Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

koszty porady Chorwacja własnie wróciłem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 04.08.2013 21:24

Mosqito napisał(a):
Romano300 napisał(a):Zawsze polecam przede wszystkim myśleć, czytać a co za tym idzie.... Nie pić wody z kranu !!!


Tak z czystej ciekawości: dlaczegóż ?

Zainteresowało mnie to szczególnie w kontekście twoich dwóch innych wypowiedzi:

Romano300 napisał(a):Wody surowej z kranu nie pijam nigdzie choć dostawcy twierdzą, że jest zdatna do picia, w domu mam z studni głębinowej i odwróconą osmozę ale raczej tez nie pije surowej.


Romano300 napisał(a):... ale z kranu chętnie pijesz a w domu filtrów nie podepniesz, mineralnej nie kupisz bo po co, z kranu odkręcisz kurek leje się...brawo. Tok rozumowania przedszkolaka i wyciągania wniosków. No nic tak jak napisałem beton.


Czy ja dobrze Cię zrozumiałem że podpinasz pod kran filtr RO i taką wodę pijesz ?


Surowa woda z kranu posiada często chorobotwórcze bakterie, często jest chlorowana aby unieszkodliwić w jakimś stopniu florę bakteryjną. Jeśli pochodzi z rzek filtracja/uzdatnianie nie oczyszcza ze wszystkich szkodliwych związków chemicznych, pomimo, że laboratorium lub sanepid akceptuje i parametry mieszczą się w normie to jednak jest to kontrola chwilowa. Normy także nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa, nikt nagle nie zachoruje. Jak wywaliło Czernobyl to skażenie w kraju nie występowało i poziom promieniotwórczości był w normie-tak twierdziły władze.
Filtry odwróconej osmozy podłącza się najzwyczajniej pod końcówkę instalacji i wyprowadza dodatkowy kranik/baterię jak kto woli. Jeśli nie posiadasz wiedzy jak to zrobić to mogę podać link takiej instalacji.
Filtracja jest minimum 5 stopniowa. Dodatkowo można założyć mineralizatory.
Wody z kranu nie piję .
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 04.08.2013 21:26

Mosqito napisał(a):
Romano300 napisał(a):Zawsze polecam przede wszystkim myśleć, czytać a co za tym idzie.... Nie pić wody z kranu !!!


Tak z czystej ciekawości: dlaczegóż ?

Zainteresowało mnie to szczególnie w kontekście twoich dwóch innych wypowiedzi:

Romano300 napisał(a):Wody surowej z kranu nie pijam nigdzie choć dostawcy twierdzą, że jest zdatna do picia, w domu mam z studni głębinowej i odwróconą osmozę ale raczej tez nie pije surowej.


Romano300 napisał(a):... ale z kranu chętnie pijesz a w domu filtrów nie podepniesz, mineralnej nie kupisz bo po co, z kranu odkręcisz kurek leje się...brawo. Tok rozumowania przedszkolaka i wyciągania wniosków. No nic tak jak napisałem beton.


Czy ja dobrze Cię zrozumiałem że podpinasz pod kran filtr RO i taką wodę pijesz ?


Surowa woda z kranu posiada często chorobotwórcze bakterie, często jest chlorowana aby unieszkodliwić w jakimś stopniu florę bakteryjną. Jeśli pochodzi z rzek filtracja/uzdatnianie nie oczyszcza ze wszystkich szkodliwych związków chemicznych, pomimo, że laboratorium lub sanepid akceptuje i parametry mieszczą się w normie to jednak jest to kontrola chwilowa. Normy także nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa, nikt nagle nie umrze. Jak wywaliło Czernobyl to skażenie w kraju nie występowało i poziom promieniotwórczości był w normie-tak twierdziły władze.
Filtry odwróconej osmozy podłącza się najzwyczajniej pod końcówkę instalacji i wyprowadza dodatkowy kranik/baterię jak kto woli oraz bocznik wyjścia do kanalizacji aby następowało ciągłe przepłukiwanie. Jeśli nie posiadasz wiedzy jak to zrobić to mogę podać link takiej instalacji.
Filtracja jest minimum 5 stopniowa. Dodatkowo można założyć mineralizatory.
Wody z kranu nie piję .
Ostatnio edytowano 04.08.2013 21:33 przez Romano300, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.08.2013 21:32

A jakiego używasz zestawu CBRN?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.08.2013 21:48

Dzięki za linka do instalacji.
Wiedzę jakąś tam chyba mam bo używam wody z RO na co dzień od wielu miesięcy ale do zupełnie innych celów.
Jeszcze tylko jedno pytanie: piszesz że masz 5 stopniowe RO czy w takim razie używasz mineralizatorów przed piciem tej wody i co robisz z odpadem: zagospodarowujesz czy wywalasz ?
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 04.08.2013 22:04

Mosqito napisał(a):Dzięki za linka do instalacji.
Wiedzę jakąś tam chyba mam bo używam wody z RO na co dzień od wielu miesięcy ale do zupełnie innych celów.
Jeszcze tylko jedno pytanie: piszesz że masz 5 stopniowe RO czy w takim razie używasz mineralizatorów przed piciem tej wody i co robisz z odpadem: zagospodarowujesz czy wywalasz ?


Mam 5 stopniową filtrację i nie stosuję mineralizatora, napisałem o takiej możliwości.
Większość ludzi podłącza do kanalizacji ja mam zbiornik bezciśnieniowy 1000l, do którego zbierana jest deszczówka oraz odpływ z filtra -pod to podpięty jest hydrofor 1300W z zbiornikiem 50l i dalej do spłuczek które mają podwójne przyłącza z zaworami, kran na dwór do podlewania w okresie wiosenno-letnim.
Po pomiarach pobór wody przez bocznik zestawu filtrów wyszedł mi 14 m3 na rok jest to sporo, zmniejszyłem dławikiem do 7 m3. Być może przy innych egzemplarzach/bocznikach jest mniejszy ale jeszcze nie testowałem.

Typu zestawu nie podam bo chwilowo nie mam dostępu a stosuję go od dość dawna jak jeszcze nie wszystko było w Chinach produkowane.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.08.2013 22:14

Romano300 napisał(a):Mam 5 stopniową filtrację i nie stosuję mineralizatora, napisałem o takiej możliwości.


Pijesz wodę destylowaną. Ma wyjściowo Gh około 0st niem, Kh podobnie, Ph bliskie obojętnego i jest chemicznie i biologicznie czysta, ale.... jest całkowicie wyjałowiona. Nie dostarczasz swemu organizmowi z wodą zatem żadnych soli mineralnych. Takiej wody nie powinno się pić.
Polecam odszukanie w necie albo w bibliotekach akademickich artykułów naukowych oraz prac badawczych prof. Wojciecha Chalcarza z Katedry Żywności i Żywienia Człowieka poznańskiej AWF. Jest naprawdę uznanym autorytetem w dziedzinie żywienia człowieka. Czasami pisze również do popularnych czasopism takich jak "Rowertour" oraz "n.p.m"
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 04.08.2013 22:55

Mosqito napisał(a):
Romano300 napisał(a):Mam 5 stopniową filtrację i nie stosuję mineralizatora, napisałem o takiej możliwości.


Pijesz wodę destylowaną. Ma wyjściowo Gh około 0st niem, Kh podobnie, Ph bliskie obojętnego i jest chemicznie i biologicznie czysta, ale.... jest całkowicie wyjałowiona. Nie dostarczasz swemu organizmowi z wodą zatem żadnych soli mineralnych. Takiej wody nie powinno się pić.
Polecam odszukanie w necie albo w bibliotekach akademickich artykułów naukowych oraz prac badawczych prof. Wojciecha Chalcarza z Katedry Żywności i Żywienia Człowieka poznańskiej AWF. Jest naprawdę uznanym autorytetem w dziedzinie żywienia człowieka. Czasami pisze również do popularnych czasopism takich jak "Rowertour" oraz "n.p.m"


Nie zaskoczyłeś mnie swoją wypowiedzią. Znam takie stanowisko i jest zupełnie jałowe. Zacytuję wypowiedzi:

"Na początku Lipca 2008, gazeta Brighton Standard Blade z Colorado, na prośbę swoich czytelników skontaktowała się z Agencją Ochrony Środowiska w USA w celu ustalenia czy filtr odwróconej osmozy wysysa z organizmu minerału. Rzeczniczka Agencji Ochrony Środowiska stwierdziła, że ich agencja nie wierzy w pomysł, iż taka woda może wysysać minerały. Ta sama agencja w roku 1993 opublikowała raport zatytułowany „Spożycie Wody o Niskiej Zawartości Rozpuszczonych Minerałów” (patrz – akapit wyżej). Ich rozległe badania potwierdziły, że woda o niskiej zawartości rozpuszczonych minerałów, taka jak woda destylowana bądź otrzymana przez Odwróconą Osmozę, nie ma żadnego wpływu na człowieka"

"Filtr Odwróconej Osmozy, owszem usuwa z wody kranowej minerały. Kwestię należy jednak rozpatrywać w nieco innych kategoriach. Mianowicie, istoty ludzkie, przyjmują znakomitą większość minerałów z jedzenia, a nie wody którą pijemy. Na przykład jedna szklanka soku pomarańczowego (ok. 200ml) zawiera tyle samo dobrych minerałów, co 113 litrów wody. Spróbuj wypić sobie 113 litrów wody na śniadanie!

Kolejną sprawą, o której nikt nie wspomina, jest rodzaj minerałów zawartych w wodzie. Woda z Twojego kranu, zawiera niemal wyłącznie nieorganiczne minerały, które nie mogą zostać przyswojone przez ludzkie ciała. Ludzie, potrzebują minerałów organicznych, które mogą łatwo przyswoić, a takie minerały pochodzą z żywych organizmów, takich jak warzywa, owoce etc. Spożywanie minerałów nieorganicznych, nie niesie ze sobą żadnych benefitów dla ludzi, a nawet mogą być one niezdrowe dla naszego zdrowia"

"Wypijesz 130 kg kamieni!

Naukowcy szacują, że w ciągu 60 lat życia, człowiek pijący wodę z kranu bądź wodę mineralną, przyswoi do swojego organizmu pomiędzy 90 a 130 kilogramów skał (minerałów), których ich ciało nie będzie mogło wykorzystać (To są właśnie te minerały, które Odwrócona Osmoza odfiltrowuje z wody z kranu!). Podczas gdy większość z tych minerałów zostanie usunięta z naszego ciała, niektóre z nich zatrzymają się w naszych tkankach i staną się szkodliwe. Głównymi czynnikami chorobotwórczymi, są tutaj sole wapnia, które po czasie mogą powodować kamienie żółciowe, kamienie nerkowe, zwapnienie kości i stawów, artretyzm, a także stwardnienie i blokowanie arterii.

To, czego ludzki organizm nie jest w stanie zużyć, bądź wydalić – musi przechować. W konsekwencji, sole nieorganiczne (nieorganiczne minerały) są zatrzymywane w ludzkim ciele i wraz z biegiem czasu zbierają swoje żniwo w postaci, stwardnienia arterii, kamieni na nerkach, cewce moczowej, woreczku żółciowym, stawach oraz czynnik przyczynowy (etiologiczny) w powiększeniu komórki tłuszczowej. Aby człowiek był w stu procentach zdrowy, ludzki organism musi być wolny od jakichkolwiek nieorganicznych minerałów.

Paul C. Bragg, N.D., Ph.D. Światowej klasy specjalista od żywienia

Paul promował i pił wodę pozbawioną wszelkich minerałów całe swoje życie, i zmarł w wieku 81 lat z powodu komplikacji po wypadku surfingowym!"
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 04.08.2013 23:07

Czy MODOWIE śpią? ;)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.08.2013 23:09

Romano300 napisał(a):Nie zaskoczyłeś mnie swoją wypowiedzią. Znam takie stanowisko i jest zupełnie jałowe..

Kolego, wybacz ale nie będę dalej kontynuował tej dyskusji z Tobą bo niestety nie masz wiedzy.
Podałem Ci namiar na źródła naukowe naprawdę doskonałego fachowca z tej dziedziny, z którym miałem okazję wielokrotnie również osobiście rozmawiać - chcesz skorzystasz, nie chcesz to nie.
Sorry ale na cytaty wątpliwego pochodzenia, informacje spisane z wikipedii, spiskową teorię dziejów tudzież wysłuchiwanie tzw wiejskiej filozofii nie mam ochoty.
Czytając twoją polemikę z Kajką Samograjką przypuszczałem może naiwnie że masz jakieś merytoryczne podstawy w sensie wykształcenia kierunkowego - niestety Twoje posty świadczą iż się myliłem.
Tak więc: Nara :papa:
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 04.08.2013 23:18

Mosqito napisał(a):
Romano300 napisał(a):Nie zaskoczyłeś mnie swoją wypowiedzią. Znam takie stanowisko i jest zupełnie jałowe..

Kolego, wybacz ale nie będę dalej kontynuował tej dyskusji z Tobą bo niestety nie masz wiedzy.
Podałem Ci namiar na źródła naukowe naprawdę doskonałego fachowca z tej dziedziny, z którym miałem okazję wielokrotnie również osobiście rozmawiać - chcesz skorzystasz, nie chcesz to nie.
Sorry ale na cytaty wątpliwego pochodzenia, informacje spisane z wikipedii, spiskową teorię dziejów tudzież wysłuchiwanie tzw wiejskiej filozofii nie mam ochoty.
Czytając twoją polemikę z Kajką Samograjką przypuszczałem może naiwnie że masz jakieś merytoryczne podstawy w sensie wykształcenia kierunkowego - niestety Twoje posty świadczą iż się myliłem.
Tak więc: Nara :papa:


Więc korzystaj z wiedzy swoich wątpliwych mentorów, ja ciebie nie zamierzam nawracać, twój problem, żyj z nim.
Jesteś wielkomiastowy więc żyj w swoim śmierdzidełku stosuj filozofię miastową i popijaj wodę z skalnymi minerałami.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 04.08.2013 23:25

Sorki Romano300 i KajkaSamograjka - ale co wasza dyskusja o wyższości tego nad tym ma wspólnego z tematem wątku? :?: :?: :?:
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 04.08.2013 23:28

rbogi napisał(a):Sorki Romano300 i KajkaSamograjka - ale co wasza dyskusja o wyższości tego nad tym ma wspólnego z tematem wątku? :?: :?: :?:


Zgadza się wątek rozrósł się w innym temacie, na domiar ostatnie jak się okazało prymitywne posty Sebbecka były typowo prowokacyjne. Nie miały na celu wniesienie jakiejkolwiek wiedzy.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.08.2013 23:34

Romano300 napisał(a):Więc korzystaj z wiedzy swoich wątpliwych mentorów, ja ciebie nie zamierzam nawracać, twój problem, żyj z nim. Jesteś wielkomiastowy więc żyj w swoim śmierdzidełku stosuj filozofię miastową i popijaj wodę z skalnymi minerałami.


To bardzo niskie z twojej strony jeśli obrażasz naukowca, który zęby zjadł w dziedzinie o której nie masz raczej bladego pojęcia.
Ja podałem Ci źródła które można naukowo zweryfikować a Ty te "mundrości" żywcem przepisałeś ze strony dystrybutora / producenta filtrów do wody:
http://tylkowoda.pl/mit-4-odwrocona-osm ... -mineraly/
http://tylkowoda.pl/mit-3-odwrocona-osm ... -mineraly/
nie daje Ci to do myślenia ?
Tym razem naprawdę: Nara :mrgreen:
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 04.08.2013 23:35

Zgadza się wątek rozrósł się w innym temacie,

No właśnie.
Lepiej napiszcie jak tam ceny Karlovacka, bo puszkowe w Karlobagu i Starim Gradzie Paklenicy strasznie podrożało :cry: .
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 04.08.2013 23:48

Mosqito napisał(a):
Romano300 napisał(a):Więc korzystaj z wiedzy swoich wątpliwych mentorów, ja ciebie nie zamierzam nawracać, twój problem, żyj z nim. Jesteś wielkomiastowy więc żyj w swoim śmierdzidełku stosuj filozofię miastową i popijaj wodę z skalnymi minerałami.


To bardzo niskie z twojej strony jeśli obrażasz naukowca, który zęby zjadł w dziedzinie o której nie masz raczej bladego pojęcia.
Ja podałem Ci źródła które można naukowo zweryfikować a Ty te "mundrości" żywcem przepisałeś ze strony dystrybutora / producenta filtrów do wody:
http://tylkowoda.pl/mit-4-odwrocona-osm ... -mineraly/
http://tylkowoda.pl/mit-3-odwrocona-osm ... -mineraly/
nie daje Ci to do myślenia ?
Tym razem naprawdę: Nara :mrgreen:


Panie "naukowiec" dopisz to do swojego nicka to będę miał baczenie, wszędzie gdzie zamieszczam cytat o tym piszę, są takie znaki w języku polskim i nie tylko "" warto to znać.
Co nowego wniosłeś? jakaś eureka? powołujesz się na innych... dalej zaśmiecasz forum a jak wyżej kolega napisał nic tu na temat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
koszty porady Chorwacja własnie wróciłem - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone