibenika i chcialbym zasiegnac waszej opinii na temat drogi jaka sobie wyznaczylem
goo.gl/maps/ATc8B

Czy ktos z obecnych forumowiczow podrozowal taka trasa ? Wiem ze jest opcja z droga 86 ale czytajac temat o w/w drodze chyba jednak wole troche dolozyc i jechac szybciej lepszej klasy droga. Myslalem jeszcze nad Czechy, Austria i Slowenia jednak w tym ostatnim Panstwie znowu kombinacje zeby objechac krotki platny odcinek drogi.
Start przewidywany po 01:00 w sobote. Zastanawiam sie czy kolo 3 w nocy nie bedzie problemu z zakupem winiety po przekroczeniu granicy w Zwardoniu ? Moze macie jakies sprawdzone miejsce na nocny zakup winiety ?
I jeszcze jedna sprawa od ktorego miejsca zaczyna sie platna droga na Wegrzech ? Dokad po przekroczeniu granicy moge jechac bez winiety ?
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 31.03.2014 19:33

Witam.
Ja jadę z Krakowa na Budapeszt z ominięciem płatnej drogi w Bańskiej, a z Budapesztu to już autostrada i autostrada ......
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.03.2014 19:42

adresik84 napisał(a):
goo.gl/maps/ATc8B


Wg mnie trochę bez sensu.
Zamiast jechać na Gyor i autobaną do Budapesztu (M1), możesz wjechać (przed Gyor) w droge nr 86 i ominąć całkowicie autostrady na Węgrzech, kończąc węgierski etap w Letenye.
Alternatywą są ewentualnie drogi nr 81 i 82, ale przy tej opcji musisz zapłacić za M7, ponieważ wjedziesz na nią obok Balatonu.
Skoro się jednak upierasz przy autostradach węgierskich, lepszym rozwiązaniem jest kierować się z Chyżnego na Bańską Bystrzycę ( gdzie musisz ominąć kawałek płatnej autostrady słowackiej) i Sahy.
A potem w zależności o jakiej porze dnia jedziesz, albo pchać się przez centrum Budapesztu, albo "objechać" go obwodnicą M0.

edit;
Widzę, że przez Zwadroń.......... :?
Ktoś tu pisał o sporych utrudnieniach drogowych w rejonie Żywca zaplanowanych m.in.na okres wakacyjny, więc warto by sie zorientować, zanim sie władujesz...
Rozumiem, że chcesz ominąć odcinek Chyżne - Żylina....ale nie wiem czy to jest dobry pomysł, biorąc pod uwagę powyższe....
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 31.03.2014 19:48

adresik84 napisał(a):Witam wybieram sie na urlop do Šibenika i chcialbym zasiegnac waszej opinii na temat drogi jaka sobie wyznaczylem
goo.gl/maps/ATc8B

Czy ktos z obecnych forumowiczow podrozowal taka trasa ? Wiem ze jest opcja z droga 86 ale czytajac temat o w/w drodze chyba jednak wole troche dolozyc i jechac szybciej lepszej klasy droga. Myslalem jeszcze nad Czechy, Austria i Slowenia jednak w tym ostatnim Panstwie znowu kombinacje zeby objechac krotki platny odcinek drogi.
Start przewidywany po 01:00 w sobote. Zastanawiam sie czy kolo 3 w nocy nie bedzie problemu z zakupem winiety po przekroczeniu granicy w Zwardoniu ? Moze macie jakies sprawdzone miejsce na nocny zakup winiety ?
I jeszcze jedna sprawa od ktorego miejsca zaczyna sie platna droga na Wegrzech ? Dokad po przekroczeniu granicy moge jechac bez winiety ?


Coś link mi nie działa. url trzeba kliknąć nie quote.
Mnóstwo osób jechało i jest kilka tematów na ten temat.
Ja osobiscie nigdy na Zwardoń z Krakowa bym nie jechał.
Jak Bozia przykazała a kolega wyżej napisał na Budapeszt.

Edit. A już mi wszedł.
Jak Anakin napisał. Totalnie bez sensu.

Tą drogą do Bratysławy 5,5 h. Może pięć.
Wyjeżdżając w sobotę w nocy, jadąc przez BB, w Budapeszcie jestem w tym samym czasie a może ciut krócej.
Przejazd przez Budapeszt o 6 rano w sobotę. Bułka z masłem.
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 31.03.2014 20:04

jaceek1 napisał(a):Witam.
Ja jadę z Krakowa na Budapeszt z ominięciem płatnej drogi w Bańskiej, a z Budapesztu to już autostrada i autostrada ......

popieram
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 31.03.2014 20:05

kilometrowo jak patrze lecac droga 86 zaoszczedze 130km jednak na minus :
-podobno waska droga sporo tirow slaba nawierzchnia i ograniczenia predkosci.
Po Slowacji oszczednosc wynosi 140 km
Jednak jak patrze na google wylicznik czasu to roznica jest ok 15min wiecej u mnie.
Zastanawiam sie tylko czy jest sens taka trase gonic zwyklymi drogami. Wiadomo wieksze ryzyko na zlapanie pokuty :) A tak to tempomat i 140 caly czas.
A co do Zwardonia to mysle ze w nocy o 3 chyba korkow nie bedzie :D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 31.03.2014 20:11

Popieram przedmówców. Przerabiałem różne trasy (Czechy, Austria, Słowacja, Słowenia, Bośnia), podobną do tej z linka także. Optymalna z Krakowa wydaje mi się jazda trasą E77 aż do Budapesztu (Chyżne - Bańska - Sahy). Jeżdżę przez centrum, bo lubię się pogapić na węgierską stolicę.

Za słowacką winietę płacę, ale może w tym roku zmobilizuję się do ominięcia płatnego odcinka w Bańskiej. Dajcie jakiś link do trasy, Koledzy :).
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.03.2014 20:15

Krzychooo napisał(a): Dajcie jakiś link do trasy, Koledzy :).

Użyj opcji "szukaj". :mrgreen:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 31.03.2014 20:21

Przynajmniej byś linka podał, kuźwa :wink:.

No dobra, poniosło mnie. Przepraszam, to się więcej nie powtórzy :lol:
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 31.03.2014 20:22

https://goo.gl/maps/PDbKQ

A tam znaj moje dobre serce :mrgreen:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.03.2014 20:25

Generalnie to koło Tesco w prawo. :sm:
I zaraz się zacznie koło jakiego Tesco... :lool:

Nie kombunuj adresik84, tylko jedź jak Ci biali ludzie mówią. :wink:

Kiepura napisał(a):https://goo.gl/maps/PDbKQ
A tam znaj moje dobre serce :mrgreen:

A Ty gdzieś chłopa posłał? 8O
Znowu do Żywca? 8O
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 31.03.2014 20:35

A skąd to trasa adresika, przeca.
Dla kolegi Krzycha wkleiłem :D


Dobrze piszesz. Nie kombinuj adresik84 tylko wal prosto na południe przez BB.
Zwłaszcza w sobotę w nocy lepszej trasy nie ma.


Edit. Ups. Nie doczytałem, że Krzycho chodzi o Tesco :oops:
No, ale dobra niech będzie, że wkręciłem :D
Ostatnio edytowano 31.03.2014 20:44 przez Kiepura, łącznie edytowano 4 razy
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 31.03.2014 20:35

Kiepura napisał(a):https://goo.gl/maps/PDbKQ

A tam znaj moje dobre serce :mrgreen:


Dobre, dobre, wkręciłeś mnie :).

anakin napisał(a):Generalnie to koło Tesco w prawo. :sm:


Koło jakiego Tesco? :mrgreen:

Nie no, spoko, dam radę. Zazwyczaj właśnie tam kupuję parę Bażantów :)

Wracając do tematu. Jeśli upierasz się przy autostradzie, to jedź tamtędy. Dojechać dojedziesz, różnice w czasie i kosztach nie są ogromne. Przemyśl ewentualnie trasę przez Bańską, droga naprawdę jest niezła. Ograniczenia prędkości rzecz jasna są i zważywszy na wysokość mandatów, nie warto szarżować, ale (jak to na Słowacji) zabudowa wiosek wygląda zupełnie inaczej niż np. pod Krakowem. Mniej więcej tak to wygląda: 50km/h przez 2km, potem 90km/h przez 6km itd.
Ostatnio edytowano 31.03.2014 20:39 przez Krzychooo, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2014 20:39

W ubiegłym roku jechałem : Kraków- Słowacja- Węgry- Chorwacja autostradami.
W Nagykanizsa /nocleg/ byłem po ok 9 godzinach. Ale Ty lecisz pod Split.
Jedź "normalnie" przez Austrię.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.03.2014 20:41

Krzychooo napisał(a): Przemyśl ewentualnie trasę przez Bańską, droga naprawdę jest niezła.

Jeżeli nie trafi na lorę albo kilka z drzewami "na pace". :lol:
Wiesz jak to jedzie z góry... :?
Jak ma hamulce to się palą...jak nie ma to.....zatrzyma się w Sahy... :lol:
ołowiany napisał(a):Jedź "normalnie" przez Austrię.

Obrazek
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. :oczko_usmiech:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone