Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2018 06:48

tomasz1510 napisał(a):
Farstone napisał(a):
tomasz1510 napisał(a):Witam. Dzisiaj przyjechałem do Chorwacji. Trasa Pl-Cz-A-MLP-HR. Na granicy austriackiej żadnej kontroli nie było. Czterogodzinny postój na drzemkę na stacji Grała w Austrii spowodował to, że na granicy w Maceli stawiłem się ok. 7.00 no i oczywiście koreczek nie całą godzinkę. Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek.Za Lućko ruch jak na pielgrzymce.Cholery szło dostać . Jechałem piąty raz do Chorwacji i w dodatku można powiedzieć w tygodniu ale po raz pierwszy byłem na granicy po 7.00. W skrócie. Wg mnie czy to sobota czy to inny dzień w tygodniu to zawsze granicę i Lućko trzeba mieć za sobą do godz. 6.00. Od dzisiaj tego się będę trzymał i tyle. Pozdrawiam wypoczywających obecnych i przyszłych.

Nie zgadzam się, jechałem w środę i na granicy o 11:00 byłem sam :)
Widocznie miałem pecha choć i tak myśle, że jest mniejsze ryzyko korków będąc na granicy i za Lućko przed 6.00. Przy okazji dla zainteresowanych miałem okazję dzisiaj przejechać się się nowym mostem na wyspę Ciowo. Do wczoraj był zamknięty a dzisiaj proszę taka niespodzianka. Z Lidla szybciutko wróciłem do Slatine.

Świetna wiadomość, cieszę się bardzo :-)
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 18.07.2018 11:22

Droga z Krakowa do Zadaru

Mam prośbę, do osób, które niedawno przerabiały kwestię przejazdu z Krakowa (lub okolic) do HR. Którędy obecnie najsensowniej się teraz jedzie (wyjeżdżam w PN rano)? Koszty np. związane z winietami są pomijalne o ile uzasadnione ekonomicznie (np. żeby nie kupować na 20 km).

Dawno temu jeździłem nocą przez Budapeszt. Potem raczej wybierałem trasę przez Słowację-Austrię-Słowenię (z ominięciem autostrady SLO). Zdarzało mi się też jechać przez Czechy-Austrię-Słowenię.

W tym roku rozważam wariant przez Węgry, ale po zachodniej stronie Balatonu (Bratysława-Gyor-Letenye), ale nie wiem jak lepiej do samej Bratysławy. Kraków-Zwardoń-Żylina-Bratysława-Gyor-Letenye czy raczej Kraków-Gliwice-Gorzyczki-Brno-Bratysława-...

Bardzo Was proszę doradźcie, bo czytając forum wcale nie jest łatwo podjąć decyzję. Interesuje mnie tylko przejazd TAM. Z powrotem będę wracał zupełnie inną trasą.

PS. Mam świadomość, że trasa przez Zwardoń i Żylinę jest dość trudniejsza dla kierowcy.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 18.07.2018 11:31

marek_k napisał(a):Droga z Krakowa do Zadaru

Mam prośbę, do osób, które niedawno przerabiały kwestię przejazdu z Krakowa (lub okolic) do HR. Którędy obecnie najsensowniej się teraz jedzie (wyjeżdżam w PN rano)? Koszty np. związane z winietami są pomijalne o ile uzasadnione ekonomicznie (np. żeby nie kupować na 20 km).

Dawno temu jeździłem nocą przez Budapeszt. Potem raczej wybierałem trasę przez Słowację-Austrię-Słowenię (z ominięciem autostrady SLO). Zdarzało mi się też jechać przez Czechy-Austrię-Słowenię.

W tym roku rozważam wariant przez Węgry, ale po zachodniej stronie Balatonu (Bratysława-Gyor-Letenye), ale nie wiem jak lepiej do samej Bratysławy. Kraków-Zwardoń-Żylina-Bratysława-Gyor-Letenye czy raczej Kraków-Gliwice-Gorzyczki-Brno-Bratysława-...

Bardzo Was proszę doradźcie, bo czytając forum wcale nie jest łatwo podjąć decyzję. Interesuje mnie tylko przejazd TAM. Z powrotem będę wracał zupełnie inną trasą.

PS. Mam świadomość, że trasa przez Zwardoń i Żylinę jest dość trudniejsza dla kierowcy.


Liczysz na cud chyba...Nikt Ci nie powie którędy jechać. Na forum wszystkie warianty zostały opisane z ich wadami i zaletami i decyzję musisz sam podjąć. Jak tez niedługo jadę i stoję przed takim samym wyborem jak Ty. Po moich wcześniejszych wyjazdach i tym co obecnie na forum pisze wybiorę raczej wariant CZ-A-SLO bo jadę we wtorek a wracam w piątek więc robię założenie, że korki nie będą wielkie.
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 18.07.2018 11:45

toomas napisał(a):Liczysz na cud chyba...Nikt Ci nie powie którędy jechać. Na forum wszystkie warianty zostały opisane z ich wadami i zaletami i decyzję musisz sam podjąć. Jak tez niedługo jadę i stoję przed takim samym wyborem jak Ty. Po moich wcześniejszych wyjazdach i tym co obecnie na forum pisze wybiorę raczej wariant CZ-A-SLO bo jadę we wtorek a wracam w piątek więc robię założenie, że korki nie będą wielkie.


Jaki tam cud. Nie raz pomagałem na forum, a i mnie nie odmawiano rady. Ty na przykład się odezwałeś i coś napisałeś, więc nie jest tak źle z ludzką życzliwością.
Na Google widzę dużo robót drogowych do Brna, więc zastanawiam się czy oczekując wygodnej podróży przez A4-A1-1, tak naprawdę do Brna co chwilę nie będę stał w korkach i remontach. Szczególnie, że nie jadę nocą (wyjeżdżam rano), więc wszystkie roboty drogowe będą raczej aktywne.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 18.07.2018 11:52

marek_k napisał(a): Kraków-Zwardoń-Żylina-Bratysława-Gyor-Letenye


Tak polecam jechać. Jechałem w tamtym roku i zero problemów, w tym roku jadę tak samo. Winiety kupowałem na Słowację i Węgry :wink:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 18.07.2018 13:04

marek_k napisał(a):
toomas napisał(a):Liczysz na cud chyba...Nikt Ci nie powie którędy jechać. Na forum wszystkie warianty zostały opisane z ich wadami i zaletami i decyzję musisz sam podjąć. Jak tez niedługo jadę i stoję przed takim samym wyborem jak Ty. Po moich wcześniejszych wyjazdach i tym co obecnie na forum pisze wybiorę raczej wariant CZ-A-SLO bo jadę we wtorek a wracam w piątek więc robię założenie, że korki nie będą wielkie.


Jaki tam cud. Nie raz pomagałem na forum, a i mnie nie odmawiano rady. Ty na przykład się odezwałeś i coś napisałeś, więc nie jest tak źle z ludzką życzliwością.
Na Google widzę dużo robót drogowych do Brna, więc zastanawiam się czy oczekując wygodnej podróży przez A4-A1-1, tak naprawdę do Brna co chwilę nie będę stał w korkach i remontach. Szczególnie, że nie jadę nocą (wyjeżdżam rano), więc wszystkie roboty drogowe będą raczej aktywne.


Generalnie z tego co ludzie piszą pomimo remontów nie jest źle. Do tej pory co roku jeżdżę przez CZ i remonty są prawie zawsze a jeszcze nigdy nie stałem i oprócz chwilowego zwolnienia do 80-100km/h jechało się zawsze dobrze. I dlatego w tym roku też raczej pojadę CZ-A-SLO :) Jadę w dzień z dziećmi, nocleg w oekotel pod grazem.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 18.07.2018 13:42

Czy jadąc do Mureck drogą od Ilz też trafię na utrudnienia i objazdy?
Lepszym wariantem jest jechać na Cvetlin czy na Ormoz?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2018 14:10

gigi napisał(a):Czy jadąc do Mureck drogą od Ilz też trafię na utrudnienia i objazdy?
Lepszym wariantem jest jechać na Cvetlin czy na Ormoz?

Jechałem drogą Mureck - Ilz w niedzielę 08.07, żadnych utrudnień nie było.
Jako ze mam zawsze postój w okolicach Ptuj, wybrałem Cvetlin. Dzisiaj wybrałbym chyba Oromož.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 18.07.2018 14:19

Chyba więc w tym roku odpuszczę Mureck i polecę z Ilz na Ormož.
W ubiegłym roku robiłem standardowy MLP ale ze zjazdem z autobahny w Ilz, piękna trasa szczególnie jadąc w dzień.
Które najlepiej wybierać dróżki od Radkersburga do Ormož?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 18.07.2018 14:33

piotrulex napisał(a):
nenek napisał(a):Beda korki Mikulov tylko noca. ...


Tylko nocą korki?

Myślę, że wręcz przeciwnie

No chyba, że przez niedbalstwo w pisowni kolega wprowadza innych w błąd ...


Niechciejstwo ludzi do poczytania wątku jest przerażające, wczoraj opisałem swoją drogę do Chorwacji i m.in. poniedziałkowy przejazd przez Mikulov, po czym widzę POD moim postem pytanie, czy będą korki w poniedziałek w Mikulovie :evil: :evil:
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 18.07.2018 14:47

Trzeba zrozumieć ludzi, których przeraża liczba 8600 postów w tym wątku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2018 14:50

marek_k napisał(a):Trzeba zrozumieć ludzi, których przeraża liczba 8600 postów w tym wątku.


Trzeba zrozumieć ludzi, którzy codziennie odpowiadają na te same pytania :oczko_usmiech: :mrgreen:
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 18.07.2018 15:29

dids76 napisał(a):
marek_k napisał(a):Trzeba zrozumieć ludzi, których przeraża liczba 8600 postów w tym wątku.


Trzeba zrozumieć ludzi, którzy codziennie odpowiadają na te same pytania :oczko_usmiech: :mrgreen:

Dokładnie, wszystkich postów chyba nikt o zdrowych zmysłach szukając aktualnych informacji nie będzie czytał, ale te od powiedzmy początku lipca wypadało by przeczytać, przed zadaniem własnego pytania.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.07.2018 15:49

Endrju napisał(a):
piotrulex napisał(a):
nenek napisał(a):Beda korki Mikulov tylko noca. ...


Tylko nocą korki?

Myślę, że wręcz przeciwnie

No chyba, że przez niedbalstwo w pisowni kolega wprowadza innych w błąd ...


Niechciejstwo ludzi do poczytania wątku jest przerażające, wczoraj opisałem swoją drogę do Chorwacji i m.in. poniedziałkowy przejazd przez Mikulov, po czym widzę POD moim postem pytanie, czy będą korki w poniedziałek w Mikulovie :evil: :evil:


Jeśli piszesz do mnie, to najwyraźniej nie zrozumiałeś moich intencji

Ja nie zadaje pytania gdyż znam na nie odpowiedź :)

Jedynie pokazuje, że przez niedbalstwo w pisowni np. nenka, sens zdania wychodzi odwrotny od zamierzonego.

Rozumiemy się?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 18.07.2018 15:57

piotrulex napisał(a):Jeśli piszesz do mnie, to najwyraźniej nie zrozumiałeś moich intencji


Źle odczytałeś moje intencje :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 574
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone