Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kozino 2015 z 2 letnim dzieckiem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magdalena_r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 04.07.2008
Kozino 2015 z 2 letnim dzieckiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena_r » 31.07.2015 14:30

Wróciliśmy :)
Chciałam się podzielić z Wami refleksjami po tegorocznym urlopie z małym dzieckiem w miejscowości Kozino.
Wielu z Was pisało, że lepiej tam nie jechać. Jednak z naszej perspektywy - wakacji z dwulatką, mogę spokojnie polecić.

Kilka słów o podróży z dzieckiem - my wybraliśmy opcję jazdy non stop na dwie zmiany za kierownicą, nasze dziecko spało. Oczywiście tak długa podróż była dla naszej Julki niecodzienna, więc chętnie też podziwiała widoki w środku nocy ;) Wyruszyliśmy o 21:00, na miejscu byliśmy o 11:00 następnego dnia. Rozważaliśmy nocleg w hotelu, jednak córka niespecjalnie chętnie podróżuje w foteliku, więc chcieliśmy jak najwięcej drogi przejechać w czasie jej snu. Z powrotem też jechaliśmy w nocy, z krótkim snem w samochodzie.
W drodze powrotnej ominęliśmy autostradę na Słowenii i nie żałujemy, bo jechało się dobrze.
Z perspektywy czasu, nie jestem pewna, czy tyle godzin w foteliku to dobry wybór dla dziecięcego kręgosłupa...

Mieszkaliśmy w dużym aparthotel (nie wiem, czy mogę podać nazwę, żeby nie zostało to uznane za reklamę). Był to bardzo dobrze wyposażony i klimatyzowany 27m pokój z klimatyzacją i aneksem kuchennym, umiejscowiony w budynku mieszczącym 13 apartamentów (o różnych powierzchniach). My wybraliśmy apartament mniejszy, ale na parterze, żeby nasz brzdąc miał bezpieczne miejsce do zabawy - mieliśmy do dyspozycji bardzo duży taras. Apartamentowiec posiadał również duży basen, a atrakcją dla naszej córki były kury i kozy :)
Jest to zupełnie nowy budynek, ładnie i komfortowo wykończony. Właściciel oraz wszyscy "z obsługi" byli bardzo mili i uprzejmi, wyczuwało się od nich autentyczną życzliwość.

Sama miejscowość - no niczego szczególnego tam nie ma. Ale my szukaliśmy ciszy i spokoju, i tam właśnie to znaleźliśmy. Do Zadaru jeździliśmy prawie codziennie (na "światełka" i zjeżdżalnię, nasze dziecko posmakowało zabawy i chciało tam wracać) - jazda ok 20 minut na bezpłatny parking. W Kozino jest jeden sklep, który z racji monopolu ceny ma astronomiczne. Są rownież dwie restauracje, ale nie jedliśmy tam, więc ani nie polecę, ani nie odradzę.

Plaża to beton. Ale są również łagodne zejścia, wyłożone żwirem. Buty absolutnie niezbędne, ponieważ między kamieniami czaiła się spora gromada jeżowców. Woda czyściutka i wspaniała.

Podsumowując - jeśli szukacie ciszy i spokoju oraz dobrej "bazy wypadowej" do okolicznych miejscowości, to Kozino jest właśnie takim miejscem :)

Kilka zdjęć dorzucę niebawem.
Krzysztof_P-Ń
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof_P-Ń » 18.04.2016 11:13

Cześć,

Napisz mi proszę gdzie nocowaliście. Warto wspominać o tym by polecać innym sprawdzone miejsca. Chcemy w tym roku wybrać się z dzieckiem dwuletnim na wakacje więc każde info się przyda. No i te zdjęcia... gdzie one są? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2016 11:18

Krzysztof_P-Ń
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof_P-Ń » 18.04.2016 12:02

Dzięki Kolego! :)
Ania_84
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.05.2016
Gdzie z 2-letnim dzieckiem w południa Polski?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania_84 » 15.05.2016 21:40

Witam.

Chcielibyśmy pojechać do Chorwacji po raz pierwszy.Mamy dwuletnią córkę. Nie wiemy, jak mała będzie znosić podróż, stąd moje pytanie. Gdzie najlepiej pojechać, żeby trasa nie była dłuższa, niż 10-11godzin? (wiem, pewnie zależy od korków, ale nie musimy wyjeżdżać w piątek jak wszyscy ;) )Wyjeżdzamy z małopolski.
Zależy nam na: miejscu do spacerowania z wózkiem, plaży żwirkowej z łagodnym zejściem do wody, obecnością marketów, noclegach blisko plaży, urokliwej miejscowości :) Chcemy jechać na 10 dni. Polecenia noclegów mile widziane :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie z 2-letnim dzieckiem w południa Polski?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.05.2016 22:12

Ania_84 napisał(a):Witam.

Chcielibyśmy pojechać do Chorwacji po raz pierwszy.Mamy dwuletnią córkę. Nie wiemy, jak mała będzie znosić podróż, stąd moje pytanie. Gdzie najlepiej pojechać, żeby trasa nie była dłuższa, niż 10-11godzin? (wiem, pewnie zależy od korków, ale nie musimy wyjeżdżać w piątek jak wszyscy ;) )Wyjeżdzamy z małopolski.
Zależy nam na: miejscu do spacerowania z wózkiem, plaży żwirkowej z łagodnym zejściem do wody, obecnością marketów, noclegach blisko plaży, urokliwej miejscowości :) Chcemy jechać na 10 dni. Polecenia noclegów mile widziane :)

Witam.
W jakim terminie planowany wyjazd :?:
Ania_84
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.05.2016
Re: Gdzie z 2-letnim dzieckiem w południa Polski?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania_84 » 16.05.2016 07:18

Janusz Bajcer napisał(a):
Ania_84 napisał(a):Witam.

Chcielibyśmy pojechać do Chorwacji po raz pierwszy.Mamy dwuletnią córkę. Nie wiemy, jak mała będzie znosić podróż, stąd moje pytanie. Gdzie najlepiej pojechać, żeby trasa nie była dłuższa, niż 10-11godzin? (wiem, pewnie zależy od korków, ale nie musimy wyjeżdżać w piątek jak wszyscy ;) )Wyjeżdzamy z małopolski.
Zależy nam na: miejscu do spacerowania z wózkiem, plaży żwirkowej z łagodnym zejściem do wody, obecnością marketów, noclegach blisko plaży, urokliwej miejscowości :) Chcemy jechać na 10 dni. Polecenia noclegów mile widziane :)

Witam.
W jakim terminie planowany wyjazd :?:


Witam.

Generalnie 10dni, wyjazd obojętny, natomiast z powrotem musimy być na 20 lipca :) Jednakże urlop zwykle bierze się od poniedziałku, więc najlepiej by było wyjechać w niedzielę, żeby nie siedzieć na walizkach i czekać ;)

Wczoraj trochę zarwałam noc i doczytałam, że polecane są okolice Trogiru.
Chętnie dowiem się, gdzie jeszcze czegoś szukać.

Wiem, że zaraz odezwą się głosy, gdzie ja byłam, skoro już mamy maj, ale prawda jest taka, że w planie był Bałtyk. Spędziłam mnóstwo czasu, żeby znaleźć coś sensownego i nic.. :/ i dlatego padło na Chorwcję.

Mam nadzieję, że dzięki Waszej wiedzy będę wiedziała, gdzie się wybrać. Jeśli chodzi o noclegi, to polecono mi grupę na fb, gdzie zamieszcza się swoje zapytanie, termin wyjazdu, budżet itd, dodatkowe wymagania i ludzie wysyłają oferty. Od wczoraj spłynęło ponad 60 ;) ale to tak naprawdę wszystko i nic, bo nie sprecyzowałam regionu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie z 2-letnim dzieckiem w południa Polski?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2016 07:40

Ania_84 napisał(a):Generalnie 10dni, wyjazd obojętny, natomiast z powrotem musimy być na 20 lipca :) Jednakże urlop zwykle bierze się od poniedziałku, więc najlepiej by było wyjechać w niedzielę, żeby nie siedzieć na walizkach i czekać ;)

Z Małopolski nad Jadran w 10-11 godzin będzie ciężko dojechać.
Początkiem lipca (miedzy 1-10) jest szansa na znalezienie czegoś w ciemno.
W miarę blisko jest Pakoštane (no i nie ma schodów)
Na stronce jest baza kwater - szukaj czy jest jeszcze coś wolnego w terminie wyjazdu.
Ania_84
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania_84 » 16.05.2016 20:05

Dziękuję, już patrzę :)
Ania_84
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania_84 » 17.05.2016 21:10

Mam dwie w miarę przystępne oferty noclegu : w Seline, oraz Pakostane.
Seline, to podobno fajna baza wypadowa.

Co byście wybrali?... ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.05.2016 21:14

Ania_84 napisał(a):Mam dwie w miarę przystępne oferty noclegu : w Seline, oraz Pakostane.
Seline, to podobno fajna baza wypadowa.

Co byście wybrali?... ;)

Ja zdecydowanie Pakoštane :lol:
Ania_84
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania_84 » 17.05.2016 21:25

super :) Nie ma się co dłużej zastanawiać, bo czas goni ;)

Dziękuję! :)
magdalena_r
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena_r » 08.06.2016 12:31

Krzysztof_P-Ń napisał(a):Cześć,

Napisz mi proszę gdzie nocowaliście. Warto wspominać o tym by polecać innym sprawdzone miejsca. Chcemy w tym roku wybrać się z dzieckiem dwuletnim na wakacje więc każde info się przyda. No i te zdjęcia... gdzie one są? :)


Zdjęcia miały być, ale utknęły gdzieś na styku "bardzo chcę" a "mało czasu mam".
Wrzucę :)

Tymczasem poniżej link do naszego ubiegłorocznego apartamentu:
Villa Plat, Kozino
http://www.booking.com/hotel/hr/apart-p ... al;ucfs=1&

Wszystko było naprawdę jak na zdjęciach, nic tu nie zostało przesadzone.
Załączniki:
DSC06952.JPG
DSC06949.JPG
DSC06945.JPG
DSC06942.JPG
DSC06941.JPG
DSC06695.JPG
DSC06630.JPG
DSC07116.JPG
hakalaka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.06.2016
PÓŁNOCNA Chorwacja gdzie pierwszy raz z niemowlakiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) hakalaka » 15.06.2016 18:10

próbowałam szukać ale nie przyniosło to oczekiwanych efektów, więc postanowiłam założyć wątek.
Jedziemy z 5mies dzieckiem w sierpniu - z duzym wózkiem, wiec dobrze zeby nie bylo uzo schodkow do plazy. Ale podobaja nam sie góry schodzące do morza - da sie pogodzic obie rzeczy?
Szukamy spokojnej miejscowości, bez tloku :)
Jakby ktos jeszcze mial namiar na miejscowke z widokiem na morze - moje marzenia bylyby spelnione :)
aha, bedziemy jechac z Warszawy, chcielibysmy "na raz" dojechac wiec raczej połnocne wybrzeze wchodzi w gre/wyspy/

Z góry dziekuje!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: PÓŁNOCNA Chorwacja gdzie pierwszy raz z niemowlakiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.06.2016 21:55

hakalaka napisał(a):próbowałam szukać ale nie przyniosło to oczekiwanych efektów, więc postanowiłam założyć wątek.

Jesteś we właściwym wątku, są też inne podobne. :idea:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Kozino 2015 z 2 letnim dzieckiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone