Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 15.12.2016 23:43

Franz napisał(a):A wiesz, że dziś wieczorem (właściwie powinienem już teraz napisać: wczoraj) znowu zawędrowałem na Korsykę? Z Monte Cinto, Tafunatu i innymi ciekawymi miejscami?
Akurat na TV5 Monde w cyklu programów "Des racines et des ailes" zawędrowali również i tam...

Fajnie obejrzeć znane rejony chociaż często widzę, że w niektórych programach podróżniczych eksponują mniej istotne walory odwiedzanych miejsc.
Ale może się nie znam. TV5 Monde nigdy nie oglądałem, zainteresuję się.
Czasem oglądam na YT filmiki nakręcane z dronów. Dają doskonałe zobrazowanie miejsc obejrzanych z poziomu ziemi.
Dzisiejsza technika daje niesamowite możliwości.
Ale niezmiennie przyjemnie czytać i oglądać Twoje relacje na cro.pl :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.12.2016 02:51

bernidi napisał(a):Czasem oglądam na YT filmiki nakręcane z dronów. Dają doskonałe zobrazowanie miejsc obejrzanych z poziomu ziemi.
Dzisiejsza technika daje niesamowite możliwości.

Zgadza się, nawet w zeszłym miesiącu w Jurze spotkaliśmy kogoś z dronem przy Okienniku Wielkim.

Oczywiście, najlepiej zobaczyć to bezpośrednio, a nie za pomocą kamery. Kiedyś, po zobaczeniu pięknego programu o Kornwali, marzyłem o motolotni. Ale... życie to życie...

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 31.01.2017 11:21

Franz napisał(a):
bernidi napisał(a):Czasem oglądam na YT filmiki nakręcane z dronów. Dają doskonałe zobrazowanie miejsc obejrzanych z poziomu ziemi.
Dzisiejsza technika daje niesamowite możliwości.

Zgadza się, nawet w zeszłym miesiącu w Jurze spotkaliśmy kogoś z dronem przy Okienniku Wielkim.

Oczywiście, najlepiej zobaczyć to bezpośrednio, a nie za pomocą kamery. Kiedyś, po zobaczeniu pięknego programu o Kornwali, marzyłem o motolotni. Ale... życie to życie...

Pozdrawiam,
Wojtek

Mnie dron ostatnio do okna zaglądał.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.02.2017 19:02

korbaczik napisał(a):Mnie dron ostatnio do okna zaglądał.

Trzeba było go ustrzelić...

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 15.02.2017 11:00

Franz napisał(a):Obrazek

Franz, REWELACJA!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.02.2017 17:23

korbaczik napisał(a):Franz, REWELACJA!

Miło mi, że Ci się podoba. Mnie również zachwyciło.

Pozdrawiam,
Wojtek
Wladi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wladi » 17.06.2017 16:03

Witam serdecznie,
Z tej strony Włodek nowy Cromaniak i miłośnik podróży, łączę miłe z pożytecznym trochę morza trochę gór :)
Wybieram się końcem września na Korsykę i chciałbym wejść miedzy innymi na Paglia Orbe, z Twoich informacji na forum wyczytałem, że udało Ci się zaliczyć tą piękną Górkę:)
będę w rejonie Porto Vecchio i planuję wypady 1 dniowe skoro świt.. będę wdzięczny za poradę, gdzie najlepiej podjechać wozidlem i którędy podchodzić, co ewentualnie zabrać?
z góry dziękuję za odpowiedz,
pozdrawiam Włodek M - Skoczów Beskid Śląski:))
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.06.2017 14:31

Wladi napisał(a):Witam serdecznie,
Z tej strony Włodek nowy Cromaniak i miłośnik podróży, łączę miłe z pożytecznym trochę morza trochę gór :)

Witam równie serdecznie.
Nie miałem możliwości wcześniejszej reakcji na Twój wpis, bo poniosło mnie znowu w ciekawe miejsca.

Wladi napisał(a):Wybieram się końcem września na Korsykę i chciałbym wejść miedzy innymi na Paglia Orbe, z Twoich informacji na forum wyczytałem, że udało Ci się zaliczyć tą piękną Górkę:)
będę w rejonie Porto Vecchio i planuję wypady 1 dniowe skoro świt.. będę wdzięczny za poradę, gdzie najlepiej podjechać wozidlem i którędy podchodzić, co ewentualnie zabrać?

Tak, udało się i było pięknie.
Zorientuję się w szczegółach i Ci odpowiem, tylko najpierw się rozpakuję po powrocie.

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 29.06.2017 20:23

Franz napisał(a): poniosło mnie znowu w ciekawe miejsca.

Korsyka piękna jest ale zdradź również gdzie teraz byłeś?

Pozdrawiam Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.06.2017 13:17

bernidi napisał(a): Korsyka piękna jest ale zdradź również gdzie teraz byłeś?

Zdradzam: w Macedonii.
A... Ty?

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 30.06.2017 23:10

Franz napisał(a):A... Ty?

Islandia.

Pozdrawiam Wojtek.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.07.2017 15:25

bernidi napisał(a):Islandia.

Pięknie...
Twoim wozem to w różne miejsca tam zajedziesz. Już się cieszę na relację, bo zapewne się ukaże?

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 02.07.2017 14:21

Franz napisał(a):Twoim wozem to w różne miejsca tam zajedziesz. Już się cieszę na relację, bo zapewne się ukaże?

Wybraliśmy opcję nieco trudniejszą logistycznie ale przy tym klimacie jednak zdecydowanie bardziej komfortową.
Samolot i wypożyczenie autka oraz dziesięć w miarę możliwości optymalnie zarezerwowanych noclegów w hotelach, hostelach lub B&B.
Z planowanego od kilku lat wyjazdu naszym samochodem dającym możliwość wjazdu w interior i niezależność od baz noclegowych zrezygnowałem przede wszystkim ze względu na koszt promu z Danii - w obie strony 3500 euro...
Po powrocie z majówki w Irlandii udało się wygospodarować dziesięć dni wolnego i kupić w dobrej cenie bilety lotnicze.
Od dawna najbardziej celowałem w termin letniego przesilenia i się udało.
Mam zamiar opisać i Irlandię i Islandię jeśli będę miał chociaż jednego czytelnika... ;)

Pozdrawiam Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 02.07.2017 14:44

bernidi napisał(a):Mam zamiar opisać i Irlandię i Islandię jeśli będę miał chociaż jednego czytelnika... ;)

To masz co najmniej dwóch gwarantowanych czytelników 8) A jestem pewien, że znajdzie się wiele więcej.
Islandia to też moje marzenie. Od jakiegoś czasu obserwuję coraz tańsze połączenia lotnicze z Polski

pozdrawiam,
M
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.07.2017 16:15

bernidi napisał(a): Wybraliśmy opcję nieco trudniejszą logistycznie ale przy tym klimacie jednak zdecydowanie bardziej komfortową.
Samolot i wypożyczenie autka oraz dziesięć w miarę możliwości optymalnie zarezerwowanych noclegów w hotelach, hostelach lub B&B.

To też nie jest tanie rozwiązanie.
Bardzo jestem ciekaw obu wspomnianych przez Ciebie wypadów.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone