Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORSYKA - porady, opinie, kempingi

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.04.2008 14:02

Jeśli szukasz czegoś w rejonie Ajaccio.... to polecam coś jednak nie za blisko bo to spore miasto (w końcu stolica wyspy). Uważam, że fajnym miejscem jest Cargese (o ile nie pomyliłam się w pisowni - piszę z pamięci bo nie mam przed sobą mapy). To przyjemna mieścina, świetne miejsce wypadowe do zwiedznia tego rejonu. A jest co zobaczyć. Tak więc może tam. Mnie osobiście całe wybrzeże od Calvi w strone Bastii odstarszyło ilością zabudowań i takim mało wakacyjnym klimatem - ale ja należę do osób, które lubią ciszę i spokój a najlepiej aby być dalko od cywilizacji....
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 20.04.2008 22:24

ally napisał(a):Jeśli szukasz czegoś w rejonie Ajaccio.... to polecam coś jednak nie za blisko bo to spore miasto (w końcu stolica wyspy). Uważam, że fajnym miejscem jest Cargese (o ile nie pomyliłam się w pisowni - piszę z pamięci bo nie mam przed sobą mapy). To przyjemna mieścina, świetne miejsce wypadowe do zwiedznia tego rejonu. A jest co zobaczyć. Tak więc może tam. Mnie osobiście całe wybrzeże od Calvi w strone Bastii odstarszyło ilością zabudowań i takim mało wakacyjnym klimatem - ale ja należę do osób, które lubią ciszę i spokój a najlepiej aby być dalko od cywilizacji....

Ally, nazwy miast podaję tylko dla orientacji bo oczywiste jest że nie będę spędzał wakacji w dużym mieście. Też lubię ciszę i spokój, zwłaszcza na wakacjach a do miasta lubię wyskoczyć wieczorem coś przekąsić i pospacerować po deptaku. Jutro decyzja odnośnie drugiego tygodnia - mamy 3 oferty do wyboru.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.04.2008 09:15

Niezawodny. Podaj linki do tych ofert. Chętnie zerknę i moze akurat tam byłam przejazdem to cosik napiszę :D
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 27.04.2008 23:52

ally napisał(a):Niezawodny. Podaj linki do tych ofert. Chętnie zerknę i moze akurat tam byłam przejazdem to cosik napiszę :D


Ally; pierwszy tydzień mamy koło Bonifacio a konkretnie to (i przez ten portal załatwiane):
http://www.webhotel.fr/Operator/Annonce ... /22_uk.htm
a drugi tydzień udało się nam znaleść dom bezpośrednio na plaży, na południe od Bastii:
http://www.homelidays.com/lucciana/feri ... 073de1.htm

W ogóle polecam tą drugą wyszukiwarkę ("homelidays") - po zarejetrowaniu się jest dostęp bezpośrednio do właścicieli domów tyle że trzeba się dogadać po korsykańsku bo nikt tam żadnego języka nie kuma ale jakoś się dogadaliśmy i zaliczka też już poszła.

Teraz szukam 1-go noclegu w Calvii/Ile Rousse i jednego w Ajaccio i okazuje się że z Calvi/Ile Rousse jest spory problem - wszystko zajęte już na początku lipca. Może masz jakiś pomysł gdzie w tym rejonie szukać noclegu na 1-ną noc (dla 9-ciu osób).
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 28.04.2008 07:06

Jeśli mogę się wtrącić - to ten drugi apartament to chyba nienajlepszy wybór - w gratisie masz lotnisko, a ta plaża na południe to nic szczególnego - drobny miał koloru brudnego a woda mętna. Generalnie południowe przedmieścia Bastii są przemysłowo handlowe czyli nieciekawe. Są tam co prawda przy plaży da duże campy ale nam się tam w ogóle nie podobało.
Zero klimatu Korsyki.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 28.04.2008 14:25

...hmmm muszę niestey przyznać rację Maćkowi ... rojeon Bastii to nienajlepszy pomysł :(

Mówisz na jedną noc.... :roll: może bungalowy na kempingach (nie wiem czy Wam to odpowiada). Czemu tylko na jedną noc w tym rejonie?
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 02.05.2008 23:25

Maciej napisał(a):Jeśli mogę się wtrącić - to ten drugi apartament to chyba nienajlepszy wybór - w gratisie masz lotnisko, a ta plaża na południe to nic szczególnego - drobny miał koloru brudnego a woda mętna. Generalnie południowe przedmieścia Bastii są przemysłowo handlowe czyli nieciekawe. Są tam co prawda przy plaży da duże campy ale nam się tam w ogóle nie podobało.
Zero klimatu Korsyki.

Ale to jest 20 km na południe od Bastii w osadzie w której jest raptem 7 domów jednorodzinnych więc o żadnych przedmieściach nie może być mowy. Lotnisko leży ok 10 km od tego miejsca, poza tym 40-tysięczna Bastia ma znikomy ruch lotniczy - głównie w soboty coś tam przylatuje gdy zmieniają się nieliczne turnusy. Woda mętna - cóż, albo piasek albo woda kryształ jak na plażach kamienistych. Akurat dla mnie argumentem "za" jest ten taras bezpośrednio nad wodą z którego słychać szum fal i to że wskakuję do morza prosto z domu.

ally napisał(a):Mówisz na jedną noc.... :roll: może bungalowy na kempingach (nie wiem czy Wam to odpowiada). Czemu tylko na jedną noc w tym rejonie?

W tym rejonie jak pisałem bierzemy 2 noce; 1 x Calvi i 1 raz Ajaccio. Bungalowy odpadają z tego powodu, że w sezonie są dostępne (a raczej już niedostępne) tylko na cały tydzień. Po wysłaniu kilkunastu zapytań do hoteli okazało się że nawet na 1 noc jest spory problem bo tych hoteli jest praktycznie garstka w stosunku do chętnych.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.05.2008 13:07

Niezawodny.Może ta nasza ocena przedmieści Bastii wynika z tego co widzieliśmy w innych częściach wyspy.Pojedziesz, zobaczysz i sam ocenisz. To normalne, a dodatkowo każdy ma swoje upodobania.
kasper68
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 09.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper68 » 12.06.2008 21:45

No i doczekałam się. Jutro z samego rana wyruszamy na Korsykę :D .
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 12.06.2008 22:18

kasper68 napisał(a):No i doczekałam się. Jutro z samego rana wyruszamy na Korsykę :D .


Powodzenia :!:
My ruszamy tydzień po Was :)

pozdr
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 13.06.2008 12:18

No to dajcie Panowie jakiś cynk jak już będziecie na miejscu - ja ruszam 2-go lipca, to może się załapię na świeże wieści z Korsyki :wink:
misia53
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) misia53 » 13.06.2008 12:35

Korsyka jest piękna, ale koloru wody jaki jest w Chorwacji nic nie pobije! wiem co mówie, tam moze tylko w kilku zatoczkach taką widziałam przez cały wyjazd, a w Chorwacji na każdym kroku
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 13.06.2008 13:16

Polemizowałbym, nie mam czasu szukać w albumach ale tylko kilka przykładowych zdjęć z mojego pobytu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet na piachu jest lazurek :)
misia53
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) misia53 » 13.06.2008 14:34

Wiem , wiem ze sa takie plaze ;-) Korsyka ma cos w sobie a przede wszystkim jest mniej Polaków - mozna wypoczac, dobrze ze nie jezdza tak masowo jak do Chorwacji;-)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.06.2008 17:01

niezawodny napisał(a):No to dajcie Panowie jakiś cynk jak już będziecie na miejscu - ja ruszam 2-go lipca, to może się załapię na świeże wieści z Korsyki :wink:


Jeżeli tylko będzie sposobnośc:!: W sumie to nie wiem czy tam na kempach bywa internet... No chyba, że będąc w mieście, przy okazji :wink:

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
KORSYKA - porady, opinie, kempingi - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone