Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kornati - czy warto ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 22.06.2014 15:38

Ante to nazwa statku czy imię?
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 25.06.2014 21:07

Ja 2 lata temu płynąłem z Pirovac i bardzo dobrze wspominam, Cena nas nie powaliła z nóg, cała nasza czwórka doszła do wniosku, że było warto. Mieliśmy kieliszek rakii( a ja raczej 3:D) kiedy dopłynęliśmy dostaliśmy obiadek ]. Całkiem smaczny dodam, do wybory była ryba albo kotlet, frytki, surówka. później zeszliśmy no plaże, jedyną piaszczysta na kornati i powrót. Wszystkim polecam niepowtarzalne widoki. Wycieczkę wykupiliśmy z jakiegoś biura, wtedy znajdowało się na samym rogu koło przystani i pizzerii :)
Romancad
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 01.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romancad » 06.07.2014 17:11

Kornati na pewno warto, widziałem z morza, wyspy zrobiły na mnie duże wrażenie. Mam nadzieję dostać się na nie statkiem.
Napisałem do Ante, może odpowiedzą, to dam znać.
uncel
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) uncel » 06.07.2014 18:11

2 dni temu płyniemy na kornati z Pakostane.
Kupiliśmy u pana przy kości na końcu mariny jak się idzie w stronę pine Beach. Ciężko na niego nie trafić, firma się nazywa abm Tours czy jakoś tak:)

Cena 260kun /os.
Start 9, powrot kolo 18, bodajże wtorek, czwartek, sobota pływają.

W programie, śniadanie, potem wizyta pod klifami, powrot na super obiad u kogoś kto ma dom na wyspie obok - nie żadna knajpa, można tam popływać, poskakac z lodzi do wody.

Potem wizyta w parku klify + jezioro.

Co do kapitana, gada w chyba 5 językach i nawet po polsku trochę:), w drodze na kornati spotkaliśmy delfiny i bez puaanaia zwrócił cala lajbe i z 10 bawil się z delfinami, chyba wszyscy natrzaskali po 200 zdjęć:)

Rakija, wino, napoje bez limitów.
Nova
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nova » 16.07.2014 22:58

My płyniemy na Kornati w sobotę z Pakostane. Tak jak pisał uncel 260 kun , dziecko5-12 lat połowa ceny. Oczywiscie z polecanym Ante. Na deptaku przy marinie w Pakostane mnóstwo biur, ceny róźne, nawet widziałam 200 kun. Ale to chyba zależy od trasy rejsu. Przy każdym biurze mapka z trasą. Ale o szczegóły nie pytaliśmy, bo od razu byliśmy zdecydowani na Ante. Mam nadzieję że się nie zawiedziemy. Na "pana przy kości" nie sposób nie trafić. Po prostu nie da się go pomylić :D
Co ciekawe słyszał o forum i po opinie właśnie tam odsyłał. Będziemy płynąć katamaranem Danka- chyba.
Po rejsie napiszę opinię. :papa:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 23.07.2014 08:23

uncel napisał(a):2 dni temu płyniemy na kornati z Pakostane.
Kupiliśmy u pana przy kości na końcu mariny jak się idzie w stronę pine Beach. Ciężko na niego nie trafić, firma się nazywa abm Tours czy jakoś tak:)



Mam pytanie co do wycieczki, czy trzeba rezerwować czy można w ciemno przyjechać rano w sobotę i się załapać na rejs. Planujemy w piątek odwiedzić Krka i w sobotę rano pojechać do Pakostane szukać "pana przy kości", jednak chciałbym mieć pewność biletu. Jest możliwość zrobienia rezerwacji on-line?
asia0211
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 09.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia0211 » 24.07.2014 08:03

Pana przy kosci rano nie spotkasz. Z tego co wiem bilety na wycieczke mosisz miec wykupiona wczesniej.Firma i chyba wlasciciel nazywa sie Bosko.
Ślązak
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ślązak » 24.07.2014 12:31

Jak ma miejsce to wejdziecie. Jednak nie zawsze tak jest ,-)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 24.07.2014 12:40

hmm..... no to czyli muszę być w piątek wieczorem na miejscu żeby na sobotni rejs się załapać

dzięki za cynk !! :)
Krzysztof007
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof007 » 24.07.2014 13:20

chorwacja 2013 487.JPG
to wspomniany market
Pozwolę sobie dołączyć moje wrażenia z rejsu na Kornaty, my pływamy zawsze z Murter z zaprzyjaźnionym kapitanem -polecam świetne widoki i super przygoda. Kapitan biegle mówi po polsku i super tłumaczy mijane statkiem widoki. Na statku serwuje rakiję, kawę z ciasteczkiem ,na Kornatach dostajemy obiad i butelkę wina . Tak sie złożyło że facet u którego wynajmowaliśmy apartmani jest też właścicielem jednego domku na Kornatach. Dodam że na Kornatach mieszka na stałe 8 rodzin ;-).nawet jest tzw.Market ale proszę sie nie rozczarować :-))) do Konzuma to mu daleko :-) w drodze powrotnej kapitan poczęstował nas pysznymi naleśnikami . Osobiście bardzo polecam.
Załączniki:
chorwacja 2013 485.JPG
chorwacja 2013 476.JPG
chorwacja 2013 375.JPG
chorwacja 2013 359.JPG
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.07.2014 13:26

asia0211 napisał(a):Firma i chyba wlasciciel nazywa sie Bosko.


Nazwa Bosko wzięła się od pseudonimu wojennego Ojca właściciela firmy, który ma na imię Ante.
2 lata temu latem był pogrzeb Bosko.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 29.07.2014 14:12

Jak najbardziej warto :)
meleczek
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meleczek » 31.07.2014 23:43

RadamiaN napisał(a):Jak najbardziej warto :)

Radek jaki był koszt tego rejsu w tym roku dorosły, dziecko???
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 31.07.2014 23:50

Widzę Krzysztof007, że byłeś tą samą łajbą co ja :) Również polecam.
meleczek
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meleczek » 31.07.2014 23:54

Lechoo a może ty mi napiszesz ile kosztował rejs od osoby
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kornati - czy warto ? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone