Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRAKÓW- OREBIĆ (DALMACJA) najszybsza trasa...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baletka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 07.12.2010
KRAKÓW- OREBIĆ (DALMACJA) najszybsza trasa...

Nieprzeczytany postnapisał(a) baletka » 28.05.2011 12:17

Witam!
Muszę się dostać jak najszybciej do Orebić'u z Krakowa.
Zaprzyjaźnieni Chorwaci napisali, że najlepiej przez Słowację, Węgry. Kraków- Bratysława- Budapeszt....
Potem Osijek w Sławonii (HR) i na Sarajevo. Odbijam na trasie na Ploce.
Czy ktoś przebył taką trasę? Może ma ktoś jakieś sugestie i rady? Chętnie skorzystam zanim zacznę analizować kilometr po kilometrze..
Zaznaczam, że jadę sama nissanem almerom 2003 przebieg 61000 bez bicia (niewypadkowy). I bez problemowy jak na razie;)
Analizowałam od tygodni wątki na forum dotyczące podróży ale nie napotkałam takiej sytuacji jak moja.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 28.05.2011 12:31 przez baletka, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.05.2011 12:23

My w tamtym roku jechaliśmy dokładnie tą trasą :D .
Jak dla mnie jest ok, w tym roku pojedziemy dokładnie tak samo :lol: .

Tu jest trochę szczegółów
forum/viewtopic.php?t=29392
Ostatnio edytowano 28.05.2011 12:37 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
baletka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 07.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) baletka » 28.05.2011 12:33

Dziękuję mysza73.
A czy w BiH rzeczywiście należy mieć zieloną karte?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.05.2011 12:38

O zieloną kartę prosili zawsze, więc trzeba mieć.
lamwoj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 28.05.2011
Droga przez Czechy

Nieprzeczytany postnapisał(a) lamwoj » 28.05.2011 15:51

W ubiegłym roku byliśmy w Trpanij i Orebicu i jechaliśmy przez Czechy Austrię Słowenię, praktycznie cały czas autostradami . W Chorwacji również prawie do samego Ploce , a później na półwysep.
Widoki po zjeździe z autostrady super! Serpentyny w górach też.
W tym jedziemy bliżej na rivierę makarską ale tą samą trasą.
Jeżeli lubisz jechać szybko i nie lokalnymi drogami to polecam!
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 28.05.2011 16:26

Ja z Krakowa jeżdżę tak:

Zakopianką do Rabki, potem na Chyżne. Słowację przecinam niemal dokładnie z północy na południe (E77 - Bańska Bystrzyca, Zvoleń), potem już autostradą prawie do końca (na Budapeszt i dalej wzdłuż Balatonu, Zagrzeb i na południe).

Gorszy odcinek tylko na Słowacji, ale wtedy jeszcze jest się świeżym i nie odczuwa się zmęczenia. Trasa wydaje mi się optymalna (chociaż nie jechałem nigdy przez Austrię).

W ubiegłym roku planowałem popłynąć promem z Ploce, ale mi uciekł :evil:. Pojechałem więc przez bośniackie Neum - dzięki temu zobaczyłem bardzo malowniczą deltę Neretwy. Przy przejeździe przez Neum nikt nie żądał okazania Zielonej Karty.
baletka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 07.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) baletka » 28.05.2011 18:55

Wszystkie wasze sugestie są bardzo ważne dla mnie.
Dziękuję naprawdę!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2011 19:45

Jeśli ma być NAJSZYBSZA to tylko autostradą przez Budapeszt ( ale nie przez Chyżne - Orebić 2008) Kraków-Tychy- Żlina-Bratysława-Budapeszt ( albo Wiedeń )-Zagreb-Vrgorac-Ploce-Neum-Orebić.
W 2009 jechaliśmy tak i przejazd trwał ok 17 h !

Pozdrawiam
:hut:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 30.05.2011 09:37

Krzychooo napisał(a):Ja z Krakowa jeżdżę tak:

Zakopianką do Rabki, potem na Chyżne. Słowację przecinam niemal dokładnie z północy na południe (E77 - Bańska Bystrzyca, Zvoleń), potem już autostradą prawie do końca (na Budapeszt i dalej wzdłuż Balatonu, Zagrzeb i na południe).

Gorszy odcinek tylko na Słowacji, ale wtedy jeszcze jest się świeżym i nie odczuwa się zmęczenia. Trasa wydaje mi się optymalna (chociaż nie jechałem nigdy przez Austrię)..

Jeździmy zawsze dokładnie tak samo :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.05.2011 10:06

mutiaq napisał(a):
Krzychooo napisał(a):Ja z Krakowa jeżdżę tak:

Zakopianką do Rabki, potem na Chyżne. Słowację przecinam niemal dokładnie z północy na południe (E77 - Bańska Bystrzyca, Zvoleń), potem już autostradą prawie do końca (na Budapeszt i dalej wzdłuż Balatonu, Zagrzeb i na południe).

Gorszy odcinek tylko na Słowacji, ale wtedy jeszcze jest się świeżym i nie odczuwa się zmęczenia. Trasa wydaje mi się optymalna (chociaż nie jechałem nigdy przez Austrię)..

Jeździmy zawsze dokładnie tak samo :)

Proponuje chociaż raz przejechać Dolinę Vrbasu i Neretvy...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.05.2011 10:12

Bocian napisał(a):Proponuje chociaż raz przejechać Dolinę Vrbasu i Neretvy...


Co do doliny Neretvy, to ja też polecam :lol:
A doliną Vrbasu pojedziemy już za 47 dni :lol:

Nie wiem czy to najszybsze trasy, ale napewno ciekawsze niż autostradowe (chociaż i czasowo jest chyba ok)
FortArt
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) FortArt » 08.06.2011 12:13

Jeśli czyta to założyciel wątku http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=32549 (wątek zamknięty, założyciel odesłany m.in tu) to pomysł pokonania trasy Kraków - Dubrownik w 16 godzin i to jeszcze w sobotę proponuję uznać za kompletne nierealny. W sobotę autostrada A1 za Zagrzebiem aż do rozjazdu w Karlovacu będzie pełna aut, niech się ktoś stuknie i korek masz pewny.
Rok temu w takim czasie, też wyjeżdżając w piątek wieczór z Krakowa nie zdołaliśmy dotrzeć do Splitu.

Poza tym wybrałeś IMHO najlepszą z możliwych tras. Przez Wiedeń jadą wszyscy z naszej części Europy, przez Budapeszt tylko ludzie od Krakowa na wschód. Pusto na drogach to zaleta tej trasy. Pomyśl czy nie wyjechać 3-4 godziny wcześniej niż o 22:00 w piątek tak by kawałek po gorszych drogach w PL i SK robić jeszcze za dnia.
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 12.06.2011 15:36

Witam,

My za tydzień ruszamy trasą Kraków - Dubrovnik, planujemy wyjechać ok 16.00.

Od 4 lat wybieramy tą trase, tylko zawsze jeździliśmy w okolice Trogiru i wyjeźdzaliśmy między 20 a 22. Szczerze powiem, że w tym czasie nigdy nie zdażyły nam się korki na drogach. Wszystko zawsze szło gładko jak po maśle :)

W tym roku jednak planujemy pokstój na Plitvicach w Rakowicy. Planujemy zajechać do Rakowicy ok 7 rano (dłuższa droga bo tym razem ze znajomymi i 2 dzieci więc musowe częste postoje), szybki prysznic i na jeziora, cały dzień łażenia, wieczorem jakiś grill i spanko a ok 6 rano wyjazd w dalsza trase.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 12.06.2011 21:08

Zielona karta na BiH - trza mieć
śmigi
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigi » 12.06.2011 22:48

Witam!
Ja jadę do Loviste koło Orebica 24.06. Jadę przez Węgry i koło granicy z Chorwację planuje nocleg, lub bardziej dzienny postój na kwaterze. Jedziemy z dziećmi 7 i 1 więc 2x nocna jazda. Wyjazd z Krakowa ok 24 i ok 8 -9 dojazd postój i w następną noc tak samo. Inny wariant odpada ze względu na malucha - nie wysiedzi więcej niż 2 h.
Trasa= Chyżne - Bratysława- Gyor i 82 do Veszprem i M7. Wariant II to Tak jak Krzychoo. A czy będzie prom to się okaże w Ploce - czas + zmęczenie.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
KRAKÓW- OREBIĆ (DALMACJA) najszybsza trasa...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone