Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 21.07.2018 10:04

Patrzę na kamerki Hak od rana i na Lućko cały czas korek w stronę Zagrzebia. Ostatnia kamerka okazuje 1km na 2 pasach a ile ma rzeczywiście korek długości? Każdy kilometr to 350aut +-? Przed bramkami jest chyba 6 pasów?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2018 10:28

Jadąc do Cro, polecam słuchać radia HRT2 już w Słowenii - są komunikaty o korkach i sytuacji na przejściach, oczywiście po angielsku i niemiecku. Wczoraj słyszałem, że Lučko korek do bramek, że Macelj, Cvetlin i Rogatec stoją, że to samo jest w Jesenicach/Breganie na A2.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2018 10:36

piotrekbeti napisał(a): Każdy kilometr to 350aut +-? Przed bramkami jest chyba 6 pasów?

No i za bramkami te wszystkie auta muszą się zmieścić na dwóch pasach, normalnie HATAKUMBA :wink:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.07.2018 10:44

Dziś wygląda to gorzej niż w ubiegłym tygodniu. Dziwne że od strony Węgier na długim odcinku jest już bordowo. Ale to znak że trzeba zjechać o jeden zjazd później i starą 1 ominąć Lucko, tu jest tak możliwość. Gorzej ci od Macelj mają, bo jak staną do zjazdu na Lucko to stoją a zjazd na starą 1 w celu ominięcia korka jest dużo wcześniej.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 21.07.2018 11:52

Wiadomo od lat - nie pchaj się tam w sobotę...
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 21.07.2018 13:53

A w nocy z piątku na sobotę? Wczoraj o północy podglądaliśmy kamerki, nie wyglądało to źle, aczkolwiek nie wiem, czy dobrze oceniłam.
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 21.07.2018 13:54

Kamery HAK[/quote]

Dziękuję.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.07.2018 14:50

Z tego co ludzie rozpisują się w internecie, to dziś jest niezły sajgon, GM pokazują co najmniej 5km korka do Macejl w stronę Słowenii.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 21.07.2018 16:16

alfa466 napisał(a):A w nocy z piątku na sobotę? Wczoraj o północy podglądaliśmy kamerki, nie wyglądało to źle, aczkolwiek nie wiem, czy dobrze oceniłam.

W ubiegłym tygodniu wracałem do Polski i o 2 w nocy z piątku na sobotę w stronę Cro korek lekko 5km na granicy ze Słowenią.
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 21.07.2018 16:40

Jestem od poniedziałku w Chorwacji, oglądałem wiadomości HRT1 korki są duuuużo większe niż 5 km , na granicy ludzie dostają wodę w butelkach i ulotki jak zaplanowac podróż.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.07.2018 17:19

Czwartek

Wyjazd z Torunia około 15:15
A1, Gorzyczki, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Lublana, Rupa
Dojazd do Baški 7:30
Po drodze przed zjazdem koło Postojnej kima 2:15 na parkingu aby nie być za szybko na kampie.

Jedyne postoje to:
Mszana tankowanie i kupno jedzenia z 15 minut
Następnie winieta CZ z 5 minut
Granica A i kupno winiety 5 minut
Granica SLO winieta 5 minut
Jakieś sikanie może z 4 razy po kilka minut

BP Mszana pustki, stacja w CZ po winietę to samo, Mikulov zwężka z marszu, wszelkie roboty z maksymalną dopuszczalną, Rupa 4-ty w kolejce, KRK most i wcześniejsze rondo z marszu

Komp pokazuje 1339km i 14:09 jazdy ale to jeszcze z nielicznym dojazdem pod biuro żony, manewrami na campie itd

Przez Rupa jechałem po raz pierwszy i w porównaniu do Macelj jestem zadowolony
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 21.07.2018 17:24

piotrulex napisał(a):Czwartek

Wyjazd z Torunia około 15:15
A1, Gorzyczki, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Lublana, Rupa
Dojazd do Baški 7:30
Po drodze przed zjazdem koło Postojnej kima 2:15 na parkingu aby nie być za szybko na kampie.

Jedyne postoje to:
Mszana tankowanie i kupno jedzenia z 15 minut
Następnie winieta CZ z 5 minut
Granica A i kupno winiety 5 minut
Granica SLO winieta 5 minut
Jakieś sikanie może z 4 razy po kilka minut

BP Mszana pustki, stacja w CZ po winietę to samo, Mikulov zwężka z marszu, wszelkie roboty z maksymalną dopuszczalną, Rupa 4-ty w kolejce, KRK most i wcześniejsze rondo z marszu

Komp pokazuje 1339km i 14:09 jazdy ale to jeszcze z nielicznym dojazdem pod biuro żony, manewrami na campie itd

Przez Rupa jechałem po raz pierwszy i w porównaniu do Macelj jestem zadowolony


Takie coś się sprawdza i jest raczej normalne, ale nie z piątku na sobotę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.07.2018 17:29

petr napisał(a):
piotrulex napisał(a):Czwartek

Wyjazd z Torunia około 15:15
A1, Gorzyczki, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Lublana, Rupa
Dojazd do Baški 7:30
Po drodze przed zjazdem koło Postojnej kima 2:15 na parkingu aby nie być za szybko na kampie.

Jedyne postoje to:
Mszana tankowanie i kupno jedzenia z 15 minut
Następnie winieta CZ z 5 minut
Granica A i kupno winiety 5 minut
Granica SLO winieta 5 minut
Jakieś sikanie może z 4 razy po kilka minut

BP Mszana pustki, stacja w CZ po winietę to samo, Mikulov zwężka z marszu, wszelkie roboty z maksymalną dopuszczalną, Rupa 4-ty w kolejce, KRK most i wcześniejsze rondo z marszu

Komp pokazuje 1339km i 14:09 jazdy ale to jeszcze z nielicznym dojazdem pod biuro żony, manewrami na campie itd

Przez Rupa jechałem po raz pierwszy i w porównaniu do Macelj jestem zadowolony


Takie coś się sprawdza i jest raczej normalne, ale nie z piątku na sobotę.


Jeżdżąc w piątki traciłem na to około 16h

Tu ciężko porównywać bo każdego roku jakiś tam kawałek jedzie się inaczej i zwykle szybciej

Nie lubię marnować czasu i od 2 lat jeździmy w czwartki :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 07:13

Potwierdzam to, co napisał koleha Piotrulex - jechałem tą samą trasą, tylko z Rybnika i trochę później bo start mieliśmy o 23.30.

Podsumowując mój czwarty wypad na Krk: byłem głupi, jeżdżąc MLP i przez Varaždin. Czechy - od 23.30 z Rybnika po trzech godzinach dotarłem do Mikulova (po drodze do Klimkovic towarzyszyła nam wredna, gęsta mżawka), bez stania gdziekolwiek a na moście Nove Mlýny byłem pierwszy do świateł na wahadle i stałem tam może 5 minut.

Wieden OK i żadnych robót, na wylocie ze stolicy Austrii dwa fotopstryki chyba w Mödling, w Styrii klasycznie IG-L do 100 km/h, do granicy ze Słowenią luz.

Słowenia spoko, raczej nie polecam kupowania na Petrolu przy granicy ani winiet ani paliwa - chaos, kolejki a jak ktoś chce winietę, to na wjeździe do kraju można to w punkcie DARS zrobić bez wychodzenia z auta :mrgreen:

Do Lublany spoko, same drogi wokół niej są remontowane i na rozjazdach jest ciasno (i to dosłownie). Węzeł Postojna - roboty, zwężki, mały chaos ale wszystko jedzie (prawy pas do zjazdu to jazda 5 km/h
Droga od węzła Postojna do Jelšane - luz blues, sporo wiary z przyczepami lub kampery. Droga poza paroma wyjatkami szeroka i kreta. W Ilirskiej Bistricy roboty drogowe (asfalt plus pobocze).

Granica Jelšane/Rupa - Słoweńcy machają ręką "jechać dalej", Chorwaci to samo. Aut na granicy trochę jest ale ślimaczyłem się przez całe przejście może 10 minut. No i potem bramki do autostrady, tu też lekkie przytkanie na maks 5 minut...

Dalej to już poezja, przed wyjazdem na Krk sznurek aut do ronda wyjeżdżających z wyspy bo gliniarz grzebał w telefonie zamiast kierować ruchem :mrgreen: Bramka na Krcki Most zero stania. Na wyspie duży ruch.

Ja już żadnym objazdem chłostać się nie zamierzam :mrgreen: Cenowo wychodzi podobnie do wariantu z jazdą przez Zagrzeb, czasowo też ale cały czas się jedzie.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.07.2018 09:21

Pääkäyttäjä napisał(a):...... Podsumowując mój czwarty wypad na Krk: byłem głupi, jeżdżąc MLP i przez Varaždin.
..... Ja już żadnym objazdem chłostać się nie zamierzam :mrgreen: Cenowo wychodzi podobnie do wariantu z jazdą przez Zagrzeb, czasowo też ale cały czas się jedzie.

Cieszy mnie że kolega dojrzał.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 577
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone