Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 14.07.2018 15:28

Dziś wyjazd z Łodzi 7.20
20 minut korka przed Częstochową,
O godzinie 13.30 - 18 min. zatwardzenia na moście przed Mikulovem w przeciwnym kierunku korek na 6 kilometrów w 80% tiry.
Jutro wcześniej startujemy do Zivogosce i mamy nadzieję obejrzeć finał MŚ wśród przyszłych mistrzów świata :lol:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 14.07.2018 23:08

wielbiciel napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):
Henks-76 napisał(a):Jechałem w nocy z niedzieli na poniedziałek z Nowego Targu przez Bratysławę i dalej przez Węgry drogą 86 na stare przejście węgiersko - chorwackie. Cały czas jazda płynna bez żadnych problemów. Przerabiałem różne warianty trasy przez Słowację i Węgry i puki co wg. mnie to najlepsza opcja jeśli ktoś nie "musi" jechać przez Budapeszt. Słowenię omijam szerokim łukiem.

Ale jak będziesz wracał w sobotę i na starym przejściu zameldujesz się ok godz 17-19 to licz się, że postoisz.
Wpakowałem się tak w tamtym roku. 2-3 km korka do bramek na autostradzie. Błąd, że nie odbiłem na Mursko Sredisce.

Mursko Sredice i stare na 7 to najlepszy wjazd i wyjazd z Hr bez względu na sytuację, aczkolwiek dziś na wjeździe i MS ma małe zatwardzenie. Fatalnie będzie jak Chorwacja wejdzie do Schengen, wtedy pierwsze bramki będą stopować cały ruch który w chwili obecnej jest stopowany w kilku miejscach co rozprasza kolejki.

Stare na 7 jest za bramkami, więc nie jest dobrą opcją na WYJAZD z Chorwacji.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.07.2018 01:31

30.06 sobota, wjazd do Cro kilka minut po 20 ej z marszu, Lucko teź. Csła trasa ok, krótki postój przed Mikulovem ... była okazja poobserwować skaczące ryby w jeziorze.
Powtót 13 lipca w piątek ;) wyjazd z Cro ok. 18-19, bramki karciane z marszu, granica też. Rankiem Częstochowa nas przyblokowała, reszta ok.
plech
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 27.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) plech » 15.07.2018 07:52

Piątek wyjazd po 20.30 trogir przyjazd 15.
Ostrava
Brzeclaw
wiedeń
słowenia Maribor - pri Rogatcu płynna jazda (na granicy korek 45m)
chorwacja - dwa wypadki na autostradzie (1,5 h opóźnienia dla jednego drugi ?)
google zaproponowało objazd i tak jechalem . Na autostrade wróciłem za karlovacem.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 15.07.2018 10:18

Planuję start w środę rano 1 sierpnia. Mam pytanie w jakich godzinach najbardziej korkuje się przejazd w okolicach Wiednia? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 15.07.2018 10:27

Mega korek przeżyłem w godz. popołudniowych w piątek 13 lipca - zjazd na M2 z Budapesztu w kierunku Sahy /granica z SK/. Szanowny pan Rangers zablokował ruch lizakiem i kierował auta na nieoznakowany objazd w kierunku Vac. Ponad 2,5 godz. w skwarze i nerwach miejscowych mieszkańców i tkwiących w korku TiR-wców. Przy okazji byłe świadkiem /na szczęście niegroźnego/ wypadku z udziałem motocyklisty. Uważajcie na to miejsce. M2 jest w remoncie i sprawdzajcie np. w Google maps czy nie ma tu korków.
jinx
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jinx » 15.07.2018 13:41

maciejdm1 napisał(a):Planuję start w środę rano 1 sierpnia. Mam pytanie w jakich godzinach najbardziej korkuje się przejazd w okolicach Wiednia? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


W okolicach Wiednia jechaliśmy w niedzielę 1.7 (do Chorwacji) i piątek 13.7 (powrót do Polski). Żadnych korków. Nowo oddana autostrada omija Wiedeń i jadąc do Cro wyjeżdża się w jakimś miasteczku satelickim już poza Wiedniem.
Myślę, że warto jechać przez Breclav, a nie Mikulov - wahadło na jeziorze trochę korkuje i stoi się co najmniej 20-30 minut.
Jadąc do Cro w niedzielę odstaliśmy tam trochę, z powrotem w piątek również, ale jechałem przez Mikulov, bo mieliśmy tam sprawy do załatwienia.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 15.07.2018 13:56

jinx napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):Planuję start w środę rano 1 sierpnia. Mam pytanie w jakich godzinach najbardziej korkuje się przejazd w okolicach Wiednia? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


W okolicach Wiednia jechaliśmy w niedzielę 1.7 (do Chorwacji) i piątek 13.7 (powrót do Polski). Żadnych korków. Nowo oddana autostrada omija Wiedeń i jadąc do Cro wyjeżdża się w jakimś miasteczku satelickim już poza Wiedniem.
Myślę, że warto jechać przez Breclav, a nie Mikulov - wahadło na jeziorze trochę korkuje i stoi się co najmniej 20-30 minut.
Jadąc do Cro w niedzielę odstaliśmy tam trochę, z powrotem w piątek również, ale jechałem przez Mikulov, bo mieliśmy tam sprawy do załatwienia.


Nowa autostrada?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 15.07.2018 14:08

Może chodziło o A23 którą jedzie się przez sam Wiedeń - może już skończyli remont i nie ma korków.
Później jada nią dalej dojedziemy do A5 któa idzie prawie do samej granicy Czeskiej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2018 15:16

Te remonty to już w zeszłym roku były zakonczone. Na pewno nie na A23, coś dłubali na A2 za Mödling a tak to nic.

Przynajmniej w kwietniu nic nie było...

Screenshot_20180715-151438.jpg
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 15.07.2018 17:47

To nie wiem o jaki objazd Wiednia chodzi. Generalnie przez to miasto mimo remontów nie jechało się źle.
W kwietniu a w zasadzie pod koniec jechałem przez Wien na majówkę do Cro, było to jednak w nocy i był luz. Jeżeli wszystko juz skończyli to sierpniu, kiedy znow jedziemy, w ogóle powinno być super.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2018 19:03

Może ten objazd to przez Schwechat :mrgreen: Mnie zdarzyło się dwa razy pomylić i jechać objazdem :mrgreen:
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 15.07.2018 19:23

Jechałem wczoraj do Chorwacji przez Słowację (Preszów, Koszyce), Węgry (Miszkolc, Letenye).
W nocy ruch znikomy; na węgierskiej autostradzie można usnąć :D
O godzinie 4.45 w sobotę rano korek na nowym przejściu Letenye na ok. 15 minut stania.
Później na bramkach w Chorwacji praktycznie bez problemów (3-4 samochody w kolejce).
Ruch spory, ale do rozjazdu na Rijekę. Później, za Splitem praktycznie zero samochodów (jechałem do Ploce).
Polecam jazdę w nocy :)
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 15.07.2018 19:27

Dzięki za odpowiedź... Mam do Wiednia ok. 6 godz. jazdy i nie chciałbym trafić na korki, dlatego pytałem w jakich godzinach mogę spodziewać się ewentualnych utrudnień...
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 15.07.2018 21:01

damianisko5 napisał(a):Mega korek przeżyłem w godz. popołudniowych w piątek 13 lipca - zjazd na M2 z Budapesztu w kierunku Sahy /granica z SK/. Szanowny pan Rangers zablokował ruch lizakiem i kierował auta na nieoznakowany objazd w kierunku Vac. Ponad 2,5 godz. w skwarze i nerwach miejscowych mieszkańców i tkwiących w korku TiR-wców. Przy okazji byłe świadkiem /na szczęście niegroźnego/ wypadku z udziałem motocyklisty. Uważajcie na to miejsce. M2 jest w remoncie i sprawdzajcie np. w Google maps czy nie ma tu korków.


jutro ruszam przez Budapeszt, radzisz odbić na Ostrzyhom? czy jechać normanie M2 do M0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 570
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone