Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

koszty porady Chorwacja własnie wróciłem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sabka14
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sabka14 » 02.07.2013 12:07

:D
marcgrzy napisał(a):Odnośnie łodzi:
Łódkę wypożyczaliśmy z ogłoszenia na słupie w miejscowości VINISCE za Mariną. Powiedziano nam, że w Chorwacji nie trzeba mieć żadnego patentu na łódki z silnikiem do 10 KM. Nasza miała 6 KM. I to wystarczyło. Byliśmy na niej w 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Inni znajomi byli na niej w 6 dorosłych i 3 dzieci, ale było już ciasno. Przepłynęliśmy w cały dzień około 50 km z cumowaniem w dzikich zatoczkach itp. Zajefajna sprawa. Łodki mają baldachim, więc chronią od słońca i małą kabinkę. Koszt 600KUN/ dobe. Zresztą tu jest wszystko : http://rent-pika.hr/

Zachęcam - super przeżycie. Trzeba tylko umieć czytać mapę i mieć dobrą orientację w terenie i morzu.

Witam.wielkie dzięki za info odnośnie łodzi wiem gdzie to jest i już się tak nakręcilam że nie odpuszczę ,,,gorzej ze znajomością na morzu ale może sobie poradzimy 8O :papa: dzięki raz jeszcze za cenne wskazówki,a dogadam się z wypożyczajacymi po naszemu?pozdrawiam i miłego dnia życzę
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 02.07.2013 12:33

sabka14 napisał(a)::D
marcgrzy napisał(a):Odnośnie łodzi:
Łódkę wypożyczaliśmy z ogłoszenia na słupie w miejscowości VINISCE za Mariną. Powiedziano nam, że w Chorwacji nie trzeba mieć żadnego patentu na łódki z silnikiem do 10 KM. Nasza miała 6 KM. I to wystarczyło. Byliśmy na niej w 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Inni znajomi byli na niej w 6 dorosłych i 3 dzieci, ale było już ciasno. Przepłynęliśmy w cały dzień około 50 km z cumowaniem w dzikich zatoczkach itp. Zajefajna sprawa. Łodki mają baldachim, więc chronią od słońca i małą kabinkę. Koszt 600KUN/ dobe. Zresztą tu jest wszystko : http://rent-pika.hr/

Zachęcam - super przeżycie. Trzeba tylko umieć czytać mapę i mieć dobrą orientację w terenie i morzu.

Witam.wielkie dzięki za info odnośnie łodzi wiem gdzie to jest i już się tak nakręcilam że nie odpuszczę ,,,gorzej ze znajomością na morzu ale może sobie poradzimy 8O :papa: dzięki raz jeszcze za cenne wskazówki,a dogadam się z wypożyczajacymi po naszemu?pozdrawiam i miłego dnia życzę

Nam wypożyczający łódkę mówił, że nie trzeba mieć patentu jak się nie wypływa w głąb morza na 5-10 m od boi, więc znajomość morza nie jest potrzebna, musicie płynąc wzdłuż linii brzegowej. Z prowadzeniem nie ma najmniejszych problemów, mój syn wtedy jeszcze 12 letni doskonale sobie radził :)
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 02.07.2013 16:38

Ja to już się doczekać nie mogę jazdy Jadranką :D
sabka14
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sabka14 » 02.07.2013 17:42

ynka napisał(a):
sabka14 napisał(a)::D
marcgrzy napisał(a):Odnośnie łodzi:
Łódkę wypożyczaliśmy z ogłoszenia na słupie w miejscowości VINISCE za Mariną. Powiedziano nam, że w Chorwacji nie trzeba mieć żadnego patentu na łódki z silnikiem do 10 KM. Nasza miała 6 KM. I to wystarczyło. Byliśmy na niej w 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Inni znajomi byli na niej w 6 dorosłych i 3 dzieci, ale było już ciasno. Przepłynęliśmy w cały dzień około 50 km z cumowaniem w dzikich zatoczkach itp. Zajefajna sprawa. Łodki mają baldachim, więc chronią od słońca i małą kabinkę. Koszt 600KUN/ dobe. Zresztą tu jest wszystko : http://rent-pika.hr/

Zachęcam - super przeżycie. Trzeba tylko umieć czytać mapę i mieć dobrą orientację w terenie i morzu.

Witam.wielkie dzięki za info odnośnie łodzi wiem gdzie to jest i już się tak nakręcilam że nie odpuszczę ,,,gorzej ze znajomością na morzu ale może sobie poradzimy 8O :papa: dzięki raz jeszcze za cenne wskazówki,a dogadam się z wypożyczajacymi po naszemu?pozdrawiam i miłego dnia życzę

Nam wypożyczający łódkę mówił, że nie trzeba mieć patentu jak się nie wypływa w głąb morza na 5-10 m od boi, więc znajomość morza nie jest potrzebna, musicie płynąc wzdłuż linii brzegowej. Z prowadzeniem nie ma najmniejszych problemów, mój syn wtedy jeszcze 12 letni doskonale sobie radził :)
SUPER...BĘDĘ SIĘ TRZYMAC LINII BRZEGOWEJ JAKO NIEDOŚWIADCZONY MAJTEK DZIĘKI
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 02.07.2013 17:45

sabka14 napisał(a): NIEDOŚWIADCZONY MAJTEK DZIĘKI


można nawet BEZMAJTEK :mrgreen:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 02.07.2013 18:48

rafgrzeg napisał(a):
sabka14 napisał(a): NIEDOŚWIADCZONY MAJTEK DZIĘKI


można nawet BEZMAJTEK :mrgreen:


Może lepiej nie hehhehe :D
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 02.07.2013 19:46

Niedzwiad napisał(a):
rafgrzeg napisał(a):
sabka14 napisał(a): NIEDOŚWIADCZONY MAJTEK DZIĘKI


można nawet BEZMAJTEK :mrgreen:


Może lepiej nie hehhehe :D

he he he... :lool: :lool: :lool:
marioTAv
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marioTAv » 03.07.2013 11:30

Niedzwiad napisał(a):Ja to już się doczekać nie mogę jazdy Jadranką :D


Warto przed wyjazdem obejrzeć film na youtube "Piekielne trakty" czy jakoś tak. Masz tam odcinek o Magistrali Adriatyckiej... a potem juz tylko powodzenia :) :) :)
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 03.07.2013 13:10

po całej nocy jazdy wybrał bym autostradę a ewentualnie w drodze powrotniej można podziwiać widoki
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.07.2013 13:34

ynka napisał(a):Z prowadzeniem nie ma najmniejszych problemów, mój syn wtedy jeszcze 12 letni doskonale sobie radził :)


Moja młoda wtedy miała 9 lat. :)
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 03.07.2013 14:19

Rysio napisał(a):
ynka napisał(a):Z prowadzeniem nie ma najmniejszych problemów, mój syn wtedy jeszcze 12 letni doskonale sobie radził :)


Moja młoda wtedy miała 9 lat. :)

Dobra jest! Będą z niej ludzie! :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 03.07.2013 18:38

misiudg napisał(a):po całej nocy jazdy wybrał bym autostradę a ewentualnie w drodze powrotniej można podziwiać widoki



Dobrze gadasz :papa:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 03.07.2013 18:41

marioTAv napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):Ja to już się doczekać nie mogę jazdy Jadranką :D


Warto przed wyjazdem obejrzeć film na youtube "Piekielne trakty" czy jakoś tak. Masz tam odcinek o Magistrali Adriatyckiej... a potem juz tylko powodzenia :) :) :)


Dzieki kolego za film na dobranoc :D
Mobilista
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mobilista » 03.07.2013 23:18

JackDaniels;) napisał(a):
marioTAv napisał(a):.........wybieram się do Komarnej, w okolice Dubrownika.....
P.S.
Może ktoś spośród forumowiczów również udaje się w tamte rejony?
Mobilista napisał(a):.........Ja podążę Twoim śladem,
jadę do miejscowośc Zaostrog, wyjazd 16.07. Dzień później mam być na miejscu. Ruszam z Poznania..
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2013 07:26

Rysio napisał(a):
ynka napisał(a):Z prowadzeniem nie ma najmniejszych problemów, mój syn wtedy jeszcze 12 letni doskonale sobie radził :)


Moja młoda wtedy miała 9 lat. :)

Nooo proszę, skupienie jest, kontrola wszystkiego jest....zuch dziewczyna :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
koszty porady Chorwacja własnie wróciłem - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone