Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.08.2018 11:33

na prawdę, nie nudzi Wam się to samo miejsce?:)
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 12.08.2018 12:37

Wracaliśmy wczoraj. Korkowało się lekko przed tunelem Św. Rok, bo tam jest jakaś zwężka. Potem w Lućku, ale jechaliśmy z autostrady i wróciliśmy na nią za Zagrzebiem. Korek też w Macelju, ale my i tak wracaliśmy przez Cvetlin (3 samochody na granicy), więc w Durhmańcu jechaliśmy na 1 i cały minęliśmy bokiem
Potem już wszystko lekko, w Mikulov mały koreczek. Wyjazd z Bibinje o 10.15, w Poznaniu byliśmy o 3.45. Po drodze dłuższy postój na obiad i kilka krótszych.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 12.08.2018 22:29

Dzisiaj żadnych korków w Chorwacji a leciałem przez całą bo od Czarnej Góry do Cakovec...
Tunele przelot 100km/h nie pamiętam kiedy tak było, na Lućko bramki kartowe z marszu, jedno auto przede mną ale byłem na bramkach około godziny 19-stej, trasa na Varazdin też super, polecam spanie w Cakovec :P
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 13.08.2018 07:25

Dojechaliśmy na Brać. Lućko w niedzielę po 5 rano z marszu max 5 minut. Bardzo duży ruch osobowych aut od Zagrzebia aż pod Zadar. Sporadycznie Tiry autobusy czy kampery.Potem pustki na Autocjescie. Korek w Splicie do centrum i na prom tak do 30minut. Załapaliśmy się na 2gi prom. Jedna stłuczka - najechanie 2 aut na siebie pod Sibenikiem. Za tunelem Svieti Rok spory wiatr i ograniczenia do 80.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 13.08.2018 08:56

Hej. Ja jechałem do Cro w nocy z 11/12.08. 17:30 Wrocław. 19:20 Boboszow. Potem Czechy bez opłat przez Brno i Mikulov. Wcześniej na mijance na moście byłem o 21:57 jako trzeci w kolejce. Stania na 2 minuty. Austria winietki az do granicy. Plynnie i ok. Na granicy Słoweńskiej około 2:00. Potem MLP_Cv z objazdem remontów. Na granicy Cro jedyny w kolejce o 3:25 . Lucko 4:25 i cztery auta przede mną. Szybenik przed 8:00. Ruch w Cro spokojny o tych godzinach.
piotrek2015
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek2015 » 13.08.2018 13:20

Witam. Wracałem z Istrii okolice Puli, wyjazd rano w sobotę 11.08. Na granicy w CRO-SLO Dragonja byliśmy ok. 10. Korek masakryczny, postaliśmy i w końcu objechaliśmy przez Plovanija, Kaśtel. Po stronie słoweńskiej kolejka samochodów sięgała zjazdu z autostrady w Koper (stan na godz. 13.00).
Autostrada przez Słowenię gęsty ruch, częste ograniczenia do 100 km/h i fotoradary. Obwodnica Lubljany remont - korek, objechaliśmy lokalnymi drogami.
Potem Austria bez problemów.
Czechy - most w Mikulovie już po zmroku praktycznie bez postoju, odcinki remontowane na czeskich autostradach przejechane bez problemu.
Remont wiaduktu na DK1 koło Częstochowy bez zatrzymania (noc).
Pod Warszawą byliśmy o 3 nad ranem.
Radzę unikać jazdy w sobotę o ile to możliwe, najwięcej czasu i nerwów traci się na granicy Cro-Slo.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.08.2018 17:49

Ciekawe co zlosliwi Slowency wymyślą po wejściu Cro do Schengen. Przecież już teraz nie musza skanowac paszportów a robią to i to chyba złośliwie.
Piszę tak bo na 9 wyjazdów 5 razy skanowali a 4 tylko rzut oka na blachy i do przodu. Skanowali tylko BiH, SRB, BG, RO itp.
Polacy, Czesi, Słowacy i reszta z zachodu czesto jadą bez okazywania.
To złośliwe skanowanie powoduje zatory.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 13.08.2018 18:53

Garo&Justa napisał(a):Ciekawe co zlosliwi Slowency wymyślą po wejściu Cro do Schengen. Przecież już teraz nie musza skanowac paszportów a robią to i to chyba złośliwie.
Piszę tak bo na 9 wyjazdów 5 razy skanowali a 4 tylko rzut oka na blachy i do przodu. Skanowali tylko BiH, SRB, BG, RO itp.
Polacy, Czesi, Słowacy i reszta z zachodu czesto jadą bez okazywania.
To złośliwe skanowanie powoduje zatory.

Chyba trochę przesadzasz, to samo w takim razie możesz napisać o naszych pogranicznikach.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.08.2018 19:38

Mak1 napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Ciekawe co zlosliwi Slowency wymyślą po wejściu Cro do Schengen. Przecież już teraz nie musza skanowac paszportów a robią to i to chyba złośliwie.
Piszę tak bo na 9 wyjazdów 5 razy skanowali a 4 tylko rzut oka na blachy i do przodu. Skanowali tylko BiH, SRB, BG, RO itp.
Polacy, Czesi, Słowacy i reszta z zachodu czesto jadą bez okazywania.
To złośliwe skanowanie powoduje zatory.

Chyba trochę przesadzasz, to samo w takim razie możesz napisać o naszych pogranicznikach.

Kto pamięta to wie ile się stało "na granicy" jak nie było UE
Lepiej tego nie wspominać. Albo spojrzeć na Wschód i tam co się nieraz dzieje....
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 13.08.2018 20:10

celnicy próbują pokazać jak bardzo są potrzebni, bez zeskanowanych dowodów, paszportów nie byłoby ślady ich pracy, a to być może przyspieszyłoby przeniesienie ich w inne rejony, albo zwyczajne zwolnienie
oby do schengen ;)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 13.08.2018 20:44

byq napisał(a):celnicy próbują pokazać jak bardzo są potrzebni, bez zeskanowanych dowodów, paszportów nie byłoby ślady ich pracy, a to być może przyspieszyłoby przeniesienie ich w inne rejony, albo zwyczajne zwolnienie
oby do schengen ;)

To nie celnicy. To Policja. Przy skanowaniu dokumentów wychodzą sprawy np. kryminalne, poszukiwawcze, itd.
To nie są ich indywidualne zachcianki. Po prostu praca z różnym natężeniem w różnym okresie czasu zależnym np. od sytuacji politycznej.
Nie wiecie co się dzieje w Europie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2018 21:36

Garo&Justa napisał(a):Piszę tak bo na 9 wyjazdów 5 razy skanowali a 4 tylko rzut oka na blachy i do przodu. Skanowali tylko BiH, SRB, BG, RO itp.
Polacy, Czesi, Słowacy i reszta z zachodu czesto jadą bez okazywania.
To złośliwe skanowanie powoduje zatory.


Ja zostałem "zeskanowany" na wjeździe do Słowenii trzy razy (teraz, i dea lata temu) - moje dwie kobiety nie... Przy częstych podróżach służbowych UK-PL i NL-PL, też zdarzało się mi być branym "na bok" bo system wypluwał, że często podróżuję na tych trasach a to podejrzane (tu akurat w PL).
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 13.08.2018 21:44

Nie wiem dlaczego ale Chorwaci sprawdzali 2 razy. Osobno celnik i policjant
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.08.2018 00:44

Garo&Justa napisał(a):Ciekawe co zlosliwi Slowency wymyślą po wejściu Cro do Schengen...

"Polecam" granicę Rumuńsko-Bułgrską w obie strony a przy wjeździe do strefy Schengen Rumuńsko-Węgierską. Tam wszystkim skanowali paszporty a przy wjeździe do strefy Schengen obowiązkowo trzeba było otworzyć bagażnik. Na Rumuńsko-Bułgarskim Rumunii przed wjazdem na most kasują do kieszeni więcej niż sie należy za przejazd mostem granicznym a na przejściu wielkie bilbordy o walce z korupcją ... Odprawa w iście żółwim tempie ... Uwież mi Słoweńcy są wyjątkowo sprawni i mili a pewnie muszą co któreś tam auto skontrolować w obecnych czasach ...
Luki82
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 03.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki82 » 14.08.2018 14:54

Naprawdę nie ma co narzekać na Slowencøw tak to idzie im sprawnie zauważyłem jadąc. Znajomy jadąc do Grecji
w Serbii miał kontrolowane w tempie żøłwim bagaże a już o dokumentach nie wspomnę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 602
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone