Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 17.07.2018 08:48

wielbiciel napisał(a):
tomasz1510 napisał(a):Witam. Dzisiaj przyjechałem do Chorwacji. Trasa Pl-Cz-A-MLP-HR. Na granicy austriackiej żadnej kontroli nie było. Czterogodzinny postój na drzemkę na stacji Grała w Austrii spowodował to, że na granicy w Maceli stawiłem się ok. 7.00 no i oczywiście koreczek nie całą godzinkę. Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek.Za Lućko ruch jak na pielgrzymce.Cholery szło dostać . Jechałem piąty raz do Chorwacji i w dodatku można powiedzieć w tygodniu ale po raz pierwszy byłem na granicy po 7.00. W skrócie. Wg mnie czy to sobota czy to inny dzień w tygodniu to zawsze granicę i Lućko trzeba mieć za sobą do godz. 6.00. Od dzisiaj tego się będę trzymał i tyle. Pozdrawiam wypoczywających obecnych i przyszłych.

A po co przez MLP i Macelj się pchasz, są dużo szybsze i lepsze sposoby dojazdu do Zagrzebia (Lucko) pomijające ten odcinek. Pchacie się na ten zapchany i wiecznie stojący fragment drogi a potem narzekacie.
Jak tak koniecznie przez A musisz jechać to tu masz przykład, szybciej i spokojniej niż MLP i Macelj :
https://www.google.pl/maps/dir/48.75467 ... 48!1m0!3e0


Z tego co widzę na H trzeba winietę?
korek99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) korek99 » 17.07.2018 08:51

toomas napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
tomasz1510 napisał(a):Witam. Dzisiaj przyjechałem do Chorwacji. Trasa Pl-Cz-A-MLP-HR. Na granicy austriackiej żadnej kontroli nie było. Czterogodzinny postój na drzemkę na stacji Grała w Austrii spowodował to, że na granicy w Maceli stawiłem się ok. 7.00 no i oczywiście koreczek nie całą godzinkę. Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek.Za Lućko ruch jak na pielgrzymce.Cholery szło dostać . Jechałem piąty raz do Chorwacji i w dodatku można powiedzieć w tygodniu ale po raz pierwszy byłem na granicy po 7.00. W skrócie. Wg mnie czy to sobota czy to inny dzień w tygodniu to zawsze granicę i Lućko trzeba mieć za sobą do godz. 6.00. Od dzisiaj tego się będę trzymał i tyle. Pozdrawiam wypoczywających obecnych i przyszłych.

A po co przez MLP i Macelj się pchasz, są dużo szybsze i lepsze sposoby dojazdu do Zagrzebia (Lucko) pomijające ten odcinek. Pchacie się na ten zapchany i wiecznie stojący fragment drogi a potem narzekacie.
Jak tak koniecznie przez A musisz jechać to tu masz przykład, szybciej i spokojniej niż MLP i Macelj :
https://www.google.pl/maps/dir/48.75467 ... 48!1m0!3e0


Z tego co widzę na H trzeba winietę?


Nie trzeba winiety, nie jedzie się w tym przypadku żadnym płatnym odcinkiem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2018 09:18

Roksana.concept napisał(a):Może ktoś z Was mi podpowie, zastanawiam się jaką obrać trasę z Sesvete. W niedzielę rano 5 sierpnia jedziemy do Splitu na Prom do Supetaru. O ile czas by pozwolił planowałam spacer w Solinie przed promem. Do przejechania jest ok 420 km, wg map google tj 3 h 56 min https://goo.gl/maps/thN1xppKHDR2 mogłabym pojechać starą drogą co daje mniej km ale wydłuża czas teoretycznie 40 minut tj 5 h 36 min. W jednym i drugim przypadku do przekroczenia są bramki Lućko, nie zależy mi na zaoszczędzeniu na opłatach za autostradę a na czasie. Dla porównania, gdy wybiorę opcję "bez opłat" czas drogi jest porównywalny z tym, gdybym miała jechać przez lućko i później na starą drogę (różnica 6 minut...) https://goo.gl/maps/ppjsDZVQTwj tylko czy warto pchać się pipidówkami... Chciałabym popłynąć promem o 16:45, bo do pokonania jest jeszcze 40 km po wyspie do Sumartinu, prom płynie godzinę, po wyspie godzina drogi, gdybym nie zdążyła na planowany rejs o 16:45 kolejny jest o 18 i wtedy melduję się dopiero o 20.

Może ktoś ma jakieś alternatywne rozwiązanie?

Ja od kilku lat jeżdżę "Starą drogą", tylko ze jeżeli jadę z noclegiem to nocuję z Karlovacem więc Lučko mi odpada.
Przy normalnym ruchu na autostradzie jest jakieś 1,5godziny dłużej. Jeżeli jest większy ruch, wypadek lub wiatr to czas może podobny jak autostradą. W niedzielę rano nie powinno być dużego ruchu w stronę wybrzeża, więc chyba szybciej autostradą. Zanim ruszycie z hotelu to radzę sprawdzić GM i na Hak.hr
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 17.07.2018 09:58

1arek11 napisał(a):
michu1978 napisał(a):witam
Mam pytanie o trasę do Słowenii miasto Portoroz. Planuje jechac jak zawsze stara sprawdzona trasa z Koła czyli Czechy, Austria i Słowenia, to 1200 km
Ale ostatnio mi gogle maps pokazuje trochę dłuższą trasę przez Niemcy ( Berlin, Norymerga, Monachium, Slazburg, i przez Ausrię i Słowenie a tu 1400 km
i mnie to zastaniawa czy aby nie jechac przez Niemcy moze dlatego ze darmowe autostrady bo omijam Czechy??


Omijasz Czechy, ale za to płacisz za tunele w Austrii a to wychodzi drożej niż winieta w Czechach.

dzieki za informacje

dzieki za informacje
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 17.07.2018 10:08

tomasz1510 napisał(a):Witam. Dzisiaj przyjechałem do Chorwacji. Trasa Pl-Cz-A-MLP-HR. Na granicy austriackiej żadnej kontroli nie było. Czterogodzinny postój na drzemkę na stacji Grała w Austrii spowodował to, że na granicy w Maceli stawiłem się ok. 7.00 no i oczywiście koreczek nie całą godzinkę. Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek.Za Lućko ruch jak na pielgrzymce.Cholery szło dostać . Jechałem piąty raz do Chorwacji i w dodatku można powiedzieć w tygodniu ale po raz pierwszy byłem na granicy po 7.00. W skrócie. Wg mnie czy to sobota czy to inny dzień w tygodniu to zawsze granicę i Lućko trzeba mieć za sobą do godz. 6.00. Od dzisiaj tego się będę trzymał i tyle. Pozdrawiam wypoczywających obecnych i przyszłych.



Korek na Lucko dotyczy opłaty za autostradę, przed obwodnicą Zagrzebia ?
Czyli jadąc od strony Węgier nie wpadnę na niego ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2018 10:27

dar37@wp.pl napisał(a):
Korek na Lucko dotyczy opłaty za autostradę, przed obwodnicą Zagrzebia ?
Czyli jadąc od strony Węgier nie wpadnę na niego ?

Jadąc przez Węgry czy przez Słowenię przejeżdża się przez Lučko. Jadąc na południe pobieramy bilet, wracając płacimy. W obie strony mogą tworzyć się korki. W drodze powrotnej dobrze skorzystać z bramek bezgotówkowych, korki są zdecydowanie mniejsze.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 17.07.2018 12:26

darkoblues napisał(a): W Austrii przed granicą ze SLO zjazd z autostrady, tankowanie i objazd autostrady w SLO bo nocleg w PTUJ. W Ptuj byliśmy o 17.00
W niedzielę o 7.30 ruszyliśmy z PTUJ przez Cvetlin do Baśka Voda. W Baśce byliśmy o 13.00. Na przejściu w Cvetlij byliśmy 2 samochodem do okienka.

Na której stacji tankowanie i jaka cena diesla (jeżeli pamiętasz)? Ja też planuję przez Cvetlin i do Makarskiej.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 17.07.2018 14:16

Kraków-Bibinje (o.Zadaru) Z racji tego, że postanowiłem przejechać mocno turystycznie, trasa odbiega od typowych standardów tu opisywanych.
Podróż zaczęta w poniedziałek o 5:20 z Krakowa, natężenie ruchu aut zmierzających na Śląsk dosyć spore, głównie tiry i busiki z pracownikami. W Czechach już bardzo fajnie, mimo kilku zwężek, wszystko szło na bieżąco, a "zamek błyskawiczny" działał rewelacyjnie. Przed Brnem szybki rzut oka na GM, czy wybrać Breclav, czy Mikulov. Wybrana druga opcja, stanąłem w koreczku przy znaku 600m do wahadła i przejechałem na drugiej zmianie świateł. Około 10 zameldowałem się na małych zakupkach w Wiedniu. Następnie udałem się w stronę Klagenfurtu, gdyż miałem w zamiarze odwiedzić piękne Velden nad jez. Worthersee. Po drodze trafiło się kilka zwężek, co ciekawe miejscowi kopiują pomysły naszych mistrzów kierownicy i na zanikających pasach nikogo praktycznie nie ma, a kolejeczka na pasie sąsiednim na dobre kilka minut stania, były to raczej roboty utrzymaniowe, niż jakieś konkretne remonty. Przed samym Graz spore wykopki, ale poza ograniczeniem prędkości nic ciekawego. Po spacerku nad jeziorkiem, przejechałem przez Wurzenpass do Planicy i na nocleg do pobliskiego Ratece. Dziś o 7:30 dalsza podróż przez słoweńskie wioski, następnie autostradą w kierunku Karlovac, przekraczałem granicę w Metlika, do każdego okienka po ok.4 auta. Po 5h zameldowałem się w Bibinje :)
wojtek__b
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek__b » 17.07.2018 15:55

wielbiciel napisał(a):
Farstone napisał(a):Te kilkanaście minut w Mikulov naprawdę nie zepsuło mi wyjazdu :)

Ale po ryzykować.

Czy w poniedziałek spodziewać się korka w Mikulov? W zeszłym roku jechałem przez Brzeclav i tam też był korek. Np. teraz google maps proponuje jednak jechać przez Mikulov...
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 17.07.2018 16:06

Beda korki Mikulov tylko noca.Tak samo jak i na calej trasie moga wystapic utrudnienia
strychoo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) strychoo » 17.07.2018 17:17

t_i_t_o napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):w nocy z piątku na sobotę byłoby inaczej... :papa:

To była noc z piątku na sobotę :) :)


Kolega mnie pocieszył.
Właśnie mam zamiar jechać w ten piątek .\Wyjazd o 20.00 z Bielska Białej.

Tylko właśnie mam wahania czy wybrać drogę starym przejściem w Letenye ( przez Szombathely drogą E65 ) czy nowym przejściem jadąc wzdłuż Balatonu E71 .

Nie wiem jak bardzo mam ufać google maps.
Po kraju jeżdżę bardzo dużo używając ich z powodzeniem .
Lecz w zeszłym roku w Rumunii narobiła mi trochę komplkacji.

Doradźcie proszę - czy tępo wierzyć w Gm i jechać koło Balatonu czy lewą stroną drogą E65 do starego przejścia granicznego.
Pamposz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pamposz » 17.07.2018 20:00

Też się zastanawiałem którędy jechać ale ostatecznie wygrała opcja autostradowa czyli na Budapeszt. Wiem że dużo ludzi zachwala 86 ale jadąc w nocy z dwójką małych dzieci wolę trzymać się autostrady.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.07.2018 22:25

nenek napisał(a):Beda korki Mikulov tylko noca. ...


Tylko nocą korki?

Myślę, że wręcz przeciwnie

No chyba, że przez niedbalstwo w pisowni kolega wprowadza innych w błąd ...
tomasz1510
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1510 » 17.07.2018 22:51

Farstone napisał(a):
tomasz1510 napisał(a):Witam. Dzisiaj przyjechałem do Chorwacji. Trasa Pl-Cz-A-MLP-HR. Na granicy austriackiej żadnej kontroli nie było. Czterogodzinny postój na drzemkę na stacji Grała w Austrii spowodował to, że na granicy w Maceli stawiłem się ok. 7.00 no i oczywiście koreczek nie całą godzinkę. Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek.Za Lućko ruch jak na pielgrzymce.Cholery szło dostać . Jechałem piąty raz do Chorwacji i w dodatku można powiedzieć w tygodniu ale po raz pierwszy byłem na granicy po 7.00. W skrócie. Wg mnie czy to sobota czy to inny dzień w tygodniu to zawsze granicę i Lućko trzeba mieć za sobą do godz. 6.00. Od dzisiaj tego się będę trzymał i tyle. Pozdrawiam wypoczywających obecnych i przyszłych.

Nie zgadzam się, jechałem w środę i na granicy o 11:00 byłem sam :)
Widocznie miałem pecha choć i tak myśle, że jest mniejsze ryzyko korków będąc na granicy i za Lućko przed 6.00. Przy okazji dla zainteresowanych miałem okazję dzisiaj przejechać się się nowym mostem na wyspę Ciowo. Do wczoraj był zamknięty a dzisiaj proszę taka niespodzianka. Z Lidla szybciutko wróciłem do Slatine.
darkoblues
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkoblues » 17.07.2018 22:51

maciejdm1 napisał(a):
darkoblues napisał(a): W Austrii przed granicą ze SLO zjazd z autostrady, tankowanie i objazd autostrady w SLO bo nocleg w PTUJ. W Ptuj byliśmy o 17.00
W niedzielę o 7.30 ruszyliśmy z PTUJ przez Cvetlin do Baśka Voda. W Baśce byliśmy o 13.00. Na przejściu w Cvetlij byliśmy 2 samochodem do okienka.

Na której stacji tankowanie i jaka cena diesla (jeżeli pamiętasz)? Ja też planuję przez Cvetlin i do Makarskiej.


Tankowałem tu diesla za 1,17 eur jak dobrze pamietam:
https://goo.gl/maps/DBPLbfTyj4w
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 573
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone