Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koszty banków pośredniczących (przelew)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009
Koszty banków pośredniczących (przelew)

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 12.02.2010 10:21

Witam
Przepraszam jeśli powtarzam temat (szukałam ale nie znalazłam tak na szybko, a nie mam więcej czasu). Wpłaciłam zaliczkę za apartament. Bank PKO BP S.A. za przelew wziął 25zł, ale z 200 EURO "uciekło" gdzieś po drodze 30 EURO... Do adresata dotarło ponoć tylko 170 EURO. Czy aż tyle mogły wziąć banki pośredniczące w transakcji?

Niestety nie mogłam wpłacić za pośrednictwem Poczty Polskiej, bo tak nie chcieli Chorwaci.
Dziękuję za odpowiedź
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 12.02.2010 10:59

15% ?
Mi w tamtym roku uciekło 4 Eur z 200 Euro, ale machnełem na to ręką i moja właścicielka też. Przelew robiłem z PKO SA do PRIVEDNA BANKA.
Zaznaczę, że pokrywałem wszelkie koszty przelewu. Nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji, chociaż nie pierwszy raz jechałem na tą kwaterę.
Może w "ciężkich czasach" banki stosują dodatkowe prowizje?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 12.02.2010 13:55

Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 12.02.2010 14:30

nowalijka napisał(a):Witam
Przepraszam jeśli powtarzam temat (szukałam ale nie znalazłam tak na szybko, a nie mam więcej czasu). Wpłaciłam zaliczkę za apartament. Bank PKO BP S.A. za przelew wziął 25zł, ale z 200 EURO "uciekło" gdzieś po drodze 30 EURO... Do adresata dotarło ponoć tylko 170 EURO. Czy aż tyle mogły wziąć banki pośredniczące w transakcji?

Niestety nie mogłam wpłacić za pośrednictwem Poczty Polskiej, bo tak nie chcieli Chorwaci.
Dziękuję za odpowiedź

No to się zmartwiłem :cry: Zaznaczyłem przy przelewie zaliczki z PKO BP aby kosztami banków trzecich obciążyć odbiorcę, czyli po przyjeździe będzie mnie czekać niespodzianka od właściciela w postaci dopłaty około 30 Euro.
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 12.02.2010 14:59

Ja w zeszłym roku robiłem przelew zaliczki w wysokości 2 x 550 euro.
Było t w PKO BP SA. Koszty jakimi zostałem obciążony to ok. 40 złotych za każdy przelew. Zaznaczyłem, że pokrywam tylko koszty prowizji mojego banku, a pozostałe koszty pokrywa odbiorca. Nic na miejscu nie musiałem dopłacać w związku z tymi przelewami.

Pozdrawiam
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 12.02.2010 15:35

marcin10 napisał(a):Ja w zeszłym roku robiłem przelew zaliczki w wysokości 2 x 550 euro.
Było t w PKO BP SA. Koszty jakimi zostałem obciążony to ok. 40 złotych za każdy przelew. Zaznaczyłem, że pokrywam tylko koszty prowizji mojego banku, a pozostałe koszty pokrywa odbiorca. Nic na miejscu nie musiałem dopłacać w związku z tymi przelewami.

Pozdrawiam

Ja też tak zaznaczyłam. To się nazywa przelew SHA zdaje się... Mnie skasowało na 25zł, ale tamtej stronie transakcji skasowało 30 EURosów. No i nic dziwnego, że chorwacka strona będzie chciała żebym je dopłaciła...
Po prostu nie spodziewałam się, że aż tyle kasy pójdzie na prowizje... :(

Dodam, że robiłam zaliczki do dwóch apartamentów, więc pewnie z drugim przelewem będę miała podobnie. Nie mam jeszcze potwierdzenia... :(
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 12.02.2010 19:45

Mnie 2 lata temu PKO Zubr chciał skasowac ponad 100 zł
poszedłem do POBANKU i kosztowało 15 zł + zakup euro w banku po ich kursie troche droższym niż w kantorze , ale to było i tak duzo taniej niz w PKO Jak jest w tym roku trudno powiedzieć ale może warto sprawdzić.
lobisomem
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobisomem » 18.02.2010 14:01

Ja robiłem przelew w czerwcu ubiegłego roku zaliczki w wysokości 100 eur (eur kupione od banku, niestety inaczej się nie da). Nie pamiętam jak ustawiałem przelew, nie trzeba było nic do zaliczki dopłacać (czyli odbiorca otrzymał 100 eur). Koszt operacji to 50 pln. Nie wiem jak będzie w tym roku, jeszcze nie płaciłem.
A i na marginesie - bank, który mnie obsługuje pobierał wówczas prowizję za przelew w UE - 5 pln, kraje poza UE - 50.

Nie wymieniam nazwy banku, bo jest to reklama, ale napiszę, że bank to panie i panowie w kapeluszach.

Swoją drogą to dobrze by było, gdyby właściciele apartamentów umożliwiali płatność np paypalem lub innymi podobnymi instytucjami, wtedy te koszty byłyby niższe.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 21.02.2010 00:20

Przelew przez ING kosztował mnie 40PLN(nie licząc ciut droższego euro w banku) Otrzymałem info że dotarła cała kwota,a ING nie współpracuje z żadnym chorwackim bankiem.
kkk6969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkk6969 » 18.03.2010 22:05

Jeżeli nie chcecie mieć niespodzianek to idźcie na pocztę i tam można zrobić przekaz międzynarodowy koszt stał ok 20 zł a w Chorwacji kasę donosi listonosz do domu - tak wysyłałem w styczniu kasa szła 4 dni.
Mnie w zeszłym roku bank PKO BP uraczył 25 zł i 30 euro i nigdy więcej.
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009
przelew zagraniczny w mBanku tylko 5zł

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 01.06.2010 14:30

Ja właśnie zrobiłam przelew z mBanku do Niemiec (biuro Adrialin) na kwotę ponad 1000 euro i kosztowało mnie to tylko 5zł (koszt jest niezależny od kwoty).
W mBanku jest możliwość zrobienia tzw. przelewu SEPA - to jest to samo co przelew zagraniczny (Swift) tylko do krajów unii europejskiej. Jest on szybszy i tańszy gdyż jest księgowany bezpośrednio z banku w Polsce do banku docelowego w UE bez żadnych banków pośredniczących i stąd nie ma więcej kosztów tylko 5zł. Jak pisze na stronie mBanku pieniądze powinny dotrzeć do odbiorcy do 3 dni.
Ostatnio edytowano 03.06.2010 11:05 przez tygrys_8, łącznie edytowano 1 raz
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 01.06.2010 22:05

Witam, kiedyś wertowałam forum w poszukiwaniu właśnie jak najlepszej i najtańszej formy dostarczenia zaliczki do Chorwacji. Banki dużo sobie życzyły za opłaty, albo wcale nie chciały (np. w moim lukasie nie ma takiej opcji) i skorzystałam z " forumowej" porady i wysłałam gotówkę listem poleconym z ubezpieczeniem na kwotę którą włożyłam do koperty. Wtedy była to cena konkurencyjna. Oczywiście zaliczka miała dojść w euro więc możliwość przelewu była bardzo ograniczona. List doszedł, wszystko poszło gładko tylko czas był dość długi. Chyba ok. 2 tygodnie. Jeśli ktoś dojdzie do porozumienia z właścicielami noclegów to polecam tą formę.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.06.2010 23:00

Robiłam właśnie przelew zaliczki do Cro z mbanku, 105 euro, bank policzył euro po 4,197 i pobrał 25 zł prowizji. Wszystkie koszty brałam na siebie, czy jeszcze coś doliczą nie mam pojęcia, okaże się pewnie za czas jakiś.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 09.06.2010 00:17

nowalijka napisał(a):Witam
Przepraszam jeśli powtarzam temat (szukałam ale nie znalazłam tak na szybko, a nie mam więcej czasu). Wpłaciłam zaliczkę za apartament. Bank PKO BP S.A. za przelew wziął 25zł, ale z 200 EURO "uciekło" gdzieś po drodze 30 EURO... Do adresata dotarło ponoć tylko 170 EURO. Czy aż tyle mogły wziąć banki pośredniczące w transakcji?

Niestety nie mogłam wpłacić za pośrednictwem Poczty Polskiej, bo tak nie chcieli Chorwaci.
Dziękuję za odpowiedź

Reklamuj wysłałeś 200 i doszło 170 no to ktoś chyba ukradł (-;
zapewne będzie to bank ale to juz nie twój problem.
papos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) papos » 16.06.2010 18:29

noyle napisał(a):
nowalijka napisał(a):Witam
Przepraszam jeśli powtarzam temat (szukałam ale nie znalazłam tak na szybko, a nie mam więcej czasu). Wpłaciłam zaliczkę za apartament. Bank PKO BP S.A. za przelew wziął 25zł, ale z 200 EURO "uciekło" gdzieś po drodze 30 EURO... Do adresata dotarło ponoć tylko 170 EURO. Czy aż tyle mogły wziąć banki pośredniczące w transakcji?

Niestety nie mogłam wpłacić za pośrednictwem Poczty Polskiej, bo tak nie chcieli Chorwaci.
Dziękuję za odpowiedź

Reklamuj wysłałeś 200 i doszło 170 no to ktoś chyba ukradł (-;
zapewne będzie to bank ale to juz nie twój problem.



Szkoda czasu ja w zeszłym roku reklamowalem taką sprawę [ze 120 doszło 70] i mimo odwolan nic nie odzyskałem[przelew POLBANK] :oops:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Koszty banków pośredniczących (przelew)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone