Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hradec)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 09:29

_chudy_ napisał(a):
Nieuważnie śledziłeś mój wątek ;-) Jest jeszcze wodospad no i oczywiście konkurencyjny labirynt skalny w pobliskich Teplicach. Zostanie na zaś ;-)


Widziałem, że wznawiasz wątek - muszę sobie poczytać.
Oczywiście, żałowaliśmy, że nie starczyło na nie czasu. Jest jeszcze Ostasz - też chwalony
no i Broumowskie Steny z tego co pamiętam nazwę

tony montana napisał(a):Z góry przepraszam za ILOŚĆ fotek, ale to miejsce mnie oczarowało, nie sądziłem, że w naszym regionie Oiropy znajduje się coś tak niesamowitego. Krzychooo miał rację - wg mnie najpierw należy zwiedzać polską stronę, a później dopiero czeską (choć o gustach się nie dyskutuje i Rodzinie bardziej podobał się Szczeliniec i Błędne Skały - bo było więcej szczelin, przesmyków, wąskich przejść "tata, tu chyba nie przejdziesz huehuehue")


_chudy_ napisał(a):Mało patriotycznie to zabrzmi ale mając dość szczegółowe porównanie strony polskiej i czeskiej również wyżej oceniam tą drugą - do chodzenia więcej i jakoś tak jednak bardziej "labiryntowato" :lol: Ale Szczeliniec bije Czechów na głowę jako doskonały punkt widokowy.



tak, bezapelacyjnie - ze Szczelińca boski widok - kawał terenu widać!

pozdrawiam :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 09:34

Po mocnych wrażeniach z Adrspachu pojechaliśmy do Kłodzka, z którego z kolonii spędzanych w Bystrzycy, pamiętałem jedynie "jakiś most" i jakąś twierdzę, gdzie podobno Pancernych kręcili ;)

No to jedziemy

Trasa: dłuższa, ale wg mnie lepsza http://g.co/maps/mn8ws

Parkujemy na dużym, jak się okazuje darmowym parkingu od razu przy Nysie Kłodzkiej i wspinamy się do góry kawałeczek na Rynek. Naszym oczom ukazuje się taki widok:

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie już jest dobrze :)

Jako jednak, że jesteśmy nieco głodni - trzeba się posilić, mega pizza rodzinna + sałatki załatwiają sprawę, teraz można pochodzić po mieście :)

Obrazek

Big Star ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu pan malujący barierki, będący jednocześnie osobą pobierającą opłaty za szalet miejski zapytał: "a w podziemiach wy byli"?
a my na to "nie byli", pan na takie dictum "no to schodzić tu po schodach obok na dół, być w Rzymie i Papieża nie widzieć"

Obrazek

to ja jeszcze tylko parę fotek...

Obrazek

Obrazek

i schodzimy ...

Pan sprzedający bilety (coś około 30 PLN za rodzinę) ostrzega: trasa minimum 15 minut, temperatura 7 stopni, patrząc krytycznie na nasze krótkie rękawki. No nic - bluzy zostały w aucie na parkingu, mały dostał przydługie wdzianko żony, reszta ubrana jak w Cro (no, dobra, oprócz długich spodni :)) wchodzi w korytarz...

Obrazek

Obrazek

Po wyjściu z podziemi - czeka nas spacer pod górę do Twierdzy. Kupiliśmy nawet do niej bilety, ale zwróciliśmy, gdy dowiedzieliśmy się, że trzeba trochę czekać na przewodnika, po twierdzy chodzi się zaś 1,5-2h i tylko przechodząc z przewodnikiem całość trasy można wejść na taras widokowy, na kórym nam zależało. Wiem, wiem - skandal - ale raz, plan był napięty bo i wyjazd krótki i chcieliśmy jeszcze tego dnia jechać do Bystrzycy Kłodzkiej (co się udało), dwa, że 5 latek nie bardzo chciał chodzić ;)

Na tej focie widać taras widokowy - czyli: ważne info dla tych, co chcą tylko na taras - tylko z przewodnikiem (czeka się) i tylko na końcu trasy zwiedzania.

Obrazek

Drzewo ... ;)

Obrazek

Zatem znowu wracamy na rynek kierując się w stronę mostu gotyckiego z XIV wieku... jak niektórzy mówią miniatury mostu Karola w Pradze

Obrazek

Wchodzimy na most - trochę mniej jednak ludzi niż na moście Karola w Pradze za dwa dni ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"koniec mostu" - rzut oka na kamienice nad Nysą Kłodzką po drodze na Rynek z mostu

Obrazek

Kościół Matki Boskiej Różańcowej obok mostu

Obrazek

Reasumując: Kłodzko jest miestem z niesamowitym klimatem, pełnym ciekawych miejsc, my zdążyliśmy zobaczyć niewiele, choć trzeba przyznać, że raczej najważniejsze miejsca, trzeba mieć na to miasto wg mnie dwa pełne dni

Adieu! #3
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 09.05.2012 09:36

tony montana napisał(a):
_chudy_ napisał(a):
Nieuważnie śledziłeś mój wątek ;-) Jest jeszcze wodospad no i oczywiście konkurencyjny labirynt skalny w pobliskich Teplicach. Zostanie na zaś ;-)


Widziałem, że wznawiasz wątek - muszę sobie poczytać.
Oczywiście, żałowaliśmy, że nie starczyło na nie czasu. Jest jeszcze Ostasz - też chwalony
no i Broumowskie Steny z tego co pamiętam nazwę


Tak, nazwy są prawidłowe ale słabo znam te miejsca (w pierwszym nie byłem wcale, drugie bardzo fragmentarycznie).

Jeśli chodzi o wznowienie to o Górach Stołowych będzie niedużo - to co najciekawsze mam do opisania z mojej majówki to Dolina Orlicy.

Pozdrawiam :papa:
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 09.05.2012 09:59

tony montana napisał(a):Po mocnych wrażeniach z Adrspachu pojechaliśmy do Kłodzka, z którego z kolonii spędzanych w Bystrzycy, pamiętałem jedynie "jakiś most" i jakąś twierdzę, gdzie podobno Pancernych kręcili ;)

No to jedziemy

Trasa: dłuższa, ale wg mnie lepsza http://g.co/maps/mn8ws


Moim zdaniem poniższa przez Broumov i Tłumaczów:

http://g.co/maps/vcv37

w pełni akceptowalna (testowana wielokrotnie, nawierzchnia nieco gorsza niż na "ósemce" ale przyzwoita), po drodze bardzo ładny Broumov.



tony montana napisał(a):Po wyjściu z podziemi - czeka nas spacer pod górę do Twierdzy. Kupiliśmy nawet do niej bilety, ale zwróciliśmy, gdy dowiedzieliśmy się, że trzeba trochę czekać na przewodnika, po twierdzy chodzi się zaś 1,5-2h i tylko przechodząc z przewodnikiem całość trasy można wejść na taras widokowy, na kórym nam zależało. Wiem, wiem - skandal - ale raz, plan był napięty bo i wyjazd krótki i chcieliśmy jeszcze tego dnia jechać do Bystrzycy Kłodzkiej (co się udało), dwa, że 5 latek nie bardzo chciał chodzić ;)

Na tej focie widać taras widokowy - czyli: ważne info dla tych, co chcą tylko na taras - tylko z przewodnikiem (czeka się) i tylko na końcu trasy zwiedzania.


Dziwna sprawa z tym tarasem - jestem na 100% przekonany że w przeszłości można było tam wejść z pominięciem wycieczki po chodnikach minerskich, która trwa tak długo ale też jest największą atrakcją twierdzy - trochę szkoda że nie zdążyliście ale program zwiedzania jak widzę był napięty :-)

Tak czy owak informacje ze strony twierdzy potwierdzają to co piszesz (sam nie potwierdzę/zdementuję bo dawno tam nie byłem).

Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 10:09

_chudy_ napisał(a):
Moim zdaniem poniższa przez Broumov i Tłumaczów:

http://g.co/maps/vcv37

w pełni akceptowalna (testowana wielokrotnie, nawierzchnia nieco gorsza niż na "ósemce" ale przyzwoita), po drodze bardzo ładny Broumov.


tak, podaną przez Ciebie trasę wyświetla jako domyślną zarówno GMap jak i mój Navigon samochodowy, masz rację, że część osób może chcieć jechać w ten sposób, ja w danym dniu preferowałem po prostu trasę szerszą o dobrej nawierzchni w 2/3 jej długości :)

tony montana napisał(a):
Na tej focie widać taras widokowy - czyli: ważne info dla tych, co chcą tylko na taras - tylko z przewodnikiem (czeka się) i tylko na końcu trasy zwiedzania.


_chudy_ napisał(a):Dziwna sprawa z tym tarasem - jestem na 100% przekonany że w przeszłości można było tam wejść z pominięciem wycieczki po chodnikach minerskich, która trwa tak długo ale też jest największą atrakcją twierdzy - trochę szkoda że nie zdążyliście ale program zwiedzania jak widzę był napięty :-)

Tak czy owak informacje ze strony twierdzy potwierdzają to co piszesz (sam nie potwierdzę/zdementuję bo dawno tam nie byłem).

Pozdrawiam.


Ja osobiście jako osoba pełna sprzeczności ;) bo Waga (pozdrawiam Maslinka :) kochająca historię i lubiąca takie miejsca mocno ŻAŁUJĘ, że wypadło to z naszego programu (choć z drugiej strony jestem raczej - co stoi oczywiście w opozycji do tego, co napisałem przed chwilą - ale przecież jam Waga heh :) OGLĄDACZEM z zewnątrz. Widząc piękne budowle, kościoły wolę poświecić więcej czasu na oglądanie detali z zewnątrz niż czekać w kolejce do środka budowli (z wyjątkami oczywiście)

Bankowo - jeśli ktoś ma więcej czasu, a dzieci (jeśli jest z dziećmi) będą zainteresowane - warto poświęcić te 2 godziny i zwiedzić całą Twierdzę
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 09.05.2012 10:12

W 2010 byliśmy z pięciolatkiem, można było samemu zwiedzać i na taras wejść. Dziwny zakaz wprowadzili :roll:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 10:15

kataryniarz napisał(a):W 2010 byliśmy z pięciolatkiem, można było samemu zwiedzać i na taras wejść. Dziwny zakaz wprowadzili :roll:


No tak tam powiedziano niestety w kasie. Nawet, jak pisałem, kupiliśmy bilety, ale po zastanowieniu oddaliśmy, bo czas był zobaczyć jeszcze most w Kłodzku i jechać do Bystrzycy powoli.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.05.2012 13:43

Ardspach piękny (czy raczej piękne, bo to miasto ;)), ale ludzi multum! Trudno się dziwić, taki termin...

Bystrzycę Kłodzką zwiedzałam w dzieciństwie, niewiele pamiętam, więc fajnie, że mogłam zobaczyć u Ciebie 8)

tony montana napisał(a):
Wchodzimy na most - trochę mniej jednak ludzi niż na moście Karola w Pradze za dwa dni ;)

Eee tam, opowiadasz ;)

Pozdrawiam serdecznie :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 13:45

maslinka napisał(a):
Bystrzycę Kłodzką zwiedzałam w dzieciństwie, niewiele pamiętam, więc fajnie, że mogłam zobaczyć u Ciebie 8)

Pozdrawiam serdecznie :papa:


no ... ale ....Bystrzyca dopiero będzie Agnieszko :) :hearts:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 09.05.2012 14:06

Witaj tony montana. :)
Chętnie dołączę do grona czytelników.
Bardzo lubię Kotlinę Kłodzką za jej różnorodność.
Przynajmniej raz w roku muszę pojechać choć na dwa dni. :)

Adršpach mnie zauroczyło, ale nigdy nie trafiam tam z pogodą.
Więc pozostaje popatrzeć na Twoje ładne pstryki. :)

Czekam na wrażenia z Kutnej Hory, bo zwiedzałam wirtualnie czytając relację Agi - maslinki. :D

Serdecznie pozdrawiam. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.05.2012 14:46

tony montana napisał(a):
maslinka napisał(a):
Bystrzycę Kłodzką zwiedzałam w dzieciństwie, niewiele pamiętam, więc fajnie, że mogłam zobaczyć u Ciebie 8)

Pozdrawiam serdecznie :papa:


no ... ale ....Bystrzyca dopiero będzie Agnieszko :) :hearts:

:oops:

No i co ja mam teraz napisać? :oops: Złapałeś mnie na pośpiesznym czytaniu i przeglądaniu. I mi się Bystrzyca z Kłodzkiem pomerdała ;)
Coś mi właśnie nie pasowało, że tak wyładniała :lol:

Obiecuję, że będę czytać uważniej :D

Bo teraz to ja jednocześnie sprawdzam zeszyty :oops:, myślę o tym, co przygotuję do jedzenia na dzisiejszą imprezę rodzinną i przeglądam forum :lol:
Chyba za dużo na raz... Idę do kuchni :lol:

Ciao!
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 14:48

Ania W napisał(a):Witaj tony montana. :)
Chętnie dołączę do grona czytelników.
Bardzo lubię Kotlinę Kłodzką za jej różnorodność.
Przynajmniej raz w roku muszę pojechać choć na dwa dni. :)

Adršpach mnie zauroczyło, ale nigdy nie trafiam tam z pogodą.
Więc pozostaje popatrzeć na Twoje ładne pstryki. :)

Czekam na wrażenia z Kutnej Hory, bo zwiedzałam wirtualnie czytając relację Agi - maslinki. :D

Serdecznie pozdrawiam. :papa:


Witam serdecznie :)
A pisałaś jakąś relację z tych pięknych terenów? Chętnie przeczytałbym i pooglądałbym czyjeś inne spojrzenie na ten kawałek świata :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 14:53

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):
maslinka napisał(a):
Bystrzycę Kłodzką zwiedzałam w dzieciństwie, niewiele pamiętam, więc fajnie, że mogłam zobaczyć u Ciebie 8)

Pozdrawiam serdecznie :papa:


no ... ale ....Bystrzyca dopiero będzie Agnieszko :) :hearts:

:oops:

No i co ja mam teraz napisać? :oops: Złapałeś mnie na pośpiesznym czytaniu i przeglądaniu. I mi się Bystrzyca z Kłodzkiem pomerdała ;)
Coś mi właśnie nie pasowało, że tak wyładniała :lol:

Obiecuję, że będę czytać uważniej :D

Bo teraz to ja jednocześnie sprawdzam zeszyty :oops:, myślę o tym, co przygotuję do jedzenia na dzisiejszą imprezę rodzinną i przeglądam forum :lol:
Chyba za dużo na raz... Idę do kuchni :lol:

Ciao!


Ojej ... ojej no to teraz mi się głupio zrobiło ;( :oops: :oops:

Ty tutaj przeglądasz moją relacyjkę podczas wykonywania ważnych czynności (i powinienem być z tego dumny), a ja Ci wskazuje, że pomyliły Ci się miasta :(
chlip... :)

zamiast pięknie podziękować za zainteresowanie, sprawiłem Ci przykrość.... normalnie słoń w składzie porcelany, bestia bez uczuć

:roll: :roll:

na pocieszenie przypomnę, że prosiłem Ciebie abyś pozdrowiła Agnieszkę mając na myśli nogi koleżanki (stare zdjęcie z Pizy)

smile babe :)

dla Ciebie



już się tego nie wstydzę - jeden z hitów mojej młodości z MTV ;) :) :P


On odszedł ... nie wiedzieć czemu ... potem oszalał na jej punkcie ...zaczął jej szukać, telefonu nie odbierała, aż w końcu ją znalazł ... wraz z niespodzianką ;)
Babe, I'm here again, where have you been ... I'm back again.." ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.05.2012 15:01

tony montana napisał(a):zamiast pięknie podziękować za zainteresowanie, sprawiłem Ci przykrość.... normalnie słoń w składzie porcelany, bestia bez uczuć

Hihi, przykrości mi nie sprawiłeś, nie martw się tak bardzo :D Ja w ogóle dzisiaj mam bardzo dobry humor i dużo zapału do pracy (naprawdę nie wiem, ska mi się to wzięło :roll: :lol:), więc staram się złapać za dużo srok za ogon ;)

tony montana napisał(a):na pocieszenie przypomnę, że prosiłem Ciebie abyś pozdrowiła Agnieszkę mając na myśli nogi koleżanki (stare zdjęcie z Pizy)

...Aśkę - bo moja koleżanka tak właśnie ma na imię i to o jej nogi chyba Ci chodziło... no chyba, że ja już dzisiaj taka zakręcona jestem, że komplementów nie chwytam :lol: :P

tony montana napisał(a):już się tego nie wstydzę - jeden z hitów mojej młodości z MTV ;) :) :P

To chyba mieliśmy tę samą młodość :lol: Bo to też z mojej młodości hit niewątpliwy!

tony montana napisał(a):
On odszedł ... nie wiedzieć czemu ... potem oszalał na jej punkcie ...zaczął jej szukać, telefonu nie odbierała, aż w końcu ją znalazł ... wraz z niespodzianką ;)
Babe, I'm here again, where have you been ... I'm back again.." ;)

Pamiętam, pamiętam :lol: Oglądało się teledyski :P

Daj mi coś zrobić w kuchni, bo goście będą głodni ;) :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 15:07

tony montana napisał(a):

tony montana napisał(a):
On odszedł ... nie wiedzieć czemu ... potem oszalał na jej punkcie ...zaczął jej szukać, telefonu nie odbierała, aż w końcu ją znalazł ... wraz z niespodzianką ;)
Babe, I'm here again, where have you been ... I'm back again.." ;)

Pamiętam, pamiętam :lol: Oglądało się teledyski :P

Daj mi coś zrobić w kuchni, bo goście będą głodni ;) :lol:



dobrze sieka się kapustę przy tym nagraniu, możesz sobie puścić głośniej

:P :lol:



podobny skład, wystarczy wsłuchać się w słowa, chłopcy sobie wzajemnie wybaczają, ciepło do siebie mówią i dokonują ostatecznego rozrachunku z problemami, które wzajemnie sobie stworzyli ;)

no dobra .... idź już robić ... a co robisz? Sałatkę gyrosową? ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hradec) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone