Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 04.09.2018 11:59

Marcinusik napisał(a):Nie startować w piątek lub sobotę. Jechać nocą.


Wyjechalismy 31.08 z okolic Zadaru ok. 8:00. W zasadzie nigdzie nie bylo korkow (bramki, granica), moze troche wolniej jechalo sie pod Grazem i Wiedniem. Po raz pierwszy podroz w obie strony minela nam tak spokojnie (na dziewiec wyjazdow do Chorwacji).
Ten rok byl jakis wyjatkowy ;)

Pozdrawiam,
Havena
michalagata
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalagata » 05.09.2018 09:25

My wracaliśmy w niedzielę 3 września i miałem obawy, w 2017 też wyjazd w niedzielę i ruch na autostradzie był spory, jechaliśmy z wyspy Pag przez most i wtedy już na bramkach w Lucko nawet tych kartowych było mocno zapchane, nie mówiąc o granicy.
W tym roku wyjazd z Novalja na Pagu o 9.30 też przez most, na bramkach kartowych w Lucko poszło od ręki, może trzy auta do każdej bramki, na granicy zapchane i w sumie ok 1h straciliśmy na przejazd, później już do samego domu spokojnie bez żadnych komplikacji. Autostrady SLO nie objeżdżaliśmy ze względu na objazdy objazdów itd, dodatkowo mocno załadowany samochód, winieta kupiona już w drodze do Chorwacji, w 2017 robiliśmy objazd autostrady przez Cvetlin i tradycyjnie MLP i tak porównując to wyszło czasowo chyba na to samo.
W 2019 jeśli będzie w planach Chorwacja to trzeba się będzie mocno zastanowić, 30 euro niby drogo, ale jednak komfort jazdy zupełnie inny, jak otworzą cały odcinek będzie jeszcze lepiej, a warto podkreślić że w Austrii też powinni pociągnąć ostatni odcinek do granicy z Czechami, przynajmniej tak było na tablicach przy drodze.
markx
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) markx » 07.09.2018 08:30

Bede jutro wracal z Istri. Ktore przejscie polecacie, tak zeby nie stac za dlugo?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2018 09:59

markx napisał(a):Bede jutro wracal z Istri. Ktore przejscie polecacie, tak zeby nie stac za dlugo?


Zależy skąd jedziesz. Ja bez kozery polecę Rupę/Jelšane. Kaštel/Dragonja w sezonie był zakorkowany - teraz nie wiem.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.09.2018 14:09

Pääkäyttäjä napisał(a):
markx napisał(a):Bede jutro wracal z Istri. Ktore przejscie polecacie, tak zeby nie stac za dlugo?


Zależy skąd jedziesz. Ja bez kozery polecę Rupę/Jelšane. Kaštel/Dragonja w sezonie był zakorkowany - teraz nie wiem.

Bez względu na sezon Socerga jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
markx
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) markx » 07.09.2018 22:39

Pääkäyttäjä napisał(a):
markx napisał(a):Bede jutro wracal z Istri. Ktore przejscie polecacie, tak zeby nie stac za dlugo?


Zależy skąd jedziesz. Ja bez kozery polecę Rupę/Jelšane. Kaštel/Dragonja w sezonie był zakorkowany - teraz nie wiem.


Poreč. No wlasnie tego przejscia Kaštel sie boje. Jak jechalem na Chorwacje, to korek do wyjazdu byl masakryczny.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.09.2018 12:46

W końcu cośrusza w sprawie pociągnięcia S8 ażdo granicy czyli Boboszowa.
Byłoby cudnie dla nas zdolnychŚlązaków ;)
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/droga-s8 ... 67022.html
michalagata
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalagata » 09.09.2018 10:46

Mam dwie informacje, niestety obie złe
1. Temat poruszany przy okazji każdych wyborów, Duda jak był tylko kandydatem też obiecywał tą drogę, minęło 3 lata a nie ma nawet dokumentów.
2. Jak nawet coś w tym kierunku się wydarzy to Boboszów nie wchodzi w grę, tylko obrzeża Kłodzka.
philips90
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) philips90 » 10.09.2018 08:29

Jutro wracam z Baśka Voda do Wrocławia. Jaką godzinę obrać na start, żeby nie władować się w korki? Myślałem przede wszystkim nad Wiedniem, gdzie w godzinach szczytu pewnie się tam stoi. Czy 9:00 będzie ok?
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 10.09.2018 08:34

wiedeńJeśli wyjedziesz o 9 rano to na bank postoisz w Wiedniu.Ja bym wybrał wyjazd około południa a wieczorkiem spokojnie juz przez Wiedeń przelecisz .Jest też możliwość wyjazdu z Baśki o wcześniejszej porze w tedy bedziesz przed południem.
philips90
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) philips90 » 10.09.2018 08:53

Czyli nawet jak wyjadę o 5 rano, to będzie duże ryzyko korków?
Kuterynka
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuterynka » 10.09.2018 09:41

Wyjazd 9.09 niedziela o 21:00 z Pagu do Kotliny Kłodzkiej. CAŁA trasa bez najmniejszych korków. Przejazd przez bramki na bieżąco. 1000 km z hakiem zrobione w 11 godz. :papa:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.09.2018 12:49

W weekend wróciłem z okolic Slano.
Wyjazd o 10:00 tankowanie po drodze, Neum tym razem bez korka, zielonej karty nie chcieli,
Na autostradzie spokojnie, dopiero od Szibenika większe zagęszczenie, bramki kartowe przejechane praktycznie z marszu (5-6 aut przed było).
Kierunek na Węgry dość ruchliwy, widać było większe zagęszczenie niż w latach ubiegłych, na Cekovac-Mursko Sredice pusto, Węgry (86) spokojne do Schambotaly. Tu trochę większy ruch w okolicy handlowej. Dalej kierunek Wiedeń (S31 i A3), Brno, Ostrawa spokojnie (nawet na zwężkach) i o 23:30 pod drzwiami domu w Tarnowskich Górach. Razem 1285 km i 13,5 godziny jazdy z 3 przerwami (spacer z psem, tankowanie itp) a tak wracałem:

https://www.google.pl/maps/dir/42.78451 ... authuser=0

Jest to w chwili obecnej chyba najbardziej optymalna trasa pod kontem kosztów, korków i czasu przejazdu, ale to moja opinia.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 11.09.2018 14:13

Trasa Katowice - Jastrebarsko przez Słowację i Węgry wyjazd w sobotę 8.09. o 6:00 około 770 km bez żadnych korków, sprawnie i przyjemnie. Jastrebarsko - Igrane wyjazd w niedzielę 9.09. o 9:00 około 450 km również bez korków.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 12.09.2018 03:56

philips90 napisał(a):Czyli nawet jak wyjadę o 5 rano, to będzie duże ryzyko korków?

Na korek zawsze możesz trafić wypadek itp.
To co napisałem we wcześniejszym poście , nigdy w Wiedniu nie stałem w korku może delikatne spowolnienie ruchu.
W dodatku omijam odcinek A2 jadąc S6 parę kilometrów dalej ale mniejszy ruch i widoki lepsze :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 610
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone