Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 13.07.2018 21:32

Śliczne dzięki dla wszystkich za pomoc!!!
Jest szansa że nie przegapię :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :papa:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 13.07.2018 23:27

Henks-76 napisał(a):Jechałem w nocy z niedzieli na poniedziałek z Nowego Targu przez Bratysławę i dalej przez Węgry drogą 86 na stare przejście węgiersko - chorwackie. Cały czas jazda płynna bez żadnych problemów. Przerabiałem różne warianty trasy przez Słowację i Węgry i puki co wg. mnie to najlepsza opcja jeśli ktoś nie "musi" jechać przez Budapeszt. Słowenię omijam szerokim łukiem.

Ale jak będziesz wracał w sobotę i na starym przejściu zameldujesz się ok godz 17-19 to licz się, że postoisz.
Wpakowałem się tak w tamtym roku. 2-3 km korka do bramek na autostradzie. Błąd, że nie odbiłem na Mursko Sredisce.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.07.2018 08:27

dzisiaj za Karlovacem w stronę Jadrana widzę że bordowo na GM, zdaje się, że jakiś wypadek...

1,5 godz. opóźnienia
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.07.2018 08:59

Dżejan napisał(a):dzisiaj za Karlovacem w stronę Jadrana widzę że bordowo na GM, zdaje się, że jakiś wypadek...

1,5 godz. opóźnienia


Nawet chyba dwa wg HAK:

"Last update: 14.7.2018. 08:57
Traffic accidents (driving speed is limited):
A1 60th km between the junctions Bosiljevo I and II after the rest area Vukova Gorica in direction coast - 11 km queue;
traffic accident after the toll station Lučko (A1) (1st km+500) in direction coast;"
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 14.07.2018 09:03

Michalm2012 napisał(a):
Henks-76 napisał(a):Jechałem w nocy z niedzieli na poniedziałek z Nowego Targu przez Bratysławę i dalej przez Węgry drogą 86 na stare przejście węgiersko - chorwackie. Cały czas jazda płynna bez żadnych problemów. Przerabiałem różne warianty trasy przez Słowację i Węgry i puki co wg. mnie to najlepsza opcja jeśli ktoś nie "musi" jechać przez Budapeszt. Słowenię omijam szerokim łukiem.

Ale jak będziesz wracał w sobotę i na starym przejściu zameldujesz się ok godz 17-19 to licz się, że postoisz.
Wpakowałem się tak w tamtym roku. 2-3 km korka do bramek na autostradzie. Błąd, że nie odbiłem na Mursko Sredisce.

Mursko Sredice i stare na 7 to najlepszy wjazd i wyjazd z Hr bez względu na sytuację, aczkolwiek dziś na wjeździe i MS ma małe zatwardzenie. Fatalnie będzie jak Chorwacja wejdzie do Schengen, wtedy pierwsze bramki będą stopować cały ruch który w chwili obecnej jest stopowany w kilku miejscach co rozprasza kolejki.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.07.2018 09:26

wielbiciel napisał(a):Fatalnie będzie jak Chorwacja wejdzie do Schengen, wtedy pierwsze bramki będą stopować cały ruch który w chwili obecnej jest stopowany w kilku miejscach co rozprasza kolejki.
Ale przecież to na jedno wychodzi.
Stać w trzech kolejkach po 10 minut, czy w jednej 30 minut...
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 14.07.2018 10:38

wielbiciel napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):
Henks-76 napisał(a):Jechałem w nocy z niedzieli na poniedziałek z Nowego Targu przez Bratysławę i dalej przez Węgry drogą 86 na stare przejście węgiersko - chorwackie. Cały czas jazda płynna bez żadnych problemów. Przerabiałem różne warianty trasy przez Słowację i Węgry i puki co wg. mnie to najlepsza opcja jeśli ktoś nie "musi" jechać przez Budapeszt. Słowenię omijam szerokim łukiem.

Ale jak będziesz wracał w sobotę i na starym przejściu zameldujesz się ok godz 17-19 to licz się, że postoisz.
Wpakowałem się tak w tamtym roku. 2-3 km korka do bramek na autostradzie. Błąd, że nie odbiłem na Mursko Sredisce.

Mursko Sredice i stare na 7 to najlepszy wjazd i wyjazd z Hr bez względu na sytuację, aczkolwiek dziś na wjeździe i MS ma małe zatwardzenie. Fatalnie będzie jak Chorwacja wejdzie do Schengen, wtedy pierwsze bramki będą stopować cały ruch który w chwili obecnej jest stopowany w kilku miejscach co rozprasza kolejki.

Wtedy rozkwitnie temat: "Jak ominąć pierwsze bramki na autostradzie"
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 14.07.2018 10:50

Ja pewnie dalej będę jeździł przez Mursko Sredice i dziwię się tym co produkują się wątku o objeździe płatnej drogi zamiast zaraz brać jedną prostą drogę i bez stresu, no ale każdy jest kowalem swego losu.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 14.07.2018 11:48

Tak naprawdę nie ma tematu korków jeśli się nie jedzie w piątek sobotę lub niedzielę... zostaje tylko ten most w Mikulov.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.07.2018 12:49

Farstone napisał(a):Tak naprawdę nie ma tematu korków jeśli się nie jedzie w piątek sobotę lub niedzielę... zostaje tylko ten most w Mikulov.


Słuszna uwaga. Najgorszy jest chyba weekend. Ja do HR będę jechał we wtorek a wracał w piątek. O ile we wtorek jest spokój na trasie PL-CZ-A-SLO to w piątek kierunek HR-SLO juz się trochę zagęszcza ale nie ma jeszcze takiej tragedii jak w weekend.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 14.07.2018 14:42

Rok temu jechałem w niedziele rano wyjazd o 7:00 do Chorwacji wjechałem o 19stej równo 12 godzin żadnych korków trasa - Poznań - Wrocław - A4 na A1 Ostrawa - Brno - Brzecław - Wiedeń - Graz - Gornji Macelj - Lokva Rogoznica razem 17 godzin
teraz - w tej chwili - jedzie kolega do Makarskiej mówi że jest masakra same korki - potem napiszę ile jechał :wink:
Ja w tym roku tak samo niedziela rano i tą samą trasą i oczywiście przez Brzecław :D
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 14.07.2018 14:45

Farstone napisał(a):Tak naprawdę nie ma tematu korków jeśli się nie jedzie w piątek sobotę lub niedzielę... zostaje tylko ten most w Mikulov.

Panie, przez Breclav proszę.... i zero problema.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 14.07.2018 14:47

Te kilkanaście minut w Mikulov naprawdę nie zepsuło mi wyjazdu :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 14.07.2018 15:02

Farstone napisał(a):Te kilkanaście minut w Mikulov naprawdę nie zepsuło mi wyjazdu :)

Ale po ryzykować.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 14.07.2018 15:23

Szczerze to zapomniałem o tym wahadle i pojechałem na żywioł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 569
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone