Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kornati - czy warto ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.08.2014 20:41

Za jakość trzeba zapłacić.
Napitki, dla zainteresowanych, no limit.
:wink:
meleczek
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meleczek » 10.08.2014 16:37

proszę napiszcie o której wypływa Ante z pakostane . :D
Jestem w Zadarze i chce z nim jutro płynąć. dzięki za odpowiedzi :papa:
Pogoda rewelacja upał :lol: upał
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.08.2014 17:06

O 8ej, ale nie wiem, czy w poniedziałek płynie. I raczej zawsze ma komplet.
Telefonu nie mam.

Zrób dzisiaj wycieczke do Pakostane i u gościa na promenadzie kup bilety.

https://www.facebook.com/abm.tours.7

http://www.imenik.hr/moj/detalji/200231 ... ours-d-o-o
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 02.09.2014 21:06

pozdrav z Promajny.

Bylismy w sobotę, każdemu kto się waha polecam. Nie jest to fishpicnic na Brać i Hvar.
Podróż z Ante była Boska, nawet do delfinów podpłynął ekstra na jakieś 15min i pozwolił skoczyć do wody.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.09.2014 21:56

:mrgreen:
blue.wings
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) blue.wings » 19.06.2015 13:38

Warto wybrać się na fakultatywne rejsy Brijuni i Kornati? mocno buja? dlugo sie plynie z Puli na Brijuni i czy buja na tej trasie i niespokojne morze? jakie wrażenia z tych rejsów? Slyszałąm,że z Zadaru Kornati nie warto,że długo się płynie,że nud ai że mocno buja i ludzie mają niemiłe wspomnienia. Porszę o relację.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 20.06.2015 21:18

blue.wings napisał(a):Warto wybrać się na fakultatywne rejsy Brijuni i Kornati? mocno buja? dlugo sie plynie z Puli na Brijuni i czy buja na tej trasie i niespokojne morze? jakie wrażenia z tych rejsów? Slyszałąm,że z Zadaru Kornati nie warto,że długo się płynie,że nud ai że mocno buja i ludzie mają niemiłe wspomnienia. Porszę o relację.

Na Brijuni nie byłam więc nie wiem, czy warto. 8O
Na tzw Kornati płynęliśmy dwukrotnie z Pakostane w 2002 i 2010 roku.
Wróciliśmy bardzo zadowoleni, całodzienna wyprawa - trochę na stateczku, trochę spacerując po jednej z wysp Długa Wyspa (Dugi Otok), na której utworzono Park Przyrodniczy Telašćica. W cenie rejsu napitki na statku - wino i po kilka kieliszeczków rakiji, na wyspie obiad ryba z grilla+surówka+wino :D
Widoki piękne, za każdym razem było spokojne morze , nie bujało. Ja bardzo lubię pływać, morze mnie uspokaja :lol:
Pamiętam w 2012 roku bylismy we wrześniu i na rejs popłynelismy małym stateczkiem , było nas tylko kilka osób. Fajna sprawa, taki kameralny rejs. :D
Jesli lubisz kontakt z naturą to polecam.

Pamiętam w 2012 roku bylismy we wrześniu i na rejs popłynelismy małym stateczkiem , było nas kilka osób. Fajna sprawa, taki kameralny rejs.
blue.wings
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) blue.wings » 20.06.2015 22:05

Dziękuję za informację. Pozdrawiam serdecznie:)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.06.2015 08:28

Płynęliśmy z Puli. Morze jak jezioro.
Koło Briuni przepływaliśmy. Wtedy był jakiś problem ze zwiedzaniem tej wyspy. To był 1998 rok.
Wycieczka była do Rovinji i Limskiego kanału, plażowanie na wysepce Sveti Andrija. Część tekstylna i nie.
blue.wings
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) blue.wings » 27.06.2015 13:53

fiolek napisał(a):
blue.wings napisał(a):\
Pamiętam w 2012 roku bylismy we wrześniu i na rejs popłynelismy małym stateczkiem , było nas tylko kilka osób. Fajna sprawa, taki kameralny rejs. :D
Jesli lubisz kontakt z naturą to polecam.


Czy ten rejs jest wskazany dla osób, które nie potrafia pływać? bardzo chciałabym płynąć w te resjy n kornati i Brijuni,ale nie potrafie pływać i nie wiem czy to nie jest niebezpieczne. Kiedyś byłam na rejsie na wyspę Bol i zastał Nas na morzu sztorm, kapitan miał nietęga mine i cała załoga ledwo udało się nam dopłynąc do Baska Voda, rzucało stateczkiem okrutnie,były przechyły,zalewało pokład..kobiety płakały i modliły się, była panika i strach..fatalne wspomnienia... i od tej pory nie ukrywam boję się rejsów mimo,że bardzo lubię.
Dodatkowo dochodzi strach, przed tym,że nie potrafie pływać i w razie "wywrotki" stateczku nie mam szans się uratować.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.06.2015 13:56

blue.wings napisał(a):
Czy ten rejs jest wskazany dla osób, które nie potrafia pływać? bardzo chciałabym płynąć w te resjy n kornati i Brijuni,ale nie potrafie pływać i nie wiem czy to nie jest niebezpieczne.

Jak najbardziej.
Płynie się łódką, nie wpław.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2015 14:04

Płynie się z reguły dość dużym statkiem.
Na statku są koła ratunkowe i kamizelki.
Ja nie słyszałem o jakimś zatonięciu statku wycieczkowego podczas rejsu na Kornati.
Jeśli jest duże załamanie pogody i sztorm, statki wycieczkowe nie wypływają.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 27.06.2015 14:58

Był już ktoś w tym roku statkiem na Kornati ? jeżeli tak to jakie są ceny w tym roku?
blue.wings
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) blue.wings » 28.06.2015 18:15

kokos0 napisał(a):Był już ktoś w tym roku statkiem na Kornati ? jeżeli tak to jakie są ceny w tym roku?

Z Zadaru 40-42e .Ja płynę 8 lipca.
Był ktoś z Was na Brijuni? płynę 6 lipca i jestem ciekawa jak wygląda rejs podobno 40e z Puli
marcello78
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcello78 » 13.07.2015 11:00

Witam, w sierpniu wybieram się do Petrcane, chciałbym przy tej okazji wybrać się na Kornati, czy ktoś może korzystał z tej oferty? http://www.kornat-excursions.hr/pl/.

Po zapoznaniu się z kilkoma wątkami widzę że raczej problemu z realizacją tej wycieczki nie będzie, pewnie z samego Petrcane nic nie znajdę ale to tylko kawałek do Zadaru, skąd wypływa m.in. to co linkuję.

Podczas urlopu planuję jeszcze skoczyć na wyspę Pag, zobaczyć Nin, oczywiście Zadar, i wspomniane Kornati. Czy w tych okolicach możecie jeszcze coś polecić? Dodam że Krka oraz Plitvice już mam zaliczone :)

Pozdrawiam
Marcin
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kornati - czy warto ? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone