Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

koszty porady Chorwacja własnie wróciłem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.08.2013 23:58

Nie obrażałeś mnie tylko profesora o którym wspomniałem a którego nazwałeś wątpliwym mentorem - to raz.
Cytując nie tylko stosujesz """ ale podajesz źródło. Zabrakło Ci odwagi napisać że żywcem zrzynasz ze strony dystrybutora filtrów ? - to dwa.
Jakbyś chociaż na moment w swoim zacietrzewieniu zszedł na ziemię i sprawdził co cytujesz to byś się dowiedział że Paul Bragg nigdy nie był Ph.D i żadnej jego naukowej publikacji nie znajdziesz - to trzy

Romano300 napisał(a):Co nowego wniosłeś? jakaś eureka?


Lubuję się w demaskowaniu robienia ludziom wody :D z mózgu i głoszeniu prawd objawionych
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 05.08.2013 00:19

Mosqito napisał(a):Nie obrażałeś mnie tylko profesora o którym wspomniałem a którego nazwałeś wątpliwym mentorem - to raz.
Cytując nie tylko stosujesz """ ale podajesz źródło. Zabrakło Ci odwagi napisać że żywcem zrzynasz ze strony dystrybutora filtrów ? - to dwa.
Jakbyś chociaż na moment w swoim zacietrzewieniu zszedł na ziemię i sprawdził co cytujesz to byś się dowiedział że Paul Bragg nigdy nie był Ph.D i żadnej jego naukowej publikacji nie znajdziesz - to trzy

Romano300 napisał(a):Co nowego wniosłeś? jakaś eureka?


Lubuję się w demaskowaniu robienia ludziom wody :D z mózgu i głoszeniu prawd objawionych
\

" żródło zostawiłem tobie abyś zabłysnął...
Dawaj dalej....może coś z elektroniki....? ...mechaniki? aby było ciekawiej... może twoja wiedza kończy się na wodzie i robieniu ludziom wody...kto wie...
Tomeksc
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomeksc » 05.08.2013 06:03

Panowie dajcie se po strzale w gębę i spokój a nie zaśmiecać forum dobrze !!!
cena Karlovacko puszka cos kolo 9 kun ozujsko też w tej cenie tylko dziwną cenę mieli za Ozujsko to malo 330ml 7 kun :D ceny takie były w Trogirze :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.08.2013 07:04

Panowie Romano i Mosqito nie przystoi tak się kłócić. Nie lepiej dziabnąć z litr rakii na zgodę. :wink:
Kroks
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kroks » 05.08.2013 15:34

Chciałbym się chłopaki wtrącić w waszą "dyskusję" i zarazem ją zakończyć.

Zawsze są i będą dwa stanowiska jeżeli chodzi o picie wody z odwróconej osmozy. Wcale nie jest powiedziane, że taka woda szkodzi czy, że nas truje. To też nie jest tak, że powinniśmy cały czas pić wodę wysoko mineralizowaną. Warto znaleźć złoty środek. Ja bym wodę z RO porównał do wody źródlanej. Jest ona "jałowa" dla naszego organizmu - to prawda. Nie jest jednak w żadnym stopniu groźna.

Po to stosuje się mineralizatory w systemach RO, żeby jednak ta woda miała bogatszy skład. Jeżeli jednak potrzebujemy przede wszystkim wody do gotowania (przyrządzania potraw) to bezsensu jest montować mineralizator.

Ja akurat mam filtr z odwróconą osmozą, ale wody z niego używam tylko do gotowania. Na co dzień pije... przede wszystkim kawę :oops: i wodę mineralną! Tylko i wyłącznie ze względów smakowych, bo zdaje sobie sprawę, że przyswajalność minerałów z jedzenia jest dużo większa.

Więcej informacji o filtrach RO można znaleźć tutaj http://www.osmostar.pl
Mariusz_589
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_589 » 05.08.2013 17:01

redaktorm napisał(a):napiszę też coś od siebie. wróciłem 26 lipca z Chorwacji. Pobyt dwanaście dni. wakacje trzyosobowej rodziny kosztowały mnie w sumie ok. 1000 euro. Cena zawiera przejazd, noclegi i wszystko pozostałe. Koszty podróży miałem trochę mniejsze, bo jadąc dwoma autami w trzy ekipy rozłożyliśmy koszty na trzy. Na miejscu jedzenie prawie w całości nasze, bo tak się złożyło, że każdy coś zabrał i starczyło na cały pobyt. Napoje (piwo, soki, wody i inne) kupowane na miejscu. Codziennie lody i inne atrakcje razem ze wstępami do Parku KRKA i aquaparku w Sibeniku i wynajęcie łodzi motorowej na 8 osób. Były też, ale chyba dwie wizyty na kolacji w knajpie. Na koniec pamiątki i duperele. W sumie ok 1000 euro. Tak z moich obserwacji wynika, że gdybym chciał żywić się na miejscu czy to kupując ich produkty czy w knajpie to koszty byłyby o wiele większe. Teraz wybór co kto lubi. Zabieramy swoje jedzenie i wychodzi dużo taniej albo wakacje na 100% i laba z wszystkim. Druga opcja o wiele droższa. Byłem w Chorwacji po raz pierwszy i mogę powiedzieć, że to kraj o wiele lepiej przygotowany na przyjęcie turystów niż my w kraju. Byłem mile zaskoczony i wakacje w pełni udane.


jaki koszt wynajęcia łodzi??
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 05.08.2013 20:23

za cztery godziny wypożyczenia łodzi motorowej na którą bez problemów weszło osiem osób zapłaciliśmy 300 kun plus paliwo a te wyszło nas 20 kun. Za osiem godzin cena wynosiła jak dobrze pamiętam 450 kun plus paliwo. Taki silnik spala ok. 0,5 litra paliwa na godzinę. polecam wypożyczenie, bo to ciekawe doświadczenie :)
Mariusz_589
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_589 » 05.08.2013 20:48

dzięki za odpowiedz
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 05.08.2013 21:06

Kroks napisał(a):Zawsze są i będą dwa stanowiska jeżeli chodzi o picie wody z odwróconej osmozy. Wcale nie jest powiedziane, że taka woda szkodzi czy, że nas truje. To też nie jest tak, że powinniśmy cały czas pić wodę wysoko mineralizowaną. Warto znaleźć złoty środek. Ja bym wodę z RO porównał do wody źródlanej. Jest ona "jałowa" dla naszego organizmu - to prawda. Nie jest jednak w żadnym stopniu groźna.
Jeżeli jednak potrzebujemy przede wszystkim wody do gotowania (przyrządzania potraw) to bezsensu jest montować mineralizator.

Ja akurat mam filtr z odwróconą osmozą, ale wody z niego używam tylko do gotowania. Na co dzień pije... przede wszystkim kawę :oops: i wodę mineralną! Tylko i wyłącznie ze względów smakowych, bo zdaje sobie sprawę, że przyswajalność minerałów z jedzenia jest dużo większa.

Więcej informacji o filtrach RO można znaleźć tutaj http://www.osmostar.pl


Dokładnie do tych samych celów używam oo , nie do picia jak wiele razy zaakcentowałem choć mi to wmawiał przedmówca mąciciel od wody i zgadzam się z powyższym tokiem myślenia. Tyle o tym temacie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2013 21:10

W Marusici mają taką wodę, że nie tylko piją ją prosto "z kranu" ale jeszcze zabierają do Splitu dla znajomych. Woda jest jak mineralna prosto z gór.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 05.08.2013 22:54

Romano300 napisał(a):
Kroks napisał(a):....
Ja akurat mam filtr z odwróconą osmozą, ale wody z niego używam tylko do gotowania. Na co dzień pije... przede wszystkim kawę :oops: i wodę mineralną! ...


Dokładnie do tych samych celów używam oo , nie do picia jak wiele razy zaakcentowałem...


Nigdzie nie napisałeś że używasz wody z RO do gotowania.
Podlinkuj choć jeden swój post w którym piszesz że nie używasz wody z RO do picia.

Romano300 napisał(a):Jesteś wielkomiastowy więc żyj w swoim śmierdzidełku...


Romano300 napisał(a):... prymitywne posty Sebbecka...


Romano300 napisał(a):wmawiał przedmówca mąciciel od wody


Zejdź ze mnie łaskawie. Dobrze Ci radzę !
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 05.08.2013 23:42

Mosqito napisał(a):
Romano300 napisał(a):
Kroks napisał(a):....
Ja akurat mam filtr z odwróconą osmozą, ale wody z niego używam tylko do gotowania. Na co dzień pije... przede wszystkim kawę :oops: i wodę mineralną! ...


Dokładnie do tych samych celów używam oo , nie do picia jak wiele razy zaakcentowałem...


Nigdzie nie napisałeś że używasz wody z RO do gotowania.
Podlinkuj choć jeden swój post w którym piszesz że nie używasz wody z RO do picia.

Romano300 napisał(a):Jesteś wielkomiastowy więc żyj w swoim śmierdzidełku...


Romano300 napisał(a):... prymitywne posty Sebbecka...


Romano300 napisał(a):wmawiał przedmówca mąciciel od wody


Zejdź ze mnie łaskawie. Dobrze Ci radzę !



Ten dalej..... po prostu napiszę tak....odp.....ol się radzę ci dobrze, ponjał? nie ja zacząłem gatkę z tobą, nic ci nie podlinkuję sam się podlinkuj, jak byś miał 1% inteligencji to byś znalazł amen
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 06.08.2013 01:38

To ↑ się dzieje naprawdę? Czy ktoś mnie może uszczypnąć?
Jawne obrażanie dyskutantów i rynsztokowy język to na tym forum akceptowalna "norma"?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.08.2013 07:08

Spokojnie Kajka, czuwam :smo:
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 06.08.2013 07:21

mnie tam daleko do moderacji, ale uważam, że 2-3 ostatnie strony z osobistymi wycieczkami włącznie nijak się mają do tematu tego wątku... :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
koszty porady Chorwacja własnie wróciłem - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone