Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

koszty porady Chorwacja własnie wróciłem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vhpiotr
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.07.2013
koszty porady Chorwacja własnie wróciłem

Nieprzeczytany postnapisał(a) vhpiotr » 01.07.2013 14:40

sam przed wyjazdem szukałem rad i widziałem wiele pytań na temat kosztów walut itd. podaję porady jakie chciałbym znaleźć przed wyjazdem.
1. waluty, w Polsce kupiłem 200 KUN po 0,64 PLN/KUNA, za hotel na miejscu płaciłem kartą MC wyszło 0,614 PLN/KUNA, kupiłem też w Polsce 500 EUR po 4,24 PLN/EUR które wymieniłem w kantorze w Chorwacji po 7,3 KUNY/EUR co daje 0,585 PLN/KUNA. Jak widać najlepiej opłacało się kupić w Polsce EUR i zamienić w Chorwacji na KUNY.

2. droga, byliśmy 9 nocy/noclegów w Opatija zatoka Kvarner na północy. Najlepiej jechać autostradami przez Czechy(winieta 310 KC na 10 dni), Austria (winieta 15 EUR za 10 dni), Słowenia (niestety winieta 15 EUR/7 dni i na powrót 15 EUR/7 dni), Chorwacja( krótki odcinek 20 km dwie bramki po 9 KUN=18 kun).

3. dokumenty, dowód osobisty.

4. koszty, lepiej wykupić wyżywienie w hotelu np. HB, śniadanie i obiadokolacje, drinki i napoje w cenie, koszt dzienny HB na osobę 70-90 kun czyli ok. 40-60 PLN (full jedzenie extra, dla tych którzy lubią zjeść i obżerać się ich wspaniałymi lokalnymi potrawami należy wybrać jedzenie w hotelu, jedliśmy do syta i spalaliśmy na spacerach po 30 km dziennie) . Chorwacja jest bardzo droga, obiad kawałek ryby, frytki, surówka coca cola zapłaciłem w wiosce rybackiej Wolosko za dwie osoby w porze lunch 250 KUN tj 150 PLN, w sklepach (Billa, Konsum, a nawet LIDL które zona jest specem od cen i promocji) jest większość prawie 2 razy droższa jak w Polsce, czereśnie czy morele w sklepie 20 PLN na polskie. nie dziwię się teraz że ludzie biorą jedzenie z Polski

było pięknie i jestesmy b. zadowoleni, spotkaliśmy sie z b. miłą atmosferą. wracamy w następnym roku też na 10 dni gdzieś na południe, na marginesie to cieszę się że mieszkam w Polsce bo to najpiękniejszy kraj spośród tych jakie w tej podróży odwiedziłem

jakieś pytania piszcie, chetnie odpowiem

pozdro Piotr

info 03-07-2013
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
byliśmy w Hotelu Belvedere ** ulica. Ive Kaline. nie ma klimatyzacji i telewizora w pokoju. Byliśmy pod koniec czerwca temp dochodziły do 35 C, hotel jest nad samym a nasz pokój był boczny na park, temperatura w pokoju była ok, nie wiem czy tak samo byłoby w lipcu czy sierpniu - należy dopytać sie w hotelu.

schodząc z tarasu hotelu możemy wejść na promenadę cesarza Franciszka która z Opatiji prowadni do Lovran 15 km, przejście promenadą zajmuje 3 godz a w szybkim tempie drogą ok 2 godz w jedna stronę
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
woda ciepła i klimat super, ludzie fajni. dla porównania rok 2012 Hiszpania podobny termin ale bardzo gorąco, nie dało się wyjść z hotelu tak prażyło, koszty podałem dla orientacji nie po to by komuś odradzić ale by się lepiej przygotować, myślę że urlop w Chorwacji wart jest dużo większych wydatków
Ostatnio edytowano 19.07.2013 14:11 przez vhpiotr, łącznie edytowano 3 razy
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 01.07.2013 14:57

vhpiotr napisał(a):Chorwacja jest bardzo droga, obiad kawałek ryby, frytki, surówka coca cola zapłaciłem .... za dwie osoby w porze lunch 250 KUN


Widzisz a ja za bardzo duży kawałek ryby + fryty+surówki dla dwóch osób i średnia pizza dla syna oraz 2l wody gaz zapłaciłem 200Kun rok temu oczywiście to było ok 110zł.

Dla porównania w Krynicy Morskiej za taki zestaw co twój (mały kawałek ryby) no plus 2 piwa zapłaciłem 98zł!

To gdzie tu jest drożej nawet dwa razy?
legs
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 14.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) legs » 01.07.2013 15:39

Wiesz zależy od lokalu.
Np w Świnaujściu można zjeść obiad w barze typu mlecznego dla 4 osób za 70zł a i w restauracji za 140zł.
Jest tam drogo i nie ma co naginać cen, że trochę drożej jak u nas. Jest dużo drożej a wakacje to chyba jedyne żniwa dla tego narodu.
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 01.07.2013 16:04

Siemka.
vhpiotr napisał(a):sam przed wyjazdem szukałem rad i widziałem wiele pytań na temat kosztów walut itd. podaję porady jakie chciałbym znaleźć przed wyjazdem.

Bardzo miło, że chciało Ci się napisać tyle cennych informacji. Dziękujemy serdecznie... :D
Trochę potwierdziłeś nasze wiadomości, trochę je poszerzyłeś, ale ogólnie nie ma to jak wiedza z pierwszej ręki...
Może coś jeszcze rzuciło Ci się w oczy??
Pozdrawiamy. :papa:
olalala
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olalala » 01.07.2013 16:11

A napisz jak woda? cieplutka ????????:)
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 01.07.2013 16:57

legs napisał(a):Wiesz zależy od lokalu.


Ja porównuje lokale ,tam można zjeść i za 400kun to co kolega opisał i za 100 też zjesz.

legs napisał(a):Jest tam drogo i nie ma co naginać cen, że trochę drożej jak u nas.


Ja się z tym nie zgodzę :!:

vhpiotr napisał(a): po 30 km dziennie
8O 8O 8O 8O

To jest tak ok 6h marszobiegu,dla zwykłego piechura to 10h marszu to kiedy wy się tak zajadaliście w nocy?
Coś mi tu nie pasuje :?:
Wojteksw
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojteksw » 01.07.2013 17:59

Z cenami produktów to trochę przesadziłeś, zresztą zobacz sam jakie są aktualne ceny, bieżące katalogi cen
http://www.konzum.hr/external/Katalog20 ... atalog.swf
http://www.plodine.hr/katalog/Main.php?MagID=1&MagNo=1
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 01.07.2013 18:00

olalala napisał(a):A napisz jak woda? cieplutka ????????:)


20-22 stopnie! :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2013 18:03

vhpiotr napisał(a):... byliśmy 9 nocy/noclegów w Opatija zatoka Kvarner na północy.

było pięknie i jestesmy b. zadowoleni, spotkaliśmy sie z b. miłą atmosferą. wracamy w następnym roku też na 10 dni gdzieś na południe, na marginesie to cieszę się że mieszkam w Polsce bo to najpiękniejszy kraj spośród tych jakie w tej podróży odwiedziłem

jakieś pytania piszcie, chetnie odpowiem

pozdro Piotr


Ja bym bardzo prosił, żeby relację z Opatiji umieścić w TYM wątku:
opatijska-riwiera-i-wyspa-krk-t40819-60.html

Na pewno PRZYDA SIĘ tym, co tam pojadą :!: :!: :!:


Wszelkie uwagi, spostrzeżenia, oceny, wrażenia z Opatiji i całego Kvarneru mile widziane :!:
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 01.07.2013 18:06

Wojteksw napisał(a):Z cenami produktów to trochę przesadziłeś, zresztą zobacz sam jakie są aktualne ceny, bieżące katalogi cen
http://www.konzum.hr/external/Katalog20 ... atalog.swf
http://www.plodine.hr/katalog/Main.php?MagID=1&MagNo=1

nooo gruubo... kilogram mortadeli za 30 zeta :P
Wojteksw
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojteksw » 01.07.2013 18:17

W którym katalogu masz kilogram mortadeli za 30 zł. bo nie mogę się doczytać, może coś przegapiłem.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 01.07.2013 18:24

Ech ... Euro 4,24 :) gdzie te czasy ..... teraz to 4,35 od tysiaka za ojraka chcą 8O
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 01.07.2013 18:37

golibroda napisał(a):Ech ... Euro 4,24 :) gdzie te czasy ..... teraz to 4,35 od tysiaka za ojraka chcą 8O


jak widzę taki kurs to się cieszę że jednak zakupiłem w 2012 ojro za 4,15 :lol: :lol:
leży już prawie 10 miesięcy i czeka...
marioTAv
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marioTAv » 01.07.2013 18:50

Witajcie. Wyjeżdżam do Chorwacji już za 11 dni! :) :) :) Ktoś podpowie, czy za przejazd Jadranska Magistralą, czyli trasę prowadzącą brzegiem Adriatyku trzeba płacić? Są tam bramki? Dodam, że wybieram się do Komarnej, w okolice Dubrownika.Pozdrawiam, Mariusz
P.S.
Może ktoś spośród forumowiczów również udaje się w tamte rejony? Wyjeżdżamy z rodzinką 12.07 z Opola.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2013 19:22

marioTAv napisał(a):Witajcie. Wyjeżdżam do Chorwacji już za 11 dni! :) :) :) Ktoś podpowie, czy za przejazd Jadranska Magistralą, czyli trasę prowadzącą brzegiem Adriatyku trzeba płacić? Są tam bramki? Dodam, że wybieram się do Komarnej, w okolice Dubrownika.Pozdrawiam, Mariusz
P.S.
Może ktoś spośród forumowiczów również udaje się w tamte rejony? Wyjeżdżamy z rodzinką 12.07 z Opola.

Na Magistrali nie ma bramek i jest całkowicie bezpłatna :oczko_usmiech:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
koszty porady Chorwacja własnie wróciłem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone