Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2018 21:43

Magda O. napisał(a):Wystartowaliśmy z Gliwic dziś ok. 4.30 rano. Czechy, Astria, Słowenia - praktycznie bez problemów, prawie pusto, pogoda do jazdy idealna. Dopiero przed granicą SLO-HR (Macelj) staliśmy z pół godziny. Bramki Lučko - masakra, akurat Chorwaci tłumnie ruszyli nad morze. Zjechaliśmy z autostrady na Jastrebarsko i już było ok. Jutro ruszamy z Rastoke ok.6 rano - mam nadzieję, że już będzie w miarę dobrze.

My z Raciborza dzisiaj o 7:30, trasa identyczna i też bez korków. Jedynie na moście przed Mikulovem czekałem kilka minut na zielone światło. Przed 14 byliśmy w pizzerii przed Ptuj, sprawdziłem GM i droga pomiędzy Podlehnik a granica5 "świeciła na czerwono" więc zrezygnowałem z przejścia w Macelj. Nie wiem czy zrobilem dobrze, bo całkowicie GM mi trasę pokręciło i wolę nie wiedzieć gdzie przekroczyłem granicę. :oops: W Lučko jakieś 10 minut po bilet, potem zjazd na Karlovac i D1 w okolice m. Veljun gdzie mamy nocleg. Jutro ruszamy do Splitu, ale nie tak wczesnie jak wy, liczę że najprędzej ok 8.
Podsumowując, trasę przez Czechy i Austrię też można przejechać bez korków. Planowałem żeby w Wiedniu być po porannym szczycie i cały przejechałem z prędkością taką jak na ograniczeniach.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 22.06.2018 22:18

dids76 napisał(a):
Magda O. napisał(a):Wystartowaliśmy z Gliwic dziś ok. 4.30 rano. Czechy, Astria, Słowenia - praktycznie bez problemów, prawie pusto, pogoda do jazdy idealna. Dopiero przed granicą SLO-HR (Macelj) staliśmy z pół godziny. Bramki Lučko - masakra, akurat Chorwaci tłumnie ruszyli nad morze. Zjechaliśmy z autostrady na Jastrebarsko i już było ok. Jutro ruszamy z Rastoke ok.6 rano - mam nadzieję, że już będzie w miarę dobrze.

My z Raciborza dzisiaj o 7:30, trasa identyczna i też bez korków. Jedynie na moście przed Mikulovem czekałem kilka minut na zielone światło. Przed 14 byliśmy w pizzerii przed Ptuj, sprawdziłem GM i droga pomiędzy Podlehnik a granica5 "świeciła na czerwono" więc zrezygnowałem z przejścia w Macelj. Nie wiem czy zrobilem dobrze, bo całkowicie GM mi trasę pokręciło i wolę nie wiedzieć gdzie przekroczyłem granicę. :oops: W Lučko jakieś 10 minut po bilet, potem zjazd na Karlovac i D1 w okolice m. Veljun gdzie mamy nocleg. Jutro ruszamy do Splitu, ale nie tak wczesnie jak wy, liczę że najprędzej ok 8.
Podsumowując, trasę przez Czechy i Austrię też można przejechać bez korków. Planowałem żeby w Wiedniu być po porannym szczycie i cały przejechałem z prędkością taką jak na ograniczeniach.

A o której przejechałeś Wiedeń?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.06.2018 22:21

W okolicach 10:30 -11
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.06.2018 22:47

Ja zeszłe lata wiedeń mijałem około 8rano i tez było ok;-) a za 15 minut ruszam... Narazie jedynie okolice sv rock 40 ograniczenie reszta trasy niby ok.. No ale bede tam za x godzin dopiero
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 23.06.2018 06:51

Unikajcie autostrady w SLO w drodze do Cro. Wszystko stoi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2018 07:44

artbas napisał(a):Unikajcie autostrady w SLO w drodze do Cro. Wszystko stoi


W którym miejscu?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 23.06.2018 08:06

GM pokazuje korek od Jurovci jeszcze przed Podlehnikiem aż do samej granicy. 10 km i 50 min stania
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 23.06.2018 08:11

artbas napisał(a):Unikajcie autostrady w SLO w drodze do Cro. Wszystko stoi

Faktycznie na google maps jest czerwono już przed Podlehnikiem.

Ale mimo to google pokazuje tą trasę jako najszybszą.
Co najdziwniejsze czas przejazdu z Wawy do Pakostane który sobie sprawdzam co jakiś czas zazwyczaj oscyluje w granicach 13-13,5 godziny. Teraz pokazuje 12h42minuty :wink:
Czyli chyba tagedii nie ma mimo tych zapowiedzi o dramatach pogodowych na trasie.
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 23.06.2018 08:19

Ruszyłem wczoraj z Omis do Krakowa o 9.00. Burze zaczęły się przed Zadarem. Przed tunelem Sv Rok wiało mocno ale na szczęście przejazd był otwarty. W Macejl 45min spowolnienia. Potem Slo Aus i Cze już ok ale w drugą stronę od Zagrzebia do Bosiljevo prawie cały czas w korku. Granica w stronę Cro też praktycznie od Podlehnik. Bramki Lucko w stronę PL te do płatności kartą praktycznie puste. Do gotówki było rowne 2.5km stania. Ciągle się zastanawiam na czym polega ten fenomen. W sumie 13h samej jazdy nie licząc tych 45min na granicy.

Szkoda, że już w PL.
artbas
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) artbas » 23.06.2018 08:26

Pääkäyttäjä napisał(a):
artbas napisał(a):Unikajcie autostrady w SLO w drodze do Cro. Wszystko stoi


W którym miejscu?

Już przed Podlehnik auta stoją. Na szczęście jechaliśmy objazdem i GM poprowadzilio nas górami, lasami pod samą granicę. Spory ruch w drodze do Cro. :/
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 23.06.2018 08:35

Prze Cvetlin mimo robót drogowych nie korkuje się?
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 23.06.2018 08:54

Przez Cvetlin bardzo mało osób jeździ. Lecz sam w sezonie (dziś to nie sezon jeszcze), nie ryzykował bym.
Ja w tym roku omijam Chorwackie autostrady jedziemy Słowenią przez Rupe. Z tym iż jedziemy na Losini.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.06.2018 10:38

Sprawdziłem trochę wybrakowane oznaczenia korków w Google Maps.

Trasa z Polski przez Koper do Poreć.

Na wyznaczonej trasie GM pokazuje korek tylko przy samej granicy, gdzie dla porównania TomTom MyDrive sugeruje przejazd przez gminę Izola, bo z Koper do granicy na drodze nr 11 - korek na korku (wstrzymany ruch).

Kiedy zmieniłem trasę w GM przez Izola, to na poprzedniej dopiero wtedy było widać korki - praktycznie na całym odcinku.
Czyli chcąc wiedzieć czy na danym odcinku trasy jest jakieś zatwardzenie najlepiej nie włączać wyznaczania trasy (bo pokazuje ją na niebiesko), tylko dać zbliżenie i włączyć "natężenie ruchu".

Problem jest wtedy, gdy jedziemy na podstawie GM, bo trzeba by cały czas włączać i wyłączać wyznaczanie trasy.

PS.
Spostrzeżenie drugie.
W smartfonie ten korek na "11" widać na wyznaczonej trasie, a w komputerze nie, nawet przy dużym przybliżeniu.

Spostrzeżenie trzecie.

Trasa wyznaczona z Polski do Poreć w komputerze GM prowadzi trasą "11" nie pokazując tam korka nawet na zbliżeniu. Skracając trasę z Koper do Plovanija GM zmienia trasę przez Izola i ładnie pokazuje korki na obydwu alternatywnych trasach. Czyli na krótkich trasach widać korki, a na dłuższych nie wszystkie.

Taki dziwny brak konsekwencji.

Wynika z tego, że planując długą trasę GM nie bierze pod uwagę szczegółowo wszystkich występujących korków na trasie, tylko te najbardziej istotne. Przy trasach krótkich szczegółowość się zwiększa.
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 23.06.2018 12:22

Tak na szybko. Sobota 23.06 godz. 12:20 korek do granicy SLO-HRV
Granica SLO-HRV.jpg
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.06.2018 12:37

SingSing74 napisał(a):Wynika z tego, że planując długą trasę GM nie bierze pod uwagę szczegółowo wszystkich występujących korków na trasie, tylko te najbardziej istotne. Przy trasach krótkich szczegółowość się zwiększa.

Nie wiem, czy przy planowaniu trasy brałeś pod uwagę parametr: "godzina i data wyjazdu".
Ma to wpływ, bo jeśli jesteś od korka kilkaset km i właśnie wyruszasz, to zanim dojedziesz to korek może już zniknąć.
Oprogramowanie bierze pod uwagę nie tylko dane bieżące, ale także aproksymuje sytuację za kilka godzin na podstawie danych historycznych.
Nie wspomniałeś, czy brałeś to pod uwagę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 558
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone