Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kraków---->Croatia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
siulaba
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.07.2009
Kraków---->Croatia

Nieprzeczytany postnapisał(a) siulaba » 05.07.2009 22:55

Witam!
Planuje trasę z Krakowa, rozważam 2 możliwości:
1) Kraków>Chyżne>Słowacja>Węgry(budapeszt)>Chorwacja
2) Kraków> Katowice>Czechy>Austria>Słowenia>Chorwacja
Który wariant jest lepszy, zależy mi aby jak najwięcej podróżować autostradą.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.07.2009 07:56

Porażająca ilość odpowiedzi prawda? A wiesz dlaczego? Dla jasności nie czekam na odpowiedź. Pozdrawiam i miłego czytania.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 06.07.2009 08:42

Też jeździmy z Krakowa trasą - Bielsko Biała - Cieszyn - Czechy ( Ołomuniec - Brno - Mikulow ) - Austria ( Wiedeń - Graz ) - Słowenia ( Maribor ) - Chorwacja - no i dalej autostradą do zjazdu do miejsca docelowego.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.07.2009 10:52

My jechaliśmy trasą 1.
Poczytaj faq.
Tam jest wszystko.
I trasy i opłaty i jak unikać korków.
Pozdrówka!
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 06.07.2009 16:33

W ciagu kilku lat przerobiłem wszystkie warianty, polecam Kraków-Chyżne-Słowacja-Budapeszt-Chorwacja. tak naprawde upierdliwy jest tylko odcinek krajowy, dalej jedzie się bardzo przyjemnie i szybko.
siulaba
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) siulaba » 06.07.2009 17:54

Dziękuję bardzo wszystkim(no prawie wszystkim) za odpowiedź. Prawdopodobnie jednak pojadę na Chyżne. Z tego co wiem, w tym roku Węgry dokończyły już autostradę do końca, a na Chorwacji tunele również gotowe(nie wiem gdzie to dokładnie było ale zawsze tam staliśmy w wielkich korkach).
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 06.07.2009 19:03

siulaba napisał(a):Dziękuję bardzo wszystkim(no prawie wszystkim) za odpowiedź. Prawdopodobnie jednak pojadę na Chyżne. Z tego co wiem, w tym roku Węgry dokończyły już autostradę do końca, a na Chorwacji tunele również gotowe(nie wiem gdzie to dokładnie było ale zawsze tam staliśmy w wielkich korkach).

Jechałem w czerwcu tą trasą, tunele gotowe, obwodnica Budapesztu też, nawet w Letenye jest nowe przejście graniczne na autostradzie. Dla mnie ten wariant podróży z Krakowa na Pag przy bardzo spokojnej jeździe trwa jakieś 14 godzin, pozostałe warianty (droga 86 i Wiedeń) trwały 2-3 godziny dłużej.
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 14.07.2009 10:22

edo,
jak wygląda w tej chwili odcinek Zabornia - Chyżne? W zeszłym roku dramat!
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 14.07.2009 10:32

siulaba napisał(a):Witam!
Planuje trasę z Krakowa, rozważam 2 możliwości:
1) Kraków>Chyżne>Słowacja>Węgry(budapeszt)>Chorwacja
2) Kraków> Katowice>Czechy>Austria>Słowenia>Chorwacja
Który wariant jest lepszy, zależy mi aby jak najwięcej podróżować autostradą.


Kraków>Chyżne>Słowacja>Węgry(zachodnie)>Chorwacja

na tej trasie kupisz na polu arbuzy :wink:

pozdrav
rufus286
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus286 » 14.07.2009 18:57

Edo, mam do Coebie prosbe o kontakt na maila, mialbym kilka pytan do Ciebie, moj adres- adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, z gory dziękuje.
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 14.07.2009 19:33

Mnie również interesuje sytuacja dojazdowa do przejścia Chyżne. Rozważam ewentualnie Korbielów i nie wiem które z tych przejść wybrać?
elzbietulak
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbietulak » 14.07.2009 21:36

Chyżne to nieporozumienie!
Jechaliśmy tam i z powrotem- 10.07wróciliśmy z Cro.Odcinek Spytkowice,Podwilk nadal w remoncie .Chyba 5 mijanek ze światłami,las i światła w środku nocy i nic nie jedzie i stania z 10 minut-jakiś koszmar.Autostrada Bratysławska dla nas podobna byla do naszej A4 zwężenia ,remonty,ograniczenia do 60,korki kolo Bratysławy.Później 86,-dziury,tiry-pierwszy i ostatni raz!
Koniec eksperymentow.|||Tylko Czechy,Austria,Slowenia-to nasze zdanie.
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 14.07.2009 22:12

A ja może podejmę wyzwanie i pojadę na Chyżne lub Korbielów, potem Budapeszt a dalej autostradami. Zobaczymy jak wygląda droga nr. E77 do Budapesztu. Dalej to już same autostrady.

:o
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2009 22:36

Ja już w kilku wątkach próbowałem zachęcić forumowiczów,aby mnie przekonali do wyższości trasy z Krakowa przez Słowację i Węgry oczywiście do Chorwacji nad trasą Kraków-A4-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Slowenia- Autostrada chorwacka i jakoś się nie doczekałem.A jak już to argumenty takie liche trochę były.Pozdrav
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 14.07.2009 23:31

Jeśli taki jest dramat na trasie do Chyżnego od Rabki (Spytkowice - Podwilk) to polecam objazd:
Zakopianką ok. 2 km dalej i za wiaduktem w Chabówce na Czarny Dunajec, przed C. Dunajcem w prawo na Pieniążkowice, Odrowąż, Piekielnik i dalej na Jabłonkę i Chyżne.
lub
Na C. Dunajec, Chochołów w prawo na Suchą Horę i Przejście graniczne na Słowację - dalej na Trstenę prosta droga.
8)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone