Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
polokokt
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 15.07.2018 22:25

Witajcie. Mała relacja dla zainteresowanych. Wyjechałem z Warszawy w sobotę około 9 rano. W Graz na nocleg dojechaliśmy po 19, nie spiesząc się specjalnie. W sensie przerw może niezbyt duzo ale prędkość przepisowa zdecydowanie a nawet mniej. Na moście w Mikulovie postalismy... 10-15 min. Bez tragedii. Potem jedynie miedzy Wiedniem a Graz mega ulewy, ślisko i ograniczenia prędkości do 80-100.
Dzisiaj rano po 8 ruszyliśmy z Graz przez Słowenię autostrada. Najpierw jeszcze w Austrii wypadek . Chyba Polacy zaliczyli barierkę i rów. Granica Austrii i Słowenii właściwie rozpędem. Już się prawie witaliśmy z gaska i się zaczęło. 2,5h na przejściu granicznym z Chorwacją. Potem bramki kolejno. Ogólnie odcinek 200km od Graz zajął nam prawie 6h. Do tego bardzo duży ruch co w dłuższym czasie meczy. O parkingach i toaletach można zapomnieć na odcinku z korkami i tuż po. Zapewnione po sufit a do toalet (brudnych) kolejki po horyzont. Dobrze ze z noclegiem jechaliśmy to jakos spokojnie to człowiek znosił :). Dopiero za którymś rozjazdami już za tunelem Świetego Rocha się rozluźnilo.Do tego momentu to albo się jedzie samochód za samochodem 140 lewym pasem albo 100 prawym. Innego wyboru nie było. A jak już za tunelem się rozjechali, to na Split jechały już pojedyncze samochody. Ogólnie trasa Graz kawałek za split zajęła nam od 8:40 do 17:40. Dwa lata wcześniej jechałem ten sam odcinek startując o podobnej porze ale w drugiej połowie sierpnia i dojechałem na miejsce 3h szybciej. Także chyba nie skuszę się już więcej na wyjazd w takim szczycie.
Ostatnio edytowano 16.07.2018 00:20 przez polokokt, łącznie edytowano 1 raz
polokokt
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 15.07.2018 22:26

Zapomniałem. Jeszcze był korek na jakieś 15 minut przed tunelem Rocha bo chwile wcześniej spadł tam lokalny grad wielkości małych jajek. Na poboczu były jeszcze pozostałości.
Ogólnie od Wiednia do wybrzeża Chorwacji to jedna wielka kraina dreszczowców.
Teraz trzeba obmyśleć plan powrotu w tej sytuacji. Bo korki na powrocie dzisiaj widzieliśmy tez konkretne.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.07.2018 07:44

Ja dla urozmaicenia oraz, mam nadzieję również ominięcie części korków jadę zgodnie z tym tematem przez przejście graniczne Rupa https://www.cro.pl/najlepsza-droga-na-kr ... l#p2000253

Płacę za Słoweńską winietę ale za to i przejadę ją nieco więcej. Nie będę jechał przez korkujące się Macelj no i obwodnicę Zagrzebia oraz nie będę płacił za większość Chorwackich autostrad. My co prawda w tygodniu i nocą więc korków wielkich nie było. Zwykle objazdem MLP więc i korek na końcu autostrady omijaliśmy

Zobaczę już w ten czwartek jak będzie się jechało przez Rupa i może to nowa, ulubiona trasa będzie :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.07.2018 07:53

t_i_t_o napisał(a):Jechałem wczoraj do Chorwacji przez Słowację (Preszów, Koszyce), Węgry (Miszkolc, Letenye).
W nocy ruch znikomy; na węgierskiej autostradzie można usnąć :D
O godzinie 4.45 w sobotę rano korek na nowym przejściu Letenye na ok. 15 minut stania.
Później na bramkach w Chorwacji praktycznie bez problemów (3-4 samochody w kolejce).
Ruch spory, ale do rozjazdu na Rijekę. Później, za Splitem praktycznie zero samochodów (jechałem do Ploce).
Polecam jazdę w nocy :)

w tym przypadku raczej o samą noc nie chodzi...w nocy z piątku na sobotę byłoby inaczej... :papa:
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 16.07.2018 08:43

Sol-Wagon napisał(a):w nocy z piątku na sobotę byłoby inaczej... :papa:

To była noc z piątku na sobotę :) :)
darkoblues
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkoblues » 16.07.2018 08:51

Moja podróż do Cro Warszawa-Baśka Voda rozpoczęła się 14.07 w sobotę 6.00. Waze i GM ładnie puścił objazdem (420 przez malownicze winnice) zwężenie na jeziorach przed Mikulovem. W Austrii przed granicą ze SLO zjazd z autostrady, tankowanie i objazd autostrady w SLO bo nocleg w PTUJ. W Ptuj byliśmy o 17.00
W niedzielę o 7.30 ruszyliśmy z PTUJ przez Cvetlin do Baśka Voda. W Baśce byliśmy o 13.00. Na przejściu w Cvetlij byliśmy 2 samochodem do okienka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 10:06

t_i_t_o napisał(a):Jechałem wczoraj do Chorwacji przez Słowację (Preszów, Koszyce), Węgry (Miszkolc, Letenye).
W nocy ruch znikomy; na węgierskiej autostradzie można usnąć :D
O godzinie 4.45 w sobotę rano korek na nowym przejściu Letenye na ok. 15 minut stania.
Później na bramkach w Chorwacji praktycznie bez problemów (3-4 samochody w kolejce).
Ruch spory, ale do rozjazdu na Rijekę. Później, za Splitem praktycznie zero samochodów (jechałem do Ploce).
Polecam jazdę w nocy :)

Napisz jeśli możesz o której godzinie byłeś na granicy H/HR i na bramce Lcko.
Dzięki.
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 16.07.2018 10:26

manewr napisał(a):Napisz jeśli możesz o której godzinie byłeś na granicy H/HR i na bramce Lcko.

Na granicy - 4.45
W Lucko byłem przed 6. Po drodze przewężenia (remonty nawierzchni), ale mały ruch nad ranem nie powodował opóźnień i cały odcinek przejechałem płynnie. W Lucko przed 6 rano były po 3-4 samochody do bramki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 10:39

t_i_t_o napisał(a):
manewr napisał(a):Napisz jeśli możesz o której godzinie byłeś na granicy H/HR i na bramce Lcko.

Na granicy - 4.45
W Lucko byłem przed 6. Po drodze przewężenia (remonty nawierzchni), ale mały ruch nad ranem nie powodował opóźnień i cały odcinek przejechałem płynnie. W Lucko przed 6 rano były po 3-4 samochody do bramki.

To udało ci się, bo o 6:30 już był korek do bramek.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 16.07.2018 10:45

Mój wyjazd/przyjazd był 30.06. - 14.07. Uważam, że obecnie korki na Lućko w obie strony powodowane są nie tyle powolna odprawą celno-paszportową, co robotami drogowymi (przewężeniami) na końcówce autostrady po stronie Słowenii. Zostało im już mało do końca. Może do przyszłorocznych wakacji będzie gotowe. Nie pamiętam też, czy czasem Chorwacja w 2019r. nie ma zostać przyjęta do Strefy Schengen i wówczas może Lućko nie będzie problemem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2018 11:04

W Lucko nie ma odprawy granicznej.
Są tylko bramki autostradowe.
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 16.07.2018 13:32

manewr napisał(a):To udało ci się, bo o 6:30 już był korek do bramek.

To znaczy też, że stałeś w korku przed Bosiljevem (wypadek). Nas zatrzymało to na 5 minut - zdarzenie miało miejsce 300m przed nami.
michu1978
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michu1978 » 16.07.2018 13:44

witam
Mam pytanie o trasę do Słowenii miasto Portoroz. Planuje jechac jak zawsze stara sprawdzona trasa z Koła czyli Czechy, Austria i Słowenia, to 1200 km
Ale ostatnio mi gogle maps pokazuje trochę dłuższą trasę przez Niemcy ( Berlin, Norymerga, Monachium, Slazburg, i przez Ausrię i Słowenie a tu 1400 km
i mnie to zastaniawa czy aby nie jechac przez Niemcy moze dlatego ze darmowe autostrady bo omijam Czechy??
lavender__dreams
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lavender__dreams » 16.07.2018 13:46

w tym roku postanowiliśmy po raz kolejny przejechać Słowenię bez winiety i wybraliśmy nową drogę- przez Dobovec. Trochę nadrobiliśmy, ale droga bardzo dobra i ładna, a na przejściu w niedzielę około 14 byliśmy jedyni. Wracaliśmy tamtędy w sobotę
około 13 i przed nami zaledwie trzy samochody. Niestety, w druga stronę korek około 10 km :cry:
Na autostradzie jeszcze w Chorwacji koszmarny korek od Lucko do rozjazdu na Rijekę.
Na bramkach w Lucko natomiast trzeba zjeżdżać na bramki bezgotówkowe- do gotówkowych korek był na jakieś 30-40 minut.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 14:26

No i w/w jest powodem do tego, żeby jednak wybulić podobną kwotę za autostradę w Słowenii (jak jedzie się na Istrię/Krk) - bramki w Zagrzebiu i zapchana aż po Bosiljevo autostrada...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 571
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone